Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: GMO
Автор: Vizov   
Дата:   11-01-13 15:03

Е как тогава не си чувал, че пчелите апат? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: El_Fuego   
Дата:   11-01-13 15:05

Аз съм чувал много глупости за насекомите...

П.П. Над 90% от хората, идващи при мен за проблеми от членестоноги, са с имагинерни такива. Наслушал съм се на какви ли не небивалици.



Публикацията е редактирана (11-01-13 15:08)

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: мара   
Дата:   11-01-13 15:06

аааа, фуего, така ми е казала бабата-пчеларка!!! ама ако ти ми кажеш друго - веднага ще се съглася, щото освен пчелар си и биолог. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Vizov   
Дата:   11-01-13 15:13

Джони, бъркаш ги нещата. Това, че се хвърля не значи че не трябва още производство. Според твоята логика хората просто трябва да са по-малко, защото живеят ли тези 6-7 млрд. на село работата става страшно. Не че не съм съгласен, че хората са много де [smilie5]

Билките не знам какво общо имат с добивите.

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: krist   
Дата:   11-01-13 15:31

абе ГМО-то нали уж трябваше да реши проблема с недохранването по света. вече към 18 (ако не греша) години има масова употреба на ГМ-култури, ама да сте чули някъде да е решило проблема с гладуването? за сметка на това, Ермакова цитира в лекциите си към 160 000 (дано съм чул добре руския) фермери в Индия самоубили се след разоряване вследствие употреба на ГМО-семена, които не дават следващо поколение.


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: johnny_fx   
Дата:   11-01-13 15:36

Билките имат общо с лекарствата.
А иначе не съм казал, че хората са много. Земята има ресурси за още много по толкова, но не и по този начин на разпределение. Било на хора, труд, ресурси и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Vizov   
Дата:   11-01-13 15:39

Има ресурси друг път. Като скакалци сте.

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Ivodam   
Дата:   11-01-13 15:51

El_Fuego: Сигурен съм, че съм го писал вече това нещо, за бактерията в пчелите, ма като не си водите бележки.
Става дума за генно-модифицирана рапица, а немският учен, който е установил трансмиграцията, е професор Каац (Hans-Heinrich Kaatz) от университета в Йена. Не се съмнявам, че можеш да си набавиш по научните канали необходимата подробна информация или поне достатъчно сведения и референции, за да си спокоен, че не съм си измислил сам цялата история.



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: chill   
Дата:   11-01-13 15:52

Какъв начин на разпределение предлагаш, johnny_fx?

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: johnny_fx   
Дата:   11-01-13 15:52

90% от населението на земята се е навряло в 10% от територията и /основно градове/. Та място и ресурси има бол, въпрос на правилно използване и разпределяне.

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Vizov   
Дата:   11-01-13 15:55

Така е, това горите, полетата, планините, моретата .... чудесно място да построим Люлин 50, 60 и 80.


... ама наистина сте като скакалци... инвазивни, всепоглъщащи, инощажаващи и немислещи.

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: johnny_fx   
Дата:   11-01-13 15:57

Vizov, ти извънземен ли бре другарю, че се цепиш така от колектива? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Vizov   
Дата:   11-01-13 16:00

Е аз поне не смятам, че на всяко ъгълче на планетата трябва да построим катун.

Ама Чил попита - как смяташ да става разпределението?

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: johnny_fx   
Дата:   11-01-13 16:03

Аз ако тръгна да казвам, ще бъда анатемосан, та ще ви оставя да размишлявате. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: sunnyshot   
Дата:   11-01-13 16:30

johnny_fx, хареса ми поста ти от предишната страница [smilie24]

Истината за ефекта ГМО върху хората е, че още никой не знае достатъчно, а и не казва достатъчно. Този най-масов експеримент в историята е стоварен върху главите ни последните 30 години, а при вас - по-отскоро. Не е минало достатъчно време, за да се разбере. Но дори и само инстинктивно човек да усеща, че не трябва да яде франкенщайн, е много по-прав от всякакви "научни" доказателства за безвредност. Защото инстинктът обикновено дава правилните отговори.

Писахте за кооперативи. Около мен много градски професионални хора участват в такива, и в УСа и в Канада. Събират се и наемат работници да копат. Кооперативите са чудесно решение.


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: AndreyIst   
Дата:   11-01-13 16:34

sunnyshot
Дата: 11-01-13 16:30

johnny_fx, хареса ми поста ти от предишната страница [smilie24]

Истината за ефекта ГМО върху хората е, че още никой не знае достатъчно, а и не казва достатъчно. Този най-масов експеримент в историята е стоварен върху главите ни последните 30 години, а при вас - по-отскоро. Не е минало достатъчно време, за да се разбере. Но дори и само инстинктивно човек да усеща, че не трябва да яде франкенщайн, е много по-прав от всякакви "научни" доказателства за безвредност. Защото инстинктът обикновено дава правилните отговори.

Писахте за кооперативи. Около мен много градски професионални хора участват в такива, и в УСа и в Канада. Събират се и наемат работници да копат. Кооперативите са чудесно решение.



съни, аз като биолог да те попитам - като правиш секс ползваш ли какъвто и да е тип контрацептив и дали това не противоречи на инстикта ти?

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: chill   
Дата:   11-01-13 16:38

Автор: sunnyshot
Дата: 11-01-13 16:30

Писахте за кооперативи. Около мен много градски професионални хора участват в такива, и в УСа и в Канада. Събират се и наемат работници да копат. Кооперативите са чудесно решение.
--

Това е безкрайно смешно и блондинско.

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: sunnyshot   
Дата:   11-01-13 16:43

AndreyIst, аналогията е малко странна. Целта е да докаже, че е правилно да ям домат през презерватив/condom ли? [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: sunnyshot   
Дата:   11-01-13 16:47

chill, хората финансират, бе, защото нямат време да копат. Или този подход ти е чужд? [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: chill   
Дата:   11-01-13 16:51

Подхода да не копам въбще не ми е чужд. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: AndreyIst   
Дата:   11-01-13 16:51

Съни, аналогията е железна. Инстикът те кара да не ползваш контрацепция, но ти вероятно го правиш. Иначе би имала много деца или спираш секса.

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: krist   
Дата:   11-01-13 16:55

"но ти вероятно го правиш. Иначе би имала много деца или спираш секса."

да, бе, да[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: AndreyIst   
Дата:   11-01-13 16:56

Крисо, за теб не се отнася. Ти не правиш секс ...

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: krist   
Дата:   11-01-13 16:57

по себе си ли съдиш?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: AndreyIst   
Дата:   11-01-13 17:00

О хо хо, моя случай е по-различен. Пък и току виж някоя фотографка тук потвърдила ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.