Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Затъпяване на нацията?
Автор: Vuzhy   
Дата:   13-06-12 17:19

Зачетох се в няколко теми из форумите и отново поми направи впечатление как с лека ръка се пускат твърдения за затъпяване на новите поколения. Ама вярно ли не помните тъпаците от вашия клас, от вашия цех, от вашия отдел? Та аз имах съученик който в 7 клас не можеше да чете. Повечето ми съученици в ПМГ едвам се справяха да изложат някаква теза в писмен вид, или да решат квадратно уравнение. Тъпаци, илитерати, неграмотници, простаци и бабаити е имало винаги, просто сега имат повече възможности за изява. Спомнете си ги героите от вашето поколение и ги опишете тук [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 17:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-12 17:29

По-мързеливите ми съученици сега съжаляват, че не са учили достатъчноо. Дали са по-тъпи не мога да кажа, ама някои не бяха много схватливи.

Синът ми, дето уж отличник, вчера ми написа Гласгол вместо Гласгоу. Ама и аз не знам със С или със З се пише. Абе отървана ралта.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: mr_kras   
Дата:   13-06-12 17:31

На английски е със "s", по-рано официално ше пишеше със "з".

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: diandimov   
Дата:   13-06-12 17:31

Тъпази винаги е имало и ще има.

Я Нане Стоичко например.

Но и днешното фейсбук-поколение мамата си джаса.
Масово затъпяване.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: neuromancer   
Дата:   13-06-12 17:33

това л вместо у някаква мода ще да е, и тук във форума е повсеместна, да не би да е от страх да не ги сметнат за перничани?

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 17:33

Зависи какви са критериите за тъпота. По нашите критерии децата сега са тъпи. По новите критериии може би ние сме тъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Славов   
Дата:   13-06-12 17:35

Teнденцията е световна, не е само за нашата нация...

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: ilcoin   
Дата:   13-06-12 17:36

Така е, защото масово не четат нормални книги, вестници и интернет, ами plu6tat kak im doyde faf Feysa. То и аз не помня от уроците по бълграски почти нищо, ама смея да твърдя че пиша грамотно. Някои неща просто ги знам, че така се пишат. Не защото помня граматичните правила.

Та и момчето сега, не е олигофрен, просто не може да се изрази писмено, не знае, не се е научил и неще да се научи. Мисълта му хаотично се стрелка насам натам, текста също. Правопис няма, щото не знае как, пък и друго не е видял.

Та така, неграмотен е по-правилно. Не затъпял.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 17:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: shtukov   
Дата:   13-06-12 17:41

Имало е, има и ще има "по-бавно схватливи". Впечатлението ми е, че за разлика от сега, преди години полагаха някакво старание да го преодолеят. Докато сега, може да служи и като повод за гордост пред определени среди..


Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: nrk   
Дата:   13-06-12 17:43

Затъпяването как де е, но изпростяването май достига незнайни... ъммм... низини.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Славов   
Дата:   13-06-12 17:44

Навремето имах един познат, който се хвалеше, че е прочел само една книга....

Сега има доста такива май ....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: netizen   
Дата:   13-06-12 17:45

Затъпяването не е ли следствие на неграмотността, на няколко поколения ?

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: diandimov   
Дата:   13-06-12 17:46

Сега могет да се хвалят, че са ВИЖДАЛИ една книга през живота си.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 17:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: boink   
Дата:   13-06-12 17:50

никой не затъпява. това е илюзия. просто все повече и повече хора поостряват зверски много и бързо и другите им се струват затъпели.

не намесвайте децата. те са друга история. детска.

пък и нацията не е затъпяла. уовчила се е. беееее

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 17:53

с лека ръка се пускат твърдения за затъпяване на новите поколения

Ако за теб това не е очевадно - явно не излизаш и не комуникираш много с млади хора.
Потресаващо е затъпяването... много отчайващо е положението.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: diandimov   
Дата:   13-06-12 17:54

Четенето на книги е четене на книги. Не става дума за знания и за справочници. Това е специализиран интерес.

Нормалните и добри книги, както ги наричаш "развлекателни" възпитават усещане за хармония. Това е общуване на най- високо ниво - най- вече на читателя сам със със себе си.

И много си личи когато някой е чел само справочници и не е прочел и една книга - не може да се изказва, не може да изложи мисълта си, пише неграмотно, не знае какво мисли и какво иска да каже...

И тук има доста хора които допускат елементарни правописни и стилистични грешки, имаше и няколко дето като ти напишат пост е като купа със спагети - не става ясно кое и как, и кое по- напред и защо.

[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Славов   
Дата:   13-06-12 17:59

Напълно съгласен с Димов.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: shtukov   
Дата:   13-06-12 18:00

Мисля, че съвремието ни е пълно с фактори, които водят до липса на концентрация на мисълта. Което от своя страна, рано или късно води до затъпяване.


Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: diandimov   
Дата:   13-06-12 18:08

Аз пък тук познавам една... арменка е, на 24 години.

Не може да познава часовника око е със стрелки.

[smilie10]

Чудно ми е как си познава километража на колата...

Тя е типичен пример: харесва Хари Потър, даже имала огромен плакат. Гледа телевизия и е постоянно във фейса.

[smilie18]

Тя също така каза, че Русия се е включила в края на втората световна, един вид за да вземе лъвския пай.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: imitev   
Дата:   13-06-12 18:09


Идеааално!

Сега си имам оправдание... Дали да не взема отново да пия?

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: taraymito   
Дата:   13-06-12 18:12

Внимавайте с пиенето! Алкохолът е само за тези, които могат да си позволят загубата на няколко мозъчни клетки... [smilie21] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Todd   
Дата:   13-06-12 18:17

Родителите сме за трепане ама ни е по лесно да обвиняваме поколенията !!!!

Оти нашите ни утрепваха от бой ако не учиш а сегашните родители се карат с даскалите че им е недоразвито отрочето .

Кърпел иска !!!

[cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: HP   
Дата:   13-06-12 18:21

за малко да пропусна тва забавление с лалчото.
Иначе това е положението в действителност-лалчовците са навсякъде... Лалчо ще стане лекар и лекарските грешки ще бъдат ежедневие, Лалчо ще стане адвокат и корупцията в системата ще процъфти, Лалчо ще стане строител и някоя къща ще погуби хора...
Няма надежда за тази държава-чалга и Лалчо-необратима реакция...

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Marillion   
Дата:   13-06-12 19:02

Ако едно време в клас имаше по 1-2 калпазанина, сега има 1-2 деца, които учат.

Сега е модерно не колко знаеш, а кой е татко ти, какво работи и колко пари изкарва. По-важно е какъв телефон имаш, къде си препил предната вечер и от кой мол си си купил парцалята.

На никой не му дреме за учители, уроци и домашни. Децата нямат страх от учителя. Нямат страх от изключване, тъй като училищата са на делегирани бюджети и 1 ученик по-малко = по-малко пари за крадене. Не съм чул скоро на някой да са намалили поведението, нито да са го отстранили от училище заради някакъв проблем. Учителите и педагогическите съветници масово крият, че в училищата има проблеми - побои, кражби, сексуални престъпления и т.н., тъй като се страхуват да не пострада "репутацията" на училището, или пък не им се занимава да ходят по институции.

Въобще... пълен ташак.

Вината за положението е на родителите, учителите и държавата. Никой не си гледа работата!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: stzz   
Дата:   13-06-12 19:10

Сещам се за себе си.[cool]
Класната, ни преподаваше по литература и на срок правих по 7-8 двойки и още толкова тройки-изпитваше ме почти всеки час.
Изпита се състоеше в декламиране на стихотворение.
След няколко изпитвания(поредни), репертоарът ми приключи и се спрях твърдо на "Хаджи Димитър"- "Хаджи Димитър" и само "Хаджи Димитър"!
В най различни интонационни вариации!
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: shtukov   
Дата:   13-06-12 19:42

На времето когато бях 5-6 клас, баща ми ме записа на подготвителен курс по рисуване. Исках да кандидатствам в художествената гимназия. Но по едно време с един съкурсник, заебахме курса и ходехме да пием боза в една сладкарница. Баща ми скоро разбра, каква е работата и ми скърши гърбината от бой с една гьостерица. Майка ми едва ме оттърва..
на изпита в гимназията влезох на първо място. После и в академията ми беше лесно. Изглежда гьостерицата свърши повечето работа на учителите ми..[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: boZo   
Дата:   13-06-12 19:57

Битието определя съзнанието. Затъпяването произлиза от семейството и околната среда.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-06-12 21:32

Todd написа:

> Родителите сме за трепане ама ни е
> по лесно да обвиняваме
> поколенията !!!!
>
> Оти нашите ни утрепваха от бой ако
> не учиш а сегашните родители се
> карат с даскалите че им е
> недоразвито отрочето .
>
> Кърпел иска !!!
>
> [cool] [cool] [cool] [cool]
>


Това така ще ни излезне през носа, че направо си мечтая в момента да се изстрелям 20 години напред и да гледам "Мамино детенце", само че в изпълнение на толераст и офспрингът му.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-12 21:35

аз па като знам кви неволи съм изкарал като малък, нема начин си не разглезя децата. Тука е проблема на тия поколения. След всички трудности всеки си мечтае децата му да живеят по-добре[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-12 21:42

Моят не го глезя, но се старая да му давам добър пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: analgina   
Дата:   13-06-12 21:51

Ние имахме няколко калпазани. Двойкаджии абсолютни. Родителите никаква грижа и те предпочитат да не учат. По соца това. Не помня как се вмъкнаха в "музикалното" крило. Имахме и музикални паралелки и съответно кабинети. Може и от любопитство да са се вмъкнали. И тук е случката. Някак ги записаха да свирят на валдхорна. Промениха се тези хора. Успеха им се вдигна. Започнаха да се учат. Видяха, че могат да правят нещо, което отличниците не могат и някак се очовечиха. Сега обаче не знам дали може да се случи нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 22:48

Аз виждам два индикатора на затъпяването, които по мои виждания са доста депресивни.

Първият е престоят ми в Студентски град, където ми е студиото повече от две години. Еми ако това е цвета на нацията - значи сме прецъфтяли безвъзвратно някъде преди 10-15 години.
Нормален български практически не се говори, като изключим чуждестранните студенти. Масово се говорят се някакви диалекти, които напомнят родната ни реч само откъслечно. Диалозите издават словарен запас от около 200-300 думи максимум. Мацките като украински курви, младежите като анадолски пехливани. Тенис-кортовете, до един обърнати на футболни игрища, където да се ритат в глезените и да се псуват - на два пъти по 45 минути ежедневно.

Вторият индикатор са над 600 CV-та на студенти, които изчетох, когато търсих хора за работа. Ми те една сбита биография не могат да напишат?! И нямам предвид липса на стил и богатство на езика - имам предвид, че те буквално не могат да пишат. И това са хора втори-трети курс в УНСС, Софийският, ХТИ, ТУ... тотално неграмотни. Бих пуснал примери да се посмеете, ама все пак са биографии - не би било етично.

Как се явяват на изпити, как изобщо са влезнали във ВУЗ - пълна мистерия...

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-12 22:56

[smilie8] понякога писането не е най-силната страна на студентите в ТУ

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: prozium   
Дата:   13-06-12 22:57

Абе има си кадърни хора, ама сигурно 5% от тях остават в България да се борят с действителността, останалите си просперират някъде из света, където биват оценени. Като цяло обаче тенденцията е знанията да се умножават и следващите поколения да са все по-интелигентни и знаещи от предишните. Има и друг момент, че често черното изглежда по-черно и дава тон на всичко останало - демек може положението да не е, чак толкова зле. Няколко приятели, които са учители потвърджават тезата ми, прости са хлапетата до един момент, ама след това се съпикясват и се сещат, че четенето сега ще даде плодове в бъдеще. Естествено си има разни проблемни субекти, ама то такива винаги си ги има .
Колкото до университетите :( Познавам човек с докторска степен, който пише "копувам" и в св-то е писал "средно образувание" .

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: boyanb   
Дата:   13-06-12 22:57

у моа клаз келеша бех ас [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: boyanb   
Дата:   13-06-12 23:03

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fgqv0084.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/cytv8265.JPG

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/403411_364872930233832_609049531_n.jpg



[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-12 23:16

ЗИМАМ Я [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-12 23:18

От Слиен, с основно. За нея не знам, ама брат и е сиганин.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: мара   
Дата:   13-06-12 23:18

само глей да не я размножиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 23:23

Ей те такива писма точно, ама от второкурсници... и във Word, защото на ръка не могат да пишат. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-12 23:34

аз пък бих взел някой който ми хареса независимо, че не е напълно кадърен. Има хора който знаят много неща пък не искат да работят и такива дето вършат много работа без да знаят много за нея. Бил съм два пъти като член на комисия за конкурси и забелязах, че аз хабя повече нерви от тези дето кандидатстват, щото премислям всички плюсове и минуси

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 23:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 00:33

Интересно как в тая тема същите хора, дето обясняват с пяна на устата в темата за еволюцията как всъщност доказателства за еволюцията са това, че норвежците си били повишили средния ръст, тук един връз друг се преварват да обясняват как децата били изтъпели. Е? [smilie8] Ся последно, еволюция ли имаме или деволюция? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 00:55

Ами избери си какво съответства на твоите схващания и давай с него. Важното е да си щастлив.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: prozium   
Дата:   14-06-12 00:58

CyberGene, никъде не е казано, че за да си ефективен организъм трябва да си много умен.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 00:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:07

CyberGene, никъде не е казано, че за да си ефективен организъм трябва да си много умен.

С други думи има животни, които макар и да не са умни като човека, са по-ефективни от него, т.е. са на по-високо стъпало в еволюцията от него. Ей на това вече се вика шах с пешката [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: taraymito   
Дата:   14-06-12 01:14

ами има животни, които от 100-200 милиона години не са се променяли изобщо... което би трябвало според еволюционната теория да доказва, че са съвършени... а човек от колко време има, пак според нея? от сто хиляди години? и се променяме все още... [smilie5]



Публикацията е редактирана (14-06-12 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:18

С други думи животните са по-напред еволюционно от човека?

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: taraymito   
Дата:   14-06-12 01:20

ами чисто еволюционистично погледнато, да... 100 милиона години еволюция са повече от 100 хиляди... [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Славов   
Дата:   14-06-12 01:22

Е то мисленето не се счита за нещо повече от виждането, чуването или обонянието.... за много хора дори е вредно....

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: taraymito   
Дата:   14-06-12 01:26

ако си на 100 метра и имаш пушка, по-добре се огледай за дърво и се покатери по-нависочко... лъвовете не се катерят по дървета... обикновено. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:26

Т.е. височината на стъпалото в еволюцията се мери по това кой кого може да изяде, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: taraymito   
Дата:   14-06-12 01:28

ами принципно е така... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: 2nYo   
Дата:   14-06-12 01:29

Ми май да ...

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 01:30

Т.е. височината на стъпалото в еволюцията се мери по това кой кого може да изяде, така ли?

Дам, и ние доказано можем да изядем всичко. Не само можем, но и го правим ежедневно, за разлика от всички други видове... което автоматично ни прави Номер 1!!! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:30

Ама ти нали си учен, дай ми само един аспект.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: taraymito   
Дата:   14-06-12 01:33

и ние доказано можем да изядем всичко.

както и много неща могат да изядат нас... така че и това не много сигурно... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: taraymito   
Дата:   14-06-12 01:38

погледнато от малко по-различна гледна точка, кои животни убиват най-много хора? комарите, доколкото знам... а ние не ядем комари... така че комарите са на по-високо еволюционно стъпало от нас... същото важи за разни акули, кобри, отровни мекотели, крокодили, хипопотами и прочие, които ние не ядем принципно, но доста от изброените ядат хора... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Sheriff   
Дата:   14-06-12 01:39

"Както обикновено, и тази олимпиада негрите са най-добри в бягането, а белите - в стрелбата." Ей ви еволюция. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:40

guesswho, слонът е тревопасен, а нищо не го яде. Сега вече със сигурност знам, че в БАН не се занимаваш с биология. Кажи ми последно, с неравноделни фолклорни танци ли се занимаваш, че имам едно такова предположение. Както ти се опита да познаеш дали съм вегетарианец (и сбърка), така и аз имам правото да се опитам да позная какъв си на база това какво впечатление създаваш [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-06-12 01:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Cristinel   
Дата:   14-06-12 01:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 01:47

слонът е тревопасен, а нищо не го яде

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Спрете веднага, на мога да пия - олях се целият!

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:50

На мен ми се стори, че от доста по-рано тази вечер се оля [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: taraymito   
Дата:   14-06-12 01:51

от по-големите видове, крокодилите и акулите са животните, които може би най-малко са се променили за последните стотина милиона години... това трябва да означава нещо. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Cristinel   
Дата:   14-06-12 01:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Славов   
Дата:   14-06-12 02:05

акъл, акъъъъъл имаш ли, другото лесно.....
Гепарда бяга с над 100 км/ч, човека си измисля кола и се движи по-бързо.
Много от птиците имат страхотно зрение, човека си измисля бинокъл или телескоп.
И т.н. и т.н.

[beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 02:06

Е да де, ама затъпява.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 02:09

Затъпяването може да е еволюционен защитен механизъм - естествена бариера против непосилната лекота на битието.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 02:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: diandimov   
Дата:   14-06-12 05:06

От малък знам че животните, дори микроорганизмите без които не можем, са по- съвършени от човека. Поради много причини.

Хората... не съм сигурен дали могат въобще да се вместят в картинката. Много безсмислен вид са.

Това което правят хората е само в техен собствен интерес и обслужва само техните задници.
Имат какви ли не техники и могат да говорят, но това само спомага за отчуждаването и неразбирателството.

Имат църкви и цели религиозни индустрии, но не могат да славят Създателя така, както това може да стори една птичка с песента си или едно цъфнало цвете.

Тоест, за какво служат хората?

Някакви идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Славов   
Дата:   14-06-12 05:17

Хората могат да виждат, да четат и изобщо да служат, само и само да четат написаното от Диан Димов.....

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: diandimov   
Дата:   14-06-12 05:55

Това е ясно, но дай друго...

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: amplified   
Дата:   14-06-12 05:56

Добре, щом казваш, че хората правят всичко за техните задници, би ли ми посочил микроорганизъм, който прави нещо за чужд задник? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: diandimov   
Дата:   14-06-12 06:11

Не. На пръв поглед няма.

Но човека... нито някой го ловува, нито някое животно се храни с яйцата му, нито като пърди небето става по- синьо, примерно.

За хората, това да опазват околната среда, е като пожелание. И дори малко само да опазват, е добре.
Обаче защо не се смята за нормално човека не само да пази, а и да изгражда околната среда?

Например умрелите да се фърлят в гората и по полето вместо да се погребват. Така ще наторяват, а и ще са част от хранителната верига на други животни. Нещо от сорта.

Иначе... нови модели вещи, еко- лайна... но как това се съотнася с планетата и нейните други обитатели? С вселената?

В природата ако един вид изчезне, това оказва влияние върху популациите на другите животни и растения. Единствено и само за човеците може да се каже обратното - където ги има, животни и растения изчезват или намаляват, и ако ги няма - всичко се връща към първоначалното си процъфтяващо състояние.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 06:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: amplified   
Дата:   14-06-12 06:29

Това за умрелите на полето е интересна концепция, обаче на първо четене само. Като се замислиш, че сме нам си колко милярда и че, за да гътне тоя човек се е нагъчил с кой знае колко отрови и не е умрял от лов над него и после... тая тор нито ще е качествена, нито хранителната верига ще сполучи от цялата схема, защото и те ще почнат да гинат. Все пак, всички сме това, което ядем [smilie8]

За новите модели и прочее... Не се съобразяват с планетата, щото тоя дето води парада ще е на тая планета не повече от 80-100 години и си тръгва, толкоз му и дреме какво ще остави след себе си. Същото прави и 99.9% от населениет: "Не съм от тук - за малко съм." и юруш да мятаме боклук по улицата и никаква мисъл къде ще иде тва олио, дето го изливаме в мивката и т.н. и т.н.
Защото мръсотията не ти отива в двора или в хола, ами... някъде си. Не я виждаш следователно не ти пука.

А пък... ако всеки човек остави след себе си поне по едно дръвче. Планетата след 100 години хич няма да е в такова състояние. Онзи ден гледах карта от 19-ти век насам в Щатите колко са намаляли горите и ми се зави свят чак...

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: diandimov   
Дата:   14-06-12 07:03

Намалели горите - точно това казвам и аз.

Ако сравним природата с един организъм, то всяка клетка гледа себе си, но и взаимодейства с другите. Както е в биологията. Всяка клетка си е отделна единица, усвоява едни неща и произвежда други, които пък биват полезни за останалите клетки.

Човека по тая аналогия е паразит или вирус, без уговорки. Вероятно най- опасния и съвършен вирус.

Нищо от това което прави човека не е полезно за нито едно друго живо същество на планетата. Дори е обратното.

Ще кажете ма човек има разум за да осъзнава. Ми... всяко нещо осъзнава, не само човека. Едно семенце за да поникне трябва да осъзнава че е в благоприятна среда, и да знае че нагоре е Слънцето.

Остава какво? Бог, религията?
Но това че човек сам е решил че е създаден по подобие на бога, не означава че това е вярно.
Освен това споменах че има много по- достойни и красиви създания, които могат по- успешно да олицетворят красотата на създанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Славов   
Дата:   14-06-12 07:08

Споко, земята си знае работата....от време на време се отърва от всичко вредно....

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 07:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: shtukov   
Дата:   15-06-12 08:41

То кат затъпява нацията /с което съм съгласен/, как да се очаква от нас да напишем нещо смислено и умно?[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: slyn4ogled   
Дата:   15-06-12 10:26

dimov е много прав - реалните поражения от съществуването на човека на земята стават все по-големи и по-страшни ... изсичане на гори, нефтени разливи, масово унищожение на животински видове - да продължаваме ли ?
Много животни в природата убиват, за да оцелеят. Но убиват по-слабите или болнави екземпляри, и то не защото не могат да хванат по-големите и по-хубави. А човека задължително трябва да отстреля най-големия елен, за да блесне с трофей.
Както беше казал един учен преди време - човека е единственото животно, което може да бъде глупаво ! Вярвам в това с цялото си сърце и разум.
Сложно е, и гледни точки има много. Но едно е сигурно - ние сме в абсолютна вреда на Природата и Земята, и ще ни се върне тъпкано...

Но всичко това, макар и много сериозно като въпроси, отмести темата от началния й замисъл.

Приятелката ми е преподавател по информатика в средния курс ... в елитна гимназия ... където не влизат кои-да-е деца ... По нейните думи :
"Абе и ние едно време бяхме калпазани, ама това вече на нищо не прилича".
Нямат никакви стимули за учене, нямат никакви интереси, да не говорим за дисциплина и уважение. Ходенето на училище се е превърнало в един вид модно ревю и възможност за показване на най-новата джаджа, дет ни я купи тате вчера... Влизането в час за учителите вече е равносилно на мироналагаща операция на ООН - само дето структурите на ООН имат разрешени арсенали за "налагане на мира", а учителя разполага само с думите си. И то не какви да е думи - ако сега се скараш на ученик, се води че си му нарушил достойнството. Ако го изгониш от час, носиш отговорност за него ако скочи на улицата и там нещо се случи. А родителите (масово) са тотално безотговорни - хвърят си децата в училище, и мислят че там всичко ще стане като с магическа пръчка...
Лошо е наистина, че децата, които искат да учат, биват притискани и мачкани от калпазаните. По-горе имаше примери, мога да ви дам и аз - но няма смисъл. Защо трябва деца с интелект да се принизяват до тълпите, и до какво ще доведе по-нататък това ???
Всички ние носим отговорност за това - въпросът на темата всъщност е "Какво ще направим, за да променим нещата?"

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: langel   
Дата:   15-06-12 11:24

"Нямат никакви стимули, нямат никакви интереси.
Какво ще направим, за да променим нещата?"

Промените идват след формулиране на целта, която предизвиква интерес, който да бъде стимулиран.

Каква е целта - на човечеството, на нацията, на социалната група, на семейството, на индивида?

Когато нейде към върха на кулата забравим на кой етаж сме, накъде сме тръгнали и защо, аджеба я строим таз пуста кула, кулата се срутва, езиците се омесват така, че да не можем да се разберем и загубената цел се преформулира до "ся кво шъ консумирам", а отговорът се изрича с все по-малко думи, за които е нужен все по-малко интелект.

Наличието на формулирана цел винаги изкарва от "безсловесната" маса тези индивиди, които имат необходимия потенциал за нейното постигане.

Предишните ни поколения винаги са имали обща цел, която е влияела върху тяхното изграждане и като личности и като членове на обществото. Друг е въпросът за оценката на тези цели.

Сегашните поколения нямат цел, за постигането на която да търсят и изграждат необходимия ресурс. Няма интерес и стимул.
По тази причина ни се струват все по-затъпяващи. А всъщност не е така. Има ги можещите, знаещите, лидерите, младежите с потенциал, но те отиват там, където има формулирана цел, отговаряща на техните интереси и където получават необходимите стимули. За жалост това "там" не е България. В България остават другите, за които основен въпрос е "ся кво шъ консумирам" и ако за "консумирането" на мерцедеси и бентлита са необходими магистрали, изграждането на които е една малка, но добра цел, то на "ся ко шъ ям" отговорът ще става все по-труден и с все по-малко думички.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: мара   
Дата:   15-06-12 11:52

хм...кога ще се намесят тия с тезата за психотропното оръжие
и вселенския заговор?

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: stzz   
Дата:   15-06-12 12:04

Абевиенеразбрахтели [smilie11] че затъпяването нанацията емеждународензаговоринспириранотМакедония с ефект по-силенотпсихотропнооръжие!?!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: feliz   
Дата:   15-06-12 12:07

Това, което едно време се смяташе за средно образование, днес се смята за висше.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: nik1   
Дата:   15-06-12 12:12

мара написа:

> хм...кога ще се намесят тия с тезата
> за психотропното оръжие
> и вселенския заговор?


тема: "Затъпяване на нацията"
гледам няколко поста нагоре някои са се намесили...

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: мара   
Дата:   15-06-12 12:22

аа, не знам, не съм чела [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: langel   
Дата:   15-06-12 12:41

Определено психотропните оръжия могат да доведат до затъпяване на не една нация.

Темата обаче е за нашата нация, а при нас психотропните оръжия все още не са главната пичина за затъпяването й. Но има предпоставки и да станат. Вижте например с ква скорост покрай втората употреба се увеличават консуматорите и на вече нахапани ябълки [smilie18]

Относно вселенския заговор - ако заменим "заговор" със замисъл, или смисъл, нещата стават по-ясни. Поне вече знаем точния отговор.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: tantris   
Дата:   15-06-12 12:47

Може ли един умен човек да е ТЪП?
Може, може.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: мара   
Дата:   15-06-12 13:10

може, я.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Todd   
Дата:   15-06-12 13:23

Не ще много акъл за да си прост !!!

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: langel   
Дата:   15-06-12 13:39

Точно така.[smilie24]
Това е и един от характерните симптоми за затъпяване на нацията - когато обществото не може да използва умния по предназначение, а умният е неспособен да живее по правилата на масата /т.е. да се възползва от тъпотията на околните/ то той бива класифициран като ТЪП. Това обаче е отколешна национална черта на българина.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: мара   
Дата:   15-06-12 13:43

а, не, аз ги клавсифицирам по друг принцип

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: lillia   
Дата:   15-06-12 13:45

Автор: tantris
Дата: 15-06-12 12:47

Може ли един умен човек да е ТЪП?

Може ли един тъп човек да е УМЕН?

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: aquarius   
Дата:   15-06-12 14:58

Скучно е да си умен........ [smilie7] [smilie7]















.....но тежко е да си прасе! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: langel   
Дата:   15-06-12 22:10

Най-кеф е да си тежък изтъпял умник [cool]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.