Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-01-13 17:48

Аз като елементарен олигофрен още съм на 80-ташки неща, ню ейдж шитз, разни електроники и прочее.
Не съм енетлегент и никога няма да бъда. Опазил ме господ. Къфто ни е елита, такъв ни и хокея на лед.

Та поне сте на вълна жиг-так, бацета, аре да помогнете на човекот, че яко го е закършил[cool]

http://vbox7.com/play:fd3b53d3

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 18:39

Ето ви и още една статия, ако все още ви се чете

http://www.segabg.com/article.php?sid=2013011500019985026

В нея са предложени факти, изложени са реакции и на засегнатите лица и на противници на този "проект"... ама противниците и те ще да са неандерталци!

Уве, интеуектуауец си, ни съ крий! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-01-13 19:11

Аре са сакън...[beer] [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-13 19:15

Браво бре, Тинти. Чудесна статия. Бих ти препоръчал да прочетеш повече от 3 реда от нея.
Иначе измежду противниците се носят едни аргументирани доводи, направо ум да ти зайде. И особено се впечатлих от твоя интелигент Мишо Шамара. Класик и виртуоз в оперното пеене. Спомням си един незабравим рефрен от негово произведение: "С мойта нова бата ще ти счупя главата". Невероятна изтънченост!
Сега наистина прочети статията до края. Надявам се да разбереш информацията в нея.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 19:20

моя интелигент!? Драги съфорумецо Визов, крайно време е да престанете да ми приписвате мнения, позиции и качества.

Прочела съм я до края, а ти прочете ли я? Защото ми се струва, че си видял само това, което преповтаря Капитал. Айде гледайте и малко по-далеч от джоба си и опитайте да разберете негативната реакция срещу субсидията на Пайнер.


Ако не ви стигнат силите, предлагам да се разделим на "псевдо-интелектуалци" и на "псевдо-икономисти" и да си спретнем един бой с кюфтета от кал.


Не предлагам противопоставяне чалгари/античалгари, щото се оказа, че писалите в темата нямат нищо общо с нея

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-13 19:25

На кой реакцията, на Теди Москов или на Маричков, който този път (по изключение) не са могли да приберат едни държавни пари ли? А какви са им доводите ... ами не ни кефи. Невероятно!

Не мога да разбера толкова ли е трудно за разбиране - това е програма за подпомагане на бизнеса, не на музикалните предпочитания на някого, било на теб, на мен или на изброените по-горе.

Имаше един пост по-горе, човека написа какви предавания пускат по Планета. Нещо лошо видя ли в това, което той написа?

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 19:30

цитат от тази статия, която ти хареса:
"Друга амбиция на „Пайнер Медия" е „чрез повишаване качеството на предлагания продукт да съумее да привлече значителен брой нови зрители, да вдигне рейтинга си, като това ще доведе до увеличаване на приходите от реклама"."

Точно срещу това имам против и срещу субсидиране на Мишо шамара бих имала против.

Изразих мнението си и настоявам всеки да има право да го направи без да бъде обиждан.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Digitalgab   
Дата:   16-01-13 19:49

http://www.dnevnik.bg/analizi/2013/01/15/1984815_ia_elate_fondove_pri_batko/

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-13 19:49

Не, ти не изрази просто мнение. Ти, както и доста други хора обиждахте слушащите чалга и то неоснователно, въз основа само на предразсъдъци. Да не говорим, настоявате за дискриминация на основа ... предпочитание към музика?!?

Да, прекалих с емоциите, извинявам се за част от изказванията си, най-вече за определенията. Бяха необосновано груби.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: explorer   
Дата:   16-01-13 20:39

Ако смятате, че "Пайнер" няма право на евросубсидии, защото правят пошла музика, сте в голяма грешка. Дали музиката на "Пайнер" е качествена или не, е въпрос на вкус. Еврочиновниците не разполагат с критерии, според които да определят дали дадена музика е "по-стойностна" от нечия друга. Не е тяхна работа да определят дали Мишо Шамара или Кирил Маричков заслужават пари повече от "Пайнер".

Случаят с "Пайнер" би трябвало да ви отвори очите за това, по какъв безумен начин и за какви безумни начинания се раздават парите от вашите данъци. Повтарям, раздаването на бюджетни пари на частни фирми е порочна практика. Кой пита данъкоплатците, дали са съгласни данъците им да отиват за подобни субсидии? Правителството грижливо заблуждава гражданите, че тези пари са "европейски", падат от небето и нямат нищо общо с техните данъци.

А вкарването на пари, които не са изработени с труд, неизбежно води до ужасяваща инфлация. Логиката е проста - "като ги знам как лесно ги изкарват тия пари, трябва да им искам поне двойно за моя продукт", "аз ли ще съм будалата да работя за толкова малко пари" и т.н. Действието неизбежно води до противодействие.

За съжаление от инфлацията страдат най-вече обикновените хора. Отивам онзи ден да си купя едно такова рафтче-чекмедже за клавиатурата, дето се монтира отдолу на бюрото. Себестойността на релсичките, масово произвеждани някъде в Китай, е някакви центове (дъската ще си я взема отделно). Въпросният продукт в българските магазини струва 50 (петдесет) лева!!! При положение, че само преди 4-5 години е струвал не повече от 2-3 лева. Хайде сега смятайте процентите на инфлацията на продукти, които не са в "кошницата" с хляб и кисело мляко за оцеляване на пенсионерите. Моето лично мнение е, че голяма роля за това безумно обезценяване на парите играят именно т.нар. евросубсидии.


Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 21:01

Нека са предрасъдъци!

Ако ipolit, ме увери, че по Планета пускат силиконови цици и гнусни чалга проникновения само след 24ч, а през другото време има образователни предавания за българските обичаи, традиции и прочее, ОК

Само че едва ли ще може да се закълне в това.

По-дяволите! Гъзът на Азис вися в центъра на София месеци наред! Това ли защитаваш, Визов?

Едит: правописни грешки. Пропуск на буквички, щото се зачудих тея дето обвиняват в късопаметност колко избирателно забравят също... и се развълнувах



Публикацията е редактирана (16-01-13 21:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: мара   
Дата:   16-01-13 21:09


"Случаят с "Пайнер" би трябвало да ви отвори очите за това, по какъв безумен начин и за какви безумни начинания се раздават парите от вашите данъци. Повтарям, раздаването на бюджетни пари на частни фирми е порочна практика. Кой пита данъкоплатците, дали са съгласни данъците им да отиват за подобни субсидии? Правителството грижливо заблуждава гражданите, че тези пари са "европейски", падат от небето и нямат нищо общо с техните данъци"


много съм съгласна.
цялата практика с евросубсидиите ми се струва доста порочна и далеч от "пазарните" механизми.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-01-13 21:13

Абе йесссссссссс на еврофонодовете бе...

Цифровизация + Еврофонодове = кичек

https://photo-forum.net/static/forum/2013-01/vbcs4915.JPG
http://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/184415_10151388788956075_2046998014_n.jpg




Жиг-так бацетааааааааа....
Опсааааааааааааааааааааа....

Уелкъм ту Булегириаааааа...

[smilie21] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: мара   
Дата:   16-01-13 21:22

чългериааааааааааааааааа

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: boni   
Дата:   16-01-13 21:35

Аз не обичам чалга, но пък повечето тук си нямат дори елементарна представа какво означава да спечелиш проект с европейско финансиране и си мислят, че ей така някой ти дава едни безотчетни пари. Доста хора, които се хващат на това хоро, не издържат и се отказват. Трябва доста да вложиш първо, преди да получиш, а след като вземеш да получаваш, те гледат под микроскоп и ти правят десетки проверки. Митко Пайнера е бил резерва и е влезнал, защото са се отказали други. Доста често проектите са по-малко от отпусканите пари. И парите отиват не в България, а в други страни. Ако след отказалите се нямаше коя БГ фирма да поеме проект, тея пари щяха да отидат ИЗВЪН България.
Аз бих се радвал много повече ако примерно управата на зала България направи хубав проект и спечели финансиране или пък някоя балетна школа или пък да се обединят БГ рок музиканти, да направят фирма и да кандидатстват, но за съжаление не им се занимава, бачкането и нервите след това са доста, а тея пари не можеш да си ги харчиш за каквото искаш, трябва да инвестираш първо твои пари и после ако всичко тръгне, получаваш евентулно. Ама може и да не получиш и да влезеш с двата крака...
Мой приятел спечели малък проект, свързан с онлайн образование и т.н. и никак не му е лесно. Работата е адски много, проверките са много, резултатите са далече.



Публикацията е редактирана (16-01-13 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-01-13 21:36

В крайна сметка, ако се размислим, реално с какво можем да ги изненадаме европейците?
С простотия естествено.
ЕС ще ми правят[smilie23]
Поне да не ни бяха включвали в калабалъка, или най-малкото да бяха правили поръчков хороскоп на организацията към датата на присъединяването ни.
Еми да са мислили, лузъри скапани [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]
Ще има да се молят да се повтори случая "Гърция", ама вече е късно.
Ганьо ще им види сметката на кекавата организацийка[smilie7] [smilie21]

Айде и Веселин Маринов на 3D, за всички[smilie24]
[smilie21] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: boni   
Дата:   16-01-13 21:46

Реално Митьо Пайнера е спечелил проекта, защото е нямало кой друг. Бил е в някакви резерви. Тея пари на европейските данъкоплатци щяха да отидат в друга държава.

Много БГ естрадни певци протестират. Хубаво ама къде е вашия проект? Защо не се обединихте, защо не измислихте концепция, защо не кандидатствахте примерно за проект за някаква музикална школа, която да развива деца таланти или нещо подобно?
Само Графа го направи и някои медии писаха, че са му "подарили" 700 бона. Въобще не е точно така тая работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Tnt   
Дата:   16-01-13 22:05

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/01/16/1985523_fikosota_sintez_malcinstvo_opredeliashto_se_kato/

Цитат: "От фирмата обясниха, че изненадата и несъгласието им идват от това, че група, която е малцинство и считаща се за "елитарна" е наложила своите мнения, ценности и вкусове на останалата по-голяма част от обществото.

"Има много примери, които обясняват нашата реакция. Много клипове, музика, телевизии имат този тип поведение и визия, а те не са санкционирани по този начин. Защо точно нашият клип е препоръчано да бъде спрян. Защо тази малка група от хора определя кое е "лошо" и кое "добро"?, заяви още Калчев."


Вие определяте пазарните условия, драги зрители [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-13 22:12

Съгласен съм, че не е редно да се спира. Но съм и съгласен, че е отвратителна реклама и трябва да бъдат убедени да я спрат. (циците ги бива)

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: boni   
Дата:   16-01-13 22:15

А рекламата с лигавенето с Хан Кубрат (Ханко Брат) защо не е спряна още?

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Vizov   
Дата:   16-01-13 22:17

? ... не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: da.fo   
Дата:   16-01-13 22:25

Много от българските изпълнители искат като при социализЪма да им се наливат пари наготово. Пайнер са продукт борил се с конкуренцията на пазара(срещу гръцка и сръбска музика , защото преди 1989 година се слушаше такава музика). Успели са - да си ги вложат в техника. Не слушам поп фолк(чалга) но не ги и мразя - не са ми направили нищо лошо. Иначе как ще се различаваме тези дето харесваме Deep Purple и тези дето слушат попфолка.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-01-13 22:32

Бизнес модела на Бъдещето, ех тоя Митко, ех тоя Пайнер[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Толкова сме зле, ама толкова сме злеееееееееее, че дори и ония брадатия с робата не иска да си прибере вересиите, а се иска само да ни метне едно камъче точно на нашата географска ширина. Нищо повече.[smilie2]

Тия пък фригидни тиквеници, защо спряха булка-та?[smilie8]

Тая година направо с кубинките напред влезна.[smilie7] [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: georgivelev   
Дата:   16-01-13 22:33

Ами не е ли точно в това куриоза бе, Бони, братко мой, че суматите музиканти не успяват да се преборят за европари, но машината на Пайнера успява? Дето има една приказка, дето е текло, пак ще тече. Онез мишки ще си църкат "що ни зеха сиренцето под носа", а Митю ще се разлива, тлъстее и дебелее. Бил резерва, ала-бала, това са приказки.

Трябва да има силен обществен натиск над тази пародия на изкуство та този, Пайнера де, да се откаже от проекта. Иначе току-виж станал още по-конкурентноспособен на родната ни сцена и за мишките ще има още по-малко сиренце.

В този ред на мисли, вие виждали ли сте в западна европа билборд с голи цици? В БГ-то това е ежедневие (нали уж сексът продава) но все що западни държави съм изръшнал, никъде не е имало такава голотия по улиците и магистралите. А нашите цици дори печелят европроекти, за да бъдат по-конкурентноспособни.

Отговори на това съобщение
 Re: Еврофондове = Чалга
Автор: boni   
Дата:   16-01-13 22:36

Георги Велев, те въобще не са пробвали да се преборят. И наистина е бил резерва, маса народ се отказва. Хич не е лесно. Имаш куп задължения, примерно да разкриеш определен брой работни места и т.н.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.