Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120  121  122 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: Mujimasa   
Дата:   20-12-12 14:35

3000

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   20-12-12 17:11

знаех си, че можеме да го направиме [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: gorbi   
Дата:   20-12-12 21:44

Краси - за ко са ти толкоз, витрина с класики ли ще си правиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: TheOne   
Дата:   21-12-12 00:59

От Apple информираха в извънредна емисия, че тези който са ъпргрейднали към айфон 5...могат да спят спокойно...таен чип се синхронизира с душата ви и ги пази от кофти статуси...кълнене по ваш адрес и най вече от предстоящи апокалипсиси :))) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Yan   
Дата:   27-12-12 23:24

Айфон5 ще се произвежда най-малко време. Айфон6 ще излиза предсрочно, заради технологичното изоставане на Епъл...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: boZo   
Дата:   27-12-12 23:28

След последната версия на аЙпфон потребителите решили, че всъщност навигацията не им трябва. Тя и за това не функионира. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   28-12-12 00:19

Епъл постоянно го набива четвъртит на зомбираните си фенчета, ама последните не спират да им се кланят:

Apple провали инициатива за 140 хиляди долара, набрани чрез дарения


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   28-12-12 02:20

Да го духат [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: PeterPAN   
Дата:   28-12-12 07:42

я кажете на ай фона някакво приложение дето го прави да се отключва с рисуване на картинка с пръст.... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: todorov   
Дата:   28-12-12 14:10

Въпрос към андроид/самсунг феновете:
Миналият ден пускам на SG2 енгри бърдс на децата. Поиграха около 20 минути. След това им взех телефона без да изгасям приложението. След 2-2,5 часа установих, че телефона се е изключил. Оказа се че няма капка ток в батерията. Стори ми се странно как при фул заредена батерия (батерията беше заредена, защото имам правило да зареждам телефона си всяка нощ) за 3 часа нещо може да я изсмуче. Освен енгри бърдс на й-много да са били активни 3g-то, wi-fi-то и отворен chrome а някой новинарски сайт.
Някакво мнение по въпроса?

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: dikimee   
Дата:   28-12-12 16:07

iPhone и Андроид имат различен тип multitasking. Home при ябълката затваря приложението, при робота го minimise-ва. А тия пилета за 3 часа без проблем могат да убият батерията. Следващия път close от Task Manager-a и няма да има проблеми [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   28-12-12 16:18

Така е с Андроидите [smilie24] Поне си сигурен, че имаш несъмнено по-добър телефон от нагризаната ябълка, така че се искат и малко жертви от твоя страна. Зареждай го по-често [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: todorov   
Дата:   28-12-12 17:14

dikimee, ако наистина е така както казваш то не е много добре измислено от гугъл. Между впрочем незнам как са го направили от епъл но и при айфона и айпада обикновено активни са ми поне по няколко приложения, с които работя, и то активни по цял ден, но досега не ми се е случвало да ми изсмучат батерията.

CyberGene, взех си samsung galaxy s2 (чисто нов) подтикнат от чисто любопитство от твърденията на маса народ тук и по други форуми, че андроида е по-добра операционна ситема от ios-a и че samsung са по-добри телефони. Ще го пробвам още месец, най-много два, защото най-малко е много неудобен по размер за телефон. А другите изводи ще ги пиша по-нататък.



Публикацията е редактирана (28-12-12 17:15)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   28-12-12 21:30

За пореден път - ифона е такъв какъвто Епъл искат да бъде (дори и с джейл), андроида е такъв какъвто ти си го направиш (за добро или за лошо).
Мултитаскинга при андроид е възможно най-близкият, до десктоп РС, вид мобилен мултитаскинг - там ако не затвориш приложенията те остават да работят на заден фон без значение дали са 5, 15 или 25 (което заема рам, товари процесора и съответно точи батерия). При iOS мултитаскинга е значително по-примитивен - приложения с определен от Епъл статут имат право да работят "на заден фон" в мултитаскинг (примерно месинджъри и мейл клиенти), на всички останали приложения (които не са разрешение от Епъл да работят "на заден фон") при преминаването им на заден фон им се прави "снимка", така че когато на потребителя му потрябва това приложение тази "снимка" му осигурява бързо стартиране. Потребителя си мисли "ей това е мултитаскинг", но не осъзнава, че всъщност бидейки "на заден фон" това приложение не е функционирало ами просто е било кеширано в рамта. Този вид мултитаскинг от епъл е избран поради няколко причини - за да не пада батерията на устройствата им за 1 час, за да не си създават допълнителни главоболия с проблеми, които програмистите им не може да се справят и за да се хвалят колко "мазно" им върви операционната система. Точно поради тази причина ядосаните пилета нямаше да ти източат батерията ако ги играеше на ифона, което в сучая с теб (при андроида) е лошо, но всъщност е доста функционално ако бъде използвано както трябва, примерно благодарения на андроидският мултитаскинг аз мога да ползва iGo и Google Maps ЕДНОВРЕМЕННО (не ме питай що ама ми се е налагало [smilie21])
Ако не ти се човърка или те мързи да изпълняваш някои действия, които андроида изисква (както в случая с мултитаскинга, където вместо home бутона трябва да натиснеш стрелката назад, за да затвориш приложението) то е по-добре да си останеш с ифон, защото там нещата са от прости по-прости (освен в случаите, когато са безобразно трудни).
Представи си двете платформи като коли, едната е трабант а другата е bmw. Трабанта има най-базовите компоненти на автомобила, съответно не изисква някакво допълнително отношение. Бавареца от своя страна е натъпкан до ламарината с какви ли не екстри, които ти осигуряват много по-приятни мигове, докато го шофираш, разбира се тези екстри изискват по-различен подход (вместо да отвориш прозореца, пускаш климатика, вместо да намаляваш скоростта в завой, разчиташ на ESP и т.н) с които човек трябва да свикне а към хубавото лесно се привиква [beer]



Публикацията е редактирана (28-12-12 21:43)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   28-12-12 21:47

Тоя па [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: todorov   
Дата:   29-12-12 02:38

Ok, vinse до тук стана ясно, че ако искаш да шофираш бмв ще трябва да свикнеш честичко да си го зареждаш с гориво. И понеже аз съм човек, който се труди доста през телефона си и не мога да си позволя да ми се скапва батерията на всеки 2-3 часа ще трябва да осъществявам допълнително внимание, за да не пропусна да изключа някое приложение, което би съсипало батерията бързо. Дали мога да го преглътна? Мога разбира се, макар и с цената на излишни усилия.
Сега ми се ще да попитам защо няма ъпдейта за последната версия на андроид за SG2. Струва ми се малко ненормално при условие,че има нова, може би по-добра версия, да няма официален ъпдейта за нея. Изпитвам досада от следния факт: когато съм в телефонното меню, където са keypad, logs, favorites мога чрез натискане на бутона за меню да избера contacts, но когато съм в contacts не мога бързо да се прехвърля на logs или keypad, за да видя последните разговори или за да набера номер, а трябва да мина през home бутона.
Освен това, още нещо още по-досадно и нервиращо от предишното. Забелязах, че ако съм записъл контакт напр. с име: "Мaria ot coca cola" и реша датърся в контакти само "cola" контакта не се показва. Ако обаче търся като "Maria" няма проблем. Това направо може да те побърка ако забравиш името на човека или нещо подобно. Миналия ден се мъчих 2-3 минути и накрая извадих номера от айфона като написах "cola" и ми извади всички резултати независимо, че имаше записи "stefan-coca cola", "nadia coca-cola", "Мaria ot coca cola" и т.н. Пичове кажете как даго оправя това нещо, защото е яко дразнещо. Имам хиляди контакти и не ми се рови като малоумен по самсунга, за даизвадя един телефон.


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: boZo   
Дата:   29-12-12 04:35

Тодоров, каго напиш в указателя 'Да' и ми изкарва всички контакти, които съдържат тази комбинация в името, без значение дали е в началото, края или някъде в думата...
От телефон, където са приети, набрани и пропуснати натискаш ляв бутон и избираш 'всички записи', което те праща в телефонен указател. После натискаш х-са горе вдясно и пак си в регистрите на повикванията.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: fff   
Дата:   29-12-12 09:35

Е точно пък за търсенето да се хванете в гугълска ос [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Todorov   
Дата:   29-12-12 10:46

Bozo, това как от телефон да мина в контакти го знам. Въпроса е ако влезна първо в контакти как се минава в телефон без да минеш през хоум бутона. Но хайде това не е чак толкова голям проблем, защото в следващата версия на андроид доколкото разбрах е оправено, проблема е кога ще получа следващата версия. Доста е глупаво да нямаш възможност за незабавен ъпдейт. В този случай ми се струва, че гугъл си прави едно, самсунг решава друго и няма никакъв синхрон [smilie11]
Относно търсенето на контактите ще взема да снимам едно видео да видиш как ако имаш контакт "maria ot coca cola" не го изважда когато изпишеш cola, но го изважда ако контакта е изписан така: "maria-ot-coca-cola". Значи освен това, че трябва да внимавам да не оставя някое приложение активно, трябва да внимавам и как изписвам контактите. Ок, това са особености, които трябва да се знаят.
Сега да питам още нещо: непрекъснато ми се активира някаква технология за глас - Vlingo. Супер досадно нещо. Непрекъснато иска регистрация, съгласяване с условия и прочие. Изскача ми когато си иска. Опитах се да я махна от таск менаджера, но деинсталацията е неактивна. В един форум четох, че трябва да си инсталирам go luncher и да деинсталирам през него. Мнения, съвети?



Публикацията е редактирана (29-12-12 10:50)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   29-12-12 11:24

А деинсталация не става ли с просто изтриване на иконката?

Простете за невежеството, ама две години на епъл съм се разглезил [smilie18]
Страхотно е да ползваш, без да те интересува кое как става... Минаха времената, когато "лягах под колата", сега само шофирам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   29-12-12 11:25

todorov
причините за това да нямаш последната ОС на андроид са много една от които е невъзможността на всички телефони използващи тази софтуерна платформа да се справят с тежестта на последните и версии. Това при теб няма да е проблем де, след известно време за SGS2 ще има андроид 4.1. Не сравнявай обаче андроида и ios по това защото на всеки му е ясно какво представлява т.нар. фрагментация в ios, където само най-новите устройства не епъл получават ВСИЧКИ благини на последната версия а по-старите устройства получават само някой от тях. При андроида ако устройството ти получи последна версия софтуер то тя идва с всички екстри. Телефоните, които получават веднага ъпгрейд са гугъл-брандираните (тоест Нексус серията) защото на тях софтуера им се пуска директно от гугъл, за всички останали се чака, защото отделните производители (сони, самсунг и т.н.) правят свои доработки на Андроида преди да го пуснат.
За търсенето в контакти - явно не правиш нещо както трябва - като натиснеш зелената слушалка и отидеш на Контакти ти се открива менюто за търсене, в него може дори и една сричка да напишеш и ще ти излезнат всички, контакти, които съдържат тази сричка (без значение дали тя е в началото на контакта, по средата или в края му). Достъп до търсене в контактите имаш и от уиджета за търсене, който обикновено седи на екрана ти

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/qzgy8570.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/gvld9956.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/szto9038.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/amjs5828.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/xyrn8423.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/exoy9437.JPG

https://photo-forum.net/static/forum/2012-12/mrtx8958.JPG

http://s2.postimage.org/3vm85c97d/google_mobile.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   29-12-12 11:28

Купих айфон 3gs, който е модел на 4-5 години.
С последната iOS e.

Та коя благинка я нямам, не мога да разбера [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   29-12-12 11:33

По отношение на Vlingo - това не го знам какво е - явно някоя допълнителна щуротия, която може да я забраниш. За целта трябва да отидеш в настройките на телефона, търсиш меню Application Manager (не знам как е преведено на Български) от там слайдваш докато стигнеш до най-десният прозорец, където ти излизат всички приложения, които ги има в телефона. Търсиш процеса Vlingo и натискаш върху него - ще ти се отвори ново меню от това меню избираш Disable, което ще деактивира програмата Vlingo перманентно (докато ти не я активираш ръчно)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   29-12-12 11:37

Морски ако аз трябва да ти казвам коя благина на iOS 6 я няма в 3Gs то значи ти разбираш толкова от техника, колко аз от химия.
Ето ти малко да се образоваш

http://forums-cdn.appleinsider.com/7/79/7927db59_0JlS2.png

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: juslen   
Дата:   29-12-12 11:38

Iphone-аджийте споделете какви карти памет ползвате на Iphone-ите, че имам един 3gs тука и се чудя каква да му сложа [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120  121  122 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.