Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: mr_kras   
Дата:   03-08-12 12:39

Днес е петък, ама темата си е сериозна. Имам чувството, че няма полезни ходове с Белене, БДЖ, административната реформа, инвестициите, скока на цените, доходите, здравеопазването, съдебната система, престъпността, Шенген и не знам колко още. Една финансова стабилност, която може да рухне като картонена кула и да се повтори Виденовата зима.
А времето за непопулярните мерки изтече. вече се мисли за изборите.
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: gorbi   
Дата:   03-08-12 12:48

ами то по-добре виденова криза, отколкото нищо...
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: mr_kras   
Дата:   03-08-12 12:57

Само дано Виденовата криза не се окаже генерална репетиция.
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   03-08-12 12:59

Това за щатите сигурно си говорите, м? Щото тук всичко ни е не на 6, ами на 666[smilie5] [smilie7]
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: gorbi   
Дата:   03-08-12 13:21

аха.... на 666 може и да е, ама на 6 отдавна не било...
Може би на 2 1/2 [smile]
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 13:25

"Имам чувството, че няма полезни ходове с..."
Аз пък го нямам това чувство. Даже никакви чувства по въпроса нямам.
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   03-08-12 13:28

Или на 5 за 4-ри [smilie5]

Полезни или не, има неща, които трябва да се подхванат все някога. Да не говорим за проблеми с давност от над 20 години, особено по отношение на съдебната система и престъпността. Не съм убеден, че времето на непопулярните мерки е изтекло.
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: gorbi   
Дата:   03-08-12 13:29

асахи - а чувства към герб имаш ли ? [smilie5] [smitten]
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: serjy   
Дата:   03-08-12 13:31

това ялово правителство отдавна ми загуби интереса, единствоно събуждащ се когато става въпрос за това, до къде може да стигне глупостта им.
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: ценослав   
Дата:   03-08-12 13:33

Ми и аз като малък съм ял филии с мас. Това автоманично значи ме прави Герберче. И Футбол ритам, и същата гнига съм прочел. [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]

А иначе темата не е новина. Щеше да е новина ако сме се управили, щото от кво Аспарух е турнал меча по тези земи, все ни управят.[beer] [beer] [beer]
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: ejko   
Дата:   03-08-12 13:43

И на мен това правителство ми е много съмнително. Ако не бяха комунистите преди това, хората отдавна щяха да са се разочаровали. Ама то с тези комунисти на вратата, човек не смее и да се разочарова...[smilie18]
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: gorbi   
Дата:   03-08-12 13:43

не знам дали е ялово, обаче знам че това което правят е 1/3 от това което трябва да направят. И вместо да се изправят и да кажат - ето ви план какво точно и по какъв начин ще направим през следващия мандат, ето ни национална стратегия накъде ще върви България, какви цели си поставя - те още си пеят песничката за магистралите. На мен обаче магистралата ми трябва ако имам с какво да мина по нея, ако имам пари за бензин, ако имам пари за храна за из път... Със средна заплата 200 евро и никаква идея как да стимулираме дребния и средния бизнес - по магистралите ще си минават европейци и турци, а ние ще просим покрай тях... [smile]
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: canonio   
Дата:   03-08-12 14:05

Просията край гербаджийска магистрала е нищо в сравнение с трипъл пенетрейшъна, който могат да ни осигурят гейчо, рязания и пръмова... [smilie18]
Нямам спомен да съм се забавлявал с глупостите на друго правителство. Сега ми е наистина забавно как управляват. Преди тях просто ми се ревеше и крещеше. Станах фен на Бойко...[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: ivodam   
Дата:   03-08-12 14:09

mr_kras: Няма как да има полезни ходове оттук натам, след като това правителство не залага на основните неща, заради които изобщо имаше смисъл да ручаме жабетата последните 20 години и да влизаме в ЕС - пазарна икономика и реална демокрация. Вместо това ББ се опитва да наложи някакъв карикатурен модел на управление по мобилния телефон, тип просветена диктатура с добричък диктатор, който знае приоритети и цели някакви, работи ежедневно по целесъобразност и мисли за народа от време на време.

Не е направена реформа в нито един отрасъл на обществения живот. Направени бяха напъни в някои области.

ББ очевидно не вярва в пазарната икономика и в свободата на индивида като движещи сили.

След като понаправи некой и друг километър магистрала, Борисов достигна върха на възможностите си, и нема особено да липсва, ако си ходи по живо по здраво още отсега.


[smilie7]
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: mun4o   
Дата:   03-08-12 14:15

Чувства към ГЕРБ?
https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif

По-скоро взаимно сътрудничество https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif

 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: Vinsent   
Дата:   03-08-12 14:27

Правителствата трябва да се юркат, защото в противен случай се самозабравят.

Но, ако си наистина загрижен за общото благо и освен това си почтен, не можеш да не си дадеш сметка, че нашата държава е една тотално ограбена и унищожена държава - от всичките предишни правителства.

Не можеш да не отчетеш, че светът е в тотална криза.

Не можеш да не отчетеш, че за първи път от 20 години насам:

- се провежда реална борба срещу престъпността;
- килъри, рекетьори, КрасьоЧьорневци, ВальоТопловци, Вълци и др. грабители са отстранени и/или дадени под съд;
- започнаха да излизат на светло корумпирани съдии, прокурори, полицаи и т.н.;
- знакови престъпни фигури започнаха да бягат от България, т.е. мафията вече си няма държава;
- вкарват се закони за предотвратяване в бъдеще на такива явления;
- спряха се злоупотребите с престъпните заменки на земи;
- отпушиха се еврофондовете;
- обявена е война на корупцията в държавната администрация;
- строи се с перспектива;
- и всичките др., които за първи път от 20 години започват да индикират държавност.

Да, трябва да се натиска властта, но и да се помни, какво е било преди това и какво би станало, ако се върне оня резания дето балансира и разпределя България или недай боже който и да е от тройните бандити [smilie9]

 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 14:38

Сериозни чувства към правителството нямам. Отвреме-навреме им се раздвам на действията, понякога не ги разбирам. Това всъщност не е важно. Ако днес трябва да гласувам ще гласувам за тях.
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: riddick   
Дата:   03-08-12 14:41

"-Парите управляват света.
- Някой казват че е Любовта.
- Прави са. Любовта управлява света. Любовта към парите."
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: mun4o   
Дата:   03-08-12 14:46

https://photo-forum.net/joro/emoticons/smitten.gif към ГЕРБ минава през https://photo-forum.net/joro/emoticons/smitten.gifhttps://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif

 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: gorbi   
Дата:   03-08-12 14:47

някои от тия точки си ги попресилил, но като цяло има някакви наченки на нещо... Обаче се уморихме от наченки-незавършенки.

То и в Русия почти няма демокрация, ама средната заплата от 100 $ стигнала 700$. И при цени на газта - 2 лева на месец и цена на енергията - 50 лева на месец, руснаците започват да живеят нормално. Имам гости руснаци, които от 3-4 години не мислят като нас как да свързват двата края, ами са си поуредили живота и сега пътуват из Европа и купуват апартаменти из България като замаяни. Поне едно ме радва, че Варна скоро вместо да си има циганско малцинство - ще си има руско мнозинство.. И мисля да се отцепваме от България и да се прицепим към Русия... И въобще за къв ни е неутралитет, когато всички ни бият шамари и после ни се хилят... ПОне като част от Русия, нито ще ни бият, нито ще ни плюят...
Основавам партия - граждани за единна руска република - ГЕРР...
В пъти по-бърз начин да забогатеем и да просперираме като град за 4-5 години, вместо да чакаме 50 години да се случи чудото... Веднага огромен поток от руски и украински туристи ще се напълни града, Кирчо ще го утепат, ТИМ ще изчезнат за около 2-3 дена. Пристанището ще се напълни с кораби, молов-ете ще се напукат по шевовете, за първо дете ще дават 100 000 рубли и след 4-5 години всеки варненец ще може да си купи по 2-3 къщи в еленския балкан за да си почива и да кани познати от цяла Русия на селски туризъм.... [thankyou]
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: mr_kras   
Дата:   03-08-12 14:49

иводам, в началото възлагах повече надежди, защото обявиха и започнаха добре някои неща. Но с течение на времето като че ли се изчерпаха и затънаха в някакво блато. Винсент, много от нещата, които споменаваш са доста спорни. След атентата в Бургас дойдоха чужди служби да разследват. Прави сметка колко доверие ни имат. Ранените си ги откараха със самолет. Толкова вярват и на здравеопазването. Скоро идваха да ни пишат Наказателния кодекс. Доколко сме си свършили работата в областите престъпност и съдебна система, говори и фактът, че и Германия ни отряза за Шенген. А правителството беше обявило, че сме готови и едва ли не Холандия и Финландия са против само заради техни си проблеми с десни партии.
Тройната коалиция беше уникат като управление. Ама само заради това да подкрепям ГЕРБ ... А за М.Кунева мисля, че не бива толкова да се натяква чия снаха е. За мен е по-важно как може да управлява.
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 14:50

Ми ако извадим нефт и газ колкото руснаците може и ние така, чики-рики, да не си даваме зор. Ама засега сме им клиенти, при това не от привилегированите.
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: Antonio_V   
Дата:   03-08-12 14:52

за първи път от 20 години започват да индикират държавност

За разлика от всички предишни, които използваха държавата, за да индексират приходите си.
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: gorbi   
Дата:   03-08-12 14:57

И ако не извадим нефт и газ - да мрем... [smile]

В Русия знаете ли как се казва на капията? "Болгарский перец"

Ние като им спряхме капията, те що не фалираха... :) Защото им дреме за нашата капия, защото на нас трябваше да ни дреме за необятния руски пазар, най-голямата държава като територия в света, пазар за който сега западните фирми дават мило и драго. Защото мръсния черен циганин Костов и дебилите социалисти преди него убиха всички фабрики... Оф, що чета такива теми да се ядосвам.. [smile]
 Re: Правителството в цугцванг и цайтнот.
Автор: asahi   
Дата:   03-08-12 15:05

А ти защо не почнеш да произвеждаш болгарский перец? Костов ли ти е виновен?
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена