Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: Will   
Дата:   19-11-12 14:22

слайдшоу Палестина - Израел

Няма нужда от думи. Не трябва да се привиква към насилието и страданието, а напоследък ми се струва, че точно това се случва...

http://s3.reutersmedia.net/resources/r/?m=02&d=20121119&t=2&i=675788759&w=&fh=&fw=&ll=700&pl=390&r=2012-11-19T000538Z_22_GM1E8BI1DPK01_RTRRPP_0_PALESTINIANS-ISRAEL


Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: niavaah   
Дата:   19-11-12 14:27

e hubu de, хем реват, хем се бият и си мятат бомби...не я схващам аз тая драма и тва е[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: boink   
Дата:   19-11-12 14:28

ниаваах, слаб 2. седни си.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: niavaah   
Дата:   19-11-12 14:36

Има едно филмче (то жалко, че примери с филми трябва да се дават). Християни и мюсулмани в едно селце си живеят задружно.
По едно време се разбира от телевизията, че наоколо има нарастваща кавга между мюсулмани и християни. Това кара цялото село да започне да се обръща един срещу друг..
Детето на една от жените е убито в едно от съседните села. За това разбират само няколко жени, и самата майка настоява това да не се каже, понеже това ще доведе само до повече смърт чрез отмъщение.

Ето как се спира целият кръг.
Отмъщението води само до разрухи. Човек неможе да раздава правосъдие, това не го разбраха някой хора..



Публикацията е редактирана (19-11-12 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: Will   
Дата:   19-11-12 14:38

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/oqzu7106.JPG
https://lh3.googleusercontent.com/-IiaPfcmkvE8/UKom-DDffII/AAAAAAAABJ4/5M-EU-0uY_g/s577/r.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: arakiss   
Дата:   19-11-12 14:43

живеем с клишета...за по-лесно....
мисленето е трудно... в неделя...
пп. върнах се да уточня, че нямам предвид автора на темата...мислех, че се разбира... ама не



Публикацията е редактирана (19-11-12 14:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: Will   
Дата:   19-11-12 15:02

https://photo-forum.net/static/forum/2012-11/krkw9893.JPG
http://cache.boston.com/universal/site_graphics/blogs/bigpicture/gaza_12_31/g36_17450371.jpg


да не си помислите, че само арабите страдат...


Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: neuromancer   
Дата:   19-11-12 15:31

Има хора и от двете страни, които искат да се бият, без да ги интересуват невинните жертви. Затова е цялата работа. Т.е. едни мятат бомбите, а други страдат. Преди няколко години като имаше примирие, разните палестински групировки почнаха да се стрелят една друга, шило в торба не седи.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: nastradin2   
Дата:   19-11-12 15:40

Не ги жаля мангалите[smilie9] Същите, като нашите са![smilie9] Мързеливи, миризливи, крадливи и само рЮват някой да им помага!!![smilie9]
Ако си стоят мирни никой не ги закача. Работят си в Израел, живеят си там със семействата си и всичко е наред. От години е така...[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: мара   
Дата:   19-11-12 15:40

чудя се като не се примирявате, кво предлагате, деба?!
всички ние и без снимки знаем, че това е ужасно, лошо, страшно! няма по-страшно! и какво?
КАКВО?
айде да видим какво предлагате, че иначе мирише на глупост!

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: IvoZafirov   
Дата:   19-11-12 15:47

Израел да признае Палестина, да вдигне блокадата и хората да започнат да живеят по-нормално.

Щото то само с тормоз не става. Палестинците са като ш обор заградени. Какво друго да очакваш от тях освен да ги избива на агресия.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: gorbi   
Дата:   19-11-12 15:48

бе никой нищо не предлага... руснаците казват - "не дави мне на жалость" Един вид - не ме манипулирай емоционално.
И без това всички медии така настройват хората, както се мъчи в тая тема да го прави Will...

Ние със собствените си цигани дето се въргалят на центъра на Варна в копторите си и се бият и се колят и пикаят на булеварда до МОЛ-а не можем да се оправим, ще ходим да съдим другите... Не симпатизирам ни на едните ни на другите - все араби са, ама евреите са едно семейство в целия свят, а ние сме един българин - три семейства...

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: arakiss   
Дата:   19-11-12 15:50

аз предлагам да се спре с обгрижването на палестиците - настрадин е прав, точно като нашите цигани са и такова е мнението на останалия арабски свят...
неофициално, разбира се, че не е политически изгодно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: arakiss   
Дата:   19-11-12 15:53

требе се препрочита ориана фалачи....

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: Will   
Дата:   19-11-12 15:55

мара, gorbi, не сте разбрали основния смисъл на темата, а той е, че твърде лесно свикваме с насилието и то става нещо нормално едва ли не... никой от нас нищо не може да предложи за решаване наконфликта докато самите участници не узреят за такова...

иначе съм съгласен да се приемат в България палестински семейства, които искат поне да спасят децата си...



Публикацията е редактирана (19-11-12 15:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: arakiss   
Дата:   19-11-12 15:57

КЪДЕ да се приемат [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: Will   
Дата:   19-11-12 15:58

писах... ама ти си много бърз... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: мара   
Дата:   19-11-12 15:58

там е работата, че слагането на хора под общ знамебател върши работа, докато не се срещнеш с личната трагедия или просто с отделния човек.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: gorbi   
Дата:   19-11-12 16:05

Лични трагедии има по света в момента няколко хиляди... Като започнеш с глада в Зимбабве, минеш през полицейския участък в КОнго където бият някой бял защото няма пари за подкуп, през спалнята на затлъстелия американец на който вече от химия не му става и завършиш в гетото във Варна, където сигурно някой бие жена си пред ужасения поглед на децата им. Не можем и не е честно избирателно да съчувстваме на едни, а да сме безчувствени за други. Нега сме загрижени за семействата си, за близките си, за съседите си - за останалото нямаме какво на практика да направим или ако все пак има - то предложете конкретни практически приложими неща...

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: arakiss   
Дата:   19-11-12 16:06

бърза съм, щото точно палестинци ни трябват у нас [smilie2]
абсолютно не съм съгласна.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: arakiss   
Дата:   19-11-12 16:11

gorbi ,
рядко съм съгласна с теб, но сега да.
все се правим на космополити и се преструваме, че не виждаме как съседът бие семейството си...
като държава нямаме ясна имиграционна политика... за съжаление...
все пак предпочитам да има лек режим за всички българи - от бесарабия, македония, сърбия - отко;лкото да приемаме мюсулмани...
знам, че звуча ужасно, делейки хората по религия, но така мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: TheBossBG   
Дата:   19-11-12 16:18

Мой познат беше в Израел преди 2-3 години и разказва: всяка сутрин палестинците минават през границата, за да работят в Израел. В четири следобед си тръгват, в пет почват да гърмят бомби и да падат ракети. А на другата сутрин пак идват, все едно нищо не се е случило вечера.

Определено не съм фен на евреите, но и на мен мангалите да ми играят такова театро и аз ще ги запукам с всичко налично в касата.

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: ejko   
Дата:   19-11-12 16:20

И да мислим и да не мислим, няма как нито да ги разберем, нито да им оправим проблемите на тези хора. Манипулациите там са много...
Там хората често живеят в мир. Говорил съм с евреи, на които всички съседи са араби, но като са се връщали от война (в която да се били със същите тези араби), са ги посрещали съседите им с курбани, с кашер и т.н.
Но водата там я мътят много яко... Мир може да има, но нито арабите, нито евреите там го искат, поне не тези с власт и пари...
Арабите са ясни, всички четем какво излиза от Египет и какви учения идват от Иран (отричайте колкото искате, но, от там идват религиозните "учители")
От друга страна- евреите. И там нещата са особени, и то много.
Знаем религията им, не мисля, че те могат да не отвърнат..., всички знаем думите на Голда Меир, че мир ще има, когато арабите започнат да обичат децата си повече, отколкото мразят евреите.

“Peace will come when the Arabs will love their children more than they hate us.”
Golda Meir 57'

Това е хем логично, хем изключително показателно за цяла една ценностна система... Просто евреите винаги ще отвръщат и ако не бяха Щатите, не мисля, че щеше да има Палестина все още...
И в крайна сметка какво е Палестина..., каквото е и Израел... Или признаваме и двете или отричаме и двете...
Иво, защо направо не обезлюдят региона, така няма да има проблем, защото ако махнат блокадата и ще ги взривят за нула време...
Човек ако има работа и паспорт- минава и пак се самовзривяват, представям си ако влиза всеки, то тогава къде що има арабин самоубиец и ще ще ходи гости на братовчедите...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: мара   
Дата:   19-11-12 16:28

насилието? НИЕ СВИКВАМЕ С НАСИЛИЕТО?!
ама некои май наистина нямат представа какъв е бил светът само преди 100 години...?
изобщо не говоря за "глобалните" катаклизми като двете световни войни...хората по света са се трепели за нема нищо. само си представете към колко екземпляра са можели да се отнесат думите: "с белези от сабя по лицето(други видими части)". пердахът е бил за здравей и здрасти...
ся не дай боже да удариш дете...хем възпитателно.
не свикваме с насилието, нееееееееееееее! отвикваме от нормалното човешко мислене, което включва насилие в някакви дози за лична употреба и с ЛИЧНА отговорност. в технологизирането на насилието, нещата са малко...ъъъ...как да кажа? извън контрол? не зависят от почти никви лични качества.
ние, "западните хира" сме бели и добри и в името на нашето "добруване" и икономически просперитет(визирам цялата западна цивилизация) се егава мамата на всичко, което не се вписва в нашия модус вивенди [smilie5]
фрашкано е с народ, дето не може пиле да заколи, ама маа пържоли. или с вегетарианци, дето са по-агресивни от чакали [smilie18]

ами мярката е някъде безвъзвратно загубена[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какви проблеми и оплаквания казвахте, че имате???
Автор: cameraman   
Дата:   19-11-12 16:38

Личният свят на всеки един от нас е по-важен от цялото световно безумие..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.