Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  18  19     всички  напред  последна
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   13-06-12 00:19

Андрейски, може би ще се изненадаш, но съм съгласен напълно с това ти изречение, че има и Бог, и еволюция.

За съжаление обаче пак си склонен да се изхвърляш - най-големите глупости и провали в историята на човечеството са дело на професионалисти. В същото време много от научните открития навремето са направени от хора, които са били профита в други области, не в тази, където е направено откритието.

Това за философите недей да го твърдиш, защото просто не е вярно. Не е карай да ги почвам подред известните философи (т.е. тези, които са ти известни на тебе).

А правилно се пише тавтология, с "в", г-н учен профи от БАН. [smilie18]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (13-06-12 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:20

guesswho, да така е [smile]
При това - като стана въпрос за награди, Айнщаин доколкото си спомням е взел такава не за ОТО, а точно за изводи, спомогнали за развитието на квантовата механика [smile] Така че кой знае как ще се развият нещата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 00:22

Айнщайн има нобелова награда за фотоелектричния ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:23

AndreyIst, поздравления за номинацията [smilie24] Много ми е далечна твоята област и ми се струва ужасно сложна - още по химия не ми вървеше. И за това сега много уважавам хора, занимаващи се с химия, биохимия и т.н. [smile] Ще стискаме палци [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-06-12 00:24

ivodam, в типичен стил се държиш просташки, но откакто разбрач, че си от Дупница си обясних много неща, во главе с комплексите.
Вероятно правопис учиш при саламите и скаридите, за да ми павиш забележки на тази тема.

Предполагам, че всяка дума четеш по 10 пъти, нали ... Вагнере ...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:25

интересно на крист каква е завоалираната теза. аз имам догадки но предпочитам да чуя.

иначе аз като субект с недефинирана философска принадлежност ще ти каза че душата никъде не фигурира в еволюционната теория доколкото знам, така че еволюцията за момента е неутрална по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 00:26

Моля ви, не изпадайте в ситуация, в която група хора обсъжда теми, които в най-добрия случай е гледал по Дискавъри.

Първите велики умове, обсъждали тези теми са знаели за Вселената много по-малко от средният зрител на Дискавъри. Независимо от това, твоето образование /и високомерието, което очевидно върви с него/ е резултат и на техните "нискоквалифицирани" размисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-06-12 00:27

guesswho - познай, скъпи, познай. Най-много обичам да ми се ядосват философи като теб. Ама ти в същност си креативен и гледаш Дискавъри, ммм ...

HSGeorgiev, благодаря ти. Аз имам претенции само и единствено в моята област. Явно, това не е масово явление и доста хора го доказват.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   13-06-12 00:29

Крист: Запознат съм доста добре с розенкройцерските теории, в частност с разпространяваното у нас учение на така наречения Лекториум розикруцианум, което е една яка еклектика от протестантизъм и древно-египетските учения на мистерийните школи. Тези хора, бидейки наследници на нашите богомили, манихейците и катарите, изповядват вяра в прераждането. Каква толкоз еволюционна теория тяхна те е впечатлила?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:31

guesswho ще ти отговоря когато ти ми кажеш някаква приблизителна дефиниция на "душа" ;)

лелей, такова просташко включване като на професор доктор доцента отдавна не бях виждал, пък бая стаж имам по форумите.

професоре, и ние те обичаме. ти си нашта гордост. дай една снимка да лепна на входа на офиса да прославям българия в чужбината.



Публикацията е редактирана (13-06-12 00:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 00:32

знаете ли, тая тема ме кефи много - стана тотално меле[cool] психоихо, абе засега се въздържам, както казах аз съм някъде по средата, но отговорът на въпроса за душата и духа (двете са различни!), който аз си давам, ме тегли повече в едната посока все пак.. та, к'во е твоето мнение по поставения въпрос - науката я мАни?[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-06-12 00:33

guesswho, обясни, че съм педерас на тримата ми сина. Апропо - ти колко деца имаш? Доста високомерно изказване за човек, който не ме е виждал наживо, нали?

n1x0n, ти си ми фен от години, както и Иво от Дупница. И на двамата ще кажа, че от средата на 20 век само професионалисти се грижат за прогреса в своята наука. Това, че у нас има всякакви аномалии не ви оправдава тона. Ето - Иво е толкова ерудиран меломан и философ, слуша Вагнер, а продава салами и скариди. Нищо честно няма в този живот, нали. Никсъне - а ти от какво си недоволен, та обръщаш внимание на високомерието ми?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   13-06-12 00:35

Ахам, аз веднага ще си призная, че съм повърхностен. И всъщност, изобщо не претендирам да познавам в детайли еволюцията или религията. Но в светлината на скромния си житейски път мога да преценя, кое звучи логично и правилно и кое е пълна боза.
Наздраве на всички, аз си лягам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:39

guesswho, никак не съм съгласен с теб, но разбирам какво имаш предвид и бих пробвал да ти помогна да си го представиш [smile] -какво става с трептенето на листа, когато вятърът спира да духа?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-06-12 00:40

Сега се усетих, че темата е на Номада. Станимире, вероятно идеята ти е била друга, а не да се говори за наука. Аз от души не разбирам, така че няма да коментирам. Все си обещавам, че няма да споря с хора, които не познавам. Взаимното репчене не води до нищо друго, освен да си кажем неща, които наживо няма да си кажем. Отнася се до всички, вероятно и до мен. Така че, момчета, недейте. Моята дама ми се скара, че правя глупости, май е права. Давайте, давайте ...аз отивам да я снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 00:40

guesswho, когато казваш "Аз съм" пак ли имаш пред вид просто някакви случайни електрохимични процеси и купчина тор около тях? ако, да, имаш ли нещо против да се отнасят към теб именно като към горепосоченото? (питам само теоретично, не че аз съм тръгнал да се отнасям към теб така, ся да не се обидиш[smilie3])


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:43

@крист
моето мнение...вчера жена ми купи енциклопедия на пеперудите на дъщеря ми. ужким всички известни видове.
красота и шедьоври - през страница. Кой ги е създал? Определено не хората (нито известната фея Дзън-Дзън а.к.а. Tinker Bell). така че по частта от въпроса ти със шедьоврите - да, мисля че "един прост сбор от физико-химични процеси може ..., да рисува шедьоври, ..." защото имам доказателство пред очите си.

От друга страна, няма нищо просто във функционирането на клетката или човешкото тяло. да не говорим за мозъка. Така че отговора ми ако чета въпроса ти буквално е "не". Обаче въпроса ти не е релевантен за хората, виж по-предното изречение.

Арогантно е да си мислим че красотата е свързана само с нас.



Публикацията е редактирана (13-06-12 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:45

Не можеш да си го представиш по същите причини, поради които не можеш да си представиш нещо извън времето, макари и да знаеш че то е само характеристика на света и според науката и според религията. Просто разумът си има граници, трудно възприема безкрайност и безвремие [smile]
Ако ти си прав, то човешкото съзнание спрямо своя носител (човекът) е същото като трептенето на листа спрямо самия лист.
Аз не смятам така. Истината е, че няма как да докажем чия теза е правилна. Просто няма как да опишем нещо, което е изцяло извън някаква система, като използваме инструментариум изцяло в тази система [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 00:48

n1x0n, ти си ми фен от години

Всъщност, обикновено не те забелязвам, защото се изказваш по теми, в които не ми е интересно. Друг е въпроса, че аз на имена не реагирам, аз реагирам на мнения... какъвто е и случаят в момента.
Иначе да, принципно съм фен на научните работници и имам огромен респект към тях.

Единствената причина да ти обърна внимание в тази тема, беше абсолютно грубото ти включване в една съвсем нормална тема, в един съвсем неспециализиран форум. Няма нормален, образован човек, който да не размишлява по въпросите повдигнати в тази тема.

Това е все едно аз да ти правя забележка за нескопосаните актове, които пускаш и да ти кажа да не се занимаваш с това, защото очевидно не си специалист и не ги разбираш нещата.

Това не може да е начин на комуникация между хора с претенции че са интелектуалци и т.н.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  18  19     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.