Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  78  79  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: boZo   
Дата:   11-10-12 01:27

Ми има перфектна камера и навигация, кво са 2 бона за такова функционално бижу... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chipsy   
Дата:   11-10-12 05:04

С две думи - гроздето кисело. Но с тия цени в БГ - нормално, 2К за телефон трябва да си бавен, за да ги дадеш. Поне да имаше алтернатива, а то топ модела на Самсунг SIII не може да изкара цял един ден на батерия, с малко ползване и трябва да го зареждаш към 2-3 на обяд [smilie18] [smilie18] [smilie18] С повече ползване и за 2 часа е на 20% - СМЕХ [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   11-10-12 08:00

Истината е, че гнусмаса може да издържи повече от айфона, но трябва да се правиш на хакер...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: promis   
Дата:   11-10-12 09:11

айфона нямал алтернатива [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Между другото, някои анализатори вече преосмисляли прогнозите си за продажби на айфон, понеже в момента се борят с проблемите с издраскванията и май няма да успеят до Коледа
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chipsy   
Дата:   11-10-12 09:34

написа:

> айфона нямал алтернатива [smilie18]
> [smilie18] [smilie18]


Аиде, казвай алтернативата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

С Галакси С3, съм, нали е най-добрия телефон на света? Що не може да му издържи батерията цял ден? Досега заби 6 пъти до положение на вадене на батерията - шибания TouchWiz ли е по добър, или безнадеждно неработещото S-Voice? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   11-10-12 09:39

Нещо ЗАУ-то? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chipsy   
Дата:   11-10-12 09:42

Нали? На недъгав телефон ЗАУ-то му виновно [cool]

Най=смешното е като почнеш да пишеш в Гугъл Galaxy S3 и първото предложение е Battery Drain [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-10-12 09:48)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: boink   
Дата:   11-10-12 09:43

аре ве, те хората се наредиха за шестицата да чакат вече, вие още я дъвчете тази петица?!.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   11-10-12 09:57

Самсунга е технологично много добър телефон.
Добра батерия, добър екран, добри процесори, бързи памети...

Проблема е в дизайна, асемблирането и все още недоброто софтуерно изграждане.

Трудно се работи в големият тъчскрийн с една ръка без основата на палеца ти или друга част на ръката да натиска грешни места.

Прекалено меки и леки са бутоните отстрани и при по свободно държане или прехвърляне в ръка винаги се натиска някой бутон.

Забива, да. Това е доказан факт. Като ОС е осезаемо по бъгав спрямо иОС-а, нищо че има хиляда екстри и възможности.

Батерията му е с по добри показатели, само ако не бяха недоизпипаните процеси, които работят на заден план и повечето хора не подозират за тях и не знаят как и кои да спират.

Както бях казал преди време... хубави части - калпав продукт [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   11-10-12 10:10

Галаксито смуче батерията, щото мултитаскингът му е направен като за десктоп компютър, което обаче е погрешна стратегия за смартфон. Някой ден ще мирясат и ще го направят да е като на айфон, споко, кражбата на неща от айфон не им е чужда, както вече знаем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chipsy   
Дата:   11-10-12 10:16

Да, на хартия е екстра. Страхотен екран, горе долу бърз, но:

1. Забива
2. Батерията свършва за отрицателно време, особено с пуснат 4G
3. С една ръка не може да се ползва комфортно
4. Звука със слушалки е отвратителен - оригиналните и 2 чифта тапи Сенхайзер и едни AKG К99
5. Камерата не струва
6. На пипане е евтина пластмаса
7. Лесно му се чупи дисплея при удар, гледам вече има доста оплаквания от надраскване на прословутия Горила Глас в XDA
8. Софтуера на Самсунг е гола вода, нито едно от S-приложенията не работи като хората
9. Още няма официален релийз на Jelly Bean
10. Забива на Самсунг приложенията до положение вадене на батерята
11. Алтернативата на Сири за нищо не става, за чеп за зеле не става

Това са ми впечатленията от 3 седмици ползване. Страхотния Андроид телефон. Ще издържа още малко до излизането на Jelly Bean и ако не става, ще търся АйФон [smilie8]



Публикацията е редактирана (11-10-12 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   11-10-12 10:17

Май най-вече AMOLED-a точи батерия.

Cyber-e, повечето процесори за embedded системи (и ARM със сигурност) имат специална инструкция (WFE, WFI за ARM), която слага процесора в режим с понижена консумация, в който режим инструкции не се изпълнят, а се чака за прекъсване или евент от друг процесор/кор. Та, тази инструкция се слага в диспечера и се изпълнява, когато диспечера види, че няма други таскове в състояние READY, т.е. мултитаскинга точи батерия само при условие, че действително има какво да се прави.

Operating Systems 101 ... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chipsy   
Дата:   11-10-12 10:22

Проблема е, че дори когато телефона е в постоянен Deep Sleep, пак повече от 2 дни не може да изкара. Оставих го за един цикъл на батерията на мира - никакво бъзикане, само един разговор от 5 минути и с постоянно изключен дисплей - повече от ден и половина не можа да изкара

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   11-10-12 10:23

Не говорим тук за хардуерна поддръжка на мултитаскинг. Говоря ти за чисто софтуерни стратегии.

При iOS има нотификации, които се обслужват от централен сървър на Епъл, незавивисмо за какви приложения става дума. И така примерно Скайп, когато не е на фокус, изобщо не работи на заден фон, за да си получава съобщенията. Вместо това сървърът на Скайп се грижи когато получиш ново съобщение, да уведоми сървъра за нотификации на Епъл, който от своя страна се пулва от телефона и ти показва, че имаш ново съобщение, което ако отвориш, чак тогава приложението отново почва да работи. По тоя начин имаш само един сървис, който работи на бекграунд - този за проверка на нотификациите. И затова батерията издържа. Да, не е съвсем истиснки мултитаскинг, ама си работи толкова добре, че всъщност за потребителя няма никаква разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   11-10-12 10:27

Точно АКО се замислим малко...

... несъвършенствата на айфон го правят съвършен телефон, това, за което е проектиран, НЕ някакъв си многофункционален джобен компютър... не!

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   11-10-12 10:31

chipsy
колко пъти трябва да повторя, че за добро или за лошо андроида е такъв какъвто ти си го направиш [smilie18]. S3 е добър телефон и батерията изкарва цял ден при много ползване, но с твоите андроидски НЕумения и Note 2 да ти дадат сигурно пак няма да може цял ден да изкараш [smilie18] Та вместо да се мъчиш с тоя близо 5" дисплей си стой на 3.5" което си е оптимално [smilie18] та да изкараш цял ден с един заряд освен ако не удариш на камък а battery drain проблема в ифона който да ти стопи батерията за половин ден [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   11-10-12 10:33

Винс, не е нужно да злобееш.

Прочети по горе какво споделих за гнусмаса и батерията?

Например АЗ не искам да се правя на хакер и да си човъркам телефона - искам просто да си го ползвам. Нима съм по глупав от теб?

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Sylviq_i   
Дата:   11-10-12 10:35

Незнам дали някой го е показал вече тоя линк, но встрани от сериозните дискусии за и против новия iPhone - ето едно забавно клипче по темата -
http://www.youtube.com/watch?v=CjBPWomMY4Q

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   11-10-12 10:35

Не знам дали покрай iOS, но в Mac OS X Lion въведоха запомняне на състоянието на приложенията, така че след като рестартираш, ти се отварят всички приложения така, както са си били, преди да рестартираш.

Тая екстра колко ми липсва на Windows, не е истина... Особено на работа, където имам отворени сума ти документи, програми, конзоли и кво ли не и след като излезе ъпдейт, рестартираш и наново всичко [smilie23]

Mac OS X, както и iOS си имат някакви недостатъци, но пък от друга страна зад проектирането на функциите им е стоял "човешки фактор", който е бил наясно от какво има нужда потребителят. Затова айфон е толкова успешен смартфон, въпреки някои очевидни недостатъци.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Han_Solo   
Дата:   11-10-12 10:36

За добро или за лошо айфона е просто смартфон като всеки друг... не виждам стъпката напред и "уоу ефекта" с която Епъл са се славили винаги при представяне на нов продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   11-10-12 10:38

Ти какво очакваш, командване с мисълта ли? Не може Епъл всяка година да пускат нещо, което да преобръща света, както направиха първите айфон, айпад. Това са водещи продукти, продават се повече от всеки друг единичен модел на други фирми. Когато му дойде времето за нещо революционно ново, ще го пуснат, бъди спокоен [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   11-10-12 10:40

А ти що ги слушаш Епъл изобщо [smilie7]

Аз дори не им отварям сайта и не им следя новостите...
Няма смисъл да си губя времето.
Имам си акъл и сам мога да преценя един продукт дали ще ми хареса или не.

Е, айфон ми харесва, да.
Макбук про ми харесва, много!
Епъл ТВ ми допада като допълнение... супер е!
Айпада е фактор, който ще изхвърли една голяма, грозна и бучаща кутия от дома, наречена домашен ПС...

Дали съм доволен от тези факти. Ами да...
Нещо да ме тормози... не [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   11-10-12 10:54

Krassy не виждам какво общо има твоя пост с неуменията на хората да си служат с дадена операционна система ? Логиката "на мен не ми се получават нещата значи продукта е калпав" в 99.99% от случайте е грешна. Андроида и андроидските устройства имат забележки, но това "забива непрекъснато" го разправяйте на епъл-поклонниците, които не са пипали андроид до момента, защото вече почти две години както използвам тази OS и освен някои малки проблеми, някои от които дразнещи малко повече отколкото ми е комфортно, не съм имал никакви други ядове. Но съм готов да ги преглътна и тях понеже андроида ми дава по-голяма свобода отколкото другите OS, които в момента са на пазара.
И ако тъчскрина на S3 ти е неудобен за боравене си взимаш нещо 3" с което няма да имаш проблеми а не се оплакваш, за разлика от епъл, които правят един размер дисплей, производителите на андроид правят телефони с най-различни екрани, кеф ти 2.5", кеф ти 5.5". Когато си купува телефон с 5" дисплей на човек трябва да му е пределно ясно, че боравенето с една ръка ще е много трудно до невъзможно, но това е жертвата, която трябва да направиш при положение, че искаш голям дисплей. Самсунг работят по този въпрос и към тъчуиза постепенно се добавят разни функции, които да улеснят боравенете с една ръка при телефони с голям дисплей.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Todorov   
Дата:   11-10-12 10:57

С една дума искаш да кажеш, че да купиш продукт от производител, който прави хардуер, но не и софтуер е компромис.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: attempt   
Дата:   11-10-12 10:59

vinse написа:

> Самсунг работят по
> този въпрос и към тъчуиза
> постепенно се добавят разни
> функции, които да улеснят
> боравенете с една ръка при
> телефони с голям дисплей.

Или просто правят Samsung Galaxy S III Mini

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vvvj6344.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xjrb6255.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nufm3354.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/esja4814.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xqsn4315.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/okxi1343.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/wvtz8189.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/iejb1376.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-10/palq3038.JPG


ИЗТОЧНИК


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  78  79  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.