Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: GMO
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 11:38

Frida написа:

> Дъмбълдор, много съжалявам да го
> чуя това за ФДА. Това ме кара да
> мисля все по-песимистично за
> бъдещето на човека. Мислех си, че
> само в нашата държава е зуе
> положението ...[smilie2]

Разбира се, това е само мнението на Dumbledore, която, ще направя предположение, никога не е работила или имала отношения с FDA.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Frida   
Дата:   10-01-13 11:39

Да, така е. И аз не съм работила в правителството на Бойко Борисов, но знам със сигурност някои неща.

Аз самата съм била свидетел как една европейска агенция се огъва под натиска на лобисти за американски козметични компании. Накрая не успяха де, но беше на косъм.



Публикацията е редактирана (10-01-13 11:40)

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 11:43

Ами аз изнесох в предишната тема информация с всички хора от борда на Монсанто, които са в ФДА и в други органи на власта. Това не са секретни данни, всеки може да ги намери. Дори никой не ги оспорва. На тях им е все едно знаят ли хората или не знаят, и без това не могат нищо да направят.


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 11:45

Може би очакваш във FDA да работят шивачки и детски учителки?

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Dumbledore   
Дата:   10-01-13 11:49

Толкова се оплете вече, че стреляш с халосни патрони. По собствената си кратуна. Даже зе да признаваш и господ, само и само да можеш да се наручаш с мутирала пшеница [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 11:51

ДГД.

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   10-01-13 11:51

Доста силни обвинения към FDA. В сравнение с нея EMEA е като пробита поцинкована кофа[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: krist   
Дата:   10-01-13 12:23

то, да беше само FDA!? ами бившата шефка на CDC, която стана директор на подразделението за ваксини на Мерк и Ко след това? и т'ва ли не е конфликт на интереси?


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 12:26

В такива организации не трябва да назначават хора, които имат специално образование и професионален опит с храни и лекарства.

Най-добре да назначават астролози и недоебани домакини.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: krist   
Дата:   10-01-13 12:29

а, най-добре направо да ги разпуснат, и да оставят компаниите сами да си правят регулациите - за к'во да дават излишни пари за администрация, като така или иначе се случва т'ва дето компанните искат[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-01-13 13:36

ГМО царевицата предизвиква ракови тумори

this includes high fructose corn syrup which is in everything commercially prepared as both a preservative and a flavoring

Това включва и наситено-фруктозния сироп, който е съставка на всички индустриални храни, включително и на говеждия кремвирш, който изядох вчера.


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Frida   
Дата:   10-01-13 14:17

Айде стига сте поствали елементарни статии с шопени картинки на царевички. Супер елементарна демагогия. Мога да ти изфабрикувам десетина такива и да включа в тях много грозни картники на уродливи животни.

За фруктозния сироп е съвсем друг въпроса. Има си изследвания, в които се показва, че той се метаболизира като алкохола, т.е. като отрова. Ама ако ми кажеш каква е връзката с ГМО'то ... само рептилите не сме включили .. може би и те са ГМО?

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: krist   
Дата:   10-01-13 14:31

абе Фрида, ти що така избирателно критикуваш? по-горе имаше и линкове към официалното изследване на Сералини. дай поне накакво мнение на "специалист". що така избягваш да го коментираш, та се налага chill да се опитва да прави нек'ви нескопосани коментари?


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Frida   
Дата:   10-01-13 14:38

Коментирала съм го десетки пъти, ама твойта тиква отбира ли? Не!

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: krist   
Дата:   10-01-13 14:39

десетки? дай линк да видим поне един от тях, а иначе немай грижи, може пък тиквата ми и да почне да отбира един ден[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: Frida   
Дата:   10-01-13 14:43

къв линк, кви пет лева?!

Кой от двете твърдения може да се докаже документално: че жена ти е изневерила или че жена ти никога не е изневерявала, нито пък някога ще ти изневери?

Ако има вреда, тя може да се докаже. Ако все още не е намерена вреда, значи не е намерена и толкова ... опитите продължават. И никой не може да ти гарантира, че в бъдеще няма да се намери. Колко по-просто да ти го обясня не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: krist   
Дата:   10-01-13 14:48

ама точно в това е въпросът, че Сералини с новото си изследване доказва, че има вреда[smilie3]

П.П. тъпите инсинуации за това на кой жена му изневерила, в стил АнрейФръст, мое си ги запазиш за себе си[smilie3]



Публикацията е редактирана (10-01-13 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-01-13 14:49

Frida, интересно от коя позиция си позволяваш да даваш квалификации за статиите? Какво ако някой даде подобна квалификация за твоите мнения ? [smilie3]

Тъй наречената "шопена статия" е базирана на изследването в долния линк. Прочети по-внимателно в статията като какво е определено това изследване:


A Comparison of the Effects of Three GM Corn Varieties on Mammalian Health


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: stzz   
Дата:   10-01-13 14:50

Вредни или не, все тая!
След 20-ина години ще..................като се замисля от колко неща зависи оцеляването ни![smile]
ГМО ще бъде едно от тях.
[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 14:51

Сералини и с новото си изследване доказва единствено, че е корумпиран.

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: мара   
Дата:   10-01-13 14:53

"сералини" ? [smilie11] [smilie10]
тва некво име ли е...простете, не следя темата...[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: sunnyshot   
Дата:   10-01-13 14:53

И по какъв начин го доказва? [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 14:54

Име е

Gilles-Éric Séralini

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: chill   
Дата:   10-01-13 14:55

sunnyshot написа:

> И по какъв начин го доказва? [smilie7]

По светлозелен. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: GMO
Автор: мара   
Дата:   10-01-13 14:56

боже...добре, че не е емигрирал в българия, щеха да го спукат от бъзик...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.