Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  25  26     всички  напред  последна
 Отново за Белене и референдума
Автор: Vinsent   
Дата:   14-01-13 08:59

По Нова ТВ Костов представи мнение за АЕЦ Белене, а имено:

1. Ако бъде построена АЕЦ "Белене" ще трябва да бъдат спряни два блока в Козлодуй, тъй като това са реалните необходимости за ток в региона.

2. Съгласно европейски директиви, отработеното гориво трябва да складираме в България. Коя община ще се съгласи да приема отработеното гориво?

3. Станишев пробутвал лъжи, че за 60 години Белене щяла да донесе 200 милиарда печалба. За да стане това, цената вместо 5 ст на KWh трябва да бъде 37 ст., т.е. над 7 пъти по-висока. За пример дава АЕЦ Коздлодуй, които миналата година са имали 50 мил. печалба - как това ще стане 200 милиарда за 60 години?!

4. И БСП да е на власт, АЕЦ Белене пак няма да бъде построена, но руската и българската енергийни мафии ще продължат да крадат на едро от държавата ни.

 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: tziko   
Дата:   14-01-13 09:09

Отдавна съм решил да гласувам.

Против разбира се.
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: boreto   
Дата:   14-01-13 09:09

Всички бълват цифри, затова седнах и за две минути направих една проста сметка:

2GW - ако работят непрекъснато - около 15 000 GWh годишно - 15 000 000 MWh годишно - около 1,5 милиарда лева годишно. Това е целия обем в пари на произведения ток на вратата на клиента, който е впрочем и произведения от 5-ти и 6-ти блок на Козлодуй. Пък печалбата е около 50 милиона годишно.
Е, ако токът поскъпне цифрите ще се увеличат.

Но поддръжниците бъркат обем с печалба, вероятно нарочно...

 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: boZo   
Дата:   14-01-13 09:15

Станишев имаше достатъчно мандатно време да построи АЕЦ Белене.

Костов съсипа държавата.
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: serjy   
Дата:   14-01-13 09:20

мислех да пусна тази тема, но ти ме изпревари

ще ми се да внеса малко пояснения, според мен.

1. всички политически партии изопачават въпроса! в този референдум НЕ става въпрос за Белене, нито за Козлодуй! Това е принципен въпрос и точно за това беше премахнато "Белене" от въпроса.

2. БСП иска да подмени съдържанието, че това за което гласуваме е дали да се СТРОИ Белене или НЕ. Това НЕ Е ВЯРНО! повтарям, въпросът е принципен и е достатъчно ясен.

3. ДСБ идва в Козлодуй и иска да убеди хората, че с гласуването ЗА веднага ще се спре Козлодуй и ще се пусне Белене, което също е долна манипулация. Не разбирам кой политик ще започне строеж на нови блокове, ако отговора на референдума е "НЕ"? Нови блокове в Козлодуй СА нова централа! Те няма да са част от АЕЦ Козлодуй! Напълно отделно предприятие, с други собсвеници и т.н. това, че ще се стои в Козлодуй не означава, че това е част от АЕЦ Козлодуй. Не вярвайте на тези лъжи!
тези национални предатели минават през Мариците и убеждават хората, че ако тръгне Белене, което обясних, че не тема на този референдум, те ще останат без работа, същото говорят и в Козлодуй.


4. 5-ти и 6-ти Блок на Козлодуй да с изтичащ ресурс. Дори и да се удължи експлоатацията им с 10-15г. пак ще трябва нова заместваща мощност.
ТЯ НЕ МОЖЕ да дойде от ВЕИ!!! както ви лъжат. Трябват или нови ТЕЦ-ове или внос на ток.

5. други партии пък искат да ви убедят, че товя референдум е глупав и не трябва да гласувате. искат да ви убедят, че ВАШИЯТ глас е без значение! За съжаление успяват! Знайте, че това е единствения начин купените гласове и гласовете на мюсулманите да е доминиращ при избори! Гласувайте по съвет и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО!

И пак да повторя. Този референдум е принципен! Искаме ли след изтичането на експлоатационния срок на Козлодуй да продължим да имаме атомна централа или не. Къде да бъде новата централа, НЕ Е ТЕМА на този референдум.
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: 1vo   
Дата:   14-01-13 09:22

tziko написа:

> Отдавна съм решил да гласувам.
>
> Против разбира се.

Гласувалите "за" ще са повече, при всички положения, гласувалите с "не" само могат да направят референдума валиден [smilie8]
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: sauron69   
Дата:   14-01-13 09:25

2. БСП иска да подмени съдържанието, че това за което гласуваме е дали да се СТРОИ Белене или НЕ. Това НЕ Е ВЯРНО! повтарям, въпросът е принципен и е достатъчно ясен.
Ми то ГЕРБ вече промениха съдържанието на въпроса [smilie18]
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: Vinsent   
Дата:   14-01-13 09:42

serjy - компетентно мнение! [smilie24]

 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: asahi   
Дата:   14-01-13 09:59

Относно:

1. Заглавието: "Отново за Белене и референдума" трябва да бъде с някакъв индекс 1,2,3 или А, Б, В, защото до 27-ми има много време за "отново".
2. т.4 на Винсент: Целта на БСП не е да се строи АЕЦ Белене. Целта е да се шуми с участието на БСП, защото иначе няма как да им се чуе гласа с някаква нова идея.
3. т.2 на Сержи: Във връзка с горната точка няма значение за кой АЕЦ става. Иначе точно за Белене става въпрос. Тъй като всеки ще си измисли някаква лъжа, с която да заблуждава лековерните, чети Препоръки.
4. т.5 на Сержи: Да, технически погледнато резултатът от референдума няма значение. 1-во защото този резултат не може да задължи Парламент и правителство да започнат строителство, 2-ро - никой не иска да го започва и 3-то - целта на референдума е обяснен в моята т.2.

Препоръки: Да не се участва в този Референдум. Демокрацията не е да се изказваш неподготвен за всичко. Това е въпрос на лична отговорност.
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: serjy   
Дата:   14-01-13 09:59

аз лично съм, не възмутен, ами направо ми се повръща от това което слушам по телевизията от всички партии [smilie23]

единственото ми обяснение, че те всички играят една игра, да заличат България, или просто България да остане циганското гето на Европа, за да могат европейците да живеят спокойно. [smilie23]
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: Vinsent   
Дата:   14-01-13 10:00

Все пак е интересно! Тези, които разграбиха и унищожиха промишлеността, селското стопанство, туризма и вс.друго стойностно в България, заради което сега българина няма поминък и страната ни е най-бедната от източно европейските страни. [smilie9]
Та тези същите, сега силно са се загрижили за енергетиката!!! [smilie11]

Някаква много голяма далавера им се прекъсва. [smilie9]

 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: boni   
Дата:   14-01-13 10:01

Аз пък съм на мнение, че нови мощности могат да дойдат и от ВЕИ.
Ето една проста сметка :
Минимум 1 Гвт могат спокойно да се спестят чрез минимизиране на загубите от електропреносната мрежа и енергийна ефективност!!!
Това е точно един реактор! Разбира се някои хора нямат сметка да запушват кацата защото печелят от пълненето на пробита каца.
1 Гвт може да се построи като комбинация от ВЕИ + ПАВЕЦ. ПАВЕЦ играе ролята на голям акумулатор, който може да работи вечер. Т.е. с излишъка през деня работят помпите и качват вода. Пример е 1.5 гигаватовата Белмекен -Сестримо.
Според мен за тези 2Гвт (1 спестен и един комбинация от фотоволтаици и ПАВЕЦ) като инвестиция ще са достатъчни 4 милиарда Евро - по-малко от същите 2Гвт за АЕЦ.
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: ivjordan   
Дата:   14-01-13 10:03

Аз много не разбирам от атомна енергетика, нито от обикновена енергетика, затова не мога да взема отношение по въпроса "за" или "против".
Мога обаче да взема отношение по един друг въпрос, който също е принципен:
Онзи ден в някакво предаване един мазник от БСП заяви в прав текст: "Ние ще спечелим референдума".
Аз си мислех, че референдум, по своята характеристика, означава че печели народа, независимо от изхода му. Защото това е волята на народа, който е суверен.
Е, как сега да отида да гласувам по какъвто и да е начин, като е предварително известно, че от гласуването не печеля аз, а БСП?
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: Hery   
Дата:   14-01-13 10:06

asahi написа:

>
> Препоръки: Да не се участва в този
> Референдум. Демокрацията не е да
> се изказваш неподготвен за всичко.
> Това е въпрос на лична
> отговорност.


Смея да твърдя, че на парламентарните избори, отговорността е същата.

Тогава, обаче, не им изнася на кандидатите за власт, да говорят за това. Когато ги избираме, сме напълно зрели и отговорни, след това - не сме.
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: Mori13   
Дата:   14-01-13 10:06

За беда повечето хора смятат, че атомна централа = евтин ток. Обаче всички подробности около сдобиването с такова съоръжение, експлоатацията, далаверите при доставка и експлоатация, както и ценообразуването, остават загадка за всички, освен за малцината просветени. На референдума обаче, повечето ще гласуват с ДА, тъй като години наред по соц-а им е втълпявано, че АЕЦ-а е голямата работа и че ако го няма, тока ще стане по 2 лв.

 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: serjy   
Дата:   14-01-13 10:08

Асахи, точно в това е долната манипулация! и не мога да ги понасям тия от БСП когато ходят в Белене и правят митинг обяснявайки на хората, че гласуват на АЕЦ Белене, което НЕ Е ВЯРНО.

въпросът е достатъчно ясен, не се оставяйте да ви внушат други тълкувания, които да станат доминантни и да измесят същността на въпроса.

според мен, много правилно беше премахнато "Белене" от въпроса за референдума и така той става изцяло принципен.

Искам да питам, някой вярва ли, че ако отговора на референдума е "НЕ", някой ще започне строеж на нова атомна мощност където и да било в България?
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: asahi   
Дата:   14-01-13 10:08

Бони, събуди инженера в себе си и започни да разсъждаваш в Гигватчаси, защото проблем има с енергията, а не с мощността. Загубите в мрежата ВН са под 8% глобално. Загубите в линията, захранваща твоята къща, са проектирани за 5%. Ако искаш по-малко дърпаш по-дебела жица. Има баланс между дебелината на жицата, техническата възможност и икономическия смисъл на начинанието.
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: Vinsent   
Дата:   14-01-13 10:09

boni написа:

> ...
> 1 Гвт може да се построи като
> комбинация от ВЕИ + ПАВЕЦ...

Имаме ПАВЕЦ Чаира - 860 MW, най-голямата на Балканите помпено-акумулаторна ВЕЦ. [smilie24]

 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: ivjordan   
Дата:   14-01-13 10:12

Отделно, въпросът и в този вид е недопустим, защото НЕ Е от компетентността на Народното събрание.
Отворете конституцияна, вижте какви са правомощията на НС и ако между тях намерите "Строеж на енергийни мощности", ми се обадете да ми го покажете.
Изобщо, цялата парлама е един цирк на стойност около 50 милиона лева и жалък опит "другарите" да излязат на политическата сцена, че като опозиция очевидно хич не ги бива.
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: serjy   
Дата:   14-01-13 10:12

нито ПАВЕЦ нито ВЕИ могат да заменят АЕЦ и ТЕЦ като базови мощности. системата не може да работи без тях, ако ще и милиони гигавати ВЕИ да са присъединени. лъжат ви долно и елементарно!
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-13 10:13

Няма да гласувам. Нямам намерение на този референдум да бъда пионка за разчистване на междупартийни сметчици между ГЕРБ и БСП. А и няма смисъл да се гласува, тъй като накрая пак парламента ще вземе решение, дори 90 % да са ЗА. Иначе съм ПРОТИВ Белене, нека харчат парите за друго.
Има далеч по-важни и смилени неща, за които да се правят референдуми.
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: ivodam   
Дата:   14-01-13 10:14

Vinsent:

Е, Васко, точно на Костов знам, че определено не си фен, та малко ме учудва, че на него се позоваваш, защото нещата не са точно и така, както ги казва.

- Двата блока в Козлодуй трябва да бъдат спрени скоро, с или без Белене. Евентуалното удължаване на срока им е хипотетично и никой по никакъв начин не може да го гарантира към днешна дата.

- Отработеното гориво ще трябва да се складира тук и ако Козлодуй продължи да работи, проблемът си е същият.

- Това с двестате милярда печалба е глупост, несъмнено. Но и 50 млн. печалба на Козлодуй е ненормална, Козлодуй може и би трябвало да продава по-скъпо, но изкуствено го държат на тези 5 цента, за да компенсират далаверата със "зелените" източници.

- Цената на тока близките 15-20 години за населението ще скочи поне 10 пъти. Не знам защо никой не обръща внимание, че без Белене цената от времето на Иван Костов до днес се повиши 6 (ШЕСТ) пъти. От първи юни имаме повишение с 13%, а вече се иска ново повишение. [smilie2]

За мен ситуацията е следната: далавера има във всичко, което се прави. Удивително ми е, колко енергия се хаби от некои представители на народонаселението за проект, който не е стартиран и нема изгледи да стартира, докато под носа им далаверката с ВЕИ е грандиозна. Цените за населението ще растат еднакво с или без Белене. С нови мощности в Белене и Козлодуй обаче ще може да се печели от износ. Без нови ядрени мощности оставаме силно зависими от американските тецове - което вероятно всъщност е основната идея на некои хора.


[smilie7]
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   14-01-13 10:16

Интересно пък за кого ще ги изнасяш тези мощности[smilie11]
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: boZO   
Дата:   14-01-13 10:17

Аз също не гласувам. По никакъв повод. Нямам мотивация.

Първо продадоха електроразпределението. Било губещ монопол. Като пощите - монопилисти, ама на загуба.

Покрай това разни политици взеха комисионните, ескперти, лобисти, консултанти.

Сега филмите с АЕЦ. Отделно машинациите с доставките на ядрено гориво - и там мирише яко.

Тоя референдум е просто преброяване на зайците. Нищо повече.
 Re: Отново за Белене и референдума
Автор: asahi   
Дата:   14-01-13 10:19

"- Двата блока в Козлодуй трябва да бъдат спрени скоро, с или без Белене. Евентуалното удължаване на срока им е хипотетично и никой по никакъв начин не може да го гарантира към днешна дата." - обратното е също толкова валидно. Вероятността за средносрочно удължаване е над 60%, за краткосрочно - 90%.
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  25  26     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена