Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re: Русия
Автор: exo99   
Дата:   08-01-13 21:09

Големи глупости се изписаха в тази тема.

Хората преди това са живели при абсолютна монархия, после 70 години са били опитно поле на комунистите.

Няма как изведнъж да станат демократи.

Този процес на постепенна демокрация ще продължава още поне 30-40 години.

Все пак много е постигнато, но трябва да измрат поколения за да станат хората с друго мислене.

Всичко ще си дойде на мястото.

А относно Путин - може би руснаците имат все още нужда от авторитарен вожд.

Но и това ще премине.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: J0R0   
Дата:   08-01-13 21:41

Всъщност, разговорите на тема Русия са толкова облезнени не защото се отнасят до Русия, ами защото се отнасят до бъдещето на България.
Дали България ще успее да се откъсне от тия социално-политичекси модели* или ще ги преповтаря.
Това е то, големият въпрос, а не толкова Путин Мутин...



--------------------------------------
* Става въпрос за това че Путин възкреси една много мощна машина, която беше пред разпад.
Положението е подобно и тук, в България.
Ако някой се съмнява че е така, нека да прегледа този списък и ще му стане ясно как тая машина още дърпа конците в българската наука, медии, църква, политика.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: exo99   
Дата:   08-01-13 22:08

Странно е, че в този списък има и достойни хора.

Имам познат / мога да го нарека и приятел/, който е работил в прословутото 6-то управление на ДС.
Та той ми казваше, че стига да са имали интерес от някого, почти не е имало възможност по едини или друг начин да не го привлекат за сътрудник.

Та ако сме се отървали по-възрастните, значи не сме били интересни на службите.[smile]

Жоро и ти включително, независимо какво говориш сега.[smile]

[beer]



Публикацията е редактирана (08-01-13 22:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: mihajlov2   
Дата:   08-01-13 22:23

Имам един колега от предишната работа, електроинженер, който когато дадоха възможност всеки да прочете досието си, хукна моментално към Шести Септември и Гурко. Представете си разочарованието му, когато се оказа, че изобщо няма досие... Абсолютно неинтересен за службите... Хем на работа, която предполага някоя командировка насам-натам от време на време... И подходяща възраст - в края на 80 -те - около 30 и малко годишен.
Натам - за командировките означаваше до Пакистан включително в онези времена. А насам - примерно Кюстендил[smilie18] Сега продължава да работи на същото място и е обиколил половината свят. Службите нямат никакъв принос. Фирмата от 20 и кусур години е закупена от мощен южнокорейски концерн... Който произвежда тук и изнася за въпросната половина. От света де.



Публикацията е редактирана (08-01-13 22:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: DTV   
Дата:   08-01-13 22:34

пореден път и поредна тема, от които може да ти остане усещането, че Русия е Путин, КГБ, мафията, демокрацията (или липсата на такава).
струва ми се твърде често се опитвате да оценявате и приравнявате изключително през сравнението и познатото.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 22:40

Абе смешна работа с тая държавна сигурност. Ем се оплакваме, ем сме първа писта на фейсбук и в гугула, и се надпреварваме да си дадем всички лични данни, приятели, вкусове и политически пристрастия. А кой притежава фейсбук и гугъл? Кой събира всичката тая информация? Кой ни чете е-мейлите?

Мислете със съвременните си глави. Следенето се извършва много по-лесно вече, защо пък точно от държавна сигурност ви е страх? Няма нужда от подобни служби днес. Камери по улиците и клозетите, ай-пита, мобилни телефони, всичко се следи, чете и подслушва. Фейсбука даже те следи къде влизаш в момента, в кой хотел си, на коя изложба. Кой събира цялата тая информация и за какво я използва?


Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: georgi969   
Дата:   08-01-13 22:42

DTV -точно.
Мисленето на някои сегашни другари, не е по-различно от мисленето на предишните другари.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: J0R0   
Дата:   08-01-13 22:42

Е, с какво да съм им бил интересен на службите?
С някое и друго напиване в Яйцето ли?
Завърших университета през декември 89-а месец след промените :)


Аз не коментирам какви хора има в списъка, а това че тая машина продължава да си работи и да дърпа конците в много отношения на живота тук в България.
Това ли искаме?
Не е ли по-добре за всички ни владиците да са владици, а не сътрудници на репресивен апарат?
Журналистите да са журналисти, а не сътрудници на репресивен апарат?
Политиците да са политици, а не сътрудници на репресивен апарат?
Социолозите да са социолози, а не сътрудници на репресивен апарат?

Тая система пречи на нормалните взаимоотношения в обществото.
Примерно, ако владиците бяха истински божии служители, а не служители на ДС, дали служителят на ДС и оръжеен трафикант Манджуков щеше да стане архонт?

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   08-01-13 22:46

То за следенето и четенето ясно..... разликата е че за един виц никой не идва да те прибере и пребие сега....драги ми дечица...

личен опит.... /понякога е екстра да си на 50 години, преживял си неща за които други само са чели ли чували/

[beer] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: seaman58   
Дата:   08-01-13 22:50

Айде ... първо направете разлика между Русия и СССР. После направете разлика между рабочие и крестяни, и руснаци. Вярно че генофонда е изтребен, но още са се запазили хора в Русия. Бачкал съм с много руснаци ( моряклъка няма националност). Имам приятели там и има хора дето не искам нито да ги виждам нито да ги чувам. Не отъждествявайте руснаците с руските политици, така както не искате вас да ви утъждествяват с българските политици. Руснаците са хора като мен и теб, с много широка душа, изпатили от коунизма, вероятно най-изпатилите. Контактувам с тях от 1979 година, винаги е имало хора недоволни и критически към режима, хора държящи на традициите и старата слава, и хора смятащи че Сталин е върха. Когато почина Брежнев бях в Туапсе, празнувахме заедно с девочки в едно заведение смятайки че е край на един режим арестуваха ни на излизане от кръчмата. Когато в бившия град Жданов (сега Мариупол) сваляха паметника на Ленин с кран и проволка през шията му, половината град се беше исипал да гледа и да се радва че накрая го обесиха.
Колкото ние сме виновни че ни управляват мафиоти, толкова и руснаците са виновни че ги управляват олигарси.

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Vizov   
Дата:   08-01-13 22:51

хм ... Славов, преди 50 години в щатите и в затвора щеше да лежиш за неправилен виц. Ама ей на, нашето винаги е най-лошо.

Жоро, полицията като цяло е репресивен апарат, не само някои служби. Сега по-голямата част от властта са ченгета. Защо ги пропускаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 22:55

Моите наблюдения от демокрацията напоследък са други. Оня момък например, дето написа книга, че нямало Холокаст и го и го подгониха през девет царства в десето и го арестуваха и сложиха в затвора. И още други. Помислете за това. Солженицин не го издават на Запад, заради една книга. Кучета изяждат хората в България, и никой не смее да гъкне. Задава е една антиутопия, по-всеобхватна и от предишната. Октомврийската революция не е умряла, тя се е преместила на Запад и върлува. Троши икономики, морал, нации.


Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 22:57

А ние тук, в нашия град, си имаме паметник на Ленин!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: DeDomus   
Дата:   08-01-13 23:00

Гледам, че засегнахте темата за досиетата и ДС. Ако не ви е ясно, кой дърпа конците на България, вижте абревиатурата в края на предното изречение. Ако не сте наясно, кой ръководеше "промените" след 10. XI. 1989г. - вижте пак там.

И един цитат от мой разговор с човек близък до "кухнята" на събитията по онова време:

"- Какво пак ни занимават с досиета. Още през септември (1989) в досиетата на "нашите хора" им пишеше на кой каквото му трябва."

И малка темичка за размисъл:
Как за около месец се срути цял строй, мирно, кротко и тихо?

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: J0R0   
Дата:   08-01-13 23:04

Моряко - така е, не говорим за руснаците като народ. И аз имам приятели руснаци. Говорим за модели на управление на държавата.

Dumbledore - не е проблема в следенето.
georgi969 - и в манталитета не е проблема.
Визов - не ги пропускам.

Огромният проблем е че една паразитна структура, държава в държавата, се самообслужва на гърба на обществото.
Тя не работи за нищо друго, освен за себе си и за своите си интереси.
В една нормална държава попът е поп, може да е пияница, може да е женкар или гей, но е поп. Работи за църквата, за вярата и за паството. Тук попът е част от тая неразградена структура и попът работи за останалите колеги от ДС.
Същото е и с лекаря, банкера, социолога, съдията, журналиста....
Това го няма в нормалните държави, нищо че бият негрите :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   08-01-13 23:05

Визов, не съм бил в щатите и незнам, говоря за тук, искам някой да каже нещо дето го е видял и преживял.... иначе на приказки е лесно.... някой някъде си, преди намколко си години, за това щели да го правят едиквоси....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: mihajlov2   
Дата:   08-01-13 23:06

След дълга, планомерна, планирана, режисирана, организирана и внимателно проведена подготовка. С хиляди (или десетки хиляди изпълнители).

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 23:11

За да изчезне комунизма по света, той трябва да се разбере. Кой го е създал, кой го е внедрил, кой продължава да го използва. Чии интереси обслужва. Не само в соц лагера, но и на Запад. А никой не се опитва дори да се замисли над нещата.


Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: seaman58   
Дата:   08-01-13 23:16

Жоро, нормалните държави (визираната от теб, дето не бият негрите) изобщо вече не е нормална. Аз не съм специалист, анализиращ финасофи дани, но все пак има наблюдения върху една част от хората там ( винаги една и съща), та последния път като бях там, преди 6 месеца, за пръв път от 30 години си минах проверките срещу няколко картона цигари. Нещо немислимо преди 2-3 години. Сам си прави изводите ...

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Dumbledore   
Дата:   08-01-13 23:43

Не, не са нормални държави вече това. Слушах наскоро френския президент по радиото какви безсмислици приказваше, и ми призля. Как няма да почнат хората да бягат от Франция.


Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Digitalgab   
Дата:   09-01-13 00:22

«Триумфальный» рапорт
Минобороны объявило об ускоренной модернизации ВВС и ВВКО
В новом году Войска воздушно-космической обороны получат 20 новых РЛС различных модификаций, а ВВС закончат прием на вооружение новейшего многофункционального ударного самолета Су-34, пообещали в Минобороны. Накануне стало известно, что сразу три соединения из другого рода войск – РВСН – впервые за долгое время получат ракетные комплексы пятого поколения. Подробности...
Инфографика: Как идет гонка вооружений
Фото: Многофункциональный бомбардировщик Су-34 завершил все испытания
Фото: Оружие, появившееся в 2012 году
Обсуждение: 86 комментариев

РЛС = Радио Локационна Станция
РВСН = Ракетни Войски със Стратегическо Предназначение



Публикацията е редактирана (09-01-13 00:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Dumbledore   
Дата:   09-01-13 00:24

Ами то защото Обама иска да слага щит в Европа.


Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Digitalgab   
Дата:   09-01-13 00:30

Американците ще заживеят по добре, когато правителствата им се откажат от амбициите за световно влияние и присъствие, а Европа престане с тоя анахронизъм, наречен НАТО. Бъдещето на света е в Съюза на Свободните Държави на Евразийския континент, но това може и да не го доживеем.



Публикацията е редактирана (09-01-13 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: Dumbledore   
Дата:   09-01-13 01:37

По-скоро се връща желязната завеса. И по някаква причина, това ми действа успокояващо. Създава се алтернативно пространство, тежест в другия край на везната. Че откакто оттам нещата олекнаха, оттука ни подпукаха яко. И ни глобализират, манипулират и изнудват безнаказано и безскрупулно.


Отговори на това съобщение
 Re: Русия
Автор: ejko   
Дата:   09-01-13 01:49

Даааам... "тежест в другия край на везната" си трябва... Баланс му е майката..., сега е едно такова странно и хаотично малко...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  7  8  9  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.