Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22     всички  напред  последна
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   18-01-13 11:37

И с Фейбук и Гугъл и със всеки друг можеш да избираш каква информация да им даваш, вкл. да не им даваш никаква и да не ги ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-01-13 11:40

"Ако преди разните му там лумпени, психари и разни други болни мозъци, трудно можеха да се съберат на едно място, да контактуват и да обсъждат налудничавите си идеи, днес социалните мрежи им дадоха тази възможност и те се възползват от нея с огромен хъс."


Ахахахахахаха [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-01-13 11:59

Марче, разбирам ти болката. Не си първата, която се замисля над проблемите, които възникват при една диктатурата на мнозинството. Джон Стюaрт Мил е написал цяла книга по въпроса, казва се "За свободата". В нея теоретизира необходимостта от защита на правата на индивида и малцинствата в една социална организация на обществото при което мнозинството диктува нормите, тоест, при демокрацията. В наши дни обаче, при либералната демокрация, законите, които гарантират тези права се превърнаха в средство не за защита, a за опривилигероване на тези малцинства. И доведоха до диктатура на малцинството. Ти ако искаш някаква малка радикална група от кукунделници да диктува чрез изнудване каква да бъде социалната политика на едно общество, аз не съм съгласна. Особено ако тези радикализирани хухавелници са просто дрони, зомбирани от някой, който много добре и хитро умее да си налага интересите.


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   18-01-13 12:01

Абе, аз честно казано не мога да си представя как така ще има компютри, интернет, мобилни комуникации... а от друга страна ще спрем глобализацията?
Как точно ще спрем търговията по интернет, резервацията на хотели по интернет, самолетни билети по интернет и най-вече разпространението на идеи по интернет.
Имам един приятел, дето е най-върлия ползвател на букинг.ком, работи в туристическа агенция, през месец лети нанякъде, кореспондира си с половината свят, пазарува онлайн от китайските сайтове, обаче, разбираш ли е гоооолям противник на глобализацията.
Нещо не ги схаващам твърде нещата.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-01-13 12:06

Все неща, без които можеш да минеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   18-01-13 12:07

именно де...аз не искам и власт на малцинството...некси нищо не ме кефи в в общия си вид, а на практика - аз ллично съм си доволна от всичко в конкретиката на фактите[smilie18] [smilie18] [smilie18]
не мога да схвана дали тва не е некво личностно разстройство [smilie21] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   18-01-13 12:11

"най-вече разпространението на идеи по интернет"

Аз без това не мога да мина.

Спомням си преди 20-30г какъв зор беше, едва ли не единствените читави книги по програмиране, които можеха да се намерят, бяха преводи на руски език на издателство "Мир", бяха малко и се появяваха рядко.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   18-01-13 12:14

Автор: Dumbledore

Все неща, без които можеш да минеш.


Може би се заблуждаваш.
Мисля, че вече много малко РАБОТЕЩИ хора могат да минат без мобилните си телефони и без достъп до интернет.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Ivodam   
Дата:   18-01-13 12:22

Жоро, проблемът с глобализацията не е, че можем бързо и свободно да си общуваме, да пазаруваме от дрегия край на света, че новините се разпространяват за секунди, и т.н.

Проблемът е, че успоредно с тези несъмнено добри неща вървят отрицателни явления като постепенно унищожаване на културни особености и самобитност, уникалности и изключителности. А това означава превръщането на човечеството в единно мургаво стадо, при което постепенно ще настанат наистина страшни неща - гените на тъмните хора са доминантни и белите хора, особено русите и със сини очи, постепенно ще изчезнат. [smilie2]

Много по-лесно стават и далаверите на разните магнати и олигарси вече в световен мащаб, без почти никакви спънки и ограничения. Глобализацията се прокарва посредством транснационалните корпорации, които се оказаха по-големи интернационалисти от комунягите (виж съседната тема за корпоратокрацията).


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: J0R0   
Дата:   18-01-13 12:30

Иво, това е ясно, ама как точно си представяш да върви само доброто по мрежата, а лошото - не?
То тия големи възможности са големи възможности както за едното, така и за другото.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   18-01-13 12:31

"А това означава превръщането на човечеството в единно мургаво стадо, при което постепенно ще настанат наистина страшни неща - гените на тъмните хора са доминантни и белите хора, особено русите и със сини очи, постепенно ще изчезнат. [smilie2] "


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] тва да е проблемът...!

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Ivodam   
Дата:   18-01-13 12:36

J0R0: Ами това е точно големият, важният въпрос.

Отговорът е - решението и надеждата е в постгражданското общество. Както в цивилизованите страни проблемът с контрола на институциите и властите е отдавна решен с ролята на гражданското общество, така в глобален мащаб вече възниква постгражданското общество - хората ще се обединяват с помощта точно на тези комуникации, за да ограничават съвместно естествения дарвинистки порив на корпорациите да осъществяват максимално хищническа политика.

Това обаче решава въпроса само с контрола и властовите механизми. За съжаление обаче не виждам реално решение в условията на постепенна планетарна демокрация за запазване на расите, постепенно претопяване на раси и народности е неизбежно... просто тъжна констатация [smilie2]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (18-01-13 13:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-01-13 12:40

Значи проблемът е, че така наречения мултикултурализъм не е никакъв мултикултурализъм, а точно обратното - монокултурализъм. Всички култури изчезват. Ама ето с такива очевидни софизми, демагогии и популизми е пълна цялата глобалистична пропаганда. На черното се вика бяло и никой вече не забелязва. Щото света отдавна е обърнат надолу с главата.



Публикацията е редактирана (18-01-13 12:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   18-01-13 12:42

монокултурата на чипса и кока-колата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   18-01-13 12:59

мара написа:

> монокултурата на чипса и
> кока-колата [smilie18]

Монокултурата на стереотипите.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   18-01-13 13:00

да, и на тях. макар че почти всяка култура се гради в/у стереотипи.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: neuromancer   
Дата:   18-01-13 13:03

Dumbledore написа:

> Все неща, без които можеш да минеш.

Moжеш, разбира се. Всъщност можеш и да си живееш във фермата без ток и канализация, да си гледаш животните и да не се занимаваш с глупости. Всичко в повече са неща, без които можеш да минеш.

А ако ти пречи разпространението на идеи в интернет, какво правиш въобще в тоя форум?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   18-01-13 13:03

Ако не ме домързи (най-вероятно ще ме домързи) ще се поразтърся по мненията да видим дали няма да се окаже, че едни и същи хора в един момент протестират срещу "монокултурата", а в друг протестират защо "кафявите" не се интегрирали, ами си запазвали културата.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   18-01-13 13:05

запазват си кое...кое...? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   18-01-13 13:06

neuromancer написа:

> Dumbledore написа:
>
> > Все неща, без които можеш да
> минеш.
>
> Moжеш, разбира се. Всъщност можеш и
> да си живееш във фермата без ток и
> канализация, да си гледаш
> животните и да не се занимаваш с
> глупости. Всичко в повече са неща,
> без които можеш да минеш.
>
> А ако ти пречи разпространението
> на идеи в интернет, какво правиш
> въобще в тоя форум?

Пречи ѝ разпространяването на чужди идеи. Разпространяването на тези, дето ги е назубрила от книжките на Ку-Клукс-Клан не ѝ пречи [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   18-01-13 13:08

мара написа:

> запазват си кое...кое...? [smilie10]

Културата.

Език, традиции, изкуство, религия, занаяти, социални взаимотношения ...

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: Dumbledore   
Дата:   18-01-13 13:13

Ето това вече е пълна простотия и лъжесвидетелстване. Пoсочи ми един пост, в който съм писала нещо срещу черните, азиатците, арабите, мюсюлманите и прочее. То просто и тъпо и пред нишо не се спира.

Ето такива пишеха доноси и клевети навремето срещу комшиите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: мара   
Дата:   18-01-13 13:15

и къде тва, бе чил...?

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   18-01-13 13:15

Аз всъщност нямах предвид теб (даже никой конкретно), но ме кефи истеричната реакция.
[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Свещените крави и личности по света
Автор: chill   
Дата:   18-01-13 13:15

мара, къде кое?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20  21  22     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.