Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: ejko   
Дата:   20-06-12 09:57

все тая..., има срамна работа и е нормално държавата д аостави човек да умре на стъпбите, след като многократно е помолена д ане го прави...
Предавам се и да видя gateway го хващам и не се замислям... Тук да си стоят тези с доброто образование, аз ще мина към мързеливците... То и без това тази фикция вече е в сила...



Публикацията е редактирана (20-06-12 10:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: мара   
Дата:   20-06-12 09:59

ае, отече темата в друга посока[smilie8]
танчо опита да я върне, ма не.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Щурче   
Дата:   20-06-12 10:04

Ааа, да, така си е :) Аз не се изказах както трябва. Визирам заведения за бързо хранене, малки ресторантчета и т.н. :)[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: obo69   
Дата:   20-06-12 10:38

Моето мнение е че не може да се прави генерален извод за това дали напусналите или останалите са хора, които трябва да бъдат критикувани за нещо.

Тези които са заминали и работят в голям процент от тях изпращат пари на своите семейства. Трудят се честно без значение от професията. Разбира се има и изключения. Просто всеки сам преценява, как да подреди своя живот и бъдещето на семейството си.

От друга страна тези които са останали не са втора ръка хора. Има много добри примери, които всеки ден виждаме. Разбира се и тук има изключения.

Вярно е че много хора са огорчени от нашата система изпълнена с безразлични бюрократи. Аз се възмущавам на тази маса от роботи в институциите, която не възприема, че е там за да помага на хората. Не мога и да приема безразличието в част от моите съседи.

Не съдя никого, но и не мога да приемам крайните прояви на бездушие за нещо нормално. Като се замисля, няма значение къде си София, Лондон или в село. Ако човек се примирява с крайната проява на грозна несправедливост то тогава няма никаква надежда.

Хубавото е че все пак голяма част от хората без значение дали са емигранти или не, са възмутени от подобно отношение.


Пак казвам, не съм направил нищо което повечето вас биха направили. Нещо обаче ми прави впечатление:

Всеки изказва своята позиция и така трябва, но съм убеден, че и лекари или хора в системата са прочели тази тема. Никой или поне аз не видях да каже - Аз съм (лекар, служител) и в този случай трябва да се направи Първо, Второ Трето. Не нападам лекарите, защото и те в голямата си част са много благородни хора, но все пак е страно, че ние лаиците обменяме идеии и начини за подход в подобна ситуация без да се чуе мнение на професионалист в областта.


Опитах да разбера, къде е Тошко, но естествено това се оказа толкова сложно колкото и някой да му обърне внимание. Днес ще пробвам пак...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Щурче   
Дата:   20-06-12 10:40

Obo69 [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: mladenov   
Дата:   21-06-12 17:33

Ето какво ми отговори моята позната която работи за 112:

В този случай сьседите трябва да се обьрнат кьм прокуратурата за принудително лечение, което ще трае около 6 месеца. През това време ще трябва да се обьрнат кьм общината през социалните служби да бьде назначен попечител на човека. Тази процедура е дьлга, но ще имат 6 месеца за да я финализират.


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: motkasht_se   
Дата:   22-06-12 19:31

Питах колеги от БГ, ето какво отговориха.

Има два начина за решаване на въпроса!Първият начин е пускане жалба в Прокуратурата,като се описва всичко,което се случва във връзка с психично болния човек.Прокурора изпраща жалбата в РУП,прави се проверка,събират се обяснения от неговите съседи...задължително в обясненията да има текст,че болния (лудия) застрашава собственият си живот и здраве и живота и здравето на околните!Принудителното лечение е до 30 дни!
Съда може да настанява за продължително лечение до 3 месеца,има и други процедури междувременно да се пусне жалба до Окръжна Прокуратура за постоянно настаняване в психиатрично заведение...това след като минете през стъргалото на Районния съд....Препоръчвам да се ползват услугите на адвокат!
Следващият начин е по Закона за управление на етажната собственост...процедурата е описана в закона,прави се общо събрание,събират се гласовете на 75% от собствениците и се прилага закона...


Може принудително да се настани за лечение, като се образува преписка и съда го осъди.Това ако не се води на отчет в психото...Ако е настаняван и се води на отчет, тогава е по-лесно.Веднага се настанява, но го държат около седмица и го пускат...За да бъде настанен за по-дълъг период отново трябва да бъде образувана преписка и да бъде съден.Когато е агресивен и опасен за себе си и околните веднага се настанява, като до 24 ч.преписката се окомплектова и се внася в съда.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: guesswho   
Дата:   22-06-12 20:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Cristinel   
Дата:   23-06-12 00:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: imitev   
Дата:   23-06-12 01:18


Калояне - твоите съвети в родината не вършат работа... Сещаш ли се...

Вие "другите" Българи казвате - ма там при вас, а тук при нас... И започвате какво Ние трябва да направим. Но докато сте били тук не сте го направили, а сте хванали пътя. За което не ви съдя - така като гледам скоро и аз ще го хвана [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Cristinel   
Дата:   23-06-12 01:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: imitev   
Дата:   23-06-12 01:20


Ако мислиш че отвъд океана с данъците си не храниш "мазните" обаче си в голяма грешка... Просто има повече данъци и не си личи толкова...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: kaiser.soze   
Дата:   23-06-12 01:24

Нямам как да не те удари като шамар разликата и да ти е тъпо като виждаш, че изисква малко усили да се постигне. И че с данъците си не купуваш лимузини на мазните.


абсолютно, когато преди 11 години се преместих в Англия, в първите дни си мислех "брех! колко много инвалиди има в тая страна..." Обаче какво се оказа? В българия не че са по-малко, просто няма къде да отидат!, няма и как да отидат! Нямат пари за колички с ток, тротоарите не са скосени, ощбествените сгради нямат достъп за инвалиди, обществения транспорт не е предназначен за инвалиди, няма сваляща се платформа и т,н. Дали някой мисли за всички тези неща?
Още един спомен ми се е запечатал силно - Видях някакво шествие в центъра, на спортисти , предвождано от духова музика. Знамена, ала-бала, спрях се да погледам, Когато наближиха и видях спортистите от близо, останах като гръмнат! Всички до един бяха кукувци, ухилени до ушите, парадираха из центъра, хората им ръкопляскаха, те бяха неземно шастливи. Да шамарът е голям - дори прашинка ми влезе в окото. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Cristinel   
Дата:   23-06-12 01:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: ejko   
Дата:   24-06-12 00:14

Cristinel, ясно, че някъде е по-добре, ти кажи как тук да стане като при вас... Стига си ни занимавал с али-бали...
Кажи аджеба къде е ключът от бараката...
Защото аз знам, че крадат..., ти кажи как да не крадат толкова и аз какво да направя[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: guesswho   
Дата:   24-06-12 01:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: observer13   
Дата:   24-06-12 01:41

А сега де, guesswho [smilie5] да не искаш да кажеш, че българският народ/нация е по-малоценен от гейския?

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: guesswho   
Дата:   24-06-12 01:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Cristinel   
Дата:   24-06-12 05:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: tvk75   
Дата:   24-06-12 09:55

сред всички глупости изписани тука, аз не мога да намеря постове конкретно по темата

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: ejko   
Дата:   24-06-12 12:56

то и твоя не обогати темата, кой знае колко..., важното е че я държим нагоре и повече хора могат да прочетат първия пост и ако могат д апомогнат...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: dragonM   
Дата:   24-06-12 23:35

Проблемът е че няма с какво да се помогне. Имам психично болен съсед на долния етаж, живее заедно с майка си. Чупил ми е прозорците, блъскал ми е вратата, викал е след мен по улицата.

Викала съм полиция - резултата е, че идват след около половин час, стоят още половин час пред нас и си заминават. Човека ако се заключи в къщата си те нямат право да разбият врата и да влязат, това е закона.

Човека(психично болния) не е толкова тъп и като повикаш линейка когато е в криза и почне да блъска веднага спира и лекаря казва, че той е комуникативен и в този случай нищо не може да направи.
Само роднина(родител) може да го вкара в лудницата за дълго, но майка му не иска и никой не може да я накара.

Може да се осъди човека и да се вкара за месец в лудницата от чужди хора ( т.е. от мен), но процедурата е следната - изпраща се призовка, че е подадена жалба от еди кой си (няма анонимни работи тук) и делото е на еди коя си дата, която е след един месец, като на гърба на призовката са написани 3ма свидетеля ( трябва задължитлено да намериш 3ма свидетеля, че човека е примерно опасно луд и застрашава околните иначе по никакъв начин не можеш да го вкараш в психиатрията), тази призовка се изпраща до психично болния. Т.е. ако застрашава и тормози някой и този някой иска да го вкара в лудницата, трябва да намери къде да се премести за един месец, защото иначе не се знае какво може да стане. Това всичкото е ако психично болния човечец е агресивен.

Ако не е агресивен в общи линии от психиатриите не им се занимава и си ги пускат спокойно и толкова. Или да ги приберат, ще ги приберат за малко и ще ги пуснат пак, защото държавата пари за този сектор не отпуска много.

Иначе само родител или роднина-попечител може да вкара психично болен човек в лудницата и никой друг.Ако попечителя не иска или не му се занимава никой нищо не може да направи.
Ако няма роднини не знам как стоят нещата тогава.


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: guesswho   
Дата:   24-06-12 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: niavaah   
Дата:   25-06-12 15:13

мноо сме зле [smilie10]

от толкова много плямпания тук НИЩО.
Ако бяхме нормални хора живеещи в нормална държава, досега да се бяхме организирали да съберем средства, или да го приютим, да направим нещо за този човек, да заведем дело всички ние - народа срещу държавата, затова, че не си върши работата.

Ама я във фейсбукчето да натиснем лайк, че е по леко [smilie7]

Тошко сигурно вече е при баща си, щастлив че се е оттървал от тея зверове долу на земята.[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: ejko   
Дата:   25-06-12 15:40

ти насила не може да го приютиш никъде, нали се сещаш... Ние ако съберем пари и го приютим, той едно че няма да дойде с нас и второ ако го накараме, полицията ще видиш как бързо ще се самосезира и ще се окаже, че работи и то яко..., ама в друга насока, не тази дето ние си мислим, че трябва...
Веднъж разбихме един подземен бункер и влязохме..., полицията ни изкара за около 6 минути..., само едни пейки видяхме под земята. А после ако ги викаш или те ограбват и ги чакаш минимум 30 минути...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.