Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Музика
Автор: Dumbledore   
Дата:   30-12-12 07:32

pianist (5 year old Japanese girl):Bach minuet


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Dumbledore   
Дата:   30-12-12 07:39

O, dear Lord!


Tsung Tsung Amazing Piano Prodigy Grade5 Piano (5Age)


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-12-12 08:12

Точно се връщам от кварталния блус клуб, където една бабишкера направи чудесно шоу:

MS BEVERLY "GUITAR" WATKINS

това може и да не е най-доброто видео, но ако я напишете в search на youtube, излизат много други

още едно


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Dumbledore   
Дата:   30-12-12 08:18

Виж, в Америка това винаги ме е удивлявало. По улиците и в кръчмите можеш да чуеш по-добри неща отколкото по радиото и телевизията.

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-12-12 08:19

Beverly Guitar Watkins


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Dumbledore   
Дата:   30-12-12 08:23

Пролетта попаднахме на една маргинална галерия с местни художници от един квартал. Супер готини неща, и две жени какво шоу направиха с кънтри и рок кавъри, не е за вярване просто. Трима човека ги слушаха само.

В същото време някакви пълни посредствености грачат по цял ден по телевизията и се прозяват по радиото.

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-12-12 08:30

и "лейди" Гага... https://photo-forum.net/joro/emoticons/eck16.gif [smilie3]



Публикацията е редактирана (30-12-12 08:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: luboar   
Дата:   30-12-12 08:32

....Госпади тьй мой !
Струва ми се, че един изпълнител преди да изсвири нещо, трябва да осъзнае историята на това което свири, и тази на създателя му.
Нещо трудно представимо за деца които още на са се научили да говорят добре, но са хвърлени от амбициозните си майки в дълбокото на музиката, за да могат да възкликнат:

... Ох, на мама музикалната машинка !, Мамина изпълнителка сладка !, и други.
:)))

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Dumbledore   
Дата:   30-12-12 09:07

Абе ти хубаво говориш, ама тея деца свирят по-добре от големите.

Тайната на Моцарт, който си постнал, е същата. Баща му е бил музикант и го е хвърлил да свири от три годишен. Та има пряка зависимост между гениалността и ранния старт в изкуството.


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: luboar   
Дата:   30-12-12 09:22

Моцарт и Леонардо, да не ги намесваме. Говоря за останалите 99.998 %.
Моцарт, и на 15 години да е видял пиано за пръв път, пак щеше да създаде шедьоврите си.

... Големият писател, Ивайло Петров ("Преди да се родя, и след това"; "Хайка за вълци"), беше писал някъде за себе си, че до четири (или шест, не съм сигурен) годишна възраст не е можел да говори изобщо, но после се е отпушил със словото, и то как !


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: kefalcho   
Дата:   30-12-12 09:23

Добро иЮтро[beer] (сега съм на бяло вино . Сигурно след час ще почна да си осмислям живота[smilie18] )
Nina Simone - Sinnerman

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: kefalcho   
Дата:   30-12-12 09:31

Put The Lime In The Coconut - Harry Nilsson
Харесва ми да си припявам фалшиво на тва парче[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: kefalcho   
Дата:   30-12-12 09:43

Ей тука се разтапям[smitten]
Филип Кутев - "Полегнала е Тодора"

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Dumbledore   
Дата:   30-12-12 09:51

Това са твои некакви си теории. И да бил видял на 38 и не знам си какво.

На 10 години Шопен вече е свирел така, че учителят му казал - няма нищо, на което бих могъл да те науча. Историята на повечето гении е такава - имали са бащи композитори и музиканти, и са започнали да свирят от съвсем малки.

Та ако тези азиатски деца попитат Шопен, Бах или Моцарт каква е историята на фугите или прелюдите им, ето какво ще чуят - в къщи се свиреше през цялото време, започнахме да свирим от тригодишни.

Да не говорим пък, че Burgmuller е писал предимно етюди за ученици. Като тези деца. Та ето каква е историята на тази музика. [smile] [smile] [smile]



Публикацията е редактирана (30-12-12 10:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Krassy   
Дата:   30-12-12 10:36

Азиатците са роботчета...
Свирят перфектно... Но не бих ги слушал постоянно.
Нещо липсва, не знам какво...

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Dumbledore   
Дата:   30-12-12 10:45

То направо е изумително да се слушат такива глупости. Липсвало им нещо. По-нагоре в темата има изпълнение на Шопен от едно 8 годишно дете, което свири с повече чувство, разбиране и усещане за музиката отколкото голяма част от концертните изпълнители.

От някаква чиста завист ще да са продиктувани подобни изказвания, или от расизъм. Докато американските и българските деца щракат видео игри по цял ден, азиатците отглеждат децата си като поколение от гении. Бъдещето наистина ще е тяхно.


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Krassy   
Дата:   30-12-12 10:49

Не знам. Моите деца са музикални и учат това. Също редовно ходим и слушаме, а учителите ни от музикалното са достатъчно добри, за да ни харесват и да ги слушаме.
Азиатците ги слушаме от любопитство, но никога редовно...

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Dumbledore   
Дата:   30-12-12 11:14

На тези деца попаднах докато търсех в youtube някакво прилично изпълнение на Шопен. След като изслушах няколко ужасяващи версии на Horowitz, и още няколко посредствени, попaднах на това дете.



Публикацията е редактирана (30-12-12 12:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Dumbledore   
Дата:   30-12-12 11:33

Jason Derulo - Breathing


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: mmjm   
Дата:   30-12-12 17:23

"След като изслушах няколко ужасяващи версии на Horowitz" С това утепА рибата. Скрий се, засрами се, и поне месец не се показвай, особено ако ще словоблудстваш моля!

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: luboar   
Дата:   30-12-12 19:07

и аз се впечатлих от изказването на Дора относно изпълненията на Хоровиц, но предполагайки малката й дъщеря, (да е винаги здрава, талантлива и красива) да учи пиано, си замълчах тактично.

П.П.
Дора, на път си да ме разочароваш.

П.П.П
Хоровиц, и такива като него, могат да изпълнят едно парче, десет пъти, по дванайсет различни начина, зависи от настроението им в момента.


Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: mmjm   
Дата:   30-12-12 23:01

Голяма част от азиатчетата са с преподаватели руснаци, не може да не им отдадем необходимото уважение. Като изключим дховите и отчасти ударните, един музикант се изгражда от 4, 5 годишна възраст(всъщност от самото му раждане, а изучаването на инструмента започва на тази възраст) и обикновено остава без детство. След 3ти клас трябва да се отделят минимум 8-10 часа на инструмента. Знам го от собствен опит. Аз самия свиря от 3 годишен, но така и не станах музикант(от семейство на музиканти съм но направих друг избор). Тези деца не са роботи. Няма как да имаш такава техника ако не чуваш и не чувстваш музиката. Тук Dumbledore е права, можем само да се преклоним пред труда и таланта на децата и преподавателите им.

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Krassy   
Дата:   30-12-12 23:04

Еми кланяйте се [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: black_swans   
Дата:   31-12-12 01:38

Swans - Helpless Child

Отговори на това съобщение
 Re: Музика
Автор: Dumbledore   
Дата:   31-12-12 10:56

Не само че няма да се скрия, ами ще изляза още по-напред. Horowitz можел да изсвири Шопен по 16 различни начина. Без нито един от тях да прилича на Шопен! Ето това ще да е проблема - когато човек си разрешава да коригира, изопачава и изнасилва творчеството на най-великите, да пренаписва нещата им, за да ги сведе до собственото си мизерно ниво. Пародиите не са интерпретации, те винаги са деструктивни.

Дали ще сведеш импровизационните хармонии на Шопен до блудкава дисхармония или ще нарисуваш мустаци на Мона Лиза като Duchamp, все тая. И по 16 начина да интерпретираш Мона Лиза - с рога, с брада, със сутиен, без сутиен - все ще бъде подигравка на слабосилния с великия.

Напоследък BBC си позволяват подобни гаври с литературните шедьоври, в поредицата "Masterpiece Theatre". Шедьоври, шедьоври, но явно продуцентите на продукциите не мислят така. Щом си позволяват да ги пренапишат до неузнаваемост, значи си мислят, че са по-велики от създателите на тези шедьоври. Абсолютна гавра.



Публикацията е редактирана (31-12-12 11:00)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.