Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: asahi   
Дата:   16-06-12 14:39

Ти си цветът на нацията! [cool]
Скърбим, че те изтървахме [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: imitev   
Дата:   16-06-12 14:45


Когато започнеш да говориш за нас и "вас" си ми пределно ясен.

В хамериките наистина нещата са ок спрямо бг действителност. Само че като ги разбирате "нещата" и постоянно давате акъл някакси презокеански - ами върнете се в БГ и оправете нещата...

Нали знаеш защо не се прави секс на мегдана?
Защото цялото село ще се нареди да дава акъл...

А за лудите - ако комшията ти е изперкал, как ще го освидетелстваш в Канада? Ще викнеш кого и ще му кажеш какво - комшията е изперкал прибирайте го за лечение...

Ами ако съседа ги викне за теб?

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Cristinel   
Дата:   16-06-12 14:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: asahi   
Дата:   16-06-12 15:00

Оторизирам те официално да казваш какво мисля по всякакви въпроси! Ако имаме разминаване ще се съобразявам с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Cristinel   
Дата:   16-06-12 15:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: мара   
Дата:   16-06-12 15:07

оляхте се. в часност асахи, когото иначе уважавам.
хубаво е, че някой е родил, отгледал и възпитал човек като обо69.
забележете, че той не почва с форума, той е направил всичко, за което някой от нас би се сетил и ми препоръчва. ВЕЧЕ го е направил!
и в безсилието си с/у чиновническата инерция все пак пуска тема тук с надежда, че нещо още може да се направи с натиск от повече страни.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Cristinel   
Дата:   16-06-12 15:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: asahi   
Дата:   16-06-12 15:21

И ти става гот, а?

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: imitev   
Дата:   16-06-12 15:40


И каква е разликата - лицемерно шикалкавене срещу истината???

Като ти кажат Марси, май си прав, ще помисля - по-добре ли спиш?

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: imitev   
Дата:   16-06-12 15:45

Иначе положението на Тошко наистина е жалко...

Не знам какво да му пожелая - да се оправи или не [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: imitev   
Дата:   16-06-12 15:59

А за кристинел - близо 1/3 от бездомните в щатите са шизофреници. Има повече болни по улиците, от тези получаващи грижи в болниците. Около 200000 са шизофрениците по улиците, от общо 600000 бездомни. Около 90000 допълнително получават грижи в специализирани заведения. В някои градове почти всички бездомници са шизофреници - Hartford, Connecticut; Charleston, South Carolina; Reno, Nevada; Boise, Idaho; Scottsdale, Arizona; Orlando, Florida; Winston Salem, North Carolina; Ann Arbor, Michigan; Abilene, Texas or Topeka, Kansas.

Щатите изразходват над 19 милиарда долара всяка година като директни разходи за лечение и грижи за тези хора. И пак не могат да решат проблемите и има такива по улиците...

Ето - чети: http://www.schizophrenia.com/szfacts.htm

Къде са щатите, къде сме ние??? С нашата пиклива икономика - какви здравни грижи искаш да се осигурят? Ти за какво се изнесе - защото тук е много розово ли? Не е! И по-зле ще става... Защото повечето от свестните хора се омитат...

Но от страни е лесно да се пише - "вие" така, "вие" онака, направете така... Няма как да се получат нещата толкова лесно... Има куп проблеми с които се сблъскват всички работещи в тези сфери в БГ - законови, финансови, организационни...

Това, че сме в БГ не означава, че ядем доматите с коловете и чушките с дръжките...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: chill   
Дата:   16-06-12 17:06

Хайде да не забравяме, че в икономическата зона USA/Canada (няма смисъл да включвам Mexico) всеки мъж, жена, дете консумира ежегодно 25 тона сурови материали.

Представляват около четири процента от световното население, а управляват една трета от автомобилите в света.

И консумират една четвърт от световното производство на енергия.

Така че, драги ми емигранти, изпуснете малко въздуха - просперитетът ви се подсигурява от ограбването на ресурсите на държавите от Третия свят и изнасяне на производството там.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: ntonev   
Дата:   16-06-12 17:16

Вие тотално изперкахте - колко трудно е да се направи разлика между икономически просперитет и човещина?

Не са никак малко добрите хора и в България! Само дето много от тях не го показват - не знам защо [smilie11] - може би се страхуват да не бъдат взети за балъци? Тариката определено е модел на поведение...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Svetul4o   
Дата:   16-06-12 17:59

Въпросче имам към asahi който да не се обижда ама е най-големия трол в конкретната тема. Та asahi ясно е на всички, че си умен човек с възможности и знания в много области. Питам те просто и ясно как според теб трябва да се процедира в случая? Коя институция носи отговорност за хоспитализирането и грижа за човека, който очевидно няма роднини и сам не може да си помогне. Или социалната държава която в която уж живеем вече не е такава?

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: asahi   
Дата:   16-06-12 18:05

Предразполагаш ме към пропускане на отговора, но да не си съвсем неинформиран прочети Глава 5 от Закона за здравето.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   16-06-12 18:16

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
И номинацията за правист на годината отива прииииииииииииииии....

Още някой ако каже "виж в ДВ" верно ще стана юрист любител[smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Svetul4o   
Дата:   16-06-12 18:16

Ами още в началото на 5 та глава пише "л. 145. (1) Държавата, общините и неправителствени организации организират дейности за опазване на психичното здраве, свързани със:
1. осигуряване на лицата с психични разстройства на достъпна и качествена медицинска помощ, грижи и подкрепа, необходими за живота им в семейството и в общността;"

Идва въпроса къде е държавата, общината или неправителствената организация дето да си свърши работата? Между другото да не спиш пред компютъра, имам чуство че имаш прекалено много свободно време. Благодаря че не пропусна отговора, разговорите с теб винаги са много интересни и стимулиращи.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: observer13   
Дата:   16-06-12 23:44

obo69, виждам колко много си загрижен за присъствието на Тошко пред вратата, но тръпки ме побиват като си помисля къде искаш да го пратиш. В някой порутен приют, в който да се мъчи далеч от съседската съвест? Или в лудница, в която да го довършат с лекарства и процедури?

А може би трябва да живея спокойно, защото за болните и за старите има достатъчно Шератън тип грижи и домове в България? ...след като ги разкараш от етажа...


Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: НАСОО   
Дата:   17-06-12 00:05

не прочетох цялата тема, но неразбрах защо подяволите мислиш, че заблуждаваш някого, че искаш да помогнеш на Тошко, а всъщност искаш да го разкараш някъде където може да се самоубие, само и само да не ти е в полезрението?? Бива егоизъм [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   17-06-12 00:38

observer13, НАСОО

А алтернатива?
И всъщност какъв е този негативизъм, след като сме цъфнали и вързали след 20+ години ганьовизъм? Най-големите на балканите, които се пребиват по 10 пъти на ден по хлъзгавите улици, заляти с мед и масло и си взимат от Ikea "закачалка за ореоли" без да се замислят. Защо според вас една хоспитализация и гледане на болен ще го доведат до самоубийство насред Рая на Земята?

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: НАСОО   
Дата:   17-06-12 00:55

щото имам колежка която преди 6 години изключи и сега е инвалид с шизо катаноидно.. Плаши повечето хора, но аз се разбирам идеално с нея и е от 3години е в моята стая, в която сме тримата с още един колега. Той от време на време ходи да мрънка на шефовете, но вече посвиква. Та по темата не я виждам да оцелее и един ден ако не прави нещата които я успокояват, а това са някои дейности които е правила преди да изключи. По едно време слушаше руски песни - едни и същи две по три пъти на ден в точно определени часове. Незнам защо лудите и без да имат часовници правят нещата в точно определено време. После се взираше и говореше с разни въображаеми субекти. Последното и любимо е да ни информира за клюките около известните личности, с което всъщност дразни жестоко колегата, защото той ги ненавижда и се дразни адски, второ тя винаги намира някаква необяснимо логична теория, че децата му могат да пораснат и да станат точно като този, който той ненавижда. Това прелива чашата и той почва да се заяжда с нея, но обикновено губи. Странното е че мене по някакъв начин ме обича и се заяжда само след като аз съм започнал. Въобще така съм свикнал, че ще ми е изключително скучно ако я няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: bOzo   
Дата:   17-06-12 01:08

М даааа...

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   17-06-12 01:54

Какво да ти кажа, виждал съм какво може да ти причини, шизофрения не, но повреда в централната нервна система. Просто казано мозъчен проблем. Точната диагноза не мога да се сетя. С много неща мога да се ебавам, но това не го пожелавам и на най-големия си враг.
Да се здрави, пък останалото е божа работа. Дори драмата с Тошко[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: diandimov   
Дата:   17-06-12 06:37

Ех тоз Тошко бе!

Още в началото заглавието на темата ми подсказа че става дума за мелодрама. Но си викам аз поне в очите на съфорумците не се гордея че съм българин, и я отворих. Ако не бях аз, темата не предполагаше изобщо някой да я отвори.

За българин - хем се гордея, хем ме е срам.
Но повече се гордея че съм българин.
Това е друг разговор.

Прави впечатление че автора на темата иска да изтласка Тошко някъде, където "държавата" да го приюти. Щото така е редно. И щото държавата е майка, и трябва да те милва.

Но не му е дал вода и хляб докато е бил зле Тошко, не и преди бързата помощ да каже да му се даде.

Не че автора на темата е оторизиран да се разправя с с Тошко.

По- ми е интересно какво става с имота.
И със сестра му.
И двамата откачени, не се плащат данъци за имота...
Дали нямат роднини?
Дали ако ги приберат някъде няма да вземат имота в полза на институцията която ще ги гледа до края?

Иначе по темата - да, винаги има процент от обществото които са бездомници. Или откачени. Или и двете.
Не знам какво да мисля за тях. От една страна те не са пълноценни, и то трайно. Следователно какво лечение и помощ?
От друга страна... де да знам. Тук не става дума за лечение, а за трайна, доживотна деформация. Защо, как, и какви средства да се вложат в "съществуването" на такива индивиди?

По скоро е оправдано даа на улицата и да се плаща само на ченгетата да ги контролират, отколкото да има някакви приюти с персонал и бюджет които да ги гледат с години, докато умрат.

Това е истината и реалността.

Нека не забравяме че в която и държава да живеем, бюджета за такива "хора" се пълни от нашите данъци.

Айде, Тошко е идеален случай: някоя организация му зима имота и го гледа. И сестра му.

Но за другите подобни, и безимотни... не знам.

Но както е казано, проблема на давещия се е проблем на самия давещ се.

Пази Боже!

Отговори на това съобщение
 Re: Не отваряйте тази тема ако сте гордеете, че сте българи :(
Автор: motkasht_se   
Дата:   17-06-12 08:00

За Тошко сигурно няма как да помогне, но поне може да го ползвате за пример в кампанията.

Тук има т.нар. Baker Act http://en.wikipedia.org/wiki/Florida_Mental_Health_Act,като отидем някъде, където има душевноболен, който представлява опасност за другите или себе си (опит за самонараняване или самоубийсво) или не може да се грижи за себе си поради заболяването си, го откарваме в приемен център, където го диагностицират и наблюдават до 72 часа. Ако се подобри или има кой да се грижи за него го пускат, ако е наистина зле го препращат по лечебни заведения.

Лекари, полицаи и съдии могат да го прилагат при среща с човек, който отговаря на критериите.

Има доста луди по улиците, но са основно безобидни и могат да преживяват самостоятелно.

Явно има нужда от законодателна инициатива за нещо подобно в БГ.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.