Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  82  83  84 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: prozium   
Дата:   11-10-12 20:47

@Todorov , този с3 дето го говориш е със същият процесор, просто е клокнат. Ти с къстъм ром и кернел можеш да си го клокнеш и на 1.8 :) Така че не виждам как се "цицат" потребителите .
@Chipsy, мисля че за с3 има нврам и брик е почти невъзможен ( може да бъркам ), но се поинтересувай, защото ще можеш да си ползваш всякакви ромове.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   11-10-12 21:22

Да, на С3 може винаги да се върне оригиналния фърм, потвърждавам. [smilie24]

Чипси, наистина не знам какво правиш с това твое Галакси, че да трябва да ровиш в гаражни сайтчета. Ще ти опиша аз за какво го използвам: влизам в нета да видя нещо текущо, например новините на ДИР-а; гледам времето, най-вече температурата; влизам си в пощата; пускам скайп и говоря средно 3-4 пъти дневно; често снимам в склада и си прехвърлям после снимките на работния комп по фирмения уи-фи; използвам качени речници; използвам навигация иГо; използвам дропбокс от време на време; от време на време гледам телевизия онлайн, обикновено ако се налага да чакам някъде нещо; слушам музика или радио, когато карам колело или каяк. Не го използвам за разговори.

За всички изброени неща си работи бързо и перфектно, никога досега не ми е забивал, и с всички тези задачи се справя блестящо с фабричния си фърм и недоумявам за какво трябва да си ровичкате тези устройства, пък после се чудите защо забивали и правели проблеми.

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   11-10-12 21:37

Chipsy
ако те е страх от мечки не ходиш в гората. Отделно за да си брикнеш телефона трябва за първи път да виждаш смартфон и компютър.
Относно тъчуиза - казвал съм го много пъти, сега специално за тебе ще го напиша и с удебелени та барем го видиш - ПОДОБРЕНИЯТА, КОИТО ПРАВЯТ ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА ТЕЛЕФОНИ В АНДРОИДА (ТЪЧУИЗ, СЕНТ И Т.Н.) НЕ РЯДКО ВОДЯТ ДО ЗАБАВЯНЕ НА ОПЕРАЦИОННАТА СИСТЕМА ПОРАДИ ПРИЧИНАТА, ЧЕ СА НЕКАДЪРНО НАПИСАНИ ОТ ПРОГРАМИСТИТЕ НА САМСУНГ, HTC И Т.Н. това е факт който не го отричам и много хора, които са с андроидски телефони са на същото мнение. АКО ИСКАШ ЧИСТ АНДРОИД БЕЗ НИКАКВИ ДОРАБОТКИ СИ СЛАГАШ ИЛИ КЪСТЪМ РОМ ИЛИ СИ КУПУВАШ NEXUS УСТРОЙСТВО, КОЕТО ИДВА С ЧИСТ АНДРОИД OUT OF THE BOX ПРИ КОЙТО ПРОБЛЕМИТЕ ЗА СВЕДЕНИ ДО МИНИМУМ ЗАЩОТО АНДРОИДА СЕ СПУСКА ДИРЕКНО ОТ GOOGLE. Тогава не трябва да правиш никакви пинизи за да работи телефона ти като всеки един ифон, че и по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chipsy   
Дата:   11-10-12 21:57

Това и аз искам да кажа, че Самсунг са пълни некадърници в разработката на софтуер за техните устройства и няма никакво сравнение между тях и Епъл в това отношение [smilie5]
Хардуера е горе-долу еднакъв, но софтуера като куца, не става.
Гаражното сайтче е XDA [smilie8]
Казах за какво го ползвам, малко имейли, проверявам HWBG, тук и няколко сайта и това е.
Музика не слушам на него, защото звука е отвратителен, дори с качествени слушалки. Гледам излязли са някакви модове, дето уж оправяли това, но не ми се занимава, не съм ултра мобилен фен да си ръчкам по телефона по цял ден.
Абе с две думи - не е великия телефон, дето е Айфон убиец... Ще го изчакам още малко да ме изнерви и ще си бодна Аифон5 да мирна



Публикацията е редактирана (11-10-12 22:01)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chipsy   
Дата:   11-10-12 22:06

Vinse написа:

> А преди да правиш сметка колко
> струва Лиона направи сметка колко
> си дал за МАС-а на който той е
> инсталиран, после го сравни с
> еквивалентна PC машина и ще видиш
> разлика в хиляди левове - е те тия
> хиляди левове си ги платил за
> Лиона и после продължаваш да
> плащаш по20-30 долара за ъпгрейди.
> Аз давам веднъж 200 лева за уиндоус
> и го ползвам 7-8 години с безплатна
> поддръжка през това време.

Ей сега точно ми стана интересно и направих сметка с Newegg за еквивалентна РС с 27" 2600x1440 IPS монитор с АиМак 27"
Аймак от Епъл стора е $1699
РС с и5, 4 рам, 1Тб диск, 6770, клавиатура, мишка (Епълски), колонки, 27" IPS монитор, захранване, като гледам да е сравнително по-евтини неща, съпоставими с нещата в Аймак-а, е $1697

И ко стана сега?

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Todorov   
Дата:   12-10-12 08:21

Ами винс, като са им некадърни програмистите на самсунг, за какво ми бутате тоя с3 под носа не прекъснато. А да се ровя, да инсталирам, да променям...мнееее благодаря...или ще работи както хората без да ми създава грижи или аут. Аз и поне 99,9% от потребителите в света нямаме никакво време или интерес да ръчкаме каквото и да е било по телефона. Най-много да инсталирам някое приложение.
Стана ясно, че за теб и сие възможноста да бърникаш по андроида е неговото най- качество и това го прави в пъти по-добър, по-свободен, по-можещ от иос. Само че за както казах за 99,9% от потребителите това нищо не значи.
Междувпрочем 20 долара се плащат за прехвърляне от леопард към лион. Не виждам някой потребител на уиндоус да е платил 20 долара за преминаване от виста на 7 ца напр. Нека ти припомня, че след пускането на 7цата уиндоус обявиха 15 дневно намаление за ъпгрейд от хр и виста до хоум премиум за 50 долара, а до профешънъл 100 долара.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Vinsent   
Дата:   12-10-12 08:36

chipsy написа:

> ...
> Ей сега точно ми стана интересно и
> направих сметка с Newegg за
> еквивалентна РС с 27" 2600x1440 IPS
> монитор с АиМак 27"
> Аймак от Епъл стора е $1699
> РС с и5, 4 рам, 1Тб диск, 6770,
> клавиатура, мишка (Епълски),
> колонки, 27" IPS монитор, захранване,
> като гледам да е сравнително
> по-евтини неща, съпоставими с
> нещата в Аймак-а, е $1697
>
> И ко стана сега?

Защо забиваш такива отровни стрели в нежното незлобливо диандимово сърце? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   12-10-12 10:11

chipsy написа:

> Ей сега точно ми стана интересно и
> направих сметка с Newegg за
> еквивалентна РС с 27" 2600x1440 IPS
> монитор с АиМак 27"
> Аймак от Епъл стора е $1699
> РС с и5, 4 рам, 1Тб диск, 6770,
> клавиатура, мишка (Епълски),
> колонки, 27" IPS монитор, захранване,
> като гледам да е сравнително
> по-евтини неща, съпоставими с
> нещата в Аймак-а, е $1697

Сравни ги с друг all-in-one, не с цени на дребно.

И да, моят десктоп, например, първоначално ми излизе доста по-скъп от Аймак, но в дългосрочен план ще ми излезе по-евтин, защото няма нужда да подменям всички компоненти като ъпгрейдвам.

Да не приказваме, че мога да сложа например 20ТБ дискове или 4x-SLI, за които в Аймак просто няма физическа възможност.

ПП. Не е лошо да сравниш и лаптопите и PоwerMac-овете. [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-10-12 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   12-10-12 10:23

Ей сега точно ми стана интересно и направих сметка с Newegg за еквивалентна РС с 27" 2600x1440 IPS монитор с АиМак 27"
Аймак от Епъл стора е $1699
РС с и5, 4 рам, 1Тб диск, 6770, клавиатура, мишка (Епълски), колонки, 27" IPS монитор, захранване, като гледам да е сравнително по-евтини неща, съпоставими с нещата в Аймак-а, е $1697


слабо ме греят цените в нюегг, защото самолетният билет до щатите е скъп, че да ходя да пазарувам там.
В БГ Mac Pro с характеристики 3.2GHz Quad-Core Intel Xeon/6GB RAM/1TB/ATI Radeon HD 5770 е на цена 5 бона (няма монитор)

PC машина
3.2GHz Quad-Core Intel Xeon - 450 лева
дъно (читаво интелско) - 800 лева
6gb ram - 400 лева (говориме нещо от калибъра на gskill а не куча марка за 100 лева кита)
1ТБ хард - 190 лева (черен WD)
Поради причината, че HD 5770 вече е излезнала от употреба а освен ако не се занимаваш с "копаене" тая карта е абсолютен боклук слагам една nvidia GTX 570 която е и по-добра - цена 600 лева
захранване 1kw (в маковете слагат значително по-малко, но нека да има) - 350 лева
кутия - 250 лева

слагам чертата - малко над 3 бона
И това е машина, която е по-добра от горната на епъл, защото епъл слагат в комповете части ширпотреба - ram каквато изпадне (обикновено на самсунг хиникс и имаше там още една фирмичка за която не мога да се сетя в момента), сини WD най-често, които не са много зле, но са по-бавни отколкото черната серия. А това да сложиш в машината видеокарта радеон е подигравка.

разлика е 2 хиляди лева - е толкова струва Лиона



Публикацията е редактирана (12-10-12 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: attempt   
Дата:   12-10-12 10:29

vinse, пропускаш обаче, че тия компоненти ще си ги сглобиш сам, или във фирмата от която ще ги купиш срещу минимална сума. А на горкия хамериканец трябва индиец да му ги сглоби. И ето разликата в цената изчезва. [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   12-10-12 10:35

Работа за 2 часа ако реша да си я сглобя аз а обикновено като оставяш 3 хиляди лева за комп фирмата ти го събира без пари [smile]
Иначе съм съгласен, че средностатистическият американец обича да го види сглобено пред себе си, защото покупката става по-лесно, но това да не знаеш какви части са ти сложили в кутия - не благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: universum   
Дата:   12-10-12 10:36

Във фирмата ти ги сглобяват безплатно, ако закупиш всичките компоненти от тях. Даже може да не са всичките - харда и записвачката може да си ги вземеш от стария компютър.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   12-10-12 10:59

Ами винс, като са им некадърни програмистите на самсунг, за какво ми бутате тоя с3 под носа не прекъснато.

защото самсунга е страхотен телефон, макар и фирмата да почва от части да върви по пътеката на епъл с това заключване на бутлоудъра. В момента самсунг продава най-много телефони от всички производители на андроид а даже май и от всички производители въобще. Самсунг е с отворен хардуер, за разлика примерно от последните HTC модели, които са без възможност за подмяна на батерията и добавяне на повече памет, в топ моделите си самсунг вкарват винаги много силен хардуер. Ако подмяната на rom-а е цената която трябва да платя за да върви този телефон така както аз искам - ми така да е. И пак ти казвам, че хората които обичат да ровят в телефоните си са много повече от 0.1% мноооооооооооого повече, това че ти нямаш познанията и платформата която ползваш не ти го позволява да човъркаш не значи, че и при останалите е така

Вчера си поиграх час с Note 2 - е това е ебати звяра, най-добрият смартфон към момента на пазара. С един единствен минус, който между другото е и най-големият му плюс - размера. Ако на човек не му пука за размера - това е устройството което ще е водещо на пазара до излизането на note 3.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   12-10-12 13:16

Абе като купуваш приложения за Андроид примерно от Самсунг телефон, чааст от парите отиват за разработчика, а другата част при кого отива? Само за Гугъл ли е или и нещо за Самсунг или конкретния производител на телефон? Щото при Епъл е ясно - хардуерът е техен, апсторът е техен, докарват си пари и от хардуер, и от софтуер. Ама се чудя дали при Андроид само Гугъл печелят от софтуера.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Vinsent   
Дата:   12-10-12 13:20

CyberGene написа:

> Абе като купуваш приложения за
> Андроид примерно от Самсунг
> телефон, чааст от парите отиват за
> разработчика, а другата част при
> кого отива? Само за Гугъл ли е или и
> нещо за Самсунг или конкретния
> производител на телефон? Щото при
> Епъл е ясно - хардуерът е техен,
> апсторът е техен, докарват си пари
> и от хардуер, и от софтуер. Ама се
> чудя дали при Андроид само Гугъл
> печелят от софтуера.

Епъл има вероятно хиляди независими разработчици по света. Те продават продуктите си чрез Apple store, като получават 70 % от цената.


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   12-10-12 13:26

Не ме разбра какво питам, това го знам, защото съм Епъл разработчик.

Понеже Андроид разработчиците взимат също 70% от цената, това, което питам, е дали останалите 30% се взимат само от Гугъл или отива и пти хардуерните производители?

Щото ако е само при Гугъл, излиза, че Samsung, HTC и т.н. не са на голяма далавера от цялата работа, щото печелят еднократно от хардуера и край.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   12-10-12 13:29

Не виждам причина каквото и да билo да ходи при хардуерните производители.

Все една като си купя Фотошоп и част от сумата да отива за DELL.

Или като си купя бензин, част от парите да отиват за Ford Ferrari.


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   12-10-12 13:34

30% е цената на услугата.

При Андроид не си задължен да ползваш тази услуга.

При Епъл пак си си селянин, но крепостен.

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   12-10-12 13:42

Да дели се 30 на 70 процента, производителя на хардуера не получава нищо. За това е и възможно амазон и гугъл да продават хардуер на ниски цени почти без печалба - защото те разчитат на продажба на софтуер, докато епъл, самсунг, хтс и т.н. слагат 2-3 пъти надценка на продуктите си, защото не могат да печелят от софтуер (изключвам всъщност епъл, която печели и от софтуер)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   12-10-12 13:45

Това обяснява защо Епъл имат толкова големи печалби.

Откъде да знае човек, че на Самсунг и HTC утре няма да им писне от Андроид и да си минат на техни ОС, а купените приложения за Андроид ще работят вече само на Sagem [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Todorov   
Дата:   12-10-12 14:47

Никой не кара на сила когото и да било да си продава приложенията през апсторето или да купува.
А, ето още нещо, което ще 'разнежи" чувствата на андровците: нали знаете,че епъл прибира % от всеки разговор през айфон купен с договор. [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-10-12 14:48)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: jivkojj   
Дата:   12-10-12 15:02

И все пак не може да се отрекат старанията на Ябълка да накарат феновете си да се чустват доб.... здраво преевани де [smilie10]

Apple премахна от App Store приложение за работа с картите на Google

Направо вече ви се чудя с какъв акъл още се пънете за тях. Зомби започва да ми звучи като мек епитет [smilie11]



Публикацията е редактирана (12-10-12 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: deltalink   
Дата:   12-10-12 15:05

За радост няма как да махнат гооглето от иОС5.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   12-10-12 15:16

А до преди 2 седмици епъл казваше, че не е проблем (даже препоръчваше [smilie5] ) да се използва гугъл мапс чрез third party apps

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Todorov   
Дата:   12-10-12 15:18

Това, което ми харесва е, че Епъл влизат в "запазена" територия на Гугъл. Разрушаването на монопола върху картите може да бъде само от полза за потребителите. Но всъщност това е истинска война за контрол на огромно количество информация, която потребителите доброволно предоставят. Това е война за огромни рекламни приходи. Нали се сещате, че никое себе-уважаващо се дружество няма да остави някой друг да прибира печалбите от този поток. Е, какво се учудвате тогава, че Епъл влизат на този пазар. По-учудващото е защо не го направиха преди 2-3 години.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  82  83  84 ..  90 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.