Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: promis   
Дата:   17-06-12 09:20

Ами щом законите, вкл. вездесъщата глава пет, не дават отговор в този случай, значи наистина има нужда от законодателни промени.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: asahi   
Дата:   17-06-12 09:52

Глава Пет показва схемата на отговорностите и техния обхват. Например ако очакваш хеликоптера да кацне и да вдигне Тошко, а в глава Пет не го пише, не го очаквай. Така е и с другите неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: мара   
Дата:   17-06-12 10:32

ебаси колко ловко човещината бива заместена от какво ли не...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: asahi   
Дата:   17-06-12 10:47

Човещина е да му окажеш първа помощ, да намериш и уведомиш социалните служби и НПО и да проконтролираш какво ще се случи.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: svetul4o   
Дата:   17-06-12 10:55

Човещината я има вече, за справка постовете на автора на темата. Проблема asahi ако все още не е станало ясно е, че нищо не се случва от страна на НПО или социалните служби, което от всичко казано от теб до сега трябва да е напълно нормално.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: мара   
Дата:   17-06-12 11:00

аз за автора съм казала преди тва - хвала му, както и на хората, които са го отгледали и възпитали.
чудим се на другите хора. няма закон или институция, които да те научат, но могат да те принудят.
както и да е...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: НАСОО   
Дата:   17-06-12 11:07

Маро, ко зема да се жена да додеш да ма пофалиш[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: obo69   
Дата:   17-06-12 14:52

Пуснах тази тема доста огорчен от нашата скъпа държава. Може би имах надеждата, че някой лекар или служител може да даде малко помощ или съвет.

За тези които смятат, че искам да разкарам Тошко от стълбището ще кажка, че са напълно прави. Но мотива ми е не личното спокойствие или нещо подобно.

Този човек трябва да приема редовно лекарства. Ако не ги взима се влошава много... Не мога да приема, а и отказвам да се съглася, че човек трябва да се мъче и страда само затова, че не може да си помогне сам защото е болен.

До сега три пъти успявах чрез многократни сигнали до 112 и други институции да предизвикам реакция и Тошко да бъде прибран в здравно заведение... Далеч съм от мисълта, че там получава тази грижа, която получават хората като него в белите държави. Но все пак е под медицинско наблюдение и контрол. На стълбището е под наблюдение от съседи...

Знам, че има много равнодушни хора, не смятам да споря с тях. Нека имат своите мотиви и разбирания. Преди да купим апартамент в тази кооперация, Тошко е седял на стълбището 6 месеца! Влошил се до толкова, че не е приличал на човек... Загрижените съседи са се събрали и взели решение да увеличат парите и честотата на измиване на стълбището... Това е крайно неприемливо за мен като поведение, но показва много ясно в какво сме се превърнали.

Не смятам, че съм направил нещо кой знае какво. Даже нищо не ми струваше да звъня и да се разправям с разните иституции. За мен този човек е като малко дете, не рабира света и не се пази от нищо. Този човек никога не поиска нещо, никога не се оплака.

Някой казват, че е мелодрама. Може и така да е... но когато видиш човек в конвулсии продължаващи часове някак си не можеш да го подминеш просто така... Не търся лично признание за нищо...

Благодаря на всички хора, които са запазили човешккото в себе си!

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: IvoZafirov   
Дата:   17-06-12 14:55

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Cristinel   
Дата:   17-06-12 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: kefalcho   
Дата:   17-06-12 14:58

[smilie24] за мен си постъпил правилно и човешки ...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: dobriman   
Дата:   17-06-12 15:18

Аз лично бих се чувствал привилегирован, ако obo69 ми беше съсед.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Щурче   
Дата:   17-06-12 16:16

Мара [smilie24] И за това:

Автор: мара
Дата: 16-06-12 15:07

оляхте се. в часност асахи, когото иначе уважавам.
хубаво е, че някой е родил, отгледал и възпитал човек като обо69.
забележете, че той не почва с форума, той е направил всичко, за което някой от нас би се сетил и ми препоръчва. ВЕЧЕ го е направил!
и в безсилието си с/у чиновническата инерция все пак пуска тема тук с надежда, че нещо още може да се направи с натиск от повече страни.



И за другите мнения.


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: arakiss   
Дата:   17-06-12 16:41

obo69 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: asahi   
Дата:   17-06-12 17:41

"Автор: neuromancer
Дата: 15-06-12 17:26

Асахи трябва да прочете тази тема"

По желание на зрители, както се казва. [thankyou]
Следващия път направо направете група у букчето, дано помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   17-06-12 20:19

мара написа:

> ебаси колко ловко човещината бива
> заместена от какво ли не...

Майната и. Гледай само какво пише, в Глава Пет на ЗАКОНА![smilie18]
И си цитират някакви глупости, които си ги имаме само на хартия и си вярват в "правова държава".
По принцип не кълна, но за такива заблудени, които си мислят че законите ни работят, защото практиката доказва, че не е задължително условие само да ги има, за да функционира системата, но и да се прилагат. Та на въпросните гугъл буквоядци, искрено им пожелавам да се запознаят по особено сложния начин, наречен практика, с цялата прелест на системата - от алинеите, през членовете, до органите по места.
Щото ми писна да купувам тия дни тъпомери.[smilie9]
И това е елита, а се втрисаме от простио народ!

Значи ако имах някви връзки във Валхала, считайте че съм ви поръчал Мега Хипер Ултра Най-ГОЛЕМИЯТ на Балканите Армагедон на 3-тата секунда. Ол инклузив!
Бати проклетията...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Стоев   
Дата:   17-06-12 20:44

баси...


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: НАСОО   
Дата:   17-06-12 21:48

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: seaman58   
Дата:   17-06-12 21:52

Не разбрах защо факта че държавните тунеядци не си вършат работат трябва да ме накара да се срамувам че съм българин. Аз не съм държавен служител, много от хората тук също не са, други са, но си вршат работат. Тава че в блатото наречено София всеки мисли само как да изнуди някого, ползвайки служебното си положение, или просто да си получава заплатата без да работи, незначи че е така в България. Напълно разбирам автора на темата. Нека да има много такива хора, но заглавието .... Напротив, ако си българин отвори тази тема ... И си направи изводите. Не бягай на майната си, и после с презрение да плюеш по родината си, а си стегни задника и направи нещо. Позвани някъде, направи скандал в нечий офис, отиди на Орлов мост, научи децата си да не прекланят глава. Най-лесното е да получиш бордна карта на терминал 2, трудното е да не я вземеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: мара   
Дата:   17-06-12 22:03

уве, мене тая работа ме беше фанала преди година-две. мечтаех си за 5 мин. истинска божа власт. ама ми се щеше да изтребя цялото човечество без остатък, ген да не остане. ноооооо....искаше ми се да заспят щастливи и мирни, просто никога да не се събудят [smilie18]
мина ми, де. сетих се, че с 5 мин. божествена власт мога да ги направя умни, щото повечето лошотии не се правят от зло сърце, а от глупост. глупостта е нещо, което в себе си включва и лакомията.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-06-12 22:14

за мара [smilie21]

http://www.youtube.com/watch?v=HYjIRbNNYe4


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: mildol   
Дата:   17-06-12 23:36

В едно село живееше един образ,който всички наричаха Пешо-лудия.Веднъж на опашка в тотото за поредния супер-дупер джакпот,го чух да казва:
"Искам да спечелим милионите и да поканим целото село на площада .Три дни да ядат и пият на корем.На третият ден ,ще се сбият и изколат и ще останем най-много двама-трима да си живеем спокойно."[smilie18]

Доколкото знам ,сега живее в Германия ...може би спокойно.

оbо69 ти си човек и бих живял с теб в едно село[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   17-06-12 23:50

мара

Това е някакъв лек пристъп в момента[smilie5]
Преди две-три години, само дето не бях седнал да натискам всяко видяно червено копче. Все бях изпразнил силозите с нюкове при първа възможност.
А докопам ли се, въобще няма да мисля за поумняване - повечето простотии момчета и момичета с дипломи ги генерират. Директна редукция на популацията с библейски инструменти.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: TNT   
Дата:   17-06-12 23:56

оbо69 [smilie24]

За съжаление имам и аз тъжен опит в подобни ситуации. Асахето да прощава, ама държавната машина НЕ работи за тези хора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: мара   
Дата:   17-06-12 23:58

дипломата не ти дава ум :) най-често само увеличава лакомията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.