Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  89  90  91 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна
 Re: iphone 5...
Автор: Todorov   
Дата:   14-10-12 17:25

Ян, единствената аналогия, която правя е с вашите претенции. Обаче като на нексуса няма някои неща, това за вас не е проблем. Като ги няма на айпада, е проблем.
Поредното доказателство за двойния ви аршин. Да не говорим, че тоя нексус и самсунг нексуса и двете под "крилото" на гугъл са си чисто маркетингови продукти, които са "гугъл" само и само да се продават. После ми дрънкайте кой какъв маркетинг прави.
Ама нали е гугъл, създателите на вездесъщия андроид, какво лошо да кажеш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: yan   
Дата:   14-10-12 17:49

Няма какво лошо да кажа...
Мога да ти кажа, че е вероятно да си купя телефон с W8. защото ми е кефнало и не съм зомби.
Сам разбираш, че от този факт епъл няма как да стане по-добър или по-отворен.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: prozium   
Дата:   14-10-12 18:17

@Todorov, ти май не разбираш целта на нексуса ? Същата е като целта на киндъл файър/хд - да бъде медийно устройство за апстора на гугъл и амазон. Да могат да си продават с него музиката, филмите, книгите, аповете, услугите. Затова и цената на хардуеъра е толкова ниска - 199$ . Като искаш портове - взимаш киндъл файър има миниусб, има хдми, има камера. СД/Минисд нямат и двете и е напълно тенденциозно това, за да ползват хората клауд услугите им. Кофти е, че се осакатяват така устройства, ама поне при андроидския свят имаш алтернативи - самсунг, моторола, сони, асус, ацер и кфо ли не друго. При ябълския свят алтернативите ти се изразяват в това дали ще си с поледния модел таблет/телефон, където нещата се въвеждат на час по лъжичка. Гугъл до сега винги са процедирали така с продуктите си от г1 та до нексус7 - имя някаква фирма изпълнител - тя си ги брандва, че даже понякога оставя и разни мобилни оператори да ги брандват, а гугъл иска да има едно лого и толкова.
Задачка: Айде да видим, как и колко струва в светът на Ябълките, да си закачиш сд картата към таблета/телефона. Сравняваме айпад и нексус7/киндъл файър хд . И трите таблета нямат сд/минисд портове. При андроидските трябва миниусб>хост усб и 1 кард рийдър. Това се намира на цена $1.80 ( 2 броя миниусб>хост усб с доставката до България )+ $1.30 за кардрийдъра и това пак с доставката до България. За три долара и 10 цента имаш всичко нужно да си метнеш снимките от апарата на таблета. При епъл мисля, че това удоволствие струва 30 долара и не съм особено сигурен, дали ще може да се копират нефове, то нали даже файл експлорър нямало ...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Todorov   
Дата:   14-10-12 21:20

prozium,
няма нужда да разбирм целта на нексуса или файъра. Те хората си казаха техните цели с презентацията на продуктите.
Сега сериозно. Въпросът е обаче дали разбирате желанието на гугъл да доминира, мерака им за пълен монопол. Андроида ти дава свободата, която искаш, според теб, а и според всички. Имате възможност да избирате от десетки устройства, но само една ос. Всъщност целта е тоталното разпространение на опер. система до пълен монопол и контрол на потока информация през тази операционна система. Защото операционната система е една на устройствата на стотици производители. Нямаш представа каква сила е да контролираш този информационен поток. Гугъл плей е толкова дребен бизнес в този случай, че все едно че имаш селска кръчма в село от 200 човека. Ще ти дам и обратен пример, за да не съм голословен. Гугъл усилено раработват система за разплащания през телефоните (също и Епъл). Хайде сега си представи бизнеса, който ще контролира Гугъл посредством андроида когато системат е готова и бъде реализирана. Да не говором, че ако сега знаят на пръв поглед дребни неща за теб, напр. къде ровичкаш през телефона, какви приложения харесваш, къде ходиш (който ползва мапс) и т.н., то след като почнеш да плащаш през телефона ще се доберат и до банковите ти сметки. Накратко - техен си. Епъл се стремят към същото. Само че има съществена разлика и тя , че Епъл искат това само от тези, които потребяват техният хардуер, а Гугъл от всички. В този ред на мисли се радвам за майкрософт, защото предлагат някаква алтернатива. Дано се окаже читава.
Та, да приключа, епъл се интересуват от своите потребители. Да. Те искат да продават повече и това е нормално, разбира се. Гугъл се интересува от всички. Затова те нямат претенции на какви устройства се инсталира андроид -хубави, лоши, въпроса е да е андроид. Затова системата е безплатна, неограничаваща (според вас, но не и според мен). Но както казват американците: безплатен обяд няма и това ще проличи до няколколко години. Затова харесвам повече Епъл, дори харесвам повече Майкрософт, защото при тях нещата са ясни и предварително знаеш какво ще получиш. Затова смятам, че вредният за потребителите в случая са Гугъл, защото тихомълком с помоща на стотици знайни и незнайни производители на телефони и таблети си прокарват шпионската политика. И което е по-важно, потребителя се кефи, че е свободен. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   14-10-12 21:32

Тоз бил ограничен, оня бил зомбиран, трети бил затворник...
Факт е, че с епъл си върша много много повече неща и колкото и да е чудно - много много по лесно [smilie7]

Лични примери не искам да виждам.
Де що програмист и компютърджия познавам се с андроид устройства, все демострации прави... а работа и удобство - никакво. Демек... говореща жаба повече ги кефи.

Ей това са андроидаджиите. Те са по спокойни да знаят, че едно нещо може да прави много неща. А как ги прави и дали го прави... това се установява само на тестове.

Живота им е само тестове...

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   14-10-12 21:37

Да, от една страна имаме компания, коярто разпространява пълния соурс на системата и масово устройствата с тази система позволяват пълна подмяна на софтуера.

и от друга страна имаме компании като Епъл и Майкрософт, които не разпространяват и един ред от соурса на системата и активно работят по хардуерни и софтуерни и законови методи да предотвратят "техните" устройства да работят с друг софтуер или пък техния софтуера да работи не на "техните" устройства.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

И по някакъв начин трябва да се притеснявам от Гугъл, а не от Епъл и Майкрософт.

Според зомбитата, де.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: prozium   
Дата:   14-10-12 21:38

Е темата за личните данни и това колко много достъп дават умните телефони до личното пространство нали го коментирахме ? И стигнахме до заключение, че спасение няма. Дали ще е гугъл, епъл, майкрософт, фейсбук или хилядата спайдъри, които събират информация за теб и те профилират постоянно. За добро или лошо натам вървят нещата. Гугъл има много мераци - те искат да станат и довтавчици на интернет, да виждат каквото ти виждаш през гугъл глас, да контролират информационните потоци, медии, даже искат да имат днк-то на потребителите си :)
Андроид го определям като по-добър, защото е отворен, тоест ако искаш и можеш имаш възможността да се хванеш да изтръгнеш всичките злонамерени спай скриптове, апове и така нататък и да го направиш както ти си искаш. Ако искаш можеш да платиш на някого да го направи или просто да се възползваш от труда на хората, за които това е интересно и си правят сами ромове.
Иначе съм съгласен - не е хубаво да се съсредоточава много сила в ръцете на една корпорация, компания или личност. Там вече трябва да има намеса на правителства и надправителствени организации, които да наложат някакъв контрол. Само дето контролът дето се опитват да налагат е още по-шпионски с разните акта, пипа, сопа и други подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   14-10-12 21:50

И тази невероятна глупост как Гугъл ти четял пощата, от онази долнопробна реклама на Майкрософт. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Все едно някой чичко седи и чете на хората писмата.

Я всъщност програми обработват данни.

Търсене в пощата - програма го прави, обработва данни.
Архивиране/бекъп- програма го прави, копира данни от едно място на друго.
Изпращане и приемане на поща - програма го прави, чете всеки бай от пощата ти, свързва се със сървер, който също прочида всеки байт от пощата ти и или го записва или го препраща по-натратък.
"Облаците" - съхраняват ви всички данни, четат пишат, аргхивират, копират, индексират и т.н.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: yan   
Дата:   14-10-12 22:12

(ходя до тоалетната без телефон)









[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   14-10-12 23:11

Ясно е, че не стоят чичковци отзад, дето ти четат пощата. То и това оставаше... Но най-разнообразна информация от техните услуги - поща, търсения, местоположения, галерии, социални мрежи, видеоклипове, мобилни приложения, телефония... всичо това в момента е интегрирано тясно помежду си конкретно за всеки един човек поотделно и си седи на едни сървъри. Които в даден момент може и някой чичко да ги прегледа обаче. Дори ДНК-то ми в момента го имат Гугъл. И да, аз съм си виновен сам - по времето, когато си правих ДНК-теста им, все още не се замислях за тия неща, гледах идеалистично на "свободомислещата" компания, толкова наивен съм бил тогава... Както и да е. Дори фейсбук не държи толкова много информация за хората в мрежата. И хубаво, че смотаният им Google+ се оказа пълен провал и не успя да изземе функциите на Фейсбук, щото тогава просто затваряха целия кръг от притежаване на личната ти информация.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   15-10-12 00:19

Сайбър, нещо те тресе яко параноята май... не знам какво и как събират Гугъл, но е факт, че имат невероятно полезни неща. Вчера ми се наложи да идентифицирам на снимка един архитектурен артефакт, пред който имаше снимани хора, и той не се виждаще изцяло - гогълз го идентифицира за няколко секунди по един фрагмент от един барелеф - ми все пак това са си удивителни технологии. И при това напълно бeзплатно...


[smilie7]



Публикацията е редактирана (15-10-12 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: imitev   
Дата:   15-10-12 00:45

Ъпдейтнах си Асус/Гугъл Нексус 7 цата с последния Жели Бийн 4.1.2.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   15-10-12 00:50

Иводам, странно е за зрял човек да смяташ, че на тоя свят има такова нещо като "удивителни технологии и при това напълно безплатно..."

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: diandimov   
Дата:   15-10-12 02:15

Сайбъре, никой не ти чете пощата.
Просто ти и преди си търсил за работа на джава специалист в англия, затова ти е дало така.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   15-10-12 08:57

Търсил съм аз, дръжки [smilie3] Работа не съм си търсил поне от 6 години, а дори и преди това не съм търсил за работа в Англия избщо.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: chill   
Дата:   15-10-12 09:25

Е гугъл ще ти дават връзки към обяви за работа, е Епъл ще ти ги крият, ако преценят, че на теб всъщност не ти трябва това. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

"Абе въобще на никои потребител не му трябва това" (ТМ) - новият слоган на Епъл.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (15-10-12 09:27)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   15-10-12 10:46

Въпроси по същество към феновете на Апъл:

- бяха обявили, че с иОС 6 при инсталирането на безплатни програми няма да искат вече парола. Ма продължава да ми иска, що така? [smilie2]


- на великия айпад ми се скапва постепенно хоум бутонът, налага се вече често по 3-4 пъти да го натисна, за да реагира. Това оправят ли го гаранционно? [smilie8]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: vinse   
Дата:   15-10-12 10:47

Ян, единствената аналогия, която правя е с вашите претенции. Обаче като на нексуса няма някои неща, това за вас не е проблем. Като ги няма на айпада, е проблем.

хайде моля ти се не слагай всички андроид потребители под общ знаменател, под какъвто може да сложиш само епъл зомбитата [smilie18] не са малко хората, които не харесват нексус 7 заради поорязания си хардуер и предпочитат да си вземат трансформърс който е доста накичен откъм хардуер, аз съм един от тези хора. Но трансформърса е 2-3 пъти по-скъп от нексус 7 - получаваш това за което плащаш. При ипад обаче положението не е такова - там получаваш кастриран хардуер с окастрена OS и плащаш 5-600 долара за това а после и още няколко стотин за кабели и адаптори [smilie5]
Зомбитата, както каза и прозим, хвалят епъл устройството защото то е единствено по рода си и нямат друга алтернатива - все пак не може да плюеш срещу кораба майка [smilie18] . При андроид има избор, което значи, че аз имам свободата да не харесвам едно и да харесвам друго устройство [smilie7]

p.s

50 причини да изберем S3 пред ифон5 [smilie21]



Публикацията е редактирана (15-10-12 11:08)

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: CyberGene   
Дата:   15-10-12 11:20

бяха обявили, че с иОС 6 при инсталирането на безплатни програми няма да искат вече парола. Ма продължава да ми иска, що така?

Не. Бяха обявили, че безплатните ъпдейти няма да искат парола, но не и инсталирането на нови програми. Което и стана.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Krassy   
Дата:   15-10-12 11:22

Нищо не ъпдейтвам аз... айфона е изцяло под мой контрол [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   15-10-12 11:30

Сайбър: Аха, да ти умре конят... както и да е.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Analgina   
Дата:   15-10-12 11:36

Иво, ти използваш ли хоум бутона на пада. С мултитач командите с дни не ми се налага да го пипна.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: ivodam   
Дата:   15-10-12 11:45

Еми използвам го на моменти, да.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: Analgina   
Дата:   15-10-12 11:47

Освен да го събудя, ако е без капак, за другоняма за какво да се ползва.

Отговори на това съобщение
 Re: iphone 5...
Автор: yan   
Дата:   15-10-12 11:56

Т.е. щом бутона не работи - значи не ти трябва[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  20 ..  30 ..  40 ..  50 ..  60 ..  70 ..  80 ..  89  90  91 ..  100 ..  110 ..  120 ..  128  129     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.