Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Todd   
Дата:   20-11-12 13:20

Кога дам 400 лева за обувки нека ми се обадят [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] да мрат гладни !

400 лева ... кво сложиха вътре де струва 400 лева ???
Щуротии ...кат всички измислици . 300 лева слънчеви очила ... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: loveforever   
Дата:   20-11-12 13:28

Рядко ми трябват туристически обувки. Купила съм си едни обикновени юношески Алпина, май бяха словенски. Доволна съм защото не ми се хлъзгат, топлят ми достатъчно и най-важното не ми се мокрят краката с тях. Като за 80 лв са си направо супер. А най-големия цирк беше при една разходка от Бояна към Тихия кът. Пътеката не е нещо особено, все едно си в парка само дето има повече листа и камъни. Имаше в компанията един образ дето през цялото време нагоре си хвали обувките Норт Фейс колко били супер-дупер и т.н. и надлежно оплюваше всички останали включително и моите колко за нищо не ставали. Като заслизахме сме си умрели от смях на пируетите и паданията които реализира пича. За сметка на това оплютите алпинки нито веднъж макар и за малко не поддадоха.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: promis   
Дата:   20-11-12 13:39

Ами а де, и аз тва се чудя, кое им струва 400 лв? Поне да не се хлъзгаха! Иначе може да са много издръжливи, ама какво те грее това като си чупиш крака и без това няма да ги ползваш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   20-11-12 14:32

Vibram® Q811 outsole ей ви уж, лепкава подметка
http://www.stenata.com/bg/products/product/vetta-lt-gtx

Ама сега някак си се омесват понятията, говорим за зимни обувки, или за 3 сезонни, щото чуков говори за роса за мокра трева и т.н.

Ако говорим за зимни обувки за не много екстремни условия, то с Гармонта досега аз лично не съм имал никакъв проблем, без значение лед или сняг или твърд сняг.
Освен това ако ще говорим за зимни преходи по високите части на планините, то обувките стават малко по-различни, освен това е почти задължително ползването на котки, снегоходки и т.н. А има и съвсем любитески котки за разходки:

http://www.tashev.bg/shop/product_list.php?idcategories=138

Някак си говорим си тук за обувки за всичко, пък за града, пък после за зимна планина.... обувките, като всичко останало се купуват според целта.
Е тук според целите:
http://namaste-bg.com/products.aspx?type=7&subtype=50

Ама и цените вече са... ама и обувките са сериозни, не знам доколко е оправдана покупката им за нашите планини, но...

То това като да си взема 16-50 обектив и да искам и птици да сснимам, или обратното с 500мм пейзажи.

Колкото до 5.10 аз високи не съм виждал мисля итилиен беше с Camp модела.



Публикацията е редактирана (20-11-12 14:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: promis   
Дата:   20-11-12 15:13

Myth, да, за различни неща говорим. То и темата не знам защо се завъртя към сериозни зимни обувки. Няма лошо де, пак хубави съвети се събират. Аз с трисезонни спокойно си ходя и зимата по не много трудни маршрути (които и без котки се минават, само снегоходки). Но определено най-предизвикателните условия са ми били при дъжд по морени, та затова натам извъртяхме темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   20-11-12 15:28

За дъждовете ясно за мокри камънаци... вярно е внимателно трябва да се избират обувки и принципно е вярно, че Вибрам това не им е най-силната страна, но имат и подметки, които уж са направени да имат добро сцепление в горния пост съм посочил едни такива.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: a26   
Дата:   20-11-12 16:44

с 5.10 Camp Four съм аз, ниските. Взех ги от тук - на намаление от магазин, който ако се не лъжа беше на ул. Шипка. Изключитлено доволен - след 40 км преход по баири - няма ни болки, ни нищо, кракът сух. Издържат и вода / кратък престой в сняг (примерно 10-15 минути газене). Имат и висок вариант.

До тоя модел стигнах след доста четене по планинарски форуми и писания на пътешественици. Имат 5.10 и нови модели, но на цифра....

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: itilien   
Дата:   21-11-12 01:35

Значи гледайте сега каква е логиката на подметките при планинарските обувки. Първо - какво е характерно за планинарската обувка? - ами това, че се експлоатира при много тежки условия - голямо триене от камъни основно. Говорим за по-високата планина, където навсякъде има камъни. Затова подметките се правят от материя, която да издържа на триенето. Това обаче трудно се съчетава с хлъзгането. Бях споменал по-напред, че един приятел/колега/съфорумец изтърква едни подметки на качествени обувки за 6-12 месеца. Ако бяха от някаква мека, нехлъзгаема гума, тия подметки щяха да се износят не за 6, ами за 3 месеца. И тогава какво, на 3 месеца ли трябва да сменяме обувките? Иначе маратонки с нехлъзгаеми подметки има бол. Ей го за пример 5.10, ама се износват много бързо и не са за ходене по остри камънаци, защото са меки. Тия дето мислят подметките нито са от вчера, нито са глупави, това им е работата, едва ли от нас ще вземат акъл.

За да си помагате при хлъзгането - ползвайте щеки, полезни са.

А на въпроса каква е логиката на твърдата подметка при зимните обувки - ами за да може да се бият стъпки във фирнован сняг, да се закантват в снега и като сложиш котки подметката да не се огъва. Всичките тия неща са жизненоважни при движение по технични участъци.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: johnny_fx   
Дата:   21-11-12 09:52

За планинските обувки съм съгласен. Мен чуденката ми беше за зимните /и не само/ "градски" обувки.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   21-11-12 11:24

Автор: johnny_fx
Дата: 21-11-12 09:52

За планинските обувки съм съгласен. Мен чуденката ми беше за зимните /и не само/ "градски" обувки.



Значи не гледаш правилните обувки. Та нещо не разбрах въпроса ти, я дай някой конкретен модел.

Иначе итилен е обяснил подробно това което не ми се пишеше, защо подметката не трябва да се огъва. Освен това при твърдата подметка (особено когато се изкачваш) стъпваш на върха, но тежеста се разпределя върху цялата подметка (един вид я ползваш и като стъпало) имат си и недостатъци, ако ги ползваш при всякакви условия, но....



Публикацията е редактирана (21-11-12 23:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: johnny_fx   
Дата:   21-11-12 12:02

Оригинално въпросът ми бе как да се ориентира човек сред подметките. Масово ползваните на Vibram, основно са твърди, отделно че често пише само Vibram, без повече обяснения. Това основно ако се пазарува онлайн, защото ако е от тук в магазина, все пак може да добиеш представа, като я пипнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Myth   
Дата:   21-11-12 12:44

Ами за онлайн, как да се ориентираш... хм отиваш на сайта на производителя, просто ровиш из нета за конкретния модел. Градски обувки с Vibram не съм имал и не знам.

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: promis   
Дата:   21-11-12 13:30

Значи скъпите обувки ги правят за сериозни планинари и много тежко натоварване, които ги износват за 6-12 месеца, със здрава подмекта, която се хлъзга на мокро. За останалите, които ходят през почивните дни, има по-евтини обувки, които не са толкова износоустойчиви, но са по-стабилни на мокро (като обувките на loveforever). Има логика наистина.

Щеките помагат, но на най-опасните места - мокри морени - са неизползваеми. Там само бавно и внимателно спускане с подпиране на ръце!

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: GM   
Дата:   21-11-12 19:51

Vibram-a (Garmont Sticky Dragon ) са износоустойчиви но се хлъзгат на мокро. Stealth C4,S1 на 5.10 са като вендузи на мокрите камъни (опит с Camp Four и Exum Guide)[smilie24]



Публикацията е редактирана (21-11-12 19:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: GenaDP   
Дата:   22-11-12 21:08

Гледам напоследък доста негативни мнения за Karrimor - оказва се, че СпортсДайрект са купили марката, и са поевтинили производството. Засега се спрях на Магнум - не особено скъпи, тип "кубинка".

Отговори на това съобщение
 Re: Туристически обувки - от къде?
Автор: Will   
Дата:   22-11-12 22:28

И да се научиме да ги връзваме сигурно [smile]

http://www.fieggen.com/shoelace/surgeonknot.htm

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.