Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  108  109  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: imitev   
Дата:   05-11-12 14:25

27 zero zero

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   05-11-12 14:30

Google увеличи още разликата с Apple при мобилните устройства през третото тримесечие. Сега вече 75% от смартфоните, продадени по целия свят използват операционната система Android, според оценки, публикувани в четвъртък от изследователската компания IDC.

Операционната система, използвана от водещия в света производител Samsung, но и от много други компании, работи в 136 от 181,1 милиона смартфони, продавани в световен мащаб през третото тримесечие, според наблюдателите на пазара. През второто тримесечие този дял е бил 68%, предаде АФП, цитирана от БГНЕС.

Операционната система на Google увеличи още малко преднината си от конкурентната iOS, използвана от Apple. Там пазарният дял намаля от 16,9% през второто тримесечие до 14,9% през третото с 26,9 милиона продадени устройства. Далеч назад остават звездите от миналото Blackberry (4,3%) и Symbian (2,3%).



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   05-11-12 14:53

Ябълка не само при телефоните пътуват натам, накъдето им е мястото, но и при таблетите:

Пазарният дял на Apple при таблетите е намалял до 50,4%

А само преди няколко седмици ми се цитираше в тая тема, че имали към 70%

ПС: Междодругото вече на няколко места се натъквам, че тея прословути опашки са в същност платени статисти. То едва ли наистина има толкова много дебили де. Мен ме учуди факта, че няколко дни след излизането на иТелефон 5, в месния магазин го имаше, но никой не му обръщаше внимание. В събота сега - същата работа - иТелефона най-отпред (все пак Ябълка плаща за това), но пак никой не го оглеждаше за разлика от андроидите.



Публикацията е редактирана (05-11-12 14:58)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   05-11-12 14:57

Към 70 имаха миналата година [smile] от тогава статистиката се промени много, излезна киндъл-а и нексуса, които отхапаха солидно парче от ябълката [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   05-11-12 15:00

Ето и тук за статистите:

Почти няма опашки за iPad mini


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   05-11-12 15:06

Иво, за съжаление не мога да имам като теб възможността Мтел да ми предоставят безвъзмездно и безплатно услугите си за телефонни разговори и интернет, та се налага да си плащам месечна такса от 35лв (която плащам и в момента и я имам още от времето когато ползвах стюпидфони). Ако можеш да направиш някаква врътка и да черпиш там някой вътрешен човек или квото е, за да мога да ползвам и аз безплатни услуги към Мтел, ще съм ти благодарен и ще те черпя. Освен това ми се струва, че какъвто и телефон да ползвам, независимо дали е смартфон, стюпидфон, и независимо от марката му, се налага да плащам месечна такса за ползване на услугите по предоставяне на телефонни разговори, съобщения, интернет и т.н., но допускам, че е възможно аз да съм единственият балък в тая държава, който плаща за това, докато всички други са по някакви вътрешни линии с връзки и не си плащат за това, а само за телефоните. За което се извинявам предварително.



Публикацията е редактирана (05-11-12 15:11)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   05-11-12 15:15

Сайбър, ма нещо много яко си се объркАл пак. Първо, изобщо не съм към Мтел, макар че поддръжам и един Мтелски номер, защото много хора го знаят. Второ, няма никакви врътки и вътрешни хора, просто всички разговори ми вървят през фирмения телефон, за който фирмата си плаща, като корпоративен клиент, разбира се.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   05-11-12 15:19

Тогава ми обясни поради каква точно причина добавяш месечната ми такса към тази на лизинговата вноска за телефон, при положение че тая месечна такса съм я плащал винаги, независимо от това какъв телефон ползвам, откъде съм си го купил и т.н.?

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   05-11-12 15:34

Сайбър: Ми защото, от моята гледна точка, ако аз сега тръгна да купувам айфон, това за мен си е чист разход, от който нямам нужда. А и за тебе, по принцип, предполагам, че ако е само за говоренето, има по-евтини варианти за месечен план. Но те с тези пакети гледат за те набутат и със скъпи планове, което адски ме дразни и си е форма на монополистично изнудване. [smilie23]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   05-11-12 15:54

Има най-различни планове за айфон - можеш да си избереш и такива, при които месечната такса е 5лв, ако не се лъжа. Мисля, че обръщаш нещата малко все едно хората те цакат заради айфона, а то не е така - те те цакат какъвто и телефон да си купиш. И самсунг да си купиш, пак ще те принудят да подпишеш двугодишен договор за някакъв план.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   05-11-12 16:15

Сайбър: Това е така, не го отричам.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: HP   
Дата:   05-11-12 16:29

Ябълката ще станат като Нокия, лека полека, почти неусетно ще се удавят в собствената си арогантност. Андроид платформата, дори и с недостатъци е свръхдинамично развиваща се. Това няма как да не окаже влияние върху масовия потребител и печели все повече клиентела. Ябълката докато се правят на модерни и ще се окаже, че правят бутикови тамагочета, произведени в китай и продаващи се на безумна цена.
Били интуитивни, лесни за работа и дизайнерски...бля,бля,бля, глупости на търкалета.
Всички са един дол дренки, сами шапшали да има да се връзват на сладки приказки

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   05-11-12 17:00

Нямам акции в Apple, така че ми е през оная работа дали ще фалират, дали ще се удавят в собствената си арогантност и т.н. Докато ми харесват продуктите им, ще ги ползвам. Като спрат да ми харесват (или като фалират), ще ги сменя с продуктите на друга компания, изобщо не ми дреме. Сменял съм марки в техниката, която ползвам и ще продължа да го правя - никога не съм робувал сляпо на марка. Ако вие имате акции в конкурентна на Apple компания, това би обяснило някои неща, ама иначе не разбирам отде тоя хъс и желание за фалит на Apple [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   05-11-12 17:05

След тая дъългата тема, още не си разбрал [smilie10]


В същност какво се чудя де [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: explorer   
Дата:   05-11-12 17:21

Проблемът е, че пляс-пляс-педалите от Ментел и Глобул непременно държат да ти продадат айфона с план. Ако искаш да си го купиш без да отваряш нов план и нов телефонен номер, цената му ще е с около 500 лв отгоре. Ами аз имам вече 2 ментелски и един глобулски номер по дяволите, не искам още. Номера си го давам на много хора, после трябва на всички да казвам че имам нов номер. Тази порочна практика да те задължават да отваряш нови и нови сметки е крайно време да я забранят със закон.


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   05-11-12 17:22

Живко, ако не си разбрал все още, аз не съм хейтър като теб, vinse и останалите и затова не ми е в приоритетите да се задълбавам да ти чета халюцинациите на тема Епъл срещу бай Живко и саламите му. Освен това си изкарвам хляба посредством труд, а това не ми позволява перманентно да ровя нета по цял ден за хейт срещу Епъл, както и да вися в тая тема, за да чета нечии болни комплекси и въжделения. И най-накрая, изключително малко ме вълнуваш ти, за да трябва да чета кво си бил писал по темата назад, че и да ти отговарям. Чети си и си препрочитай дългата тема, а може и някоя чекия да си удариш от кеф, ако толкова много се забавляваш на написаното от теб самия, проблеми с това нямам [beer]



Публикацията е редактирана (05-11-12 17:23)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: analgina   
Дата:   05-11-12 17:29

explorer, сигурен ли си, че искат да отваряш нова сметка? Едно време беше така и си взех 3Гс с предплатена карта, но ги махнаха после. Сега заради ваучера не искат да ми го отключат, но и аз не съм се занимал сериозно с въпроса.
Скоро питах в ГлоБул дали трябва нова карта, за да си взема телефон и бяха много учудени от въпроса ми. Все едно не съм им сърбал попарата. Отговориха, че този план, който изискват за айТилифон, можеш да си го активираш към съществуващ номер.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   05-11-12 17:48

CyberGene, ще се задавиш в плюнки и пяна, успокой се [smilie3]
Никой нямаше да се настройва срещу боклуците Ябълка, ако си се конкурираха нормално с останалите. Всичко е заради извратени патентни войни, поддържани от тях със страшна сила и удоволствие. Никой не иска конкуренция в съдилищата, а на пазара. Знам, че си тъп, обяснавам ти го като на такъв. Вие епъл фенчетата явно се радвате на това - колко била дълга опашката пред магазините им. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: mujimasa   
Дата:   05-11-12 18:12

...хм, айде сега да си кажете по едно - Извинявай! и [beer] , че нещо минахте към обиди и нападки! Ъм?...


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   05-11-12 18:14

Благодаря ти, че ми обясняваш [beer] Ако ми отделиш още малко внимание, въпреки това, че схващам малко по-бавно, и ми отговориш на още един въпрос, ще съм ти още по-благодарен. Епъл водят съдебни дела с конкуренцията. Предполагам това е "ненормалната конкуренция", за която говориш. И тук е въпросът ми, мало тъп, за което се извинявам. Патентното право не е ли измислено доста отдавна, в смисъл доста преди Епъл да съществуват. И не е ли измислено то именно за да могат компаниите да се конкурират нормално? Знам, че си много умен и вероятно няма да искаш да ми отговориш на тъпия въпрос, за което ще те разбера [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   05-11-12 18:19

Излишно си се хабил, вече съм ти отговорил на въпроса на поста ми отгоре: Никой не иска конкуренция в съдилищата, а на пазара.
Това, че те могат да връщат по 8-10 пъти искането за патент на правоъгълник и да събарят и без това претоварената с глупости система си е тяхно право. Право си е на хората и да ги мразят заради това.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   05-11-12 18:20

Аз в тая тема никого не съм обидил, съжалявам. Не виждам за какво и на кого да се извинявам. Има един човек досега писал по темата, който пряко ме обижда, очевидно поради неспособност да води неаргументиран спор. И като не може, веднага казва: ти си тъп, тоя е тъп, оня е тъп, епъл денчетата сте тъпи. Това в неговите очи го прави особено интелигентен и аз не искам да развалям тази негова представа, затова няма да му се извиня, че съм го нарекъл умен, защото за мен благородната лъжа не е обида.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   05-11-12 18:25

Аз в тая тема никого не съм обидил.......

Ъх, да бе, не бил обидил. И останалите неща не виждаш, дето караш да ти бъдят обяснявани. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   05-11-12 18:25

Никой не иска конкуренция в съдилищата, а на пазара.

Ако никой не иска конкуренция в съдилищата, то трябва да се обърне към правната система на съответната юрисдикция, за да анулира това право. След като има легалната възможност една компания да си търси правата в съда, то не е компанията тази, която трябва да се откаже от това си законово право, а трябва да бъде анулирано съответното право по съответния ред.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   05-11-12 18:26

Не, не е измислено компаниите да се конкурират нормално - патентите се издават на индивидуални откриватели, не на компании.

Не, не е измислено за софтуера - когато в закона се е появила думата "процес" никой не е и бил чувал за софтуер.

Да, Епъл и другите софтуерни кoмпании злоупотребяват с патентната система - чрез упражняване на натиск върху патентното ведомство за патентоване на очевидни неща.

Епъл още от 80-те и 90-те години са от най-агресивните играчи на юридическото бойно поле.


На зла круша - зъл ПРЪТ !!!

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  108  109  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.