Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Todd   
Дата:   13-06-12 18:17

Родителите сме за трепане ама ни е по лесно да обвиняваме поколенията !!!!

Оти нашите ни утрепваха от бой ако не учиш а сегашните родители се карат с даскалите че им е недоразвито отрочето .

Кърпел иска !!!

[cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: HP   
Дата:   13-06-12 18:21

за малко да пропусна тва забавление с лалчото.
Иначе това е положението в действителност-лалчовците са навсякъде... Лалчо ще стане лекар и лекарските грешки ще бъдат ежедневие, Лалчо ще стане адвокат и корупцията в системата ще процъфти, Лалчо ще стане строител и някоя къща ще погуби хора...
Няма надежда за тази държава-чалга и Лалчо-необратима реакция...

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Marillion   
Дата:   13-06-12 19:02

Ако едно време в клас имаше по 1-2 калпазанина, сега има 1-2 деца, които учат.

Сега е модерно не колко знаеш, а кой е татко ти, какво работи и колко пари изкарва. По-важно е какъв телефон имаш, къде си препил предната вечер и от кой мол си си купил парцалята.

На никой не му дреме за учители, уроци и домашни. Децата нямат страх от учителя. Нямат страх от изключване, тъй като училищата са на делегирани бюджети и 1 ученик по-малко = по-малко пари за крадене. Не съм чул скоро на някой да са намалили поведението, нито да са го отстранили от училище заради някакъв проблем. Учителите и педагогическите съветници масово крият, че в училищата има проблеми - побои, кражби, сексуални престъпления и т.н., тъй като се страхуват да не пострада "репутацията" на училището, или пък не им се занимава да ходят по институции.

Въобще... пълен ташак.

Вината за положението е на родителите, учителите и държавата. Никой не си гледа работата!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: stzz   
Дата:   13-06-12 19:10

Сещам се за себе си.[cool]
Класната, ни преподаваше по литература и на срок правих по 7-8 двойки и още толкова тройки-изпитваше ме почти всеки час.
Изпита се състоеше в декламиране на стихотворение.
След няколко изпитвания(поредни), репертоарът ми приключи и се спрях твърдо на "Хаджи Димитър"- "Хаджи Димитър" и само "Хаджи Димитър"!
В най различни интонационни вариации!
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: shtukov   
Дата:   13-06-12 19:42

На времето когато бях 5-6 клас, баща ми ме записа на подготвителен курс по рисуване. Исках да кандидатствам в художествената гимназия. Но по едно време с един съкурсник, заебахме курса и ходехме да пием боза в една сладкарница. Баща ми скоро разбра, каква е работата и ми скърши гърбината от бой с една гьостерица. Майка ми едва ме оттърва..
на изпита в гимназията влезох на първо място. После и в академията ми беше лесно. Изглежда гьостерицата свърши повечето работа на учителите ми..[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: boZo   
Дата:   13-06-12 19:57

Битието определя съзнанието. Затъпяването произлиза от семейството и околната среда.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-06-12 21:32

Todd написа:

> Родителите сме за трепане ама ни е
> по лесно да обвиняваме
> поколенията !!!!
>
> Оти нашите ни утрепваха от бой ако
> не учиш а сегашните родители се
> карат с даскалите че им е
> недоразвито отрочето .
>
> Кърпел иска !!!
>
> [cool] [cool] [cool] [cool]
>


Това така ще ни излезне през носа, че направо си мечтая в момента да се изстрелям 20 години напред и да гледам "Мамино детенце", само че в изпълнение на толераст и офспрингът му.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-12 21:35

аз па като знам кви неволи съм изкарал като малък, нема начин си не разглезя децата. Тука е проблема на тия поколения. След всички трудности всеки си мечтае децата му да живеят по-добре[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-12 21:42

Моят не го глезя, но се старая да му давам добър пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: analgina   
Дата:   13-06-12 21:51

Ние имахме няколко калпазани. Двойкаджии абсолютни. Родителите никаква грижа и те предпочитат да не учат. По соца това. Не помня как се вмъкнаха в "музикалното" крило. Имахме и музикални паралелки и съответно кабинети. Може и от любопитство да са се вмъкнали. И тук е случката. Някак ги записаха да свирят на валдхорна. Промениха се тези хора. Успеха им се вдигна. Започнаха да се учат. Видяха, че могат да правят нещо, което отличниците не могат и някак се очовечиха. Сега обаче не знам дали може да се случи нещо подобно.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 22:48

Аз виждам два индикатора на затъпяването, които по мои виждания са доста депресивни.

Първият е престоят ми в Студентски град, където ми е студиото повече от две години. Еми ако това е цвета на нацията - значи сме прецъфтяли безвъзвратно някъде преди 10-15 години.
Нормален български практически не се говори, като изключим чуждестранните студенти. Масово се говорят се някакви диалекти, които напомнят родната ни реч само откъслечно. Диалозите издават словарен запас от около 200-300 думи максимум. Мацките като украински курви, младежите като анадолски пехливани. Тенис-кортовете, до един обърнати на футболни игрища, където да се ритат в глезените и да се псуват - на два пъти по 45 минути ежедневно.

Вторият индикатор са над 600 CV-та на студенти, които изчетох, когато търсих хора за работа. Ми те една сбита биография не могат да напишат?! И нямам предвид липса на стил и богатство на езика - имам предвид, че те буквално не могат да пишат. И това са хора втори-трети курс в УНСС, Софийският, ХТИ, ТУ... тотално неграмотни. Бих пуснал примери да се посмеете, ама все пак са биографии - не би било етично.

Как се явяват на изпити, как изобщо са влезнали във ВУЗ - пълна мистерия...

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-12 22:56

[smilie8] понякога писането не е най-силната страна на студентите в ТУ

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: prozium   
Дата:   13-06-12 22:57

Абе има си кадърни хора, ама сигурно 5% от тях остават в България да се борят с действителността, останалите си просперират някъде из света, където биват оценени. Като цяло обаче тенденцията е знанията да се умножават и следващите поколения да са все по-интелигентни и знаещи от предишните. Има и друг момент, че често черното изглежда по-черно и дава тон на всичко останало - демек може положението да не е, чак толкова зле. Няколко приятели, които са учители потвърджават тезата ми, прости са хлапетата до един момент, ама след това се съпикясват и се сещат, че четенето сега ще даде плодове в бъдеще. Естествено си има разни проблемни субекти, ама то такива винаги си ги има .
Колкото до университетите :( Познавам човек с докторска степен, който пише "копувам" и в св-то е писал "средно образувание" .

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: boyanb   
Дата:   13-06-12 22:57

у моа клаз келеша бех ас [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: boyanb   
Дата:   13-06-12 23:03

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/fgqv0084.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/cytv8265.JPG

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/403411_364872930233832_609049531_n.jpg



[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-12 23:16

ЗИМАМ Я [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: asahi   
Дата:   13-06-12 23:18

От Слиен, с основно. За нея не знам, ама брат и е сиганин.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: мара   
Дата:   13-06-12 23:18

само глей да не я размножиш [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 23:23

Ей те такива писма точно, ама от второкурсници... и във Word, защото на ръка не могат да пишат. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: НАСОО   
Дата:   13-06-12 23:34

аз пък бих взел някой който ми хареса независимо, че не е напълно кадърен. Има хора който знаят много неща пък не искат да работят и такива дето вършат много работа без да знаят много за нея. Бил съм два пъти като член на комисия за конкурси и забелязах, че аз хабя повече нерви от тези дето кандидатстват, щото премислям всички плюсове и минуси

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 23:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 00:33

Интересно как в тая тема същите хора, дето обясняват с пяна на устата в темата за еволюцията как всъщност доказателства за еволюцията са това, че норвежците си били повишили средния ръст, тук един връз друг се преварват да обясняват как децата били изтъпели. Е? [smilie8] Ся последно, еволюция ли имаме или деволюция? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 00:55

Ами избери си какво съответства на твоите схващания и давай с него. Важното е да си щастлив.

Отговори на това съобщение
 Re: Затъпяване на нацията?
Автор: prozium   
Дата:   14-06-12 00:58

CyberGene, никъде не е казано, че за да си ефективен организъм трябва да си много умен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.