Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   13-09-12 11:32

kiromn:

Не знам IVODAM от къде черпи информация за батерията на Ipad3


Ми от собствени впечатления черпи, откъде. Имал съм всички модели айпадове досега, сега съм с тройката. Определено на тройката се изхвърлиха с вдигането на резолюцията - почна да сече на моменти, нещо нечувано по-рано за айпад, и батерията заминава по-бързо, отколкото на двойката. Натовари го реално, поиграй няколко часа на Infinity Blade например и ела пак да си говорим, остави ги тия смотани документи и не знам си какво, това устройство не е предназначено за сериозна работа.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   13-09-12 11:35

Понякога батерията не е виновна за неправилната и експлоатация [smilie7]

случват се и такива работи...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   13-09-12 11:39

Ц-ц-ц, ти да видиш. Я ни светни какво е "правилна" и "неправилна" експлоатация на батерия?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: harvester_vn   
Дата:   13-09-12 11:47

Kato vinse [smilie24]

Даже мога да кажа, че твърде рядко виждам сериозни бизнесмени с телефони с тъч скрийн. Обикновено ползват някакви нокии от бизнес класа (скромната Е52 се радва на много голяма популярност), или нещо от онази скъпарска серия с титаниеви или позлатени панели. Тези с хардуерна QWERTY клавиатура, от рода на Е72, Е6 и т.н. също са доста популярни.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Vinsent   
Дата:   13-09-12 11:48

vinse написа:

> ...
> до сега бизнесмен с ифон не съм
> виждал, виждам съм с верту, разните
> му там навигатори, които бяха
> актуални преди години, с всякакви
> галаксита, със SE, блакберита ама
> ифони не...

Познавам успешни бизнесмени с iPhone. И с MACBOOK Air също.
Ползвам Нокиа Навигатор, само защото няма друг телефон, който да може да го замени с бизнес функциите му. Иначе доста ме дразни, морално е остарял. Вероятно скоро ще взема и iPhone, ще ми бъде необходим. Apple са си технологичен връх. Дано да имат сили да задържат! Трябва да съм повреден за да не ме кефи прогреса. [smilie11]
Интересна е тази фобия, дето се дразниш от някакви постижения, от нещо направено (пример Димов)!
Какъв ли стрес е да следиш непрекъснато дали някой няма да покаже нещо хубаво! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ejko   
Дата:   13-09-12 11:53

"хардуерна QWERTY клавиатура"

Аз пък това не го разбирам... За чий ти е да е хардуерна?!?! Може да е по-удобно, докато свикнеш с другата и тогава стават еднакви...
Баш бизнесмените обикновено на дали се интересуват от подобни играчки, нали инат секретарки :)))
Виж ако имате малка компания, печелите добре и правите много неща сам, държите максимално из късо бизнеса си, млад сте и т.н., то технологичните джаджи със сигурно ще ви паснат..., ама не си представям мастит бизнесмен да пише мейли и смс-и и да управлява десктопа си докато ходи по улицата...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ejko   
Дата:   13-09-12 11:54

Навремето имаше една максима, че ако твърде много разбирате от часовници и коли, то най-вероятно не сте достатъчно богат... Предполагам може да се приложи и за други джаджи...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   13-09-12 11:55

Познавам бизнезмени всякакви, включително човек, който върти милиони със стар ГСМ, на който капачето на батерията пада и го лепи с тиксо. [smilie18]

Интересно ми е на Винсент каква работа точно мисли, че ще му върши айфон, която да не може да свърши който и да е андроидовски смартфон.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   13-09-12 11:56

Apple са си технологичен връх.

Тук грешиш. [smilie3]
Маркетинговата им машина те кара да мислиш така. От отдавна не са връх, а вчера затвърдиха. Например вчера като са представяли, една от "големите иновации" било, че камерата можела да направи панорама [smilie18] [smilie10]
Обаче виж за неспазването на стандарти са 1-ви. Що ли да не сложат някакъв собствен идиотски конектор, навместо както всички останали- микроУсб? Нарочно - нали трябва да вземат още $25 за адаптер. Или нано сим. За какво им е в тоя грамадния телефон наносим?!

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: harvester_vn   
Дата:   13-09-12 11:59

ejko написа:
ама не си
> представям мастит бизнесмен да пише мейли и смс-и и да управлява десктопа си докато ходи по улицата...

Ами точно сега работим с един такъв... "мастит" бизнесмен, руснак, на който основния му бизнес е търговия с оръжие. Сега е решил между другото да построи малко хотелчета на Зл. пясъци... та тоя човек пише мейли като замаян на една ошмулена Нокия Е72 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Vinsent   
Дата:   13-09-12 12:07

ivodam написа:

> Познавам бизнезмени всякакви,
> включително човек, който върти
> милиони със стар ГСМ, на който
> капачето на батерията пада и го
> лепи с тиксо. [smilie18]
>
> Интересно ми е на Винсент каква
> работа точно мисли, че ще му върши
> айфон, която да не може да свърши
> който и да е андроидовски
> смартфон.
> ...

Иво, като се видим ще ти кажа каква работа ще върши това. Далеч съм от мисълта да хвърлям излишни пари.

А иначе, онези дефектни ДС бизнесмени са ми в общи линии ясни.
Аз пък се горедя, че познавам човек, наближаващ 80 години, който кара яхти и казва: не мога да живея без Интернет.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   13-09-12 12:08

Днес купих на жена ми нокиа 6700 слайд...

Никъде не се намира този телефон, просто го няма! Стар модел е... 2010-а, или 2009-а края... обаче е може би един от най-добрите "стари" телефони [cool]
Намерих го на голям късмет, нов с гаранция [thankyou]

Иначе влизам в германос, глобул, м-тел... от вратата питам нокия 6700? -Не - веднага ми се отговаря!
- Е, добре, ама вие дори не проверихте...
- Господине, не сте първият, който пита за този модел...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   13-09-12 12:14

Vinsent
и какво постигнаха епъл с ифон 5, че да ме дразнят [smilie7]
да не би случайно 4" им дисплей да е постижение - другите производители са минали и са подминали този размер имат толкова, че ако не и по-хубави дисплей
LTE - технология от преди сигурно 3 години, която производителите на други телефони дори не си правят труда да я обявяват защото е нещо напълно нормално
8MP камера - моля ти се, това нещо го ползвам само за да снимам документи и в никой телефон не ме е интересувало
панорамни снимки - [smilie18]
iOS 6 - функционална колкото DOS, андроид е поне 3 години напред в развитието
единственото, което може (би) да се отбележи като постижение е процесора, но както казах и по-напред в темата - процесора в Note ми е напълно достатъчен, стига да има 2 гиги рам, нито игри игая на телефона нито рендвам нито компилирам
iphone 5 е толкова вчерашен, че чак ми става жал за тия които ще си го купят, но всеки си има глава на раменете - да му мисли [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   13-09-12 12:18

Фактически телефона като телефон не е лош (освен ограничената ОС де), но ако цената му се върти около цената на Галактика С2.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   13-09-12 12:20

От 100 места може да се поръча тая Нокия от Англия, че и сигурно по-евтино щеше да ти излезе.

От този тип телефони са много добри Самсунг U600 май се казваше, бях подарил такъв на приятелката ми, просто железен.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   13-09-12 12:28

Можеш... друг път, а я сподели ЦЕНА за симлок фрий, а? Иво :)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: harvester_vn   
Дата:   13-09-12 12:29

Krassy написа:
> Днес купих на жена ми нокиа 6700 слайд...

Ъ.... нали и търсеше 3Gs, бе..?

ivodam, здравината на U600 е доста относително понятие, зависи в чии ръце попадне [smilie5] Моята жена го разнебити за отрицателно време. То не бяха изтървания, настъпвания, прискрипвания на вратата... два пъти сме му сменяли лентовия кабел и веднъж пружините на слайда (в момента е само с една). Та от тогава- за жена ми никакви слайдове, само моноблок [smilie5]
Вярно обаче, че след като тя престана да го ползва беше в детето, което го ползва около година, а сега е в тъст ми и продължава да работи, вече 5та година може би [cool]

уточнение: Всички механични повреди бяха получени по време на ползването му от жена ми [smilie5]



Публикацията е редактирана (13-09-12 12:32)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   13-09-12 12:36

Абе самсуняците са гадни телефони, издържат, но никога не са ... кефещи [smilie7]

До край ползваше Нокия 6210 навигатор, слайд, още като излезе и го подарих за 700+ лева.
Уникален телефон, много здрав, ама много... и удобен. Като за нокия...
И сега, след като го загуби искаше същият, затова и взех 6700 слайд, защото е малко по хубав от предишният и... тя не го ползва като смартфон, а като нормалне телефон, обаждания, снимки, записи, календари, аларми и някой друга екстра, която тя си знае...
Не, не иска 3ГС, намерих и два, перфектни... ами не ще [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Vinsent   
Дата:   13-09-12 12:42

vinse написа:

> Vinsent
> и какво постигнаха епъл с ифон 5, че
> да ме дразнят [smilie7]
> да не би случайно ...

vinse, защо ме занимаваш с подробности, които въобще не ме интересуват?
Света възприемаме общо взето по два начина - от общото към частното или от честното към общото. Това са най-употребяваните логически схеми.

80-те години, когато магерех Правец 8, успяхме да внесем Ейпъл конфигурация - космическа разлика! От тогава имам респект към тази фирма.
Не че нямам опит и от IBM от това време. Дълги години ми служи ефективно IBM конфигурация, 16 битова. Имам база за сравнение.

Баси колко години съм бил Уиндоуз усърден потребител. Тази година ми трябваше компютър с операционна система МАК. Взех го. Ми, усещането е коренно различно!

Вероятно сравнението на някакви параметри ще предизвика съмнения, но на мен не ми пука от тези работи. Просто ползвам, това което ми е необходимо. И не харча никакви емоции по този повод. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   13-09-12 12:43

Аз пък продължавам да съм офтопик и чакам Иво Майстора да ми намери отключен 6700 слайд [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   13-09-12 12:50

harvester_vn:

[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   13-09-12 12:52

Краси: В английския ибей има колкото щеш бе, какво се правиш на ударен.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   13-09-12 13:03

Автор: Vinsent
Дата: 13-09-12 12:42

vinse, защо ме занимаваш с подробности, които въобще не ме интересуват?


твърде съм млад за да знам какво е било през 80-те от опит. Това, което виждам сега е едно лицемерие, което ме кара да не уважавам епъл. Всеки краде, но крадеца да вика "дръжте крадеца" е нагло, няма как да се уважава подобна компания.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: scarecrow   
Дата:   13-09-12 13:07

ае едно и от мене за феновете [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: TheOne   
Дата:   13-09-12 13:25

Сега гледах keynote-a. Официално обявиха, че ретина дисплея на iPhone 5 е 100% sRGB color gamut, което го прави най-прецизния дисплей в мобилната индустрия. А като се сетя, че има хора дето казват, че AMOLED дисплея бил по-добър [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  4  5  6 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.