Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: ivjordan   
Дата:   08-10-12 22:02

Ние в къщи сме на някакъв пакет интернет+телевизия към М-тел.
Нета е добре, май никога не е имало проблеми за около 3 години. За скорост точно не знам, защото рядко тегля, а и го ползваме през уайърлес модем, който май ограничава скоростта, така че... Доволен съм общо взето.
Телевизията не бива особено, прекъсва, насича, понякога направо я няма. Иначе, има видеотека, което е добре, можеш да изгледаш някой филм, ако нищо свестно не върви по телевизора.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: guciguci   
Дата:   08-10-12 22:03

Какво има? Каква Видеотека?

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: ivjordan   
Дата:   08-10-12 22:07

Ами, има една място, нещо като файлов сървър, дето влизаш с дистанционното и има платени и безплатни филми. Ако е платен, начисляват ти го към сметката, ако не, не плащаш нищо. Гледаш си го като на телевизия, можеш да го спираш, да превърташ напред и назад. Безплатните са тъпички или старички, но все се намира нещо за убиване на време.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: the_shooter   
Дата:   08-10-12 22:40

Ползвам интернет от М-тел от 2 години. Доволен съм, скоростта е добре, подръжката също е добра. Да поясня, че съм от Варна и тук се ползва вече изградената оптична мрежа на Спектрум нет. Даже и служителите май са тяхни. Оптиката стига буквално до модема, при БТК не е така. За две години съм се обаждал за проблем 2 пъти и реакцията беше много бърза.
Преди това бях около 2-3 години абонат на БТК, бяха ми скъсали нервите. М-тел са много по- добре от тях. Но това е в София и Варна, за Пловдив не съм сигурен, макар че Спектрум нет май и там бяха изградили оптични трасета.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: guciguci   
Дата:   08-10-12 22:44

Откъде разбра,че съм от Пловдив? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: universum   
Дата:   08-10-12 22:49

Автор: guciguci
Дата: 08-10-12 21:45

Става въпрос за М-тел,нали universum ?

За Мтел да. Сега Мтел, преди Спектър нет.

Телевизията след началната инсталация беше много зле. Сечеше, правеше бели екрани, рестартираше се.
След като се обадих по телефона, я оправиха. Не сече или много рядко, няма бели екрани, много рядко забива.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: lansky   
Дата:   09-10-12 18:07

стационарния нет и ТВто са към мтел (може би мегалан) - доволен съм, но не тегля филми в интерес на истината - от около година.
мобилния пак е мтелски - и от него съм доволен, но с подробността, че нямам ораничение след еди си колко теглено да ми пада скоростта... него го ползвам от 7-8 години някъде още като модемите бяха огромни и на 3,6 скорост [beer]

та препоръчвам ги с чиста съвест )))

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: The_Enjoy   
Дата:   09-10-12 18:15

Мислих и аз да сменям интернет доставчика, но всичките ми познати които са на мтел са крайно недоволни и се чудят как да избягат.И аз за Варна говоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: BirdOfPray   
Дата:   09-10-12 18:20

guciguci написа:

> Предлагат 50 Mbps. КАто нищо не разбирам,какво означава това?
> Много ли е,малко ли е? Кой може да обясни


НЕ съм чел темата - ама ще ти обясня с три думи - МЕНТЯТ те яко!!

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: Vinsent   
Дата:   09-10-12 19:32

lansky написа:

> ...
> мобилния пак е мтелски - и от него
> съм доволен, но с подробността, че
> нямам ораничение след еди си колко
> теглено да ми пада скоростта...
> ...

Какъв е този план, при който нямаш падане на скоростта след определен трафик?


Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: Didovishte   
Дата:   22-01-13 10:43

аз не че не пуснах отделна тема ама и тук да кажа [smilie5]
важното е подръжката, във VIVACOM по договор отстраняват проблемите до 10 работни дни в работно време. Моя го отстраниха на 3тия. Попитах ги на кой ден от повредата мога да считам че договорът ми е прекратен едностранно от тях че да си потърся истински интернет доставчик... ама не би [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: gaco.bacov45   
Дата:   22-01-13 10:51

Много съм доволен , скоростта е добре, подръжката също е добра.Давай смело!Няма проблеми! [smile] Говоря за София!



Публикацията е редактирана (22-01-13 10:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: batonga   
Дата:   22-01-13 11:42

Ами аз съм с оптика "до дома" от М-тел екс-Мегалан/Спектрум нет в София. Дълго време чаках да дойде оптиката (така наречния PON) до моя квартал и бях първия в блока който се върза към тях (заради добрите впечатления които имах от Мегалан навремето).

Само че тази "фирма" в момента няма нищо общо с нищо. Взех пакет ТВ+интернет. За оптиката дойдоха едни момчета от Мегалан, за конфигуриране на самия интернет дойдоха други от Спектрум нет, за ТВ дойдоха трети от М-тел. 3 дни им отне да пуснат нещо по тая оптика изобщо, като никой не знае какво прави другия. Значи тия първите като прекараха жицата просто си тръгнаха. Дотук ок. Чакаш да дойдат следващите. Донесоха някакъв китайски рутер, ама китайски китайски, марка баи хуи, който да пусне нет до компа+wifi. 7 часа ходене по мъките, звънене през 5мин в централата, пращане на "пинг"... Ходене до склада за друго устройство, всичко отново и отново и така повтарям - 7 часа. Т.е. загубиха ми деня (всичко става в работни дни). На втория ден оставих жена ми да се разправя с тия за ТВ-то. Историята се повтори и там - не тръгва ТВ-то и тва си е. 5 пъти са ходели да сменят устройството за ТВ, и то марка баи хуи, накрая са го сменили с "по-стария модел" и то тръгнало [smilie18] И те не знаят как и защо, но го удариха на молба "да караме така засега" и си бегаха. Когато попиташ нещо "странично", като например "ЩЕ ми тръгне ли по wi-fi мрежата с тоя нов рутер, както съм си я бил конфигурирал?" - за всичко се вдигат рамене и се повтаря мантрата "не знаем нищо, те ги настройват тия неща от централата, тук не пипаме нищо".
И така 3 работни дни... трябваше да ги ползвам от отпуската ми за да ми пуснат ТВ и интернет от М-тел. До ден днешен съм със "стария модел устройство", защото нямам повече дни за губене, съответно разни екстри като спиране на канала, запаметяване и превъртане назад ги нямам, въпреки че по договор ги имам, но просто не ми пука брат. Няма да седна да си превъртам нищо и без това. Искам да си избутам годинката договор, да им тегля майната и да търся нещо друго. Това просто не е фирма. На всичкото отгоре хипер дупер модерния откъм дизайн рутер с 2 антени баи хуи се оказа че фърля по-зле от стария ми обикновен d-link за 30лв и сега като цъкаме WoW и от лаптопа сече и трябва да пускам кабел за да върви нормално. Иначе ти дава пълен wi fi oбхват че имаш във всички стаи. Имаш да [smilie18] Дори с кабел интернета не е постоянен откъм скорост, но поне не ми сече игрицата. Колкото пъти пробваш в speedtest.net всеки път ти дава различен резултат, вкл. понякога и над това за което плащаш.[smilie18]
И те така, хубава работа ама М-телска. Тия имам чувството че до каквото се докопат, автоматично се превърща в лайно. Ако звъннеш в централата им с въпрос или оплакване, всеки път се чака изобщо да ти вдигне някой. Знам им мелодийките наизуст. Така че тая реклама дето бяха пуснали с един дето пееше "Отново нямам интернет - звъня, сигнала е зает" могат само да си я набият отзад. [beer] Точно това става именно при тях.

Също така за "Видеотеката" понеже питаш - ако се вържеш сега, няма да я имаш. Тая опция я има само на "старите устройства" [smilie18] Ако удариш моя карък, ще я имаш, но в момента предлагат едни бели устройства с бели дистанционни - те нямат достъп до сървъра с филмите. Те и без това половината са платени... така че whatever [beer]



Публикацията е редактирана (22-01-13 11:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Я кажете за интернета на М-тел
Автор: docenta   
Дата:   22-01-13 17:48

http://www.speedtest.net/result/2454447387.png
Мегалан.
Аз съм доволен, когато е имало проблем идват и го отстраняват, за 4 години съм ги викал 5-6 пъти, като 3 бяха около прекарване на устройството за телевизията.



Публикацията е редактирана (22-01-13 17:49)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.