Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  102  103  104 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-11-12 06:14

Ааааа, не си прав. Тук за да си пич трябва задължително да имаш поне по един телефон към всеки от операторите. И аз съм минал през това де. По едно време ходех точно с 4 апарата, ма го изживях

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: diandimov   
Дата:   01-11-12 06:20

Не се учудвам. А има места по света където хората с по един телефон си ходят.

Но...
Те в бегето и гумите на колите сменят два пъти в годината, така че...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: universum   
Дата:   01-11-12 07:04

Димов стига повтаря за тез гуми в темата за телефони.

У Вегас зимната дневна температура не вярвам да е под +10, аз на такава карам с летни.

Apple объркаха работата с таблетите със 7 инчов екран. Забавиха ги и акциите паднаха, а тъпите американци веднага хукват да продават.

Тия ще растат до едно време. После ще залязат постепенно, като се има предвид, че Стив Джобс вече го няма да ги тласка по "верния" път.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: harvester_vn   
Дата:   01-11-12 07:08

Къде е това за гумите, че ми стана интересно по колко пъти трябва да ги сменяме....

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   01-11-12 11:42

Лоялността към марката iPhone намалява, твърди проучване на Strategy Analytics сред потребителите на смартфона. По-малко хора вече искат да си купят следващия модел на iPhone, като подобна тенденция се наблюдава за първи път от появата на устройството през 2007 г.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   01-11-12 12:13

Apple харчи за R&D три пъти по-малко от Microsoft

Още един показател колко "иновативни" са епъл. Бас държа, че сумата за маркетинг и реклама, която отделят е повече отколкото тази за R&D [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   01-11-12 12:36

Колкото и да не понaсям компанията М$, Microsoft Research съвсем друга бира http://research.microsoft.com/apps/catalog/default.aspx [smilie24] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   01-11-12 13:08

Чил: Е кво толкоз пък са ти направили микропишковите, айде сега. Догодина ще станат 20 години, откакто имам компютър вкъщи, ич да не е, през тези години съм си свършил бая неща благодарение на МС... от няколко години насам им ползвам продуктите и оригинално, без да ги крада. [smilie24]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (01-11-12 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   01-11-12 13:27

Не ми харесва политиката на използване на затворени протоколи и файлови формати, което е начин да ти извият ръцете да използваш тяхната операционна система и продукти.

Не ми харесва използването на монoполното положение на пазара на операционни системи за продобиване на пазарен дял и монополно положение и на други пазари.

Не ми харесват лошо проектираните и грозни API-та.

Не ми харесва, че всяка програма трябва да я пиша в два варианта - за Windows и за всички други.

Не ми харесва, че уеб-страниците трябва да ги пиша в два варианта - за Exploiter и за всички други.

Не ми харесва, че продуктите на М$ се интегрират само с други продукти на М$.

Не ми харесва, че се опитват да ме спрат да инсталирам на собствения си компютър каквато операционна система си искам.

Не ми харесва, че се опитват да принудят производителите на компютри да продават компютрите със задължително включен в цената Windows.

и т.н.


Разбира се, в сравнение с Епъл са направo слънце. Добре, че Епъл имат незначителен пазарен дял.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   01-11-12 13:30

чил:


Не ми харесва, че се опитват да ме спрат да инсталирам на собствения си компютър каквато операционна система си искам.



Това пък как точно го правят? [smilie8]



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   01-11-12 13:32

Чети/търси "UEFI Secure Boot".

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   01-11-12 13:34

Мда, и аз си мислех, че М$ са изключително кофти компания, докато Ябълка не си поеха въздух и направо смляха тъпомера от дела, патенти и извращения.
Да напомня все пак, че М$ имат патенти върху скрола и двойното цъкане. Ако бяха такива боклуци като Ябълка, сега може би КДЕ, Гном и други графични среди сигурно нямаше да ги има.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   01-11-12 13:35

Не разбирам Епъл какво са ви направили чак толкова. Ако искаш, купуваш техен продукт. Ако не искаш - не купуваш. Не така седят нещата с M$ - много трудно е да си купиш какъвто и да е лаптоп, без да дадеш поне 100$ за бозата. Само в танзанийски държави като нашата може да намериш някакви насрани ейсъри, делове и подобни пластмасови боклуци, които между другото можеш да купиш без ОС и вече да си слагаш Линукс или квото искаш. Просто е едното чудо, че сме бантустанци и по тоя начин имаме някакъв избор, ако не искаме да цакаме пари на M$. Но иначе Епъл са лошите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   01-11-12 13:37

Дали да не патентовам двойното тръскане след пикане...

Ще си позлатя чурата ако успея...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   01-11-12 13:39

Как в отваря файл в Windows?

С функцията "CreateFile"

HANDLE WINAPI CreateFile(
  _In_      LPCTSTR lpFileName,
  _In_      DWORD dwDesiredAccess,
  _In_      DWORD dwShareMode,
  _In_opt_  LPSECURITY_ATTRIBUTES lpSecurityAttributes,
  _In_      DWORD dwCreationDisposition,
  _In_      DWORD dwFlagsAndAttributes,
  _In_opt_  HANDLE hTemplateFile
);


Как се отваря файл навсякъде другаде (POSIX)?

С функцията "open"

int open(const char *pathname, int flags);


Примерът е много типичен и представителен. Да добавим, че в 90% от случаите, по-голямата част от параметрите на CreateFile са нули.

Всякакви М$ API-та предизвикват в мен позиви за повръщане, защото се претупани, грозни, нелогични и въобще Майкрософтски.

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   01-11-12 13:39

А като говорим за патентите, не знам дали ви е известно, че M$ прибира кинти от всеки продаден Андроид, щото държи доста от патентите. Ама нищо, важното е да се плюе по Епъл сега, щото се уморихте по M$. Та чак взехме и да възвеличаваме М$[smilie18] Вършил си си работата нам си колко години с M$. Ами щото бяха и все още са гадни монополисти.

Sancta simplicitas!



Публикацията е редактирана (01-11-12 13:42)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   01-11-12 13:44

Едно е да караш някого да плаща патенти, съвсем друго е да забраниш използването на нещо.
Както и да е, в Европа поне са на път да забранят лицензирането на подобни тривиални неща от типа на еластичния фидбек при завършване на листата или "резето", което отключва екрана.

А най-хубавото е, че Ябълка вече полека лека си отиват нататък от където дойдоха [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   01-11-12 13:45

Sancta simplicitas!

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   01-11-12 13:45

Зацикли ли [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   01-11-12 13:47

Обидих ли те? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: 1vo   
Дата:   01-11-12 13:48

написа:

> Не разбирам Епъл какво са ви
> направили чак толкова.


Най-малкото, с идиотските си патентни искове, пречат на развитието на (свободен) софтуер, всеки ползващ ГНУ/Линукс има причина да ги ненавижда (барабар с М$). Като цяло са пречка за прогреса [smilie23]

Марк Шатълуърт за патентите "Ходим боси в минно поле, където другите са с бронирани машини).

След като патентите за хапове са за по 5 години, значи на всички им е ясно, че тези за по-дълго не са полезни и не са справедливи, пуста алчност [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   01-11-12 13:49

Бе самия факт, че си фен на Ябълка е обида за интелекта ти. Как тогава би могъл да ме обидиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   01-11-12 13:50

Значи когато Apple си търсят правото другите да им плащат за използването на патенти, без да са ги питали, това било "забрана за използване на нещо" [smilie18] Също така патентите се явяват пречка на развитието*













*когато са от Apple. Когато същите патенти са на M$ и Андроид цака кинти за същите такива патенти, тогава нещата са наред.


Sancta simplicitas!

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   01-11-12 13:52

съвсем друго е да забраниш използването на нещо

Тоя цитат не е обида за интелекта ти. Той е факт показващ липсата му [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   01-11-12 13:52

Значи когато Apple си търсят правото другите да им плащат за използването на патенти, без да са ги питали, това било "забрана за използване на нещо"

казах вече за интелекта ти [smilie5]

И отново специално за теб: Те не искат да им се плаща, те не дават да се ползва!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  102  103  104 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.