Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: мара   
Дата:   15-06-12 14:41

ненавистта към лицемерието е така да се каже една прекрасна ненавист [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Vinsent   
Дата:   15-06-12 14:48

Любовта ми към математиката се крие може би в омразата ми към лицемерието. Струва ми се, че в математиката не може да се лицемери.

Лобачевски. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Vinsent   
Дата:   15-06-12 15:00

Всъщност Лобачевси вероятно не е бил достатъчно запознат. Древните гърци са намерили начини и в математиката да бъдат лицемерни - при софистите. [smilie5]

Допълнително премислям, не е възможно да не е бил запознат, след като създава своята геометрия, атакувайки 5-тия постулат на Евклид.



Публикацията е редактирана (15-06-12 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Todd   
Дата:   15-06-12 15:01

И магазинерите !!!

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: langel   
Дата:   15-06-12 23:01

"Всеки който се опитва да защитава онова време е или незапознат, или е бил пряко или косвено облагодетелстван, поради което е необективен, или е бил с робски мантаитет, та режима му е пасвал, или е крайно тъпо парче да защитава система отдавна доказала своята нежизнеспособност."

Крайни съждения, крайни изводи, необосновани и неверни.
Система, доказала своята жизнеспособност, не е съществувала, не съществува и никога няма да съществува в рамките на /до е х 10 на 27-ма[smilie18] / философията на текущата цивилизация. И Риман не мож помогна.

Тъй че, вместо да софистицираме по гръцки, по-добре да я караме малко по-епикурейски [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: taraymito   
Дата:   15-06-12 23:08

Аз не видях в тази тема някой да "защитава" онова време. Хората си спомнят това или онова, най-често чисто по сантиментални причини. Всеки, който има някакъв реален спомен от тогава, вече е над 40 години. Това ни прави леко стари, нали? Тъгуваме по младостта, а не за БКП и Държавна сигурност... хахаха... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: mr_kras   
Дата:   15-06-12 23:20

Мисля, че не е само тъгуване по младостта. Неща като здравеопазването, образованието, сигурността се влошиха рязко след демократичните промени.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: langel   
Дата:   15-06-12 23:33

taraymito - бе като гледам сегашните млади, вече 50 г. продължавам да съм по-млад, отколкото те изобщо някога ще бъдат /нарочна темпорална конструкция/[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Cristinel   
Дата:   15-06-12 23:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Han_Solo   
Дата:   15-06-12 23:39

Cristinel написа:

> ще ти се [smilie18]
---------------------

Да, бе да... и аз съм от Ония, над 40 [smilie3] обаче като гледам някои "младежи" 10-15 че и повече години по-млади от мен ми става леко смешно.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Cristinel   
Дата:   15-06-12 23:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Han_Solo   
Дата:   15-06-12 23:53

Cristinel написа:

> ... лъжлива защитна реакция
> (самозаблуда), нищо повече. [smilie21]
-----------------------
Ами... [smilie3] зависи... примерно аз започнах да побелявам преди да стана на 30 но не се притесних или нещо друго /самозаблуда или защитна реакция.../
Но понякога седим и си пием бирата и с 20 годишни момчета и момичета, мерим си .... обективите и намираме общ език.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Cristinel   
Дата:   15-06-12 23:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: onakava   
Дата:   16-06-12 01:58

написа:

>

> цитирам винсент, но се чудя какво
> трябва да е било домашното
> възпитание и средата, в която се е
> развила тази двойка брат/сестра.
> трябва да е имало дълбоки грешки.
> всъщност за всичко е виновен
> материалът, да, но не като генотип
> точно, а като възпитание, личен
> пример и семейна среда. и друга, де,
> разбира се, но все пак на първо
> място - семейна.

Ами...то стана искрено и лично - тяхната история прилича на моята малко - баща им е бил учител, убеден комунист доста преди девети (преди девети напада някаква поща ли беше, жандармерия ли, та му се налага да избяга във Франция за няколко години), после се връща, става партизански ятак, даже води баща ми като малък да носи храна на партизаните по баирите...малко след девети самите комунисти го арестуват (не мога да ти кажа защо, никой не е много наясно), връща се куц и побелял (това е от мемоарите на баща ми, ама те са писани 70-те, та големи подробности няма) - къде са го водили и защо, не мога да кажа с точност. Майка им е била учителка по цигулка, но според майка ми не се отличавала с характер и кой знае какъв интелект ;)
Дядо ми умира няколко месеца след като пускат, от инфаркт, те са още деца - някъде 48-49 година. Сестрата на баща ми заминава да живee в Куба, а той се измъква да учи режисура в Италия (връща се заради първата си жена, която пък после се влюбва в сина на Димиър Талев и го зарязва - запознава ги баща ми, докато подготвя документален филм за него). Събира се със сестра си чак седемдесетте години, когато тя се връща от Куба.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.