Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  122  123  124 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-12-12 20:56

НА ВНИМАНИЕТО НА ВСИЧКИ КОЛЕГИ С ГАЛАКСИТА И ДРУГИ ПОДОБНИ АНДРОИД ТЕЛЕФОНИ!!!

Значи разказаха ми за една ужасяваща схема, която въртели в последно време бакшишите, затова да ви предупредя. Това ми го разказа един мой познат. Качва се вечерта на някакво такси от Младост към центъра. И по пътя му се наложило да преконвертира някакво видео от мемори карта. Хубаво, разглобява той телефона както си трябва - сваля задния капак на галаксито, тъкмо да вкара мемори картата и точно тогава бакшишът минал през някаква дупка (нарочно, както става ясно впоследствие) и батерията се изхлузила някъде в краката му. Почва да я търси, ама не може да я намери и тогава бакшишът взел да му обяснява, че долу под седалката уж били направили някаква дупка с колегата си авер, за да ходели на някакъв замръзнал язовир да ловят шарани през тая дупка с въдиците както са си на топло в колата. Ама понеже били на Цариградско и нямало как да спрат да се върнат да търсят батерията по пътя и така заминала батерията.

Обаче кво се оказва впоследствие! Тая история за шараните изобщо не била вярна. В смисъл това било история за "шарани". Истината била, че това била някаква схема на бакшишите да крадат батерии на хора, които преконвертират видеа в такситата, за да може да си ги събират и да си ги ползват вкъщи, понеже пускали по няколко игри едновременно и няколко навигации и им свършвали много бързо батерията.

Много ви моля да внимавате, колеги! [smilie10]



Публикацията е редактирана (29-12-12 20:57)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ntonev   
Дата:   29-12-12 21:04

Колкото и сарказъм да вкарате - това на Андроид е мисия възможна за разлика от такава на айфон...[beer] - ама няма лошо - напъвайте се... [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ценослав   
Дата:   29-12-12 21:05

Като малки деца сте, дето се радват на "Тамагочи". [cool] [smilie3] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: e-mil   
Дата:   29-12-12 21:08

Хе-хе... [smilie5]
Написах "флашка", а не "мемори карта", ама явно трябва с картинки да се обяснява. [smile]

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/rjqs1448.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/pfuo3799.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xloa8322.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/cqlv7452.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/vrcq3786.JPG

http://imgs.inkfrog.com/pix/sinex002/3_029.jpg


Просто я пъхаш в телефона, и след свършване на работата просто я вадиш. Няма сваляне на капаци и прочие измислици.


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-12-12 21:09

Може да се ориентирате за схемата и по това, че бакшишите в последно време питали хората с какъв телефон са преди да ги качат и ако са с айфони изобщо не ги взимали [smilie23] Ей тва пък е ебаси дискриминацията към айфонаджиите, мен много ме хвана яд, като го чух [smilie23] Не стига че им е гадно да не могат да си ги разглобяват в такситата и да слагат мемори карти; не стига че не могат да преконвертират видеоклипове, ми и не искат да ги качат. Един приятел с айфон беше излъгал, че е с Галакси и бакшиша като чул даже му обещал да го вози на 50% от сметката, ама после като се разбрало, че е с айфон и го закарал в Костинброд, където го спукали от бой някакви други бакшиши [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-12-12 21:11

Аха, ясно. А после клипчето го качваш вече по 3G на съответния сървър и пращаш линк на клиентите?

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: e-mil   
Дата:   29-12-12 21:19

Да, за предпочитане на сървър, щото не всички имат възможности за големи файлове през пощата. Само че пращам линка на съответния акаунт мениджър. Нашите клиенти обикновено са много капризни, всеки проект се прави с много уговорки и безброй поправки, та ако трябваше и да контактувам с тях нямаше да мога да си върша работата. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-12-12 21:24

Досега винаги съм вършил такива неща с Remote Desktop от телефона към десктопа си в офиса, където ми работят всички програми - среди за програмиране и т.н., даже съм експортирал снимки от Лайтрум отдалечено, които после ъплоудвам по сървъри, за да гледаме. Ама виж колко по-яко щеше да е да си имам един Андроид, да си ходя с флашката, на която се намират всички мои ежедневни файлове, за да може по тоя гъзарски начин да си вържа флашката в таксито, да изпрограмирам нещо и да го прекомпилирам на телефона, да си имам фотошоп на него, да експортирам снимки и да ги качвам по сървъри и т.н. [smilie23] Все повече се убеждавам, че айфон е най-големият боклук на света [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   29-12-12 21:32

Спри да убеждаваш другите... Не си струва [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ntonev   
Дата:   29-12-12 21:32

Правиш се на ощипана булка, ама мнооо ти личи... [smilie25] ... продължавай да се кьориш на TV -това няма кой да ти го отнеме...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: e-mil   
Дата:   29-12-12 22:20

"където ми работят всички програми - среди за програмиране"

С твоята работа вероятно е по-лесно през Remote desktop или на телефона да си изпрограмираш нещо. При мен обаче няма как да стане, защото при видеомонтажа или композитинга проектите ми тази година са между 1 и 140 ГБ. А екраните на Adobe Premiere и After Effects са запълнени с безброй малки бутони и настройки. Не с телефон, ами дори и на таблет не мога да работя с тях дистанционно. Дори и с мишка.

Лайтрум има много по-опростен интерфейс. Освен това дистанционното експортване на снимки изисква много по-малко работа, а и компютърът ти ги смята сравнително бързо. Не е като експортването на проект с 20 композиции и 200 графични слоя, и получаване на резултат от няколкостотин мегабайта. Ако трябва да го правя в таксито мога да стигна до Пловдив докато свърша. По-добре да се върна в офиса или да си ида вкъщи - ще стане по-бързо.

"...за да може по тоя гъзарски начин да си вържа флашката в таксито... да експортирам снимки и да ги качвам по сървъри и т.н."
Сарказмът ти е неуместен - там е разликата между нас двамата. Ти смяташ допълнителните опции за гъзария, а аз - за удобен начин бързо и евтино да свърша дадена работа.
Ако клиентът може да получи стоката след 10 минути, а не след час, защо да не го свърша през телефона?
То за него няма разлика. И в двата случая ще го получи през сървър - няма да му пращам диск с куриер.
Ако трябва спешно да взема даден файл със заснета сцена от снимачната площадка защо да не мога да я прегледам докато пътувам?
Ако се наложи да оставя служебния фотоапарат на терена, защо да не си взема картата и веднага да прегледам заснетите кадри на телефона?
Ако са ми дали флашка с графични материали и сценарий защо трябва да чакам да стигна до компютър, вместо да седнем с човека, да ги прегледаме и обсъдим още сега?

Разбираемо е, дето не схващаш, че някой може да има различни нужди от твоите. Но не разбирам, защо му се присмиваш.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: juslen   
Дата:   29-12-12 22:37

Ей го Сайбъра е прав уви ама що не казваш по-рано бе човек. Ето вчера вечерта тръгнах да хващам такси от Младост до Люлин. Гледам едно се задава, вдигам ръка и таксито спира. Отварям вратата, поздравявам и казвам-до Люлин. А бакшиша ме гледа и вика-''Абе ти с къф телефон си?''

Почудих се тоя па сега що ме пита такова нещо и реших да се изгъзаря та викам-''С Айфон петичка съм брат''

И тоя бакшиша вика ''Ааа нема да стане пич'', затвори вратата и газ до лмарината.

....А то каква била работата...следващия път ще си призная, че съм с Галакси тройка та дано ме качи някой [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: kudra   
Дата:   29-12-12 22:42

Добре де, ние с Нокиите с фенерчетата, пеша ли да ходим?


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   29-12-12 22:45

Емиле, явно схвана само половината от сарказма ми, иначе нямаше да ми задаваш такива въпроси [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: deltalink   
Дата:   29-12-12 23:01

И язе седнах да качвам ино видео в облаците докато си седях в таксито.
Поино време таксидижията вика: Стигнахме в Пазарджик. Качи ли се вече?

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Todorov   
Дата:   29-12-12 23:30

По съвета на vinse инсталирах power search. Работи! Ура за създателите на power search [smilie24] . Сега ще трябва да проверя ако оставя power search-а непрекъснато активен как ще се отрази на батерията. Сблъсках се с един малък проблем. Power search-a съкращава имената на резултатите. Например като търся името "Joro" наистина вади всички Жоровци, обаче без подробностите, например Joro volkswagen е без volkswagen, Joro m-tel е без m-tel и т.н. Баси [smilie11]
Имам един нов въпрос - може ли да се направи така, че телефона да се отключва не с приплъзване по което и да е място на екрана, а на някакъв сектор от него. Питам, защото десетина пъти като си бръкна в джоба без да искам приплъзвам пръст/и по екрана и го отключвам. На два пъти даже набрах разни номера.



Публикацията е редактирана (29-12-12 23:37)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: fff   
Дата:   29-12-12 23:34

Съжалявам че не мога да ти помогна, но ми стана интересно. Как така хем натискаш home или power бутона и после приплъзваш, за да отключиш и всичко това без да искаш [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Todorov   
Дата:   29-12-12 23:41

Незнам [smilie11] , ще трябва да обърна внимание кога точно се случва. Но това не е кой знае какъв проблем. Просто още една особеност, с която трябва да се свиква.



Публикацията е редактирана (29-12-12 23:42)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   30-12-12 10:03

Може да промениш начина в който си отключваш телефона от settings-lock screen-screen lock. Може да го направиш да се отключва по няколко начина, един от тях
http://www.youtube.com/watch?v=A0NbEld2UEc
което трябва да отговаря на изискването ти за приплъзване в определен сектор.
Другият начин да стане това е някакъв лаунчер, който да замени стоковият ти, примерно Go Launcher, който е доста добър и безплатен



Публикацията е редактирана (30-12-12 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Todorov   
Дата:   30-12-12 10:16

Мерси vinse, ще пробвам.
Междувпрочем инсталирах си go luncher, за да премахна някакъв гласов навигатор - vlingo, който беше супер досаден с непрекъснатите си искания за регистрация. Сега ще го инсталирам пак, за да разгледам възможностите на спокойствие.
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   30-12-12 10:37

За премахването на vlingo съм ти писал в един пост по-назад - за начина по който може да си деактивираш този процес.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   30-12-12 10:38

Колко много неща трабва да прави един андроид потребител, за да му работи устройството без да го дразни [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: e-mil   
Дата:   30-12-12 11:23

"Колко много неща трабва да прави един андроид потребител, за да му работи устройството без да го дразни"

Толкова, колкото и един Apple потребител.


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   30-12-12 11:29

Само където андроид потребителя МОЖЕ да направи така, че устройството му да работи без да го дразни, докато ios потребителят е лишен от тази възможност - той трябва да привикне към начинът му на работа и да приказва за това как еди-коя-си функция не му е нужна [smilie21] .

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   30-12-12 11:33

Не, Емиле, тук не говорим за частни дефекти и малоумни потребители... Нужно е да се прави разлика.

Не Винсе, теб отново те кефи говорещата жаба. Сори, но аз предпочитам принцесата.

Въпреки, че съм доста на ТИ с техника и компютри, от две години насам епъл продуктите нито ме дразнят, нито ме ограничават, а не се правя на хакер, за да ги модвам. Джейлбрейка го ползвам за да крада, не да си модвам устройството...

И преди да ми отговориш си припомни ОТНОВО вица за програмиста и спри да гледаш само от негова гледна точка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  122  123  124 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.