Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Тема за действителни случки
Автор: Пърпъла   
Дата:   02-11-12 18:56

Моля пишете само истории които да сте абсолютно сигурно че са се случили. Като на Кашалота!
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: Пърпъла   
Дата:   02-11-12 18:57

Далечната 1977. Място на събитието -на Дунавския браг: село Попина, Силистренско. Да, същото село, дето за Коледа си правеха сандвичи с калта от бъчвата на тазгодишното вино.

Значи дядо ми, с чичо ми , аз, и двама братовчеди ще колим прасе. Нямаше тогава още спрейове, елетрошокове, модерни технологии.

Дядо Велико ни каза - дръжте го здраво сега. Хващаме го ние значи - кой го прегръща, кой за краката, ама си ни е шубе. И дядо с смел удар на ножа - точно в врата му, майка му и прасешка.

Малее как изквича онова ми прасе. Предсмъртна агония! Уплашихме се, изплъзна се от ръцете ни. Хукна с дива газ и нож в врата да обикаля калния двор. Ние крещим , крием се, бягаме - да не си му на пътя на такова страшилище.

И по едно време , както се беше засилило , и хоп: по хасмата- по хасмата, набра се с засилка, и хоп - на керемидения покрив на къщата! Чесна дума, няма да се лъжем сега я.

И си умря там - на връх покрива.

Ами сега? Логистичен проблем - как да го свалим от там - мамака му и прасе 130 кила ? Ще потрошим керемидите, ще се срутим в къщата.

Аз като най-лек (тогава тежах половината на днешните си кила) се качих горе. Мислих , чесах се зад ушите, и будната мисъл на бъдещия инжинер го измисли! Викам на баба - я събери ракзлонителите от комшиите (тогава още нямаше удължители). И донесете ютията!

Аз го гладя мамка му и прасе, маста се топи и отдолу заложихме буркани. Баба долу с затварачката - затваря бурканите с яките си селски ръце. Чесна пионерска, така си беше. Направихме 15-на буркана мас за зимнина, помня.

И тогава прасето остана само 75 кила - предимно месо и аз го хванах под мишница ,и без нито една счупена керимида го свалих долу. Баба и дядо го разфасоваха. Ядохме после джумерки (пръжки) цяла седмица. Чесно, не ви будалкам.

Това обаче не е цялата история.

Докато гладих прасето с ютията, маста се стекла по керемидите и хоп - в улука. Братчеда- тарикат се усетил и запушил с една кърпа от долу. После посипал отгоре в улука сода каустик. Маста стана на сапун. Цепнахме улука по дължина внимателно, нарязохме го на филийки и те ти на 50-60 сапуна.
И до ден днешен като се прибера в Силистра сон-сон-жмон - още се къпя с последния от тия сапуни.

Чесна дума, повярвайте ми.
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: Пърпъла   
Дата:   02-11-12 18:58

хайде сега вие сте наред да споделите
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: chill   
Дата:   02-11-12 18:59

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie24]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: cameraman   
Дата:   02-11-12 18:59

Ми ето една... Днес паднах с моторетката в трафика... Много болезнено.... и разбрах, че все още има сърдечни хора... Едно Рено Лагуна спря в насрещното платно, хората слязоха и дойдоха да ме вдигнат и да ми предложат помощ...



Публикацията е редактирана (02-11-12 19:03)
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: мара   
Дата:   02-11-12 19:08

аз не мога да разкажа тва, което ми е наум, че се опитвам да напиша разказ и ще си го прецакам [smilie5]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: corrector   
Дата:   02-11-12 19:19

Аз отивам веднъж за риба-а...
Спрях близо до язовира,свалих такъмите,и замахвам да хвърля първата въдица(на дъно,за шаран).
Обаче,ключовете на колата забравени на външната й врата на ключалката.И като замахвам,се закачат на куката и ги хвълям закачени на 30 м.във водата...Тюх...
Знам ,че ако почна да дърпам ,ще се откачат и ще ги изгубя.Затова,оставям въдицата на стойката и по кордата-
та до дъното-и си ги взех !
Защо да лъжа!?Ей ги на-който не вярва ще му ги покажа.

 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: Пърпъла   
Дата:   02-11-12 19:21

[smilie18]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: marchello   
Дата:   02-11-12 19:23

Целият ми живот е една действителна случка. Еми нема да ви разказвам.
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: Vinsent   
Дата:   02-11-12 19:29

Днес, излизайки от станция Сердика на метрото ме впечатли силното свирене на двама на един от входовете/изходите и! Може би щях да им оставя някоя и друга стотинка в кутийката, ама тези високи децибели ме възмутиха яко! [smilie2]

 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: georgi969   
Дата:   02-11-12 19:29

Бяхме деца-на около 12-13 години.Трябва да е било в края на пролетта, когато тайно от родителите отидохме на плаж. По едно време гледаме някакъв дядо излиза от водата.Ама по едни черни шорти, доста старички , и поради тази причина и доста разтегнати.От крачолите му висят мъдете, и стигат кажи-речи до коленете му. Ние малки и глупави взехме да се смеем.Колко ни е акълт.Лапешка работа.
Човекът ни погледа и само ни каза:
-Кво се смеете бе? Ако постоите още малко в тази студена вода, те и вашите ще се свият.
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: kefalcho   
Дата:   02-11-12 19:32

И аз така , за риба бях . Приготвям си такъми , разпъвам въдици и си взимам късметлийския прът , който е за дъно . Заставам на брега с въдицата , заредена с кюспе , замахвам с все сила и доволно я подпирам на стойката със звънчето . Мина половин час и звънчето се развъня като лудо . Изчаках малко и засякох . Започнах да навивам макарата но яко опъва , викам си голямо парче ще е . И както навивам съсредоточено , по едно време гледам две уши се подават от водата . Брях кво стана тука , опулих се аз и продължавам да навивам и хоп заек бре .
Като съм замахнал все сила и съм прехвърлил язовира та чак в храстите и зайчето загризало кюспето [smilie5]
Та те така . Лъжа няма истина хич [smilie18]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: marchello   
Дата:   02-11-12 19:34

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

хахаххаххаха
ужас, горкото зайче, хахаха
какво се случи после със зайчето? [smilie8]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: ejko   
Дата:   02-11-12 19:35

а това зайче какво правИ половин час във водата, преди да се раззвани като лудо звънчето?
Или за това историята мълчи[smilie18]



Публикацията е редактирана (02-11-12 19:37)
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: kefalcho   
Дата:   02-11-12 19:36

Ами оставих го в къщи да поснася малко яйца за великден , защото знаете ли колко трудно се събират по тез заешки дупки [smilie5]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: kefalcho   
Дата:   02-11-12 19:38

не бе ejko , аз съм метнал в храстите на другия бряг и така мина половин час докато заека намери стръвта и взе да дърпа [smilie5]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: Пърпъла   
Дата:   02-11-12 19:39

Не ме подхващайте на рибарски действителни случеи, че на Дунава съм расъл - ще ви скъсам цвичките на тая дисциплина [smilie18]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: ROM   
Дата:   02-11-12 19:39

Колегата кефалчо се майтапи със зайчето, но това е истински случай. Само дето зайчето беше овца [smile] и мястото се развива през нощта на ръкава на един язовир в пловдивско [smilie5]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: nastradin2   
Дата:   02-11-12 19:40

Днес карах един сметосъбирачен камион...Стъкла на вратите няма, брави също. Запъва се една дъска на дръжката отвътре, та чак в стената на кабината за да не се отваря вратата в движение...Работят спирачките само на предния мост...Воланът се е изронил и е останал само обръч от арматурно желязо...Надясно завива добре, но наляво само до половината ъгъл...От таблото стърчат дузина кабели, които трябва да се свързват или разкачат всеки път, когато се включва някакъв консуматор...
Изживяването беше неописуемо...[smilie7]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: kefalcho   
Дата:   02-11-12 19:47

Тази не съм я довършил а и е с доста грешки . Да ме извините[smilie5]


Беше неделно утро ,едно от тези спокойните със бавно вървящи хора,някои от тях разхождащи домашни любимци а други биваха разхождани от тях сигурно защото още не беше им подействало сутрешното кафе.Небето оцветено във светли нюанси на сивото процеждаше грижливо пазените капки дъжд за подходящия момент.
“И когато завали,Моя си Моя….”Пееше си Славчо ,на излизане от студиото ,охраната му се суетеше около него,кой с чадър друг със чаша кафе в ръка. Това определено му доставяше удоволствие, цялото това внимание,за което все пак им плащаше,намръщи се леко той.Точно когато наближиха колата му покрай него мина лъскава кола, цопна във една не малка дупка пълна със вода и съсипа костюмът му .
”Wats Up”Провикна се Слави ,но никой не спря да му обърне внимание”Сигурно английския ми е много кофти”помисли си той.В суетнята на охраната да намерят с какво да го почистят, реши ,че е по-добре да побърза и да се качи в колата си.
-Bonjur…-Възкликна Феята .
Той изгледа седящата срещу него възрастна дама.Беше облечена меко казано странно,със дантелена рокля в няколко крещящи цвята , шапката и беше още по странна , във формата на конус на който от върхъ надолу се спускаше воалче,имаше искрящо червени бузи а остатъка от лицето и беше обилно покрит със фондьотен.
-Някой е имал тежка вечер май - Каза тя - а и се е качил в грешната кола.
Колата полетя-съвсем нормално за кола на фея-и не даде време на Славчо да се опомни.След като се огледа в обстановката стигна до извода че явно той е объркал колата,тежккото кадифе по тапицерията дърворезбата по налакътниците преградата към шофьора меката светлина в купето,всичко изглеждаше много добре изпипано но някак необичайно.
-Ама чакай лелче , какво става тука…
-Приятно ми е ,Феята -Васка ,викай ми Веси-изчурулика тя.
-Предпочитам лелче - тросна се Славчо.Гримасата която направи феята би убила на място,но той се направи, че не забелязва.Просегна се за дръжката на вратата,нямаше намерение да стои и секунда повече в тази нелепа ситуация , но дръжката я нямаше.Погледна към нея въпросително.
-Мерки за безопастност.Не искам някой да пострада .
-Извини ме за отвличането ти..-Ъхъ ъхъ ъхъ …чу се странно подобие на смях-но ти сам се качи все пак в колата ми…ии затова ще ти предложа да ми погостуваш,разбира се ако желаеш…
-Моля?Ама аз отвлечен ли съм?И колко откуп мислиш да искаш-попита иронично –с този клоунски костюм не мисля че ще получиш много….Търпеливо го изчака да свърши и спокойно добави
-Там където отиваме времето е спряло,а и мисля че споменах ,че искам да ми погостуваш-и се усмихна лежерно.-Славчо се опули,буквално очите му замалко да изхвръкнат от орбитите си,след това се поокопити -----Добре спирай да слизам-макар ,че не беше усетил никакво друсане ,което не беше нормално-да отваряме шампанското да идва екипа смятам ,че добре се получи ,ще има на какво да се посмее публиката-беше твърдо убеден ,че това е скрита камера.Кръстоса крак връз крак и зачака .Няколко секунди пауза.
-Защо не погледнеш през прозореца.-Той се усмихна доволно спусна стъклото и подаде глава навън,първото ,което направи беше възможно най-глупавата физиономия…
-Еха ,колко реално са го направили…Погледна към феята но изражението и не беше се променило във такова”Браво разконсперира ни”…Пак погледна навън,някак всичко изглеждаше повече от истинско.Едно малко ефирно създание със финни криле се доближи до ръката му и го щипна по нея,
-Ох…-стресна се той,елфчето се усмихна и пак го ощипа-Ох...Ама какво съм се разохкал ,какво става тук за Бога.
-Успокой се всичко ще ти обясня…
-Не искам обяснения искам да сляза-беше на ръбъ на истерията-какво си направила вещица такава-крещеше вече.Феята със бързо и отработено движение измъкна малка пръчица и го чукна между очите преди да се е усетил,Слави притихна събра поглед и заспа килнат на една страна.Всичко стана толкова бързо че страничен наблюдател въобще не би разбрал за какво става дума.
Около него се беше насъбрала тълпа от всякакви създания ,която гледаше новодошлия гост с интерес.Приказните обитатели се побутваха и си шушукаха ,някои от тях се заливаха от смях.Съвсем нормално при гледката на новия гост, който беше седнал на земята върху червеното килимче ,което служеше за посрещане на официални гости,които често идваха във тяхното царство.
-Ауууу…-Ревеше Слави държейки се за главата.
-Още не си отстранила страничните ефекти от Главозамайвателя.-Каза високия мъж със добре оформена къса брада,леко подхилквайки се.
-Смятам ,че така е по-забавно-отвърна с усмивка феята.
-Добре мисля че е вече време да прекратим шоуто.
-Ах , какво сладко магаренце.Продължаваше с брътвежите потърпевшия.
-Не съм магаре, а дорест жребец-заяви важно магарето и всички около тях изпаднаха в неистов смях


ПП Забравих да спомена , че работих като шофьор при феята[smilie5]



Публикацията е редактирана (02-11-12 19:55)
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: stzz   
Дата:   02-11-12 20:11


Пребирам се и вече съм по кварталните улички(това през зимата), едни хубави ледени коловози, паркирали отстрани коли, не извозен боклук около препълнените кофи..... красота!
Карам с 10-ина км/ч и преди едно леко стеснение на пътя, кола от насрещното спира и ми премигва-викам си, лелка някаква ще да е.
Разминаваме се на 10-ина сантиметра отстояние, обаче настъпвам някаква бабуна, задницата поднася и леко чуквам една от поредицата боклукчийски кофи.
От тях се изстрелват 7-8 котки и коя през предния, коя през задния капак и тавана, драскайки с нокти на моята и на колата с която се разминавам отпрашват нанякъде.
Лелката от спрялата кола, явно е държала колата на съединител и на скорост, и най вероятно е имала някаква фобия от котки, защото я видях как вдига ръце за да се предпази-въпреки че колата и не беше кабрио и прозорците и затворени.
Това движение явно е провокирало друго-пускане на съединителя и газ до ламарина.........[cool]
По тая заледена улица такъв танц извъртя под музикалния съпровод на стържещи ламарини и пищящи аларми, че заслужи оценка 16-толкова бяха пострадалите коли.
[smilie7]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: Пърпъла   
Дата:   02-11-12 20:12

През есента на 1985-та година ходихме с приятели в Габровския Балкан - туристи с раници.

На едно място пътя се стесняваше , следваше мост а след него тунел. Гледаме там - един ТИР се спрял, и шофьора му нещо се чуди.

Отидахме да видим, да помогнем ако трябва. Оказа се че шофьора е от Турция разбира и говори малко български.

Вика:
- Момчета - има проблем. Който ми прекара ТИР-а през моста и тунела му давам 20 долара на място.

Всички взеха да се подпичкват с мене:
- Пърпъл, давай, ти си, ти си! Ще почерпиш после едно Джони от Корекома.

Дърпах се аз, ама до време, и реших:
- Какво пък, съученичките ми за 20 долара свирки правят, аз защо да не прекарам пустия му ТИР. Не е голяма философия.

Оказа се че не съм прав. Последваха половин час маневри, потене и псувни - под наставленията на приятелите ми.

А шофьора за мое учудване - нищо не вика. Гледам в огледалата - взел една пръчка и ръкомаха там нещо.
"Аха - сетих се аз - мери разстоянието от тавана на фургона до свода на тунела"

След половин час потене и нерви най-накрая прекарах ТИР-а от другата страна, и шофьора като пич извади 20 долара ми ги плати.

А аз го питах
- Кажи ми, комшу, за какво ти беше тая пръчка - мери да не опре горе ли?

Той се подсмихна, и ми сочи знака:
- Кьор кюсум табела? Тоя знак ка-aкво пише на него?"

Аз отговорих:
- Ограничение на товара 20 тона за моста.

- Слушай комшу - ми вика той. - Тоя камион е пълен с 22 тона канарчета. Аз ги подплаших с пръчката, те полетяха вътре в ремаркето, затова и ти мина без да се срути моста.

Е -на, и свидетели имам, че всичкко което казвам е истината, истината и само истината!



Публикацията е редактирана (02-11-12 21:02)
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: corrector   
Дата:   02-11-12 20:16

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: krist   
Дата:   02-11-12 20:21

аз па ви повярвах[smilie8]

 Re: Тема за дейсвтителни случки
Автор: Vinsent   
Дата:   02-11-12 20:22

Пърпъла написа:

> ...
> - Слушай комшу - ми вика той. - Тоя
> камион е пылен с 22 тона канарчета.
> Аз ги подплаших с пръчката, те
> полетяха вътре в ремаркето, затова
> и ти мина без да се срути моста.
> ...

Не, такъв смех нема!!! [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Напомня ми оная Пена, дето викаше, Гого тя няма да издържи, та и аз така, няма да издържа... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.