Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: TODD   
Дата:   14-06-12 23:50

Аз пък през соца съм бил на концерт на Иръпшън в Пловдив - 1979 е било .Баси как лети времето [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: kaiser.soze   
Дата:   14-06-12 23:51

а аз на Тина Търнър [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Cristinel   
Дата:   14-06-12 23:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 23:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: dobriman   
Дата:   14-06-12 23:56

дядо ми, лека му пръст, в зората на "демокрацията" ми казваше: с кръв взеха властта - с кръв ще я дадат. И още: 45 години градиха този строй, поне толкова ще трябват за да се разруши.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: asahi   
Дата:   14-06-12 23:58

Тема, в която марто ще открие, че съм се обадил [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 23:58

Извода е, че проблема не е в строя, а в материала... [smilie5]

Шведите тихичко си спретнаха ако не комунизъм, то поне свръх-напреднал социализъм - без драми, без нищо.

Ние тука каквото и да пробваме - все кръв се лее, все омрази с поколения..

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: TODD   
Дата:   14-06-12 23:58

Един полицай спира шофьор :

- Дай си книжката !!!

- За агне съм я взел за агне я давам ! - е отговора на шофьора !!!

[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: taraymito   
Дата:   15-06-12 00:05

Автор: n1x0n
Дата: 14-06-12 23:58

Извода е, че проблема не е в строя, а в материала...

Шведите тихичко си спретнаха ако не комунизъм, то поне свръх-напреднал социализъм - без драми, без нищо.

Ние тука каквото и да пробваме - все кръв се лее, все омрази с поколения..

----------------------------------------------


[smilie24] [smilie24]

и двата на краката - [smilie24] [smilie24]


[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: onakava   
Дата:   15-06-12 01:19

Не е нужно да дръпнеш спусъка, за да убиеш някой - можеш просто да го обезличиш, да му затвориш устата, да му клъцнеш крилцата и да го смачкаш психически - резултaтът е същия. Баща ми почина на 48 - аз бях на 6 - той живeeше на тавана на бащиния си апартамент на бул Толбухин тогава, сестра му (видна партиина секретарка), не го пускаше да влезе и до тоалетната да отиде, майка ми спеше по приятели, а аз живeeх при баба ми и при дядо ми в Бургас. Осъди го и му изплати половината за жълти стотинки, а той откара 5 години от болницата на тавана и от тавана - в болницата. 3 инфаркта получи. Смачкаха го, не му даваха да работи - западен възпитаник, ала - бала. Събрахме се тримата няколко месеца преди да умре. Еми няма как да не ми се отрази, то те бележи - психически, няма как да е иначе...после се оказа, че най-сладките доноси ги е правила сестра му...и да ми каже някой, че едва ли не, не е било така, видиш ли, и се е живяло добре...Може би не е виновна само системата, може би е комбинация с лабилна психика, екстремна чувствителност и "нагаждачи" около теб, готови да си продадат и брат си за два квадратни метра стар паркет, знам ли. Има хора, които сa се нагодили, има такива, които не са могли, дори и да са опитали…ама да кажеш, че "онова" не е било, е някак си обидно.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Vinsent   
Дата:   15-06-12 04:25

onakava написа:

> ...после се оказа, че
> най-сладките доноси ги е правила
> сестра му...и да ми каже някой, че
> едва ли не, не е било така, видиш ли,
> и се е живяло добре...Може би не е
> виновна само системата, може би е
> комбинация с лабилна психика,
> екстремна чувствителност и
> "нагаждачи" около теб, готови да си
> продадат и брат си за два
> квадратни метра стар паркет, знам
> ли. Има хора, които сa се нагодили,
> има такива, които не са могли, дори
> и да са опитали…ама да кажеш, че
> "онова" не е било, е някак си обидно.

Хора, които не се гнусят от доноси има навсякъде по света. Системата обаче тогава подтикваше към това. Нещо повече, доносниците си осигуряваха на фона на общата мизерия някакви мизерни привилегии. И не ставаше дума за доноси, предотвратяващи престъпления, а такива с чисто политически характер. Съсипваха съдби заради това че бил западен възпитаник, обичал бил запада, казал виц за тиквата дето управлява държавата, и най-страшните - казал нещо лошо за Съветския съюз...[smilie9]

Чудно ми е, какъв морал и домашно възпитание трябва да има човек, че да не се гнуси от такава нравственост и да подържа техните политически наследници сега... [smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: guesswho   
Дата:   15-06-12 04:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: serjy   
Дата:   15-06-12 08:04

донусите са като "мъдростите" от форума, 100 човека като повторят една глупост 100 пъти и почват да си вярвят, че е истина. само че тогава в подобна ситуация е имало последици, сега каквото и да стане няма последици.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: n1x0n   
Дата:   15-06-12 09:32

Чудно ми е, какъв морал и домашно възпитание трябва да има човек, че да не се гнуси от такава нравственост и да подържа техните политически наследници сега...

Точно това ми е въпросът към симпатизантите на ГЕРБ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Todd   
Дата:   15-06-12 09:43

баси на вас ви пречи целият свят .... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

На мене политическите строеве никога не са ми били проблем .

[cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: chill   
Дата:   15-06-12 09:56

А имаше ли разлика между София и останалата част от страната? Останах с впечатлението, че тук предимно примери от софиянци се даваха, освен това аз през 80-те в Търново не съм срещал или чувал за подибни на горните случаи на доносничество, а вицове за бай Тошо си се разправяха, не като да не е.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: n1x0n   
Дата:   15-06-12 10:06

Винаги най-долната паплач гравитира към най-големите градове - най-много място за изява има. Като се добави и факта, че почти целият соц. елит беше отнякъде си и не обичаше софиянците...

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Todd   
Дата:   15-06-12 10:51

Абе ... София никога не е била България .

Баси и мъчният живот де карат тия ора ...

Не социализъм , не капитализъм - цял живот мъка .И мрънкане .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: serjy   
Дата:   15-06-12 11:06

то това софиянеца, по природа шоп, насилствено направен столичанин, никога няма да се оттърси от комплекса на простака-гражданин. все "провинциалистите" му пречат... шопи, кво да очакваш [smilie5]



Публикацията е редактирана (15-06-12 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: мара   
Дата:   15-06-12 11:36


"Чудно ми е, какъв морал и домашно възпитание трябва да има човек, че да не се гнуси от такава нравственост и да подържа техните политически наследници сега... [smilie23]"
цитирам винсент, но се чудя какво трябва да е било домашното възпитание и средата, в която се е развила тази двойка брат/сестра. трябва да е имало дълбоки грешки. всъщност за всичко е виновен материалът, да, но не като генотип точно, а като възпитание, личен пример и семейна среда. и друга, де, разбира се, но все пак на първо място - семейна.
няма да се впускам в примерите от мойта рода, че ние сме страшна родова община[smilie18] само ще кажа, че имаме всичко - вкл. престъпници и педофили, но наред с това - представители на най-голямата интелигенция от средата на 19ти век та досега почти. а идиотите, особняците и уникатите изобщо няма да ги смятам...
та думата ми беше, че имам некво наблюдение над първите 7 години на доста народ около мен. ами те определят най-много. не е да казвам нещо ново.
важно е да има кой да не го мързи. важно е и да има кой да дава, ама не ВСИЧКО, а само необходиното. щото от много даване хаир няма. най-вече време и личен пример. толкоз[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: mr_kras   
Дата:   15-06-12 13:31

Vinsent изглежда е нещо нервозен. Тук е против избиване и съсипани човешки съдби от комунисти, в другата тема иска Пиночет и стадион.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: Vinsent   
Дата:   15-06-12 14:00

Въобще не съм нервозен. И при соца, и при следващите времена съм постигал в материално отношение достатъчно. Без никаква помощ от политици, само със собствени сили.

Говорех за морал. Ако си възпитан да мразиш лъжата органически, не ти е ясно защо казват че Москвича е също като Мерцедеса, а в същото време се возят само на Мерцедес.

Майната му и на това, много важно на какво се возиш!

Да се съгласяваш с плюеенето по западната култура, а да изпращаш децата си да учат там!?

И още безброй, безброй много други примери...

Основната гадост на онова време беше лицемерието! [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Поощрявано от официалната политика. [smilie9]

Хей, хора, нещастие е да си възпитан на ненавист към лицемерието. [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: mr_kras   
Дата:   15-06-12 14:21

Основната гадост на онова време беше лицемерието!
И сега лицемерие колкото щеш. Не е като да няма.

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: мара   
Дата:   15-06-12 14:32

опа...чай малко:
"Хей, хора, нещастие е да си възпитан на ненавист към лицемерието. [smilie2]"

Отговори на това съобщение
 Re: 9-те чудеса на соцЪ
Автор: boreto   
Дата:   15-06-12 14:39

Хей, хора, нещастие е да си възпитан на ненавист към лицемерието.

Нещастие е да си възпитан на ненавист въобще.
Възпитанието в ненавист е едно от най-контрапродуктивните постижения на съвременното ни общество.
Щастие е да си възпитан на любов към честността и откровеността.
Ако ти се струва еднакво, значи не се разбираме.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.