Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: krist   
Дата:   06-08-12 17:47

хмм, а ако бързодвижещият се обект си ти, а пък пешеходецът стои в тъмното по средата на платното?


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: slivenski   
Дата:   06-08-12 17:54

не съм следил цялата тема и някой може да го е пускал вече, но какво мислите за това?

http://dadrl.hit.bg/



[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: n1x0n   
Дата:   06-08-12 18:12

Абе за всяка кауза ще се намери по някой, който да я отрича, да търси доказателства против нея и т.н.

Въпросът е и тезите и подкрепящите ги данни да не са с произход "учените установиха" и ЕЖК, a да са резултат от сериозни проучвания.

Този конкретен сайт не прави впечатление на особено читав в това отношение, защото замерва с твърде много чисто спекулативни фрази.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: saxon   
Дата:   06-08-12 18:15

Едни показват едни картинки, други показват други картинки

https://photo-forum.net/static/forum/2012-08/uill4131.JPG
http://www.automedia.bg/files/news/body/svetlini.jpg


Това, че фаровете заслепяват през деня е поредната демагогия. Заслепяват ако са на дълги. На къси въобще не пречат, напротив, само обозначват колата.
А приказки за пешеходци в сянка са също глупости. Тяхното място не е на пътя и те не са участници в движението.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: slivenski   
Дата:   06-08-12 18:23

лично аз съм по-скоро убеден, че трябва да се шофира с фарове, ама... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: kaiser.soze   
Дата:   06-08-12 18:23

но какво мислите за това?


прилича на конспиративна теория

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: mr_kras   
Дата:   06-08-12 18:27

n1x0n, ами сметни и сам за 2 млн автомобила дори и 20 г гориво на час от крушките колко прави. А ефективността не знам да е доказана.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: slivenski   
Дата:   06-08-12 18:29

най ме смутиха статистиките за повишаване на инцидентите.
не знам колко са достоверни.

[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: OIM   
Дата:   06-08-12 18:30

Вчера за малко не ме блъсна един малъл мотор Тръгнах да пресичам след една кола и не забелязах че след нея идва моторчето Не беше си включил фара и просто не го забелязах зад колата

Включените фарове помагат много на пешеходците да видят по отдалече колите


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Блясък   
Дата:   06-08-12 18:31

В България всичко ще стане по български - това ще е само още един начин полицаите да си искат парички...
Защо ли съм напълно убеден в това!? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: scarecrow   
Дата:   06-08-12 18:33

написа:

> Вчера за малко не ме блъсна един
> малъл мотор Тръгнах да пресичам
> след една кола и не забелязах че
> след нея идва моторчето Не беше си
> включил фара и просто не го
> забелязах зад колата
>
> Включените фарове помагат много
> на пешеходците да видят по
> отдалече колите
>

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: vizov   
Дата:   06-08-12 18:36

Автор: krist
Дата: 06-08-12 17:47

хмм, а ако бързодвижещият се обект си ти, а пък пешеходецът стои в тъмното по средата на платното?


А това какво отношение има към карането с включени светлини през деня?

Иначе на горния случай му се вика естествен отбор. Лошото е, че заради това ще лежа в затвора.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Славов   
Дата:   06-08-12 18:38

Блясък [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: cameraman   
Дата:   06-08-12 18:58

Хм... Не зная защо, но у мен назрява едно чувство, че и ма хора, които се възхищават на всяка простотия на управляващите и са щастливи, като усетят "народната любов" във нашата реакция/визирам автора на темата/.. Имам чувството, че вече получава ерекция само при мицълта за ББ и оБкръжение..

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: n1x0n   
Дата:   06-08-12 19:07

n1x0n, ами сметни и сам за 2 млн автомобила дори и 20 г гориво на час от крушките колко прави.

Практически нямам познат, който да не кара на фарове 365 дни в годината, през последните 10-15 години. Доста хора си карат с фарове нон-стоп. Като добавиш шофирането сутрин, привечер и нощем, лошото време, зимните месеци и прочие ситуации, в които така или иначе се кара на фарове - тия драматични сметки с хилядите тонове гориво изхарчени в повече, моментално спират да са толкова внушителни.

Друг е въпросът, че аз не мога да изчисля стойността на нечий живот в тонове бензин. Ти ако можеш - браво.

А ефективността не знам да е доказана.

Studies that have been conducted since the reports of Elvik (1996) and Koorsntra et al. (1997) have generally confirmed the reduction in crash rates associated with DRL, although the size of the reduction varies.

Tofflemire and Whitehead (1997) compared crash rates in the same year for Canadian cars with and without DRL, eliminating factors such as weather, economic climate, and enforcement as a possible source of differences. They found an overall reduction of 5.3%, principally due to a reduction in crashes involving vehicles travelling in opposite directions.

A North America study by the National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA, 2000) reinforced the sensitivity of outcomes to analysis methods, but showed an estimated effect of DRL was a reduction of 7% in multiple-party daytime crashes, which was statistically significant.

Farmer and Williams (2002) compared makes and models which included DRL as a standard feature with the same makes and models purchased before this was the case. The reduction in daytime crashes was 3.2%, which was highly significant. When considered separately, all states but one showed a reduction in crashes for the DRL vehicles.

Повече по въпроса с изследванията, тук:
http://members.optusnet.com.au/carsafety/paine_drl_nrma_racv.pdf

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: mr_kras   
Дата:   06-08-12 19:42

n1x0n, сметките са направени за 4 месечен период.
Друг е въпросът, че аз не мога да изчисля стойността на нечий живот в тонове бензин. Ти ако можеш - браво.
Това си е популизъм. Искаме или не искаме по един или друг начин "изчисляваме" човешкия живот в пари. Например автомобилите могат да се обезопасят допълнително, за да се повиши безопасността. Максималната скорост извън града, ако 50 км/ч, а в населено място - 30 км/ч, загиналите ще намалеят рязко. Колко човека, обаче ще подкрепят подобни мерки. Можеш ли да си позволиш примерно 1000 лв/месец, за да спасиш един човешки живот? Грубо е, но действителността е такава.
DRL изглеждат добро решение.
Другото, което мисля вече писах в темата, е че държавата вменява задължения на водачите. А самата тя какво прави? Защо не въведе стандарти за поддръжка на пътищата със съответните санкции при неизпълнение?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   06-08-12 21:22

Като гледам в този сайт как смесват яркост и осветеност направо им се радвам на ентусиазъма.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: scarecrow   
Дата:   06-08-12 21:35

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   06-08-12 21:42

Законът се публиква утре, влиза в сила в петък. Все повече хора карат на фарове през последните дни.

Едно време само мутрите караха на фарове, ако помните.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Стоев   
Дата:   06-08-12 21:57

На фарове карах още навремето с жигулката. Явно съм бил мутра.


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   06-08-12 21:59

Това можеш да провериш и с просто огледало [smilie18]

Май не стана въпрос за това, че от доста години мотоциклетите денем се движат задължително с включени къси светлини.

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: scarecrow   
Дата:   06-08-12 22:03

Аз гласове не чувам, но на Асахи май му говорят [smilie5]

Нещо смислено по темата или нещо си на вълна мутри [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Стоев   
Дата:   06-08-12 22:05

оглежда се в огледалото - мутра отвсякъде....


Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: asahi   
Дата:   06-08-12 22:20

Аз не разбрах scarecrow има ли СУМПС?

Отговори на това съобщение
 Re: Ще караме ли на фарове? Ще караме.
Автор: Стоев   
Дата:   06-08-12 22:30

Scarecrow кара коуеуо[smilie5] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  14  15  16 ..  20 ..  26  27     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.