Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: pif   
Дата:   12-01-13 13:04

калитко както винаги непотготвен. Грид инвертори има на пазара сертифицирани за употреба у нас на цени от порядъка 700-800 лева за 3.5 киловата. По големите не са много по скъпи. Дали инвертора ще е грид или ще зареждаш акумулатори и ще си правиш после 220 волта с несинхронизиран инвертор няма никакво значение. В грид инвертора имаш вграден максимум пауър тракер. Тогава нямаш и акумулатори и ти излиза още по евтино.

бгпринтере, тикато сравняваш жертвите от АЕЦ-овете броиш ли всички умрели от рак в последствие? Знаеш ли колко пъти се е вдигнала смъртността от рак след Чернобил в БГ?

Аз съм за соларните и ветро централите. Проблема е със съхраняване на енергията но никой не иска да работи в тази посока. По лесно е експлоатацията на нещо готово от което ще падат яко кинти. Колкото сме по централизирани толкова по лесно може да ни доят и да сме зависими. Току виж някой с 6 киловата си купил 30-40 киловатчаса акумулатори и отсвирил ЕРП-тата. Или ако се обединят цели кооперации и отсвирят енергото. Сега има много ефективни домашни котли със стърлингови двигатели с много добро КПД. Произвеждат ток и топло. Като не стига от слънчесите и от перката горе - се пали котела, хем ще има и за топла вода а зимата и за парно.

Относно атомните централи - има много хубава и безопасна технология за 4-то поколение реактор. Може да се направи малъм 50-100-200 киловатов и то с размер на малка баня. Охлажда се с въздух и няма опасност да гръмне ако прегрее. Но как ще се източат няколко милиарда за да има за джобовете с тая технология ...

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: imitev   
Дата:   12-01-13 13:10

Относно атомните централи - има много хубава и безопасна технология за 4-то поколение реактор. Може да се направи малъм 50-100-200 киловатов и то с размер на малка баня. Охлажда се с въздух и няма опасност да гръмне ако прегрее. Но как ще се източат няколко милиарда за да има за джобовете с тая технология ...

Де ги тия реактори ?

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   12-01-13 13:11

пифе, не говоря за инверорите, говоря за апаратура, която се изисква за да бъде включем един източник към енергийната система защити по вход и изход и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: bgprinter   
Дата:   12-01-13 13:19

"бгпринтере, тикато сравняваш жертвите от АЕЦ-овете броиш ли всички умрели от рак в последствие? Знаеш ли колко пъти се е вдигнала смъртността от рак след Чернобил в БГ? "

Аз не ги сравнявам, просто цитирам списание "дер Шпигел". И да, броят ги, дори завишават процента след това, т.е. за вероятни още не починали жертви. Проблемът е, че като гръмне централа от сорта на АЕЦ се вдига далеч по голям шум. Като се скъса язовирна стена минава някакво съобщение в странична колонка на вестник. Примерно някой помни ли колко милиона народ изселиха китайците за да построят онзи огромен язовир? 10 ли бяха или 3 млн.? Писа се малко, като за някакъв рекорд и се забрави. Но после излязоха статии в специализирана литература за екологичния дезастер там, но никой не ги съобщава тези неща на семинарите. А да погледнем в България - колко читави реки останаха? Говорили ли сте си с майки, бащи, баби какво е било преди това?
Шокиращо е това което казвам, но са посочени данни и човек може да ги провери.

Ето една статия "http://www.die-neue-isar.com/isarrenaturierung/energiewende-wasserkraft-bayerische-fluss-allianzen която от части освеява проблема с ВЕЦ-овете, с гугъл може да си преведе човек поне повърхностно да знае.

ЗА рак на белия дроб правил ли е някой изследвания за региони на ТЕЦ-овете? И дали ТЕЦ-а няма да се окаже многократно по опасен от коя да е гръмнала АЕЦ по онтношение на раковите заболявания ? Факт е, че радиоактивен прах хвърчи във въздуха в регионите около ТЕЦ-овете, и там радиоактивното замърсяване е най-високо.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: Hery   
Дата:   12-01-13 13:27


ЗА рак на белия дроб правил ли е някой изследвания за региони на ТЕЦ-овете? И дали ТЕЦ-а няма да се окаже многократно по опасен от коя да е гръмнала АЕЦ по онтношение на раковите заболявания ? Факт е, че радиоактивен прах хвърчи във въздуха в регионите около ТЕЦ-овете, и там радиоактивното замърсяване е най-високо.



Точно.

За това също говориха експертите във вчерашната кръгла маса.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: Frenchev   
Дата:   12-01-13 13:34

не знам писали ли ли сте по горе, но аз живея в Германия и тук никой не говори за 30 години живот на фотоволтаиците. Тук им дават 20+, като този плюс е малко отворен.

Освен това те са най ефективни когато е много студено и пече слънце. През лятото също дават ток, но не съм сигурен на какъв процент.

Аз съм за този вид енергия, но за съжаление още не е достатъчно добре развита технологията. Иначе си мечтая за енергонезависима къща. Тук вече има такива.

Но мисля, че най вече трябва да се започне от това, да пестим енергия. За съжаление в България няма култура за пестене на енергия.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: boni   
Дата:   12-01-13 13:40

Автор: pif
Дата: 12-01-13 13:04

бгпринтере, тикато сравняваш жертвите от АЕЦ-овете броиш ли всички умрели от рак в последствие? Знаеш ли колко пъти се е вдигнала смъртността от рак след Чернобил в БГ?


Не, не ги брои. Също така смята, че това са глупави човешки грешки и предполага, че за в бъдеще на земята ще живеят извънземни, които не допускат грешки.

Въобще не се опитвайте да сравнявате язовирните стени и локалните аварии със последствията за хората от цял континент.
Иначе за ТЕЦ-овете съм съгласен, също са вредни.
За мен истината е втв ВЕЦ-ове, вятърни централи и соларни паркове. Смятам, че при добра енергийна ефективност и минимизиране на загубите от енергийната инфраструктура, това е напълно постижимо.
Както казах Белмекен-Сестримо е типичен пример за изкуствена каскада и язовира на Белмекен се пълни често изкуствено с помпи, които могат да ползват излишъците през деня.
Централата има мощност 1600МВт, за сравнение 5-ти и 6-ти реактор са с обща мощност 2000Мвт

Имайте предвид, че от енергийни загуби от жилища в БГ губим ток, колкото за 2 реактора, а от преносната мрежа - поне още един.
Реално целия Козлодуй блъска само за ЧАСТ от загубите!

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: boreto   
Дата:   12-01-13 14:39

Като се напекат фотоволтаиците КПД-то им пада поне с 20%. Може да стигне и до 40%


Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: Gruyu   
Дата:   12-01-13 14:40

да отчетем и факта, че след 30-40г в тази държава ще живеят около 5 млн. от които около 2-2,5 мнл цигани, които нямат навика да си плащат много редовно тока....демографския срив, емиграцията няма да спрат скоро, а и на политиците не им пука както се вижда....така че никакви нови мощности не са необходими на тая държава( за Белене)



Публикацията е редактирана (12-01-13 14:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: Digitalgab   
Дата:   12-01-13 14:45

Спасението е в безвизов режим за Китай.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: pepi34   
Дата:   12-01-13 15:20

Аз това лято се запознах с един пич в Триград. Има 2 етажна къща на горния край на селото. Софиянец, избягал в гората ( от много хубаво де). Захранва се с една турбина 1кв монтирана на реката и 8 панела на покрива. До колкото говорих с него енергията му стига съвсем нормално. Не е вързан към енергото, а дава и стаи под наем, тоест ползва енергията не само за себе си. Е помага си зимата и с дърва за отопление. Ама важното е че е енергонезависим човека. Аз съм ЗА тая тенденция, мразя обвързаностите.Но мисла, че трябва да имаме едно Аец. Тази дето все още си работи, може би може да издържи още 40г. Въпроса е, че лапачите не са съгласни и лошо ни се пише. Затова приветствам развитието на всичко което е природно и ЕКО. Включително с нетърпение чакам електроавтомобилите да станат по евтини от другите. Защото добре знам , че това им е реалната цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: terminator   
Дата:   12-01-13 16:05

pepi34 - "Затова приветствам развитието на всичко което е природно и ЕКО"
Малко встрани от темата за фотоволтаиците, ама ти качвал ли си се скоро на Бузлуджа и околните върхове? Да видиш какво е останало от тази голяма част от ПРИРОДНИЯТ ПАРК "Българка" след като построиха там вътре в средата на парка цели 25 ветрогенератора?
Да ми е поевтинял тока заради това? НЕ, дори се покачи с 13% [smilie9]

Така че за мен Еко-измишльотините са само определен тесен кръг компании и хора да скубят пари от всички останали [smilie23]

Иначе ако цената спадне още и аз бих си сложил един-два панела на покрива или дори на двора - ама чак да рзчитам изцяло на енегията от тях и да стана независим от НЕК - едва ли някога ще го бъде. И това не е по някакво мое нежелание или невъзможност или по нечия политическа воля. Конкретно с фотоволтаиците всичко опира и зависи от климата и от природата - като няма слънце 10 поредни дни и то през зимата ... ко праим. А конкретно тази зима през изминалият декември поне в Габрово засичах - имаше само 7 (седем) дни в които грееше слънце и то от 8:00 до към 16:00. Найс, а?


Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: kaiser.soze   
Дата:   12-01-13 16:15

На мен пък ми харесва голяма компания да работи за мен

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: serjy   
Дата:   12-01-13 16:51

най-много се дразня от това, че един чисто експертен и стратегически въпрос за България се политизира в такава степен, че взимането на каквото и да е решение ще е далеч от здравия разум. повръща ми се от родните политици.

ето това: "да отчетем и факта, че след 30-40г в тази държава ще живеят около 5 млн. от които около 2-2,5 мнл цигани, които нямат навика да си плащат много редовно тока....демографския срив, емиграцията няма да спрат скоро, а и на политиците не им пука както се вижда....така че никакви нови мощности не са необходими на тая държава( за Белене)" е едното възможно бъдеще за България, за него няма да ни трябва нито АЕЦ нито ТЕЦ. можем да караме на фотоволтаици като в Индия по селата. ако искаме да вървим натам, ще се съглася, че не трябва да развиваме атомната енергетика. ако искаме поне малко да се доближим до западните държави, то трябва да произвеждаме, а промишленост с ВЕИ не става. то е все едно, търговските кораби да си изхвърлят двигателите и да опънат платната.



Публикацията е редактирана (12-01-13 23:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: TODD   
Дата:   12-01-13 17:33

В Германия някой соларни паркове са правени от българи ...едни познати ходиха да монтират - бая побачкаха .

Разправят че били бая калабалък там фотоволтаиците .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   12-01-13 17:39

Същото важи и за Чехия и още няколкон държави....наши фирми ходят да монтират волтаици там...

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: asahi   
Дата:   12-01-13 19:58

Да ви обадя, че решенията "на парче" и за една къща не могат да се прилагат 1:1 за цялата енергосистема.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: Lidis   
Дата:   20-01-13 09:53

Бони, в Австрия в последно време много се говори по медиите за затягане на правилата и за ново занодателство относно индивидуалните слънчеви панели на частни домове, защото е възникнал следният проблем: при пожар в къща със слънчеви батерии пожарникарите не могат да гасят ефективно, защото батериите няма как да бъдат изключени, и се получават токови удари, които са опасни за пожарникарите.

Ето тук един материал по въпроса:

http://www.welt.de/finanzen/immobilien/article8856358/

Feuerwehr-laesst-Haeuser-mit-Solardach-abbrennen.html

Линкът е разделен, поради дължината.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   20-01-13 10:33

Ба си и пожарникарите, те у ТЕЦ требе да не влизат.....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: mr_kras   
Дата:   20-01-13 11:08

Правят едно слънчево затъмнение и гасят, къв им е проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: asahi   
Дата:   20-01-13 18:25

Меткат едно одеало на панелата и пускат маркучо.

Отговори на това съобщение
 Re: Цената на енергията от ВЕИ - по-ниска, отколкото от нов АЕЦ
Автор: imitev   
Дата:   20-01-13 18:31


Може и по един камък...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.