Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nomadsl   
Дата:   12-06-12 19:20

В затворената тема от другия форум се прокраднаха някои твърдения относно "целеполагане" в развитието на вселената и природата. Имаше и кратки слова, свързващи някои от трудовете на Дарвин с въпроса.

Затова, струва ми се, ще е интересно да обсъдим различни мнения в този смисъл. За пътя на неживото, живота и човечеството.

От една страна проблемът за произхода на живото в еволюционистката нагласа винаги е бил затруднен от първата стъпка - как химическото поражда биологическото. Особено впредвид явлението оптична изомерия. Тоест как идентичност на химическо ниво поражда неидентичност на биологично? И какъв е смисълът от това?

От друга страна напредъкът на естествените науки и особено пробивите при теория на информацията и теория на неравновесната термодинамика на Пригожин и др., сякаш даде втори живот на еволюционизма.

С удоволствие бих се запознал с вашето мнение. Аз - като лаик в областта бих посочил само едно кратко съвременно писание. А именно работата на К. Ескьов - "История на Земята и животът на нея".

http://warrax.net/51/eskov/cover_eskov.html


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: kudra   
Дата:   12-06-12 19:21

А, това е много сложно за мен.

Пас.


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   12-06-12 19:28

Абе, мноо сложно тва, не можеше ли да се пита просто "Има ли господ или не?"
Моят отговор е, че няма.
Съществуват твърде много примери за дивергентна и конвергентна еволюция, за да бъдат загърбени лесно. Обратно, няма нито един пример за креационизъм.
А пък за светите писания и сътворението в 6 дни изобщо няма смисъл да се говори, смешна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   12-06-12 19:29

или може би и двете заедно? взаимно допълващи се [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   12-06-12 19:33

Обратно, няма нито един пример за креационизъм.

ами! я питай Мара дали нейните картини се самосъздават [smilie5]

иначе, креационизмът предполага автор, но ти си твърдо убеден, че такъв няма, така че, твърдението ти е правилно. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   12-06-12 19:43

по-скоро: "да"..[smilie5] както и по въпроса за кое е водещо - духът или материята[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   12-06-12 19:49

^Да де, не говорех за картините на Мара, а за мирозданието.
Иначе, креационизъм под път и над път, ама няма как някой да ме убеди, че делфинът и акулата са създадени почти еднакви от божество, което просто обича разнообразието.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: samadhi   
Дата:   12-06-12 19:54

първо е яйцето

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: neuromancer   
Дата:   12-06-12 19:56

Ти мани това, ама някои твърдят, че бог е създал и вкаменелостите ей така за украса, щото го кефят, не че някога е имало такива животни. Щото Земята не била на 5 милиарда години, а на 5-6000г.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: kudra   
Дата:   12-06-12 19:56

Тодор Колев каза, че е кокошката. Вярвам му.


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   12-06-12 20:01

ама няма как някой да ме убеди, че делфинът и акулата са създадени почти еднакви от божество, което просто обича разнообразието.

ivjordan , може и да не съм те разбрал, но акулата и делфинът са напълно различни - едното е риба, другото е бозайник [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 20:10

Аз съм агностик, обаче от друга страна няма как да ме убедят, че клетка, която използва нещо абстрактно като ДНК като начин за кодиране на белтъци и описвайки нещо толкова сложно като окото например, е възникнало ей така в океана от нищото с някакви светкавички и с малко повече време [smilie3] Айде бе! Дори и да има такова нещо като еволюция, то е протекло някъде другаде, а клетките са дошли от там, но тук - абсурд!

П.П. Да, да, знам, че опростявам, такива клетки уж не били възникнали веднага, а по-прости и т.н., ама не ми се впуска в подробности сега [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-06-12 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 20:19

Алабализми. [smile]

В оня филм питат Т.Колев, кое е първото, яйцето или кокошката.

Оговаря убедено: яйцето.

Другите: е добре де, ама откъде е дошла кокошката?

Той: кокошката от всякъде може да дойде. [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: promis   
Дата:   12-06-12 20:20

Съжалявам, но не можем да надникнем преди Големия взрив, съответно тези въпроси са без отговор.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nrk   
Дата:   12-06-12 20:20

...използва нещо абстрактно като ДНК като начин за кодиране на...

Не че нещо, но ДНК не е не е кой-знае колко абстрактна, може да се види дори и със скапан (в смисъл на лош а не на повреден) микроскоп. От друга страна наличието на "създател" на мирозданието е доста по-абстрактна идея, особено замисляйки се откъде се е взел въпросния

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ntonev   
Дата:   12-06-12 20:25

мноо сложно се изразявате нещо бре...

... Я да ви подпаля чергата с една идея - можем ли ние, всичко живо и неживо на Земята да сме биологичен "софтуер", а химията да е само част от програмния език, дето ние си мислим, че сме разгадали, а всъщност не сме... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: promis   
Дата:   12-06-12 20:27

Абе всичко може [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: boreto   
Дата:   12-06-12 20:27

Точно еволюцията към, възникването и усъвършенстването на окото беше проследено върху реални животинки в един филм по Дискавъри, ако не ме лъже паметта. И много добре се проследяваше съвсем естествената му еволюция.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nrk   
Дата:   12-06-12 20:29

Особено впредвид явлението оптична изомерия. Тоест как идентичност на химическо ниво поражда неидентичност на биологично?

Изомерите имат различна химична структура. И макар на ниво химия за 9ти клас да се приема, че имат еднакви химични свойства, това не е вярно за случайте на по-сложни (биохимични) взаимодействия в живите организми. Т.е. в този случай няма "идентичност на химично ниво"

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 20:31

Първо е Господ.
След това е материята.
Тя притежава свойството да се развива (диалектика).
След това е живата материя.
А, тя осъзнава себе си, значи и Бога включително чак при

Хегел. [smile]

Това е [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 20:38

Не че нещо, но ДНК не е не е кой-знае колко абстрактна, може да се види дори и със скапан (в смисъл на лош а не на повреден) микроскоп.

Това е като да кажеш:

Не че нещо, но една софтуерна програма не е нищо абстрактно, кодът й се състои от букви и цифри, които всеки може да чете [smilie18]

Може би бъркаш абстрактно с микроскопично? [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-06-12 20:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 20:43

Точно еволюцията към, възникването и усъвършенстването на окото беше проследено върху реални животинки в един филм по Дискавъри, ако не ме лъже паметта. И много добре се проследяваше съвсем естествената му еволюция.

В смисъл направили са филм, който протича няколко милиона години и проследява как протича еволюцията ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nrk   
Дата:   12-06-12 20:45

CyberGene:

Ако "абстрактно" = "нещо особено", или "нещо сложно", но иначе съвсем обективно съществуващо, сигурно си прав. Но смисълът на "абстрактно" май не е точно този...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 20:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 20:58

Баси, най-ме впечатлява категоричността! [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:06

Организмът - съвкупност от клетки [smilie18]

Но тук още по-категорично заявиха:

Организмът - съвкупност от химия [smilie18]

Евала, баце, успя да ме убедиш [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:08

Според мен е погрешно да се търси отговорът на база биологията и това дали човекът бил "топка химии" - това просто измества въпросът до това "кой е създал човекът". А въпросът не беше ли "кой е създал светът?" ... Не зная защо винаги така се възприемат нещата, но винаги достигат до Дарвин и еволюцията на биологичните организми. Пък ако се замислим в последните десетилетия точно физиката има доста да каже по въпроса. Аз вместо с Дарвин бих започнал с Георги Гамов и Ралф Алфер. Пък и са по-забавни хора от Дарвин [smile] При първата си публикация посветена на Големия взрив заедно Гамов убедил и химикът Ханс Бете да го включи като автор, защото според него авторите на теория за началото на света трябва да звучат само така Алфър, Бете, Гамов ... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:13

Айде, обърнахме го и на лични обиди [smilie18] Май свършиха аргументите? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 21:14

Докато хипотезата за наличието на "Създател" не се подкрепя от никакви факти, за еволюцията и естествения подбор имаме предостатъчно (палео-)исторически свидетелства, а дори и ги наблюдаваме в рамките на неизмеримо нищожния от вселенска гледна точка период от 10-20 години.



Публикацията е редактирана (12-06-12 21:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:16

guesswho, хващаш се за думата и спориш заради самия спор [smile]
Аз само казах, че при така зададен въпрос отговорът е във физиката, а не в теорията на Дарвин [smile] Не съм имал предвид, че Гамов или Хокинг са създали света [smilie5] Ти виждаш ли така да съм писал? Е, подозирам, че Хокинг е създал черните дупки, при тази брилянтна теория няма как да е някой друг [smile] Но като - разбирам какво намекваш, но ти е елементарен подхода [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ntonev   
Дата:   12-06-12 21:18

Вие сериозно ли мислите, че човечеството знае много?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:20

Чил, я дай пример за наблюдаема еволюция [smilie3] Аз нещо не съм виждал риби да се превръщат в птички, а още по-лошото - дори не съм виждал да се появяват междинните форми между рибите и птичките [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:24

Кажи ми какво значи "по-висш" и аз ще ти кажа дали съм по-висш от един камък.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 21:24

Ми двата любими примера на krist. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:25

Какво има в музеите? Аз в музеите не съм виждал някой да е открил нещо между риба и птичка например.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:26

Не съм следил споровете ви с Крист толкова много. Кои са двата любими примера на Крист?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:27

Ти вселената ли си, че знаеш каква е гледната й точка?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:27

Между другото, има огромна разлика между "креационизма" на Платон (ако мога да се изразя така ужасно) и представата на християнството. Според античната философия се приема, че Демиургът е създал вселената като е взел съществуваща субстанция и я е модифицирал. Християнската идея е различна - според нея Бог е създал светът от нищо - няма как да опишем и дефинираме нищото без да го опишем като някакво нещо. Тоест моментът на сътворението според християнството е моментът в който се е появило нещо - преди това не може да има абсолютно нищо. Този момент може да бъде сравнен с някой физични теории за еволюцията на вселената - най-общото обаче е в това, че нито християнството нито науката претендират да са описали същината точно. Протестанството прави тези възгледи доста по-механични и оттам се появява май това нещо, наречено "креационизъм" което стига до там в някой страни, та да забранява да се изучава биология ... Но това не е православие или ако някой православни мислят така, това е по-скоро от влиянието на западното християнство. Поне аз така зная де [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:29

И коя е тая лиспваща връзка?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:30

CyberGene написа:

> Ти вселената ли си, че знаеш каква
> е гледната й точка?

Много хубав въпрос [smilie24]
Според мен така погледнато си заслужава да се помисли и гносеологически - в смисъл доколко е познаваем светът [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 21:31

CyberGene написа:

> Не съм следил споровете ви с Крист
> толкова много. Кои са двата любими
> примера на Крист?

Резистентността на бактериите към антибиотиците и резистентността на плевелите към хербицидите.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: djogata   
Дата:   12-06-12 21:31

Какви са тези креационизъм, еволюционизъм.

Първи е онанизмът... [smilie18] [smilie18] [smilie18]




малко след което се нарежда комунизмът [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:34

Хубаво е като влизаш в спорове, да боравиш с точни аргументи, а не да ме пращаш по музеи да гледам нещо, дето не го знаеш точно какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: burnmaster   
Дата:   12-06-12 21:34

Категорично съм против , да имам нещо общо с маймуните.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:37

И аз нямам желание да споря с теб, guesswho. Ти нямаш аргументи, изразяваш някакви позиции от "гледната точка на вселената" и бъркаш много сериозно религия с креационизъм. Аз нямам желение да те убеждавам в нищо, имай си разбиранията, които имаш, само че когато ти липсва аргументация и бъркаш сериозно понятията, е добре да не налагаш своите разбирания.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:37

guesswho ами истината е, че когато говорим за този въпрос и стигаме до този момент - независимо дали ще го наречем сътворение или ще го наречем Големия взрив - нашия човешки разум ни кара да се питаме "А какво е имало преди това"? Този въпрос е много подвеждащ, защото в моментът в който е създаден светът, той е създаден с всичките си характеристики, разбира се. Времето е просто една от характеристиките на света. И физиката и християнството имат еднакво схващане по този въпрос - очевидно е, че не трябва да разсъждаваме от гледна точка на хронологично време. Така в християнството се счита, че Бог е извън времето и това е много разумно, тъй като като е просто една от характеристиките на този свят времето е създадено заедно с него. Тоест разсъждения от рода на "преди" и "след" са не на място в този случай. Преди това би било считано за фантастика във физиката, но след като преди десетилетия вече опитите да се обедини ОТО/СТО с квантовата механика доведоха до теорията на струните и физиците започнаха да говорят не само че времето е просто четвърто измерение, но започнаха да описват математически модели на света с повече от десет измерения, нещата стават по-сложни [smile] Опростяването на всичко това до елементаризъм не би било нито автентично християнство, нито "автентична" физика [smile] Сега става ясно защо всъщност древните като са казвали Философия и са имали предвид наука изобщо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: burnmaster   
Дата:   12-06-12 21:38

guesswho иди кажи на тигъра че го е родила котка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:39

Между другото, познаваме ли се лично с теб? Не че нещо, но предпочитам по собствено име да се обръщат към мен хора, с които се познавам лично, иначе предпочитам да ползваш никнейма ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 21:43

HSGeorgiev, пич, незнам какво си учил но ми скри шапката. Много кондензирано и смислено обясняваш. Да имаш съвет за някоя книга в стил "история на философията" или "история на религиите" където така да са систематизирани нещата? Нормално тези теми ги описват толкова мъгляво че се отказвам на втората страница.

П.С. следваща тема - има ли свободна воля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:46

Ми ето, аз те питам, защо не наблюдаваме междинни форми в момента, защо еволюцията вече не протича, спряла ли е, какво? Ти ме пращаш в някакъв музей да гледам нещо, дето и ти не го знаеш какво е. Това аргумент ли е според теб? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:46

psychoiho, като си тръгнал с "история на ..." няма нищо лошо да започнеш с "Кратка история на времето" [smile] Хокинг е просто непостижим [smile] Ако бях религиозен фанатик, той щеше да ми е идола [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Wania   
Дата:   12-06-12 21:47

nomadsl, знаеш ли, че приличаш в лице на един голям фотограф Мишел Конт, но само в лице?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   12-06-12 21:47

Аз проспах развитието на темата, но понеже някой се хвана за сравнението ми между делфина и акулата и че били много различни - именно, това съм имал предвид, едното е бозайник, другото риба, т.е. развили са се по различен начин, но на външен вид изглеждат учудващо сходно, т.е. конвергентна еволюция. Най-удачната форма за дадена среда се постига по различни пътища.
И понеже дедо Ви Боже е имал безкрайно въобръжение, създал е риба и бозайник, които изглеждат сходно, но са коренно различни. И това само в третия ден, примерно, щото другите му дни са били доста натоварени с други работи...(може и да не е третия, не ми се проверява сега в библията, кога е създадена всичката жива гад).

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:50

Абстрахирай се от библията изцяло, тук не говорим за нея. Абстрахирай се и от дядо ти боже. И след това пробвай пак да обясниш за конвергенцията [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:52

Айде покажи ми сега научен факт, че СПИН е резултат от еволюция. Нека да почнем от едно нещо, защото ти е разпокъсана мисълта [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 21:54

HSGeorgiev, чел съм го хокинг, някои неща хубаво обяснява. Но ми е интересно да "мина" през философите.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:55

guesswho, какво е еволюция?
Ти спориш, че организмите се променят или спориш че организмите се усъвършенстват?
СПИН е много лош пример, най-малкото защото не можеш да докажеш, че не е резултат от човешка дейност.
Ако защитавах твоята гледна точка по-скоро бих посочил наличието на различни примати, отпадането на някой от тях (неандарталци и т.н.) и промените насочени към пригаждане у Homo sapiens [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:57

psychoiho, ами там не се сещам [smile] Но няма лошо да се четат и директно "Диалозите" на Платон и Свети Василий Велики [smile] Само че да, повечко време ще отнеме. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 21:57

CyberGene , ти хомо сапиенс за какво го считаш? за някаква задънена улица в еволюцията ли? Ти самия си член на вид който се изменя с всяко поколение.

иначе, нещо не мога да разбера каква ти е тезата? имаш ли теза или просто се чекнеш с първия който ти се върза?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:58

guesswho, ти май не знаеш изобщо кое наричаш еволюция, бъркаш го с мутация... Чудя се защо ли продължавам да споря с теб [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Стефан   
Дата:   12-06-12 22:00

Ми нали точно мутациите са двигател на еволюцията [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: boreto   
Дата:   12-06-12 22:02

Точно еволюцията към, възникването и усъвършенстването на окото беше проследено върху реални животинки в един филм по Дискавъри, ако не ме лъже паметта. И много добре се проследяваше съвсем естествената му еволюция.

В смисъл направили са филм, който протича няколко милиона години и проследява как протича еволюцията ли?



Но те разбирам, какво точно питаш.

Проследяваха еволюцията на окото и показваха разни гадинки, намиращи се на различните етапи на тази еволюция. Много ясни обяснения, как естественият отбор води до постепенните промени и усложняване на окото. На мен ми беше изключително интересен, защото и аз съм си задавал въпроса, как еволюцията го е докарала до окото. Е, както винаги се оказва, липсата на задълбочени знания, в случая по биология, са скривали рационалното обяснение. Ама това си е аксиома. Незнанието подхранва вярата...


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 22:03

психо, Homo Sapiens не се е променял към различен и "подобрен" вид, откакто имаме данни за съществуването му.

Тезата ми е, че за мен еволюцията по начина, по който тя се описва като протекла на земята е абсурдна, написах го и в първото си мнение. Може би трябваше да го прочетеш.

Бих допуснал, че еволюция е възможна, но е протекла на друго място и/или по изцяло различен начин от общоприетия.

Затова съм по-склонен да се съглася по-скоро с креационизма като идея, отколкото с еволюцията, в този й вид.

И по принцип знам, че откакто ти направих една забележка за някаква снимка, много обичаш да си ми на въпреки [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 22:03

мутациите не са двигателя. естествения подбор (демек кой се е наял и размножил) са двигателя

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 22:05

psychoiho, но от какво са предизвикани мутациите? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   12-06-12 22:06

Vinsent написа:

> Баси, най-ме впечатлява
> категоричността! [smilie8]
>


Мдам...
Айде тук ще пасувам, че съм набирен в момента.
Само ще вметна, че доста от сериозните учени стават религиозни в един момент. И този момент настъпва точно когато навлезнат сериозно в своята област. Има някакъв мистицизъм отвъд формурите, законите и простите щампи, който не пасва в картинката на рационалното. Беше коментирано в някакъв документален филм. Това напук на форумните моди и "BG since 2012".

И за да ви помогна за следващата форумна Нобелова награда за физика, отговорете на този прост въпрос. Какво е ток?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: dikimee   
Дата:   12-06-12 22:07

Когато за пореден път се повдигне този въпрос, аз отговарям така:


Отговорът

Който е достатъчно умен, ще се сети какво не съм написал с текст.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Стефан   
Дата:   12-06-12 22:09

Креационизма има един основен проблем, който учудващо леко и разсеяно се заобикаля - кой е създал Създателя? Ама той бил извън времето, ама не знам си какво, всичко това само измества въпроса, защото това че някой си Създател бил създал нещо, пък било то и Вселената въобще не е отговор, след като не обяснява самия Създател. То и ние хората вече създаваме собствени виртуални светове и вселенчици, даже и аз участвах преди време в създаването на една такава, макар и като чирак, ама още не сме почнали да се смятаме за богове. Разликата е само в сложността и в това че обитателите на нашите виртуални светове още не са почнали да се самоосъзнават (освен в научната фантастика) [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 22:11

Ако все пак на някой му е интересно да разбере защо християнското гледище по въпроса не води до креационизъм и дали не предполага еволюционизъм [smile]

THE SIX DAWNS д-р Александър Каломирос е православен теолог, грък по рождение. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 22:12

Стефане, може би създателят ни е възникнал вследствие на еволюция някъде, където е доста по-вероятно тя да протече и то доста по-логично, отколкото това, дето се представя като еволюция на земята [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: boreto   
Дата:   12-06-12 22:14

но от какво са предизвикани мутациите?

И преди и сега, мутациите се предизвикват предимно от слънчевата радиация.


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: TODD   
Дата:   12-06-12 22:14

Значи кво - вземам в една кофа всички химии от които е съставено човешкото тяло ,разбърквам и хоп - маймуняк ???

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Повервах ....на 36-ти март .

Онова нещо де ги държи на едно място и ги управлява кога да яде , кога да сере, кога да еге някой да разясни кое е .

Оти иначе опре ли му живота на човек до менделеевата таблица по добре да се обеси ....


[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 22:17

Мутациите са грешка при репликирането на ДНА, казано на лаишки език, от лаик.

Поредната ситуация когато малък но важен механизъм на сложна система дефектира, в следствие на което системата проявява ново поведение. Системата тук е тялото (на човек, животно, т.н.). При необяснимо поведение на такива сложни системи е нормално човешките същества да им се привиждат зелени човечета. Наблюдавам го редовно в моята професия при системи далеч по-прости от тялото, но достатъчно сложни че хората които не са информирани или не ги разбират да ги третират като черни кутии и да търсят под вола теле.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 22:18

Искам да ви дам една идея, която много често съм давал при такива дискусии с приятели. Тя е донякъде програмистка, но не пречи да я разберете и ако не сте програмисти.

Представете си, че след известно време успеем да направим изкуствен интелект в рамките на някаква компютърна мрежа или система. Дори си представете, че успеем да моделираме човешкия мозък и да го пресъздадем ссофтуерно. Генерираме някаква софтуерна "планета", на която има "човеци" с мозък като нашия. Разбира се всичко това е виртуално, просто някакъв софтуер, който работи на някакъв компютър. Ако е достатъчно сложен, той ще може да "разсъждава", така да го кажем и ще започне да се пита как е възникнал. Само че ние сме го направили софтуерно и ахрдуерно така, че той просто няма как да надникне извън компютъра - няма такива интерфейси. Той може да разсъждава единствено в рамките на това, което му е зададено като API (т.е. той може единствено да наблюдава нещата, които му се предоставят от хардуера и софтуера). Е, представете си, че нямайки друго обяснение, тоя изкуствен интелект изведнъж реши, че няма как някой да го е създал, защото това е невъзможно [smilie3] Мога и още много сценарии и въпроси да генерирам около тоя модел, но е ясно какво имам предвид.

Това донякъде е и моето разбиране за вселената, това се нарича и агностицизъм - нямаме възможност да докажем, че има създател или, че няма. Просто така са нещата, че това е извън нашите дадености и тези на вселената, в която се намираме.



Публикацията е редактирана (12-06-12 22:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 22:18

psychoiho, а каква е твоята професия?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Стефан   
Дата:   12-06-12 22:20

А за това колко невероятно ви се струва такива сложни структури да са плод на случайни процеси, имайте предвид че действително, както в началото намекна guesswho, извън всякакви човешки възможности е да си представим за какви огромни периоди от време става въпрос [smilie8]

4 500 000 000 години

От които половината за да станат условията подходящи и да се пръкнат първите най-най-елементарни структури отговарящи на най-базовото определение за живот. И след това пак милиард години за да може баааавно бааавно да се стигне до някакви що-годе "съвременни" едноклетъчни. И веднъж като се стъпи на пистата нещата стават експоненциални и взривообразни [smilie8]

Могат да се дават много примери за сравнение и в едната и в другата посока, но наистина никой не може истински да си представи какво означава милиард години джуркане на топла супа пълна с органични съединиения... [smilie8]



Публикацията е редактирана (12-06-12 22:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 22:22

Стефан написа:


> Могат да се дават много примери за
> сравнение и в едната и в другата
> посока, но наистина никой не може
> истински да си представи какво
> означава милиард години джуркане
> на топла супа пълна с органични
> съединиения... [smilie8]
>

Но откъде са се взели тези органични съединения? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: prozium   
Дата:   12-06-12 22:23

Не гледахте ли филма Прометей? Там казаха как сме създадени :D

Neil deGrasse Tyson има една интересна теория, че е възможно да сме марсианци. A иначе като цяло и на ме еволюцията ми звучи логично - достатъчно много време с достатъчно много подходящи условия, все ще се зароди живот.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 22:24

Наричаш еволюцията абсурд, тоест се имаш за много по-просветен и умен от хилядите учени, провели хиляди експерименти и стигнали едовременно до едни и същи изводи, в хармония с тази теория? Не мислиш ли, че се надскачаш мъничко, хвърляйки всичките постижения в тази област в кошчето с абсурди? Отговори, не се притеснявай :)

Поправи ме, ако бъркам, но еволюцията е една от хипотезите за възникване на живота на земята. Когато си отговориш на въпроса защо учените продължават да я наричат "хипотеза" и всъщност когато си отговориш на въпроса какво означава думата "хипотеза", понеже от всичко казано от теб досега се вижда, че не знаеш, тогава ще говорим. Дотогава за теб дскусията ще продължава да е от кръчмарски тип, в който ти не използваш аргументи, а се опитваш да обясняваш на "противника" си, че не е прав, защото е тъп.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 22:26

guesswho, за мен ли е това с най-простото органично съединение? [smile]
Мисля че прекрасно разбираш какво имам предвид - за всяко следващо нещо може да се пита откъде се е взело [smile] Тоест - проблем е че нашето човешко мислене няма как да осмисли нито безкрайността нито безвремието. Да приемеш по дефолт, че въпросът за сътворението се изчерпва само със създаване на биологичните организми почти води до своеобразно креационистично течение в еволюционизма [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 22:32

и аз вече не знам каква ми е професията, останах си среднист с една гола математическа гимназия. дет се вика тапия за квалификация нямам.

за какво ми плащат пък е друга тема. щото те за едно ми плащат, аз друго правя :) ама се въртя около хора и компютри...пардон, ресурси :) и се мъча да изстискам най-доброто, пардон, максималното от тях. дано не ме чете ХР отдела че ще ме дамгосат.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Стефан   
Дата:   12-06-12 22:33

CyberGene, примера ти е всъщност същото което и аз написах за виртуалните вселени, с него доказваш точно това, че даже дадена система/вселена да е действително създадена от интелигентен създател, това не е истински отговор, а частен случай за нея [smile] Можем да разсъждаваме колкото искаме за вложени една във друга вселени, като матрьошки, но все някъде трябва да има край, макар и това да не е толкова сигурно [smile]



Публикацията е редактирана (12-06-12 22:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 22:34

guesswho, но тогава креационистът ще ти зададе въпросът "А кой е създал тези закони?" и дори ще се изсмее доволно ако е с по-елементарен стил на мислене [smile]
А моята идея беше малко по-друга [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 22:35

Когато имаш няколко алтернативни и изключващи се теории за нещо, то тогава това са хипотези.

Втората точка май не беше насочена към мен, не разбрах какво имаш предвид.

Пак ще те върна към моя модел. В него ние сме създали интелекта, не сме сложили random функция, която да го генерира в един момент [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ntonev   
Дата:   12-06-12 22:38

Я сайбъра ми откраднал идеята... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 22:40

Стефане, по същество се съгласяваме за едно и също нещо. Аз никъде в темата не съм твърдял, че вярвам в "дядо боже" или нещо от сорта. От такава гледна точка съм по-скоро атеист. Само че за мен еволюцията е просто някакъв опит да се обяснят неща, който макар и да има косвени доказателства в негова подкрепа, си остава само с косвените доказателства.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   12-06-12 22:41

Ами, всъщност CyberGene е обикновен еволюционист, но завоалира разбиранията си зад оправданието, че еволюция има, но се е случила на друго място (неясно какво и къде), което не пречи на общата идея.
Няма проблем, ако някой извънземен е дошъл на Земята, изакал се е и от тези органични съединения е възникнал живота тук. Това не прави въпросния извънземен ТВОРЕЦ, нито отрича еволюционната теория.
Въпросът, в своята простота е, има ли всесилно същество (явление, проявление и т.н.), което е създало живота (креационизъм) или животът е възникнал по свой собствен начин, провокиран от радиация или нещо друго (евентуално говна на извънземен)(еволюционизъм).
Тук, според мен, отговорът е ясен.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 22:43

CyberGene нищо не доказва, само предполага. Ще говорим за доказателство когато видим пример.

като ще влагате вселени, по кое измерение ще ги влагате? на границата какво ще се случва?

а креационизма не е ли леко арогантен по същността си?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 22:44

guesswho, да се върнем към моя модел, защото е доста подходящ за водене на спора. С какво изкуственият интелект ще докаже, че отвън има хора, които са го "програмирали". Липсата на доказателства за неговите създатели доказателство ли е, че тях ги няма. И прави ли такава теория по-малко научна от другата.

Представи си, че изкуственият интелект открие, че в системата има възможност за хаос, т.е. открива, че някои фактори и модели вътре се развиват с рандом функция. И също така открие, че съществува известна възможност за мутация на кода. И заключи: значи сме възникнали случайно. Разбира се всичко говори за това: имаме рандом функция, имаме мутация, кодовете на изкуствените интелекти си приличат [smilie3] Е, това е наука, а другото е ала-бала, така ли излиза? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   12-06-12 22:45

Е, те тука отидехве у фантастиката вече, аз предлагам да дискутираме "Фондациите" на Азимов.



Публикацията е редактирана (12-06-12 22:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 22:46

[smile] И ако няма Създател, значи е неръкотворна или нетварна и оттук е много лесно да я обожествим [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 22:48

Упссс грешка [smile]



Публикацията е редактирана (12-06-12 22:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 22:49

ОК, приемаме, че това, което аз защитавам кто теза, изобщо не екреационизъм. Нямам проблем с това. Аз просто твърдя, че еволюцията, в сегашния й вид не ми звучи логично. Досега ти не успя да ме разубдеиш, единствено ме праща по музеи и да ходя да чета какво казвали учените. Това не е позиция. Ти имаш позиция, която е базирана не на разсъждения, а на база сляпо доверие в авторитети. Което прави твоята позиция доста по-религиозна, отколкото моята [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-06-12 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 22:49

кибере, дали ще можеш малко повече подробности да дадеш по темата "що е интелект" в твоя модел-о-хипотеза? мисля, мисля и не съм сигурен че разбирам какво имаш впредвид.

ако ще намесваш хаоса - що е това хаос? кога нещо е хаотично?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 22:54

Навлизаш във философски спорове. Понеже разбирам, че си програмист, сам знаеш, че дори рандом функциите не са напълно случайно. Да, те дават равномерно разпределение, но всъщност са псевдослучайни, защто са базирани на определен seed. Да не се разклоняваме...

Представи си, че в моята система хаосът е просто рандом функция от стандартните [smilie5]

Може просто да взимам знаците след десетичната запетая на числото ПИ като всяко следващо "случайно" число, но те да се отразяват на факторит в системата по касакден тип, който е прекалено сложен за моя изкуствен интелект да го схване. При това положение за изкуствения интелект вътре нещата ще изглеждат хаотични.

А какво е интелект. Ми интелект няма да се нагажирам да обяснявам какво е. За по-лесно си представи, че просто сме пресъздали човешкия мозък софтуерно и той работи както при нас, по-конкретно в случая си задава въпроса: откъде идвам, кой ме е създал [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 22:56

guesswho, има ли някакъв начин да водим спор, без да намесваме това аз колко съм умен/тъп?[smilie18]

Питаш ме кое точно ми звучи абсурдно. Върни се и прочети най-първото ми мнение по темата, там съм дал един пример.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 22:58

айай, кибере ти като младеж звучиш - значи който цитира учени и им вярва "сляпо" е по-религиозен от теб, който следва собствената си логика? Ти май си учил логика в университета, нали се сещаш че логиката е нещо механично и не замества данните, знанието, а още по-малко разбирането.

еволюцията не ти звучи логична - това го разбирам. Ама мен уолстрийт не ми е логичен обаче ходих, видях, пипнах и снимах. Истински е. Какво правим сега...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 22:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 23:02

кибере, както искаш другите да са сериозни и да ти носят от 7 кладенеца вода да те убеждават, хубаво е да има взаимност и ти също да имаш желание сериозно да обясниш хипотезата си. Въпрос на уважение. Аз те оставям на мира защото ще реагираш се едно се заяждам.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:03

Психо, обичаш да се заяждаш май, а?

Нямам ли право еволюцията да ми звучи нелогично? Имам, нали? Guesswho има право на него да му звучи логично, нали? Има. Обаче в течение на спора се разбира, че той им вярва на учените предимно "на сляо", докато аз се осланям на собствената си логика. Аз не твърдя, че съм прав. Възможно е да се заблуждавам. Когато обаче спорът не протича с аргументи, а само ме препращат към външни авторитети и основният аргумент е, че най-вероятно няма как да съм толкова умен, колкото тях (да, най-вероятно не съм толкова умен, допускам го), това не е аргумент в подкрепа на една от страните в спора. То е аргумент, че една от страните в спора има сляпа вяра и това не съм аз [smilie3]

Кое толкова странно има?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 23:04

абстрактното ДНК е кандидат-бисер

като замеси Айнщайн, обичам изцепката му "господ не си играе на зарове" :) много на място в тази тема

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 23:05

За разнообразие да подкрепя guesswho [smilie5]
Това, което казва като илюстрация си е почти истина. Точно Айнщайн отхвърлил квантовата механика с думите "Господ не си играе на зарове", но това не означава, че квантовата механика е несъстоятелна. Просто описва действието на сили, които ОТО на Айнщайн не описва и обратно [smile]
Въпросът тук е май отново гносеологически - няма абсолютно познание [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 23:06

еееееее psychoiho ме е изпреварил [beer] [smile]
Ама той го е казал образно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:08

Концепцията на ДНК-то е абстрактна. То е нещо, което носи информация, а не изпълнява механична функция, както са другите части от клетката. Дълго е, навито е, има си някаква маса, съставено е от разни "химии", но то всъщност само носи информация. Когато се съгласиш, че това е абстрактна концепция, тогава можем да продължим. И си спести, ако обичаш сарказма, до момента водя с теб нормален спор.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:12

Не ме интересуват другите креационисти и какво са твърдели те, както и фактът, че са били оборени. Това няма общо с текущия спор.

В момента говорим за концепцията на кода, описван от ДНК-то. Знаеш ли кога се е зародила тази възможност в клетката? В коя точно фаза на еволюцията?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: asahi   
Дата:   12-06-12 23:13

Като Кудра [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: neuromancer   
Дата:   12-06-12 23:13

Cybergene написа:

> Чил, я дай пример за наблюдаема
> еволюция [smilie3] Аз нещо не съм
> виждал риби да се превръщат в
> птички, а още по-лошото - дори не
> съм виждал да се появяват
> междинните форми между рибите и
> птичките [smilie18]

Това че ти не си виждал нещо, не значи че не съществува (много често срещано убеждение тук във форума).
Примерно
http://en.wikipedia.org/wiki/Lungfishhttp://en.wikipedia.org/wiki/Amphibious_fish

Учебникарски пример за наблюдаема еволюция в реално време бяха някакви нощни пеперуди в Англия, които за десетки години станали по-тъмни, за да се приспособят към замърсяването от горенето на въглища през индустриалната ера (да се крият по-лесно в чернилката).

А това "Аз нещо не съм виждал риби да се превръщат в птички" ми звучи като "цял ден стоях в зоологическата градина и нито една маймуна не стана човек, значи не е възможно". [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:18

И какво са това - някакви риби, дето можели да стоят за малко по-дълго на сушата.

Но ок, приемам примера, по тая точка не ми се спори, съгласен съм, открихме звено...

Нека да се концентрираме върху ДНК-то, щото почна да ми се спи вече и искам да си лягам скоро, та да караме по реда си всичко.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 23:18

Интересно, как точно е бил създаден креационизма? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 23:21

За тези, които не им се сваля pdf-чето по-горе, малък цитат, резюмиращ идеята на книгата (да припомня, Каломирос е православен християнски богослов, доктор по теология):

"But to us, much more important than science is the Bible itself, and it teaches that God created in an evolutionary manner. "Genesis" and science teach the same thing. But Western Christianity was so scandalized by the discoveries of science and corrupted by philosophical rationalistic ideas* about creation, it rejected evolution, giving it over to the hands of atheists as a perfect weapon against Christian faith. And to be sure, many lost faith because of evolution. Both "Christians" and atheists were teaching that if evolution was a fact, the Holy Scripture, and with it the Christian faith, was wrong. But those ["Christians"] who studied in schools of science, or even in regular schools, clearly saw that evolution was
a fact.
The Western [religious] mind may be for or against evolution, but it remains always rationalistic. Clear your thought of all that; throw away every preconceived notion. Make your mind clear as a blank sheet of paper and start to study Genesis and the holy Fathers. "

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:22

guesswho, там е работата, че и учените не знаят [smilie3]

А аз задавам много прост въпрос - как става така, че толкова абстрактна концепция (да, държа на думата "абстрактна") като тази на ДНК-то се получава ей така отведнъж и всичко живо се концентрира да обяснява как рибите почнали да излизат от водата и да дишат навън.

За мен обяснението с клетките е чисто и просто претупване и неудобен въпрос [smilie3]

Защото стъпките на еволюцията са:

1. Появили се клетки подобни на прокариоти (с ДНК).

и т.н.

И всеки се концентрира в "и т.н."

А то най-сложната работа е в ДНК-то.

Все едно да джуркаш в един кашон интегрални схеми и в един момент да се получи компютър, ама не само да се получи компютър, ми и на всичкото отгоре на него да има софтуер [smilie3] Да бе, да... Това е абстракция в абстракцията и е просто много малко вероятна.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   12-06-12 23:24

Пак ще се намеся неканен в спора, но, доколкото разбирам, на едната страна (CyberGene) не и е ясно как така от първичния бульон се е пръкнал сложен живот, в подкрепа на което развива теория за изкуствения интелект. Другата страна пък изобщо не засяга този въпрос (за първичния бульон).
Аз реално спор тук не виждам. И двете страни си говорят едно и също, очевидно са отявлени еволюционисти, но не могат да се разберат с думи прости, защото си говорят разни врели-некипели на псевдо-научен език.
В което лошо няма, мачът по телевизора е посредствен, а дискусията интересна, но аджеба, за какво е спорът?
Кой тука вярва, че има господ, който е създал всичко (т.е. креационизъм)?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:27

ivjordan, ами да, мисля, че добре го каза, аз не съм твърдял, че съм отялвен креационист, а че съм склонен да се съглася повече с креационистите, отколкото с еволюционистите.

Защото еволюционистите не дават отговор на въпроса как се появява клетката и ДНК-то. Имало някаква супа, малко гръмотевички, светкавички, химикали и хоп - фабрика за репликиране, работеща с ДНК [smilie3] Да бе, да [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:28

Дори съм склонен да приема еволюцията след прокариотите. Малко ми е нелогична, но съм склонен да я приема и да се съглася. Обаче до преди това [smilie3] То до преди това изобщо няма теория [smilie18] Е, креационистите поне имат теория и за до преди това [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 23:29

ДНК-то няма концепция. То просто съществува и функционира някак. Като всеки камък, стол или растение.

Говорим за нещо материално, което функционира. Това са фактите и няма нищо абстрактно в тях. Деленето на клетката е нещо материално също. Магия в това няма, философия също. Затова и аз не виждам кое намираш за абстрактно.

"Концепцията на ДНК-то" - чия концепция? Твоята? Моята? На дядо господ? на кучето на съседа? Не се ебавам, просто съм преобладаващо релативист, докато ти май не си, затова има културен сблъсък.

между друго ДНК-то няма голяма роля в този разговор. Тоерията за еволюцията засяга неща на по-макро ниво. Освен това тя адресира проблема да се обясни как са еволюирали видовете, не защо. Това я прави теория, а не философия...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:31

guesswho, какви са тия модели, че ми е интересно да ги чуя. Аз за математически модели, които допускат създаването на прокариотна клетка с ДНК само ей така в океана от разни химикали и от светкавички и които задават вероятност за всичко това по-голяма от почти безкрайно малка не съм чувал. Дай ми линкове към подобни модели [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 23:31

guesswho, той Каломирос точно това говори, което и ти, в интерес на истината. Идеята е, че римо-католицизмът и по-късно и протестанството по наследство създават концепцията за креационизма, защото се противопоставят на науката и просвещението. А това естествено води до това, което сочиш ти - "европа е била некадърната дупка на света". Само че това не е време, в което християнството е било в разцвета си [smile]
Креационизмът е едно много принизено разбиране на "Битие".

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: neuromancer   
Дата:   12-06-12 23:34

CyberGene, ти като програмист за генетични алгоритми предполагам си чувал?

ДНК-то се е появило мнооого по-отдавна от рибите, затова не са останали междинни звена. Но иначе, има прокариотни и еукариотни клетки, както и вируси от РНК, които са малко по-примитивен вариант от тези с ДНК.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   12-06-12 23:34

Еволюция в реално време се наблюдава дори при хората, по-скоро нейното проявление под формата на устойчива мутация.

Пример е агенезиса на мъдреците /за зъбите иде реч/ при коренното население на Мексико и съответно тасманийските аборигени.

Има учени, които застъпват теорията, че човешката еволюция в момента е силно забавена. Причината според тях е, че живеем дълго, охолно, здраво, моногамно и т.н. - с други думи сме минимизирали инструментариума на естественият подбор.
Така или иначе - трябват поне няколко хиляди години, за да разберем дали са прави [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   12-06-12 23:35

nomadsl: Хубава тема, благодаря за което, тъй като аз се опитах да насоча разговора в тази посока в "оная" тема. След това, както обикновено, нещата се извратиха в резултат на лични нападки, но темата си е важна и интересна.

Аз вярвам твърдо и свято в наличието на еволюционен процес, който протича по определени и неотменими закони. Което няма много общо с наличието или отсъствието на Бог. Науката не може да докаже и няма за предмет да определи дали някой е навил механизма като за начало, или нещата наистина се развиват "от само себе си". Този въпрос ще си остане загадка за нас.

Протестите срещу чисто еволюционистичния подход, който, ако човек е достатъчно честен пред себе си, води до осъзнаването на случайността като основен фактор в еволюцията, се дължат на факта, че повечето хора не са достатъчно силни психически да се изправят лице в лице с факта на пълното безсмислие и случайността на съществуването и на човечеството като цяло, и на тях като отделни индивиди. Аз лично се отнасям към това съвършено спокойно. Мисля, че това ме прави свободен и всъщност доста толерантен. [smilie3]

На хората, които се интересуват сериозно от темата, бих препоръчал една книжка:


https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/lclp3807.JPG
http://i4.helikon.bg/products/2194/64/642194/642194z.jpg



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 23:36

да се фокусираме, добре, лошото е че не мога да разбера какво точно го мъчи човека. дотук имам само едно предположение, а именно някаква негова концепция която за съжаление на мен не ми е ясна

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:36

Ако казваш, че ДНК-то просто съществува, то тогава не си еволюционист, защото еволюционистите казват, че то се е появило по-късно, не просто съществува. А наистина се изморих да разклонявам толкова много спора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:42

Какво значение има дали се нарича абиогенеза или алабалагенеза или както си искаш го наричай.

А "концепцията" на ДНК е почти същата като на РНК, принципът им е почти един и същ, което продължава да държи моя въпрос: как така се получава нещо такова ей така в "супата"?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 23:43

"факта, че повечето хора не са достатъчно силни психически да се изправят лице в лице с факта на пълното безсмислие и случайността на съществуването и на човечеството като цяло" - евала, и аз така мисля.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:47

факта, че повечето хора не са достатъчно силни психически да се изправят лице в лице с факта на пълното безсмислие и случайността на съществуването и на човечеството като цяло

Мога да приема това като някакво персонално разбиране за нещата, лична позиция, но за мен то включва едно категоризиране и убеденост, че наистина всичко е случайно и от съществуването му няма смисъл (откъде знаете?), и от там вече се стига до категоризация на хората, които не са съгласни с това, като слаби психически, а това никога не прави чест в един нормален диспут.

Аз по такава логика бих имал същото основание да кажа, че вие сте слаби логически, щом смятате всичко за напъло случайно и безсмислено. Не го казвам, само правя аналогия.

Нека се въздържаме от категоризации на база нашите убеждения. Щото така като се тръгне, съвсем спокойно можеш да кажеш, че хората, които не приемат твоите разбирания за нещата, са тъпи.



Публикацията е редактирана (12-06-12 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 23:48

очакваш във фото-форум да ти обяснят как се е появило ДНК-то? интересно... :)

П.П. къде казах че съм еволюционист?
п.П.П георгиев много ценно включване, тоя грък много стегнато пише, да видим аз дали толкова стегнато чета ;) благодарско

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   12-06-12 23:48

Сайбър, първоначалното получаване на нуклеотидни вериги може да е било чисто случайно, а може и в някакво място при някакво стечение на благоприятни обстоятелства в околната среда да е било правило за някакъв, може и дълъг период от време. Аз лично съм склонен да приема версията, че първоначалното подреждане на нуклеотидите е станало чисто механично на база на някакви природни кристали, които са послужили за първична матрица. Оттам нататък се е получил един интересен момент, в който тези нуклеотидни вериги са успели да "превземат" определено количество липидно-белтъчни торби, плуващи наоколо в първичния бульон, и да започнат да ги командват. Пък нататък - три милиарда години не са никак малко, достатъчно време за експерименти... [smilie18]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   12-06-12 23:52

1. В начало Бог сътвори небето и земята.
2. А земята беше безвидна и пуста; тъмнина се разстилаше над бездната, и Дух Божий се носеше над водата.
3. Рече Бог: да бъде светлина. И биде светлина.
4. Видя Бог, че светлината е добро нещо, и отдели Бог светлината от тъмнината.
5. Светлината Бог нарече ден, а тъмнината - нощ. Биде вечер, биде утро - ден един.
6. И рече Бог: да има твърд посред водата, и тя да дели вода от вода. (Тъй и стана.)
7. И създаде Бог твърдта, и отдели водата, що беше под твърдта, от водата над твърдта. Тъй и стана.
8. Твърдта Бог нарече небе. (И видя Бог, че това е добро.) Биде вечер, биде утро - ден втори.
9. И рече Бог: да се събере водата, що е под небето, на едно място, и да се яви суша. Тъй и стана. (Водата под небето се събра на местата си, и се яви суша.)
10. Сушата Бог нарече земя, а събраните води - морета. И видя Бог, че това е добро.
11. И рече Бог: да произведе земята злак, трева, що дава семе (по свой род и подобие), и плодно дърво, що дава според рода си на земята плод, чието семе си е в него. Тъй и стана.
12. И произведе земята злак, трева, що дава семе по свой род (и подобие), и (плодно) дърво, що дава (на земята) плод, чието семе си е в него според рода му. И видя Бог, че това е добро.
13. Биде вечер, биде утро - ден трети.
14. И рече Бог: да бъдат светила на небесната твърд, (за да осветляват земята и) да отделят ден от нощ и да бъдат знакове и за времена, и за дни, и за години;
15. да бъдат те светила на небесната твърд, за да светят на земята. Тъй и стана.
16. И създаде Бог двете големи светила; по-голямото светило да управлява деня, а по-малкото светило да управлява нощта, създаде и звездите;
17. и ги постави Бог на небесната твърд, за да светят на земята,
18. да управляват деня и нощта и да отделят светлина от тъмнина. И видя Бог, че това е добро.
19. Биде вечер, биде утро - ден четвърти.
20. И рече Бог: да произведе водата влечуги, живи души; и птици да полетят над земята по небесната твърд. (Тъй и стана.)
21. И сътвори Бог големи риби и всякакъв вид животни-влечуги, които произведе водата, според рода им, и всякакви пернати птици според рода им. И видя Бог, че това е добро.
22. След това Бог ги благослови и рече: плодете се и множете се и пълнете водите в моретата, и птиците да се множат на земята.

Ето това е креационизъм. По-горе съм сгрешил, живата гад е сътворена в четвъртия ден.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:53

Психо, наистина мисля, че се заяждаш. Не очаквам да ми се отговори тук как се е появило ДНК-то. Очаквам когато някой говори, че еволюцията е напълно доказана и имало множество доказателства, да ми приложи доказателства за този конкретен факт. Понеже знам, че няма такива, използвам похвата на "закачката", така да го кажем [smilie5] Ако приемаш буквално нещата, че аз може би наистина очаквам някой тук да ми отговори на тоя въпрос, значи или не си следил изобщо разговора досега, или просто се заяждаш, което за мен е по-вероятното, имайки предвид и други теми, в които си го правил срещу мен, след като всичко започна в една тема с някква твоя снимка, която критикувах [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   12-06-12 23:54

Отново Сайбър: (много бързо пишете по еволюционни въпроси бе, не гледате ли мачове???[smilie8])

Не давам никому квалификации, и не влагам в случая нещо негативно в определението "слаби психически". А ако сериозно смяташ, че развитието на Вселената и на човечеството на тая малка планета не е случайно, и че еволюцията преследва някаква цел, то трябва да кажеш каква е тая цел и някак да си докажеш вижданията за неслучайност, все пак. Аргументът - абе не може да бъде това да е случайно - не е научен, знаеш го.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 23:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 23:57

Ми той и аргументът, че няма никакъв смисъл, също не е много научен. И двете са схващания за нещата, но никой от нас не знае как точно стоят нещата. Конкретно този въпрос "какъв е смисълът" е едва ли не религиозен, той не е научен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   12-06-12 23:58

Извинете, не ми се чете цялата тема, но бих искал да попитам запознатите: вярно ли е, че в края на "Произход на видовете" Дарвин в прав текст заявява, че всичко написано в неговия труд е само една теория, и че тя може и да не отговаря на истината?

А, и още: еволюционистите (еволюционерите?), вярвате ли, че човек има душа и дух, и ако не - мислите ли, че един прост сбор от физико-химични процеси може да пише поезия, да рисува шедьоври, да твори възвишена музика, че даже и да снима? Моля, не давайте примери с изкуствения интелект, щото неговите умения пак в крайна сметка идват от човека и биха се свели пак до набор от физико-химични процеси!

Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 23:58

ivjordan, а да ти прави впечатление факта, че това което си постнал тук е първото познато ни в историята на човечеството описание на еволюциоята? Само, надявам се, не приемаш понятието "ден" буквално.
Докато креационизмът твърди, че всичко е създадено "така както си е", продължавайки едни други философски традиции. Само че на учението на Августин това не пасвало и така ...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 00:01

което продължава да държи моя въпрос: как така се получава нещо такова ей така в "супата"?

В недалечно бъдеще и този въпрос ще получи отговор. Науката напредва забележително бързо в този план, имайки предвид крехката възраст на цивилизацията ни.

От както има противопоставяне между креационизма и еволюцията - единственото сигурно нещо е, че доводите на креационизма намаляват със всяко следващо маучно откритие в тази област.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 00:01

Както се забеляза в темата, повечето хора тук до една или друга степен са еволюционисти, дори и аз, както казах, мога до някаква степен да я приема. Не виждам тук да има класичеки креационисти, които твърдят, че животът на земята е на 6000 години и всичките други неща, които твърдят. Може би е редно да си починем малко, то се разбра кой какво иска да каже. Пък нека влезе примерно дедопоп, другите вярващи, които писаха в темата му, тогава ще стане по-интересен диспут [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 00:03

В недалечно бъдеще и този въпрос ще получи отговор. Науката напредва забележително бързо в този план, имайки предвид крехката възраст на цивилизацията ни.

Какво да отговоря на това... Не знам. Освен да кажа: а дано! [beer] Но за момента лиспва отговор на тоя въпрос, така че това не може да е аргумент, а само спекулация.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:03

Сайбър, не ми се обиждай приятелю, но май не си разбрал идеята [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-06-12 00:06

Обичам дебати по въпроси, в които само аз съм професионалист.
Какво искам да кажа - хубаво е човек да бъде запознат с тонове трудове по въпроса, за да може да направи такова заключение или поне да каже нещо като предположение.

Сигурно не знаете, но повечето известни философи имат много качествено образование - основно лекари, биолози, химици и математици. Абсолютното познаване на известното познание до момента /извинете за тафтологията/ им дава право да обобщават, провокират, инсинуират или спекулират с идеи. Без това познание става смешно.
Моля ви, не изпадайте в ситуация, в която група хора обсъжда теми, които в най-добрия случай е гледал по Дискавъри.

Моето мнение - Господ има и той изобщо не се занимава с еволюцията, която съществува.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 00:07

... и ако не - мислите ли, че един прост сбор от физико-химични процеси може да пише поезия, да рисува шедьоври, да твори възвишена музика, че даже и да снима?

На който са му примитивни доводите в полза на неговата теория - явно обича да опростява и доводите на опонента си.

Аз не виждам нищо "просто" в 4.5 милиарда години еволюция... ама щом си казал. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   13-06-12 00:08

На кое ти липсва отговор Сайбърски? Дадох ти по-горе съвсем смислен и напълно вероятен модел за възникване на първите нуклеотидни вериги.


[smilie7]



Публикацията е редактирана (13-06-12 00:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   13-06-12 00:10

Ами, не, не ми е правило такова впечатление, просто защото това не е описание на еволюцията, а виждане на шепа заблудени старци относно общата космология. По тази причина същото е смешно и факта, че го пише в т. нар. "свещенна книга" не го прави по-вярно.
Постнах го именно за да илюстрирам пълното безумие и смехотворност на всякакви креационистки теории.
Разбира се, всеки е свободен да вярва в каквото пожелае, включително горния текст.

П.П Съжалявам, че докато напиша това се натрупаха сто мнения и е трудно да се намери на кое точно отговарям.



Публикацията е редактирана (13-06-12 00:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 00:10

Даде ми вероятен модел, но то много неща са вероятни [smilie3] Наи все пак си говорим с научни отркития и доказателства.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:11

AndreyIst [smilie24]

guesswho, на Айнщайн не му харесвало по скоро фактът, че вселената се разширява. Според първоначалните му виждания била статична, но собствените му изводи водели до обратното. И за да компенсира математически той въвел така наречената "космологична константа". След това беше доказано, че вселената се разширява.
Иначе по-скоро не са му се харесвали изводите на квантовата механика. И в интерес на истината ОТО и квантовата механика все още не са обединени от обща теория.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:11

хех, ти май си по-злопаметен от мен. хаирлия да ти е.

относно тази тема - много интересен финт вадиш в последния момент, ала краси. Ти всъщност си се гъбаркал видиш ли...

нямаш грижи, ще те игнорирам

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 00:12

Сайбър, не ми се обиждай приятелю, но май не си разбрал идеята

Обърках се, че вече на много хора отговарям... За кое по-точно не съм разбрал идеята? Сори, спи ми се и се опитвам да следя нишката на разговора с всеки поотделно, но може и да пропускам нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 00:14

Отдавна чакам да ме игнорираш. Всъщнос то май и в оня тема още за снимката беше обещал да ме игнорираш, ама не си спази обещанието. Дано си толкова принципен в обещанията си, колкото в злопаметността си [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:15

ivjordan, приемаш го прекалено буквално и така разсъждаваш точно като хората, създали креационизма [smile] Разбира се, не очаквай да се покрива точно с теорията на Дарвин, която е създадена след хиляди години. Но просто няма как да отречеш, че нещата са представени в тяхното развитие и описаното е еволюция. Защо иначе не е описано сътворение изведнъж - просто много по-логично е всичко да е създадено заедно. Така и при Платон няма и намек за еволюция - просто субстанцията си съществува и е непроменима и в един момент Демиургът от нея създава светът точно такъв къкъвто си е в един точно момент [smile] Може би критикуваш неща, които всъщност не познаваш много? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 00:15

Абе на някой случайно попадала ли му е еволюционната теория на Розенкройцерите например? Тя е хем еволюционистка, хем креационистка според мен.. А, сега де!?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-06-12 00:18

guesswho, свободен си да коментираш всяка тема, която си поискаш и от която не разбираш нищо. Опитах се да кажа, че има базово ниво на информация от което нататък човек може да изказва доводи. Другото е дружески коментар на база току-що свършилият мач.

Ако те дразни моята диплома - гледай тези дни по ТВ-то избора за учен на годината. Номиниран съм за био-медицински науки. Вероятно допускаш, че след 20 години трудов стаж имам с какво да се фукам /както го разбираш ти/. Научно популяррна литература по темата не помага, за твое съжаление, а от специализираната нищо няма да разбереш, както аз нищо не разбирам от твоята професия.


Аман от нацупени компютарджии ...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   13-06-12 00:19

Андрейски, може би ще се изненадаш, но съм съгласен напълно с това ти изречение, че има и Бог, и еволюция.

За съжаление обаче пак си склонен да се изхвърляш - най-големите глупости и провали в историята на човечеството са дело на професионалисти. В същото време много от научните открития навремето са направени от хора, които са били профита в други области, не в тази, където е направено откритието.

Това за философите недей да го твърдиш, защото просто не е вярно. Не е карай да ги почвам подред известните философи (т.е. тези, които са ти известни на тебе).

А правилно се пише тавтология, с "в", г-н учен профи от БАН. [smilie18]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (13-06-12 08:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:20

guesswho, да така е [smile]
При това - като стана въпрос за награди, Айнщаин доколкото си спомням е взел такава не за ОТО, а точно за изводи, спомогнали за развитието на квантовата механика [smile] Така че кой знае как ще се развият нещата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 00:22

Айнщайн има нобелова награда за фотоелектричния ефект.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:23

AndreyIst, поздравления за номинацията [smilie24] Много ми е далечна твоята област и ми се струва ужасно сложна - още по химия не ми вървеше. И за това сега много уважавам хора, занимаващи се с химия, биохимия и т.н. [smile] Ще стискаме палци [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-06-12 00:24

ivodam, в типичен стил се държиш просташки, но откакто разбрач, че си от Дупница си обясних много неща, во главе с комплексите.
Вероятно правопис учиш при саламите и скаридите, за да ми павиш забележки на тази тема.

Предполагам, че всяка дума четеш по 10 пъти, нали ... Вагнере ...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:25

интересно на крист каква е завоалираната теза. аз имам догадки но предпочитам да чуя.

иначе аз като субект с недефинирана философска принадлежност ще ти каза че душата никъде не фигурира в еволюционната теория доколкото знам, така че еволюцията за момента е неутрална по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 00:26

Моля ви, не изпадайте в ситуация, в която група хора обсъжда теми, които в най-добрия случай е гледал по Дискавъри.

Първите велики умове, обсъждали тези теми са знаели за Вселената много по-малко от средният зрител на Дискавъри. Независимо от това, твоето образование /и високомерието, което очевидно върви с него/ е резултат и на техните "нискоквалифицирани" размисли.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:27

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-06-12 00:27

guesswho - познай, скъпи, познай. Най-много обичам да ми се ядосват философи като теб. Ама ти в същност си креативен и гледаш Дискавъри, ммм ...

HSGeorgiev, благодаря ти. Аз имам претенции само и единствено в моята област. Явно, това не е масово явление и доста хора го доказват.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   13-06-12 00:29

Крист: Запознат съм доста добре с розенкройцерските теории, в частност с разпространяваното у нас учение на така наречения Лекториум розикруцианум, което е една яка еклектика от протестантизъм и древно-египетските учения на мистерийните школи. Тези хора, бидейки наследници на нашите богомили, манихейците и катарите, изповядват вяра в прераждането. Каква толкоз еволюционна теория тяхна те е впечатлила?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:31

guesswho ще ти отговоря когато ти ми кажеш някаква приблизителна дефиниция на "душа" ;)

лелей, такова просташко включване като на професор доктор доцента отдавна не бях виждал, пък бая стаж имам по форумите.

професоре, и ние те обичаме. ти си нашта гордост. дай една снимка да лепна на входа на офиса да прославям българия в чужбината.



Публикацията е редактирана (13-06-12 00:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 00:32

знаете ли, тая тема ме кефи много - стана тотално меле[cool] психоихо, абе засега се въздържам, както казах аз съм някъде по средата, но отговорът на въпроса за душата и духа (двете са различни!), който аз си давам, ме тегли повече в едната посока все пак.. та, к'во е твоето мнение по поставения въпрос - науката я мАни?[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-06-12 00:33

guesswho, обясни, че съм педерас на тримата ми сина. Апропо - ти колко деца имаш? Доста високомерно изказване за човек, който не ме е виждал наживо, нали?

n1x0n, ти си ми фен от години, както и Иво от Дупница. И на двамата ще кажа, че от средата на 20 век само професионалисти се грижат за прогреса в своята наука. Това, че у нас има всякакви аномалии не ви оправдава тона. Ето - Иво е толкова ерудиран меломан и философ, слуша Вагнер, а продава салами и скариди. Нищо честно няма в този живот, нали. Никсъне - а ти от какво си недоволен, та обръщаш внимание на високомерието ми?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   13-06-12 00:35

Ахам, аз веднага ще си призная, че съм повърхностен. И всъщност, изобщо не претендирам да познавам в детайли еволюцията или религията. Но в светлината на скромния си житейски път мога да преценя, кое звучи логично и правилно и кое е пълна боза.
Наздраве на всички, аз си лягам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:39

guesswho, никак не съм съгласен с теб, но разбирам какво имаш предвид и бих пробвал да ти помогна да си го представиш [smile] -какво става с трептенето на листа, когато вятърът спира да духа?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: AndreyIst   
Дата:   13-06-12 00:40

Сега се усетих, че темата е на Номада. Станимире, вероятно идеята ти е била друга, а не да се говори за наука. Аз от души не разбирам, така че няма да коментирам. Все си обещавам, че няма да споря с хора, които не познавам. Взаимното репчене не води до нищо друго, освен да си кажем неща, които наживо няма да си кажем. Отнася се до всички, вероятно и до мен. Така че, момчета, недейте. Моята дама ми се скара, че правя глупости, май е права. Давайте, давайте ...аз отивам да я снимам.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 00:40

guesswho, когато казваш "Аз съм" пак ли имаш пред вид просто някакви случайни електрохимични процеси и купчина тор около тях? ако, да, имаш ли нещо против да се отнасят към теб именно като към горепосоченото? (питам само теоретично, не че аз съм тръгнал да се отнасям към теб така, ся да не се обидиш[smilie3])


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:43

@крист
моето мнение...вчера жена ми купи енциклопедия на пеперудите на дъщеря ми. ужким всички известни видове.
красота и шедьоври - през страница. Кой ги е създал? Определено не хората (нито известната фея Дзън-Дзън а.к.а. Tinker Bell). така че по частта от въпроса ти със шедьоврите - да, мисля че "един прост сбор от физико-химични процеси може ..., да рисува шедьоври, ..." защото имам доказателство пред очите си.

От друга страна, няма нищо просто във функционирането на клетката или човешкото тяло. да не говорим за мозъка. Така че отговора ми ако чета въпроса ти буквално е "не". Обаче въпроса ти не е релевантен за хората, виж по-предното изречение.

Арогантно е да си мислим че красотата е свързана само с нас.



Публикацията е редактирана (13-06-12 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 00:45

Не можеш да си го представиш по същите причини, поради които не можеш да си представиш нещо извън времето, макари и да знаеш че то е само характеристика на света и според науката и според религията. Просто разумът си има граници, трудно възприема безкрайност и безвремие [smile]
Ако ти си прав, то човешкото съзнание спрямо своя носител (човекът) е същото като трептенето на листа спрямо самия лист.
Аз не смятам така. Истината е, че няма как да докажем чия теза е правилна. Просто няма как да опишем нещо, което е изцяло извън някаква система, като използваме инструментариум изцяло в тази система [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 00:48

n1x0n, ти си ми фен от години

Всъщност, обикновено не те забелязвам, защото се изказваш по теми, в които не ми е интересно. Друг е въпроса, че аз на имена не реагирам, аз реагирам на мнения... какъвто е и случаят в момента.
Иначе да, принципно съм фен на научните работници и имам огромен респект към тях.

Единствената причина да ти обърна внимание в тази тема, беше абсолютно грубото ти включване в една съвсем нормална тема, в един съвсем неспециализиран форум. Няма нормален, образован човек, който да не размишлява по въпросите повдигнати в тази тема.

Това е все едно аз да ти правя забележка за нескопосаните актове, които пускаш и да ти кажа да не се занимаваш с това, защото очевидно не си специалист и не ги разбираш нещата.

Това не може да е начин на комуникация между хора с претенции че са интелектуалци и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 00:50

психоихо, мисля че опитваш леко да избягаш от въпроса ми[smilie3] нека го подкрепя с още един: успял ли е някой да накара прост сбор от физико-химични процеси да творят посочените от мен, че и посочените от теб шедьоври? имам пред вид да създаде нещо наистина уникално, което не го е имало преди това в главата на човека-дизайнер, за разлика от изкуствения интелект, щот' знам, че ся веднага ще се хване някой за него?


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   13-06-12 00:52

Хохоо, Андрейчо пак май го е хванала критическата, че се е развилнял по нощите като каруцар и се изпокара със сума ти народ. Андрейчо, ще те разберем и изтърпим, не се притеснявай, светило наше.

Все пак позволи няколко другарски забележки:

Понеже спомена Вагнер: същият този Вагнер е имал син Зигфрид, който си е бил една от най-известните педеруги на своето време. Което не му е попречило да има 4 деца. Трудно мога да се сетя за нещо по-жалко от това, да се доказваш, че си мъж чрез децата си. И ще ми приказваш за комплекси [smilie18]


Прочее, ако наистина имаше поне някакво истинско образование и култура, щеше да знаеш че Дупница е дала доста ценни хора на страната ни, ма де да падаше тая култура от небето...

А между другото, продавам не само салами и скариди, ми и куп други неща, и съм готов да се обзаложа, че си част от стадото, което храня, по един или друг начин. Виж, на твоите ваксини не разчитай аз да стана клиент, схвана ли разликата? [smilie18]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (13-06-12 08:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:52

изобщо не бягам, ами ти отговарям много директно. прочети пак.

освен това никой от разумните хора в тази тема не твърди че "прост сбор от физико-химични процеси" създава шедьоври или има възвишени мисли. та, накъде биеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:59

аз ви писах няколко страници по-напред за темата за свободната воля :) ще го докарате до там до утре, но аз отивам да регенерирам

п.п. обзалагам се че крист няма да поеме аргумента за сложната клетка...въпрос на когнитивен дисонанс за съжаление



Публикацията е редактирана (13-06-12 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 01:00

guesswho написа:


> Най-важния следствен въпрос, който
> би могъл да се постави е дали ако
> пресъздадем цялата мозъчна
> структура в софтуерна програма, тя
> ще има душа и дали тази душа ще е
> ксерокопие на донора си. И дали
> един компютър, докаран дотам, че
> може да отговаря на въпроси, да
> комуникира с хора, да "разбира"
> свободно език и да "мисли",
> всъщност е одушевен?

[smile] Той psychoiho доста отдавна се опита да насочи разговора в посока на отговора май [smile] Спомена някъде по-горе за темата за свободната воля [smile]
Компютърът, който ще програмираш (т.е. научиш [smile] ) дори да разсъждава ще има ли свободна воля?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 01:01

Еееееее с psychoiho за втори път тази вечер сме писали едновременно [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 01:03

е, ти наистина ли питаш накъде бия?:

щом "никой от разумните хора в тази тема не твърди че "прост сбор от физико-химични процеси" създава шедьоври или има възвишени мисли", а едновременно с това според еволюционистите, които изобилстват в темата, човек е именно "прост сбор от физико-химични процеси", то са възможни следните изводи (един или повече от тях):

1. еволюционистите не са сред разумните хора в тая тема
2. има нещо, много важно, което еволюционистите не могат да обяснят и то клати цялата им система
3. еволюционистите вярват, че има душа и/или дух, което пък е в противоречие с основните им теории..

май може и други изводи да се направят, ама се поуморих, че стана късно, простете[smilie8]

П.П. в началото на страницата поставих още един въпрос, и един към guesswho на предишната[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 01:06

ето ти доказателство че няма нищо случайно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 01:09

мдаа, какво ви казах за крист и когнитивния дисонанс...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 01:09

И като си помисля, че сме 2012 ... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 01:10

к'во значи "не се вдетинявай"? дежурен начин да отговориш когато си хванат натясно?[smilie3]

иначе съм съгласен, че най-важният въпрос наистина е тоя за свободната воля, сори но не четох цялата тема.

п.п. на въпроса за клетката - той може да бъде обърнат и от другата страна - CyberGene вече го погледна от там - нещо толкова сложно се е пръкнало от само себе си, па ако ще не 4,5, ами и 100 милиарда години да е съществувало? вие наистина ли го вярвате? моля, ако е възможно, поне опитайте да отговорите и на другите ми два въпроса! поне пред себе си[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 01:12

guesswho свободна воля означава друго - ти вземаш решенията и те не са изцяло предопределени. Свободната воля не се покрива с понятието свобода. Аз не говоря дали изкуствения интелект ще бъде свободен. Говоря дали след като го програмираш той ще може да взема решения, които не са следствие от твоята програма [smile] Защото според християнството Бог е дал на човека точно това, това е свободната воля [smile] Това, разбира се не включва избор на случаен принцип, и то по поне две причини - първо защото това всъщност не е свободна воля защото не воля и второ защото все пак е в зависимост от твоя алгоритъм.
Човекът наистина се влияе в избора си и в поведението си от реалността и от предишния си опит, но може да взема решения, които водят до нови неща - такива които са били напълно непознати за хората до този момент. Друг е въпросът дали тези неща, сами по себе си, са съществували концептуално [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 01:18

Ами точно това казвам и аз [smile] Мисленето не е свободна воля.
То е от нещо обусловено. Ако хората обаче се влияеха в поведението си само от предишния си опит и нравствената система на заобикалящото ги общество те нямаше да създават нищо ново - нямаше да създават нови форми на общество нито нови нравствени системи.
Точно това имам предвид, че твоя изкуствен интелект може да имитира човешкото мислене дори, но това не означава,че полученото нещо ще има свободна воля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 01:18

аз каталясах, та душата ми нещо взе да излиза от релси. май ми пада кръвната захар, та, имам 2 неща да кажа за последно:
1)ако има господ, той е садист. може би добронамерен (съмнявам се), но садист и кофти пич. Или просто не ни забелязва.

2) малко поезия ;)
"jesus built my car
it's a love affair
mainly jesus and my hot rod

yeah, fuck it!"

3) благодарности на всички които се държаха добре и направиха разговора много интересен за мен. Благодарности и на другите, ама по-малки.



Публикацията е редактирана (13-06-12 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 01:22

а, ти мислиш ли, че двама, израсли в една и съща среда, например в ислямска държава, в един и същ град, в една и съща махала мислят абсолютно еднакво? ами мислиш ли същото за други двама, израсли в християнска държава? аз бтв. доброволно изпадам в как беше "когнитивен резонанс" и простете, напускам темата за заслужена почивка. не ме чакайте и утре, т.е. вече днес, имайки пред вид, че предполагам как ще продължи спорът[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 01:23

и аз също напускам май [smile] Лека нощ на всички [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 01:25

Случайността е проява на свободната воля на елементарните частици.

Обяснявал съм го преди 3-4 години, търсете, че ме мързи да го обяснявам пак.[smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 01:27

значи няма нищо случайно все пак, така ли да те разбираме, учителю?[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Cristinel   
Дата:   13-06-12 01:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 01:32

Ученико, отиди насред оризовото поле по време на силен дъжд, застани на един крак и чакай да получиш просветление. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   13-06-12 04:18

Идеята за начало е просто продължение или по-сложен образ на идеята за причинно следствената връзка. Т.е. създаденото трябва да има създател. Добре, ама в квантовата механика, причинно следственат връзка липсва. Казано по точно, ако има Бог, то той не действа в микрокосмоса [smilie18] [smilie18] Е като не действа в микрокосмоса, какъв Бог е, що за периметър на действие има тогава? И явно квантовата механика стой по-високо от него ?![smilie10]

Още един природен феномен - В природата няма статично равновесие, т.е. няма, никъде не е наблюдавано такова равновесие предизвикано от абсолютен покой на тела, сили или каквото и да е. Ако има Бог, то той бил именно такова, т.е. един път създаден завинаги. Значи, онова което наблюдаваме в природата противоречи на идеята за Бог!

Трето, и науката и религията (поне християнската) приемат, че има начало. Едната в образа на големия взрив, другата в образа на нещо божествено. Този начин на мислене е следствие на нашите възприятия за света - евоюлирали или нееволюирали, зад които се крие чистата ни биология, т.е. възприемаме света с онова или онези сетива които са се развили еволюционно, но с една единствена цел - оцеляване и разнообразяване на видовете. Кой ни е дал сетива за мислене и съждения, за абсттракции? В един момент мозъкът трупайки маса въз основа на еволюционно си развитие се превръща в онова което наричат философите - количествени натрупвания водят до качествени промени, т.е. от един мощен център на сензориката ни, той се превръща в нещо което е способно да прави абстракции, да мисли, анализира и да се опознава ! Но все още обременен от миналото, т.е. недоразвит до такава степен, че понятия като време, като начало, причина следствие му тежат, не може да се справи с тях и да ги изведе в нова форма на абстракция. Спомнете си само Айнщайн, който дръзва да каже, че времето, че и пространството на всичкот отгоре са НЕАБСОЛЮТНИ величини, те са относителни, според зависи кой ги наблюдава, каква революция предизвиква в мисленето.

Казано просто - началото нужно ли е да го има? А има ли го ? А какво става, ако се отървем от времето. Къде да поставим началото, ако няма време? А след като времето е относително то и началото би трябвало да е относително, не е ли така? А ако е така, за някои началото може да е сега, за други да е минало, а за трети то да не е дошло ? [smilie18]

Какво твърдя > няма начало, то е следствие на нашето мислене, което носи бремето на еволюцията на мозъка ни, на сетивата ни, на живота.

Има ли еволюция. Да, наблюдаваме е дори в рамките на човешкия живот. Пример - преди само 50- тина години норвежците са били по-ниски от средния българин, поради простата причина, че са били един от най-бедните европейски народи и условията на живот са били тежки. В Норвегия откриват нефт, и рязко се променят условията наживот, в следствие на което ръсттът на средния норвежец се покачва рязко.
Еволюционен пример са и стадийте на ембриона в утробата, учи се в училище.

Конспектирам > А) няма да казвам дали има или не създател, но както споменах, ако има той противоречи на физичните природни закони, един път заради статичността на идеята, и втори път заради липсата на причинноследствена връзка в микрокосмоса (явления като тунелен ефект примерно са типичен пример, спонтанна емисия и мн.др.
> В) няма начало, по простата причина, че твърдя, че изискванията ни за начало са следствие на недоевоюлиралото ни още мислене, но това не е доказателство, самото доказателство е че отново влизаме в конфликт с реалността - времето преди началото би трябвало да е идеалното статично равновесие, а след като имаме вече едно равновесие, то кой и за какъв ще трябва да го бута?

Мога още да говоря, но вече ще съм труден за разбиране, ако изобщо съм все още :-)

На guesswho ми харесват разсъжденията [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: kefalcho   
Дата:   13-06-12 05:03

bgprinter много добре си обяснил относителността на времето , от там нататък моите разсъждения са ограничени но си мисля , че вселената има безкрайност и търпение за да случи от безброй възможности някъде да се създадат възможности за зараждане на живот . Даже за себе си смятам , че на някакъв интервал в някое кътче на вселената или даже в момента има място , където шансовете и условията са 50 на 50 за зараждане и развитие на живот. И нещо друго съм си мислел , че всичко което си представяме и мечтаем съществува просто не е дошло времето за да го открием .
Като дете четох една книга за Розенкройцерите , мисля , че авторът се казваше Джон Бейнс а книгата "Тайното учение " , запомних едно от първите изречения на увода : Истината е , като чиста капка вода , тя е обект на самата себе си и не се променя от нашите лични разсъждения .

ПП темата ми хареса и спора който се получи . Извинявам се за наивните разсъждения но и аз толкова си мога[beer] И още нещо което ми е като фикс идея е , че тепърва ще развиваме телепатията си и , че информацията е като магистрален поток само човек трябва да има подходящо настроен ум за да може да се включи в него , нямам доказателства но и не претендирам да съм прав , просто да кажа , че така чувствам ...
извинете още веднъж

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: mun4o   
Дата:   13-06-12 08:28

Еволюцията не изключва креационизма и обратното. По скоро е съпътстващ креационизма процес. Както и противоположното й явление - за което има блестяща теория - деволюцията на Homo Sapiensя, вкл. с тасманийския си и централноамерикански подвидове:- )


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: deadlirics   
Дата:   13-06-12 10:36

Много малко хора схващат колко е трудно материята да зароди в себе си разум. Още по малко са тези които осъзнават че това все още не се е случило..........

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 11:53

Според мен въпросът е не дали има еволюция, а дали тя се дължи на случайности, или не. Както вече каза учителят чил по-горе, случайности няма, щото се дължат на волята на ъъъъъ, елементарните частици. познайкой също и той го потвърди, така че май ще стигнем до консенсуса, че еволюцията не е плод на случайности. Изводите си правете сами...

Приятен ден!


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   13-06-12 12:20

krist (любопитно): И каква по-точно е волята на елементарните частици, след като неотдавна говорихме точно по този въпрос - че една елементарна частица едновременно пребивава във всички свои възможни състояния. Което дава така наречената на английски sum over histories. А да си чувал за принципа на неопределеността на Хайзенберг, ъм? Ква воля, кви пет лева!


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 12:21

поредното доказателство за типа мислене където липсват данни или навици на мислене, затова се произвеждат зелени човечета...консенсус няма да постигнем, това е очевидното.

да ползвам примера на кибера, модела му не беше убедителен но примера за генериране на "случайни" числа от поредните цифри на пи беше адски на място - има механика на произвеждане на поредната цифра, но на един наблюдател незапознат с формулата нещата му изглеждат случайни или хаотични. Макар те да не са. Неочаквано събитие не е същото като случайно събитие. Дъжда може да те изненада, но не е случайност. Същото и с акциите на борсата.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 12:24

ivodam, питай чил, той въведе понятието "воля на елементарните частици". аз само си правя изводи на базата твърденията на учителя[smilie8]

психоихо, ти не разбираш ли, че говорим за едно и също - няма случайности. всичко се случва по точно определени формули и закони. кой ги е измислил - ти кажи[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 12:33

не, говорим за различни неща. Ти и кибера говорите за "концепция" на формулите и ДНК-то, което предполага че имат причина и цел за съществуването им. И започвате спор за теориите, които обаче, бидейки наука не се изказват защо има гравитация, а единствено обясняват как тя работи при определени условия.

Бъркаш философията с науката много яко. Затова факти, слухове и мистицизми са ти омешани.

формулата е формула. тя съществува за да функционира по определен начин. някои хора могат да я ползват да направят атомна бомба, други за да произведат евтина енергия. Съществуването на света не е непременно обвързано със съществуването ни. Ние придавме смисъл на нещата, те сами по себе си нямат смисъл.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 12:41

напротив, ти бъркаш с това, че се опитваш да разделиш наука от философия[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 12:48

не думай. май си губя времето с теб

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: mun4o   
Дата:   13-06-12 13:04

А сега де. Един от събеседниците по-горе дава пример за еволюция с ръста на норвежците. Лека-полека, току виж норвежците се превърнат в жирафи след още стотинагодишно експлоатиране на нефтените си кладенци:-)Навремето това и на милиционерите в Симеоново избягваха да го преподават.
Другия пример за еволюция със стадиите на развитие на ембриона не е на по-високо ниво, но там става дума за тотална измама и манипулация от страна на "науката", преподавана и до днес, дори и в учебните заведения на просветена Европа.

Който твърди, че съществува видова еволюция в биологията - моля да даде пример. Ако примерът не е милиционерски - веднага му подарявам цялото си имущество - движимо и недвижимо. Възползвайте се от предложението ми, криза е.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   13-06-12 13:13

"напротив, ти бъркаш с това, че се опитваш да разделиш наука от философия"


То те нямат база за сравнение, ама никаква. Дори биха могли да стоят на двата полюса.

Религията се обуславя на вярата. Науката на съмнението, поради това всичко се проверява.
Религият жонглира с незнанието. Науката се стреми да го унищожи.
Религията е приятел на страха. В науката такъв просто липсва, никой не прави наука защото се страхува от нещо. Никой не вярва в науката, защото има някакви страхове.
И накрая науката се занимава само с онова, което може да измери, да види, да пипне, да регистрира, тя работа с Бог няма. Религията точно обратното, нищо не мери, нищо не проверява, не си спомням кога все пак решиха, че земята е кръгла. И накрая в науката няма догми, никой не те задължава да вярваш в коя да е теория, имаш право да я оборваш доживотно, нещо повече, това й свойство дори е добре дошло, точно то прави науката наука - съмнението :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 13:15

Който твърди, че съществува видова еволюция в биологията - моля да даде пример.

И какво? Като ти го даде, ти ще кажеш "ха, вярно било!"?! [smilie5]
Ти за да стигнеш до това ниво на разсъждения - очевидно единствените "доказателства" които приемаш са собствените ти убеждения.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 13:16

ти (мун4о) изби рибата и спечели спора с един удар.

забавното е че "учените" са много по-скептици от хората като крист и мунчо. сляпата, неаргументирана вяра в определни "факти" (по-скоро твърдения) я наблюдавам далеч по-често при не-учени (анти-учени??).



Публикацията е редактирана (13-06-12 13:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   13-06-12 13:20

ха ха Мунчо, какъв пример очакваш? Маймуна да роди човек или какво [smilie18] [smilie18] [smilie18]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Борето го каза, иска се четене.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 13:27

bgprinter, малко допълниение - има секции от науката които се занимават с неизмерими и абстрактни неща, особено математиката. Макар че тя е една особена наука, и липсват теории като във природно-визичните науки.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 13:33

Друго ме вълнува... ако приемем, ей така за нуждите на спора, че има някакъв създател - как точно се разбира, при всичките тези религии, кой точно е той?!

Защото в крайна сметка, е еднакво вероятно както той да е божество в който вярвате вие, така и да е божество, в който вярват други хора, а вие истерично отричате.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: mun4o   
Дата:   13-06-12 13:42

Ами четете си - Дарвин, Маркс, Енгелс, Ленин. В краен случай линка на автора на темата в първия му пост също - по-див и примитивен еволюционизъм от това "съвременно" четиво не бях срещал скоро.
Щом се иска четене.

Така или иначе, никой ми не ще скромното имущество. [beer]



Публикацията е редактирана (13-06-12 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   13-06-12 13:44

Математиаката я наричат формална наука. Освен това, светът вероятно не е напълно обясним с математиката. Един математик, приятел на Айнщайн даже теорема написа по този случай (теорема за непълнотата), демек, доказано математически съждение. И накрая математиката е наш продукт, на нашите мозъци и се базира на аксиоми, които разглеждаме точно като божества, т.е. не е нужно тяхното доказване, те са първични. На базата на произволни такива аксиоми могат да се градят безброй математики. Но няма друг начин, трябва да разбием кръга и да излезем от биологично-предопределеното. Кант казва, че вероятно това не невъзможно. Аз мисля, че е възможно, поне ако мозъците ни нарастнат още, не че ги ползваме пълноценно.
В една книжка четох за различните числа, примерно Пи, Е(неперовото) и т.н. в тази книжка се разсъждаваше доколко са природни константи. Според нея Пи няма общо с природата, заради теорията на относителността. Е, напротив, доста процеси са експоненциални, в кристалографията, приръст на популациите, разпад и т.н.

Но все пак математиката е наука, макар и формална, без нея засега не стават нещата, трябва някакъв език с който да си говорим, не да вдигаме ръце при "алелуя" или да падаме на колене или да изпадаме в нирвана.

Точно математично са открити по късно много важни неща. Неутриното е предсказано първо на теория, т.е. след математични сметки. Ако е вярна стандартната теория за частиците, този бозон който търсят в ЦЕРН и отговорен за свойството тежест вероятно един ден ще го регистрират, ако не, ще трябва да си променим теорията. С две думи, математиката ни е нужна, но не достатъчна. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 13:45

Ръстът на човека е стандартен признак, не основа на видово различие. Аз като съм висок, да не би да съм различен биологичен вид от по-ниските от мен? [smilie18]

Еволюция ще е, когато на норвежците им поникнат крила, а не това, че средният им ръст се увеличава. То и на американците средното тегло се увеличава, ама това не е еволюция. Или е? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 13:56

хахаха, mun4o и CyberGene ми направиха деня![smilie18] [smilie24]

ай, чао! в тая тема повече нема к'во да се каже[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   13-06-12 13:58

"Ръстът на човека е стандартен признак, не основа на видово различие."

А сега де, що е то признак? Тегло форма са признаци, крилата са еволюция ?! [smilie18] [smilie18] [smilie18] Машала.

ДА погледнем скъсяването на опашката до изчезването й. В началото е било само признак, т.е. нейната дължина, после е изчезнала и се е превърнала в еволюция [smilie10]

Та по тая логика пак ще ги докараме нещата, независимо как ги наричаме, признаци или еволюционни промени.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 14:01

Аз му говоря за ръст, което е мярка, той ми говори за опашка, което е орган. Дет се вика, ти му говориш, оно рупа ли рупа. Повече неам кво да кажа по темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 14:03

по логиката с опашката по-горе промяната на ръста ще стане еволюционна промяна, когато ръстът съвсем изчезне (т.е. стане 0, дзеро), или когато стане безкраен.

благодаря за вниманието![thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   13-06-12 14:08

Темата поне до тук беше интересна, сега стана и весела [smilie18] [smilie18] [smilie18] Мярка [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 14:10

тя е весела от самото начало, ако питаш мен - още с влизането на хора, опитващи се да разделят наука от философия[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   13-06-12 14:14

Крист, ти усети ли се как се смееш сам на себе си. По горе цитирах твоята логика на която ти се изсмя. Е как да се води сностен разговор с такива като теб?

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 14:26

вижте първия ми пост на тая страница


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nomadsl   
Дата:   13-06-12 14:57

Дълга тема. Естествено не мина и без "малце кютек", но явно това е част от човешката психика.

Още в началото аз постнах един линк. Бих казал, че там са синтезирани част от последните достижения на науката и еволюционизма. На руски е, но вече толкова поста има оттогава, че всеки истински еволюционист би проговорил този език. Между другото там Ескьов дава добри възгледи за проблема за нестигащото време. Изглежда развитието може да е много по-бързо, отколкото сме си представяли и тези няколко милиарда години са му достатъчни.

Мисля, че съм длъжен, като автор на темата да представя и моите възгледи. Лаик съм в областта, но това не ме притеснява. Авторът на най-известния обект - Вселената, също е известен лаик и няма никакви исторически или митологични податки да е притежавал специализирано познание. За Господ /Бог/ говоря. Да не говорим, че според Библията целият му трудов стаж е 7 дни.

Според мен в традиционната креационистка представа Бог, създавайки света и човека е имал на разположение7

1. Потенция - невъобразима мощ за реализация на тази колосална задача.
2. Идея - план /концепция/ за реализацията. Това включва и необозримо количество познание - тоест цялата възможна информация.
3. Воля - имал е желанието да реализира това деяние.

Какво би накарало според мен един индивид/?/ при положение, че разполага с цялата възможна енергия, цялата възможна информация и безкрайна непоколебимост да си даде този труд. /За непоколебимостта има податки, че е имал чести съмнения, дали твори добро./
Аз виждам една цел - Бог иска в края на краищата да се превърне в човек. Той иска да изпита страдание и той - вечният и безсмъртен иска да усети, какво е /макар и временно/ да ти бъде отнет живота /съществуването/. Затова и изпраща неговият възлюбен син - част от плътта му и роден от човешка жена на смърт. С една дума, мисля си, че любопитството на Демиурга е чисто емоционално и с нравствена окраска. Той - създателят на един несправедлив свят, питае жажда към справедливост и възмездие /виж заплахите със Страшния съд/.

За мен Бог с цялото грандиозно дело по съзиданието се стреми да трансформира своята безгранична мощ, познание и воля в един морален императив - справедливостта. Този, който по "задание" може всичко, иска да ограничи свободната си воля до разбирането за справедливост.

Сега за еволюционисткия и ограничено креационистки възглед. Струва ми се, че в понятието МАНВАНТАРА, разбирано, като огромен, цялостен и завършен цикъл има някакъв смисъл. Или целеполагане, както някой се изрази. Последователностите на този цикъл са:
1. Чрез акта на Големия взрив да се създаде огромна разлика в потенциала на енергии, така че тяхното постепенно усредняване /топлинната смърт/ да създаде резервоара от енергетични преходи за осъществяване на еволюционно развитие. Етапите на това развитие - елементарни частици, атоми и молекули, химия, органика и разум са белези от трансформация. Самата ДНК е нещото, което се стреми към безсмъртие и тя е субстанцията, която преминава през телата и истински живее. А самата тя е информация и хронология на развитието. След нея по информационен капацитет единствено следващо стъпало е разумът. Познанието предава данни не чрез унаследяване, а чрез обучение. Това са несравнимо по-големи възможности. Като практическо приложение натрупаната от развитието информация за какво се използва? За безкрайна борба и кратки малки победи и безкрайно забавяне на задължителния финал - топлинната смърт. Цялото изобретяване на живота в глобален план е действие в тази посока. А смисъл? Естествено съм ограничен със смислите, но това, което виждам в идеята за Манвантара е трансформацията на енергетичен потенциал в информационен. Дали ще го наречем архив на разума, глобално поле на съзнанието или др. не е от значение. Не съм далеч от идеята, че за този план има съществуващ и непознат до момента хардуер. Примерно поле, което носи познанието.

И така една Манвантара завършва, с нея и времето и през времето, когато време няма[smile] /не съществува/ , информацията по някакъв начин се превръща в енергетична потенция и се "отпочва" нов цикъл.

Едно глобално защо.
Ако това в някакво приближение е така, то защо???????????????? Какъв е смисъла?????????

При война взводния не знае плановете на ротния, който не знае плановете на командира на полка, който .... в крайна сметка никой не знае генералния план освен върховния главнокомандващ, който притежава цялата информация. Ако приемем, че в една структура на върха на пирамидата е една /?/ личност/?/ - създател, демиугр и т. н. , то какъв е смисълът от движение или война със самия себе си? /Ако приемем една вселена/. Човек, а по аналогия приемам, че и Бог може да води война със себе си само в нравствен план. Тоест отново морален императив. Дали наистина цялата шумотевица около съществуването в своята дълбока цел не е нещо, като любовта?

[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 15:09

"Хубаво, че има достатъчно хора, които са я разделяли науката от философия, иначе още щяхме да сме на ниво средновековие :) " hi5 :)

номаде, правилно ли разбирам че има всемогъщ бог който по заобиколен начин се стреми към разбиране на някаква за мен абстрактна справедливост? има ли абсолютна справедливост?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nomadsl   
Дата:   13-06-12 15:09

Може би по-точно би било да кажа, че с проекта си за човек, Бог иска да постигне идеята за себе си, като една справедлива и нравствена личност.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 15:16

Между другото креационизмът, макар да е разпространен осново в класическата си форма, според която създателят е авраамовият бог (според книгата Битие на библията), има и други видове креационизъм, въпреки че не са толкова популярни.

За мен лично тъврденията на класическите креационисти, които изхождат от библията, са също толкова абсурдни, както и тези на заклетите еволюционисти.

Пак за мен лично, бог не е задължително да е нещо одушевено, антропоморфно, още по-малко да изисква от нас да спазваме някакви неща, да ни съди и всички други небивалици (лично мнение), които пише в библията (или които се тълкуват масово) и т.н.

Това, в което вярвам аз е, че зад вселената и в частност земята и живота на нея, седи замисъл. Нещата имат смисъл. Какъв е той вероятно никога няма да разберем, а още по-вероятно не е и възможно да разберем. Не мога да го докажа по някакъв начин, така както никой не може да докаже, че няма смисъл, затова казвам, че го *вярвам*.



Публикацията е редактирана (13-06-12 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: boreto   
Дата:   13-06-12 15:18

guess who [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 15:20

тя има за цел да отговори възможно ли е от една органична супа да се навържат нужните съединения и оттам да се обясни възникването на живота.

Точно за това конкретно се съгласихме всички, че науката не го е доказала и не е намерила никакви доказателства все още. Според никсъна науката напредва с бързи темпове и ще може да се изкаже категорично по въпроса в бъдеще. Но засега нямаме отговор на въпроса, само имаме предположение, че се джуркали някакви неща в океана и от тях станало клетка.



Публикацията е редактирана (13-06-12 15:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 15:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 15:23

т.е. бог има някаква идея за себе си, но имам чуството че според теб тя е различна от неговата същност. затова той създава хората, за да бъдат това което него му се иска да е (грубо казано).

бог като "справедлива и нравствена личност" - по чии стандарти? Иранските, Българските, Гръцките, Немските? Има ли абсолютен (или обективен) морал?

а бог част от света ли е или стои в страни от него?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 15:24

guesswho, прочетох това, когато го каза и първия път в темата, имам сравнително добра памет, няма нужда да се повтаряш, а също така знам и конституцията на България, но мерси за напомнянето [smilie3]

Между другото ти също вярваш, че нещата нямат смисъл. Това е абсолютно същото. Дали ще твърдиш, че нещата имат смисъл, или обратното - че нямат смисъл, е чисто и просто вяра.

И понеже разбирам, че е важно да го чуеш:

Вярата е нещо, на което имаш право и никой не мое да те съди за туй [smilie3]



Публикацията е редактирана (13-06-12 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 15:39

Пак за мен лично, бог не е задължително да е нещо одушевено, антропоморфно, още по-малко да изисква от нас да спазваме някакви неща, да ни съди и всички други небивалици (лично мнение), които пише в библията (или които се тълкуват масово) и т.н.

Значи не става въпрос за бог, а за някаква свръх-сила с неясни мотиви, цели и методи. Защото нека си признаем - понятието за "бог" идва от навика на неграмотните да персонифицират непонятното и всяка една уважаваща себе си свръх-сила би била смъртно обидена от подобно принизяване. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 15:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nomadsl   
Дата:   13-06-12 15:40

" ..бог като "справедлива и нравствена личност" - по чии стандарти? Иранските, Българските, Гръцките, Немските? Има ли абсолютен (или обективен) морал?"

Стандартите имат известни разлики в зависимост от времето, културата и цивилизационното ниво при създаването на основния митологичен пласт. Впоследствие преписвачите и тълкователите са го актуализирали съобразно ситуацията.

За сега смисъл от живота виждам единствено в борба за минимизиране на щетите от Втория закон на термодинамиката. Но допускам и че това може да са само "местни стратегии", а основната задача да е нещо друго. Нещо, като нравствен императив. Мисля, че това не план в житейския смисъл, а по-скоро естесвена нагласа на материята.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nomadsl   
Дата:   13-06-12 15:42

ТълкУватели.
Който бърза, все завършва в редактора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 15:42

моралът е собствената ти съвест. освен ако не си някакъв психотичен случай, резултат от сериозна душевна травма, съвестта е винаги някъде там, и ти нашепва.. и те така..


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nomadsl   
Дата:   13-06-12 15:45

Guesswho, аз съм показал възможна причина. И тя е нравствена. Или нещо, като любовта.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: boreto   
Дата:   13-06-12 15:46

Бог е субект на социалния инженеринг. Къде го търсите преди милиард години?
[smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 15:46

Затова ще те поправя - предполагам, както цялата наука, че възникването на живота е без цел и без смисъл на тая планета

Противоречиш си. Науката не е разглеждала досега наличието или отсъствието на "смисъл" като казус, това е предмет на философията. Така че това твое предположение се явява *твое* и като такова е чисто и просто вяра.

Но никой не може да те съди в крайна сметка [smilie18]



Публикацията е редактирана (13-06-12 15:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 15:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   13-06-12 15:53

За личност се говори и има смисъл само когато има общество.


Липсата на общество обезсмисля понятието личност.

За проявата на воля от страна на Бога е смешна мисъл сама по себе си. Воля се проявява когато има препятствия, независимо от какъв характер. За чий му е на всевисшия воля, след като за него на практика не съществуват препятствия. Дори да е създал несъвършен свят, поради недообмисляне на мастър плана, той винаги и всякога може да го коригира. Както казват физиците, дотатъчно е само няколко цифри в определени константи след нулата да бъдат лекичко променени и ...рухва цялата конструкция. И ако бог не борави с цифри като нас, със сигурност има други инструменти - да ги наречем потенциометри [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 15:58

guesswho, ти си този, който не прави разлика между вяра и предположение и ти го доказах. Покаже ми коя научна дисциплина е обявила като предположение, че не съществува *смисъл* и ще си върна думите назад.

За мен ти имаш изгарящо желание да се причислиш към мнението на учените, но за съжаление не правиш разлика между философия и наука, което някак си автоматично те вкарва в категория сляпо вярващи на науката, т.е. ти си своего рода религиозен.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 16:02

абе, guesswho, ти не беше ли нещо на работа, както се оправда в другата тема? гледам, че половин час по-късно продължаваш да намираш време да пишеш в тая, а па там немаш време да хвърлиш едно око на една графика и две таблици?


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 16:02

Дори да е създал несъвършен свят, поради недообмисляне на мастър плана

Не богохулствай! [smilie5] Как дори можа да си помислиш, че всемогъщият, всезнаещ бог би могъл да допуска грешки?!

Ама да не влизаме в сферата на всемогъществото, че там е най-слабото място на всяка религия. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 16:03

.. и на всяка наука[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 16:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   13-06-12 16:14

: n1x0n , сори, това е само в сферата на фантастиката, т.е. в случай че, но ние всички вярваме, че няма такъв случай, иначе темата е безсмислена. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Апропо, при липсата на база дори понятия като съвършен губят смисъл. т.е. ако някой е създал света, то той го е създал някак си. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 16:16

заболя ме глават от попарата дето номада я забърква. Номаде, ти не ми отговори на въпроса, ами дори го усложни с добавянето на времето , мерси за което.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 16:17

естествено, че предполага, ако предполагаше иначе, щеше да се инвестира в изследвания, за да се докаже това или да се отрече. Но просто абсурдността на твърдението го е убила в зародиш и никой явно в научната среда не си прави дори труда да се замисли по тоя въпрос :)

Хахаха, започна вече да ме разсмиваш, което е добре [smilie18]

След подобен коментар наистина смятам, че ти си бил роден да си религиозен фанатик и просто по някакво стечение на обстоятелствата си станал просто обикновен заблуден фанатик, който си мисли (и вярва), че застава зад науката. Ти дори не знаеш какво точно е наука. Ти заставаш фанатично и неаргументирано зад твоя позиция, която е микс от наука и философия, изфабрикуван изцяло с идеята да ползва приписвани на науката измислени факти и кръчмарски тип шегички, за да докажеш, че си прав. Доказване на правота се прави с аргументи обаче, а не с вяра...

Доста жалко е, че точно в спора срещу религията (между другото аз не съм религиозен и съм силно подкрепящ науката човек) ти изпъкна като един почти сляпо религиозен фанатик. Всъщност е забавно и иронично [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 16:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 16:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 16:22

Покаже ми коя научна дисциплина е обявила като предположение, че не съществува *смисъл* и ще си върна думите назад.

Как да ти кажа, доказването на отсъствието на нещо - принципно не е обект на научните дисциплини.

Научният метод по-скоро би се заел с доказателство на обратното - че има смисъл... ако имаше някакви индикации, че от цялата тази работа ще излезне нещо. [smilie3]

Друг е въпроса, че лично аз намирам концепцията за липса на "Гранд План & Смисъл на Вселената и всичко останало" - за доста освобождаваща и пълна с изненади.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 16:22

Не си правиш услуга, повярвай ми. Отвсякъде лъсна вече, че не си наясно изобщо що е наука и какъв е предметът на науката и на философията. Всеки следващ опит да замажеш нещата само ги прави да изпъкнат още повече.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 16:25

Как да ти кажа, доказването на отсъствието на нещо - принципно не е обект на научните дисциплини.

Никсън, нали точно това казвам и аз, не четеш достатъчно добре. Използвам похвата на противоречието, за да докажа на guesswho, че това е предмет на философията, а не на науката, тъй като той твърди, че науката била направила предположение за липсата на смисъл. Затова аз го карам да ми покаже научна дисциплина, която е направила това предположение (аз много добе знам, че няма такава) и по този начин да му покажа, че това е философски проблем.

С което практически му доказах, че той не е наясно изобщо с науката, а просто я ползва като параван, за да "осмива" (в неговите собствени очи [smilie3] ) тези, с които не е съгласен.



Публикацията е редактирана (13-06-12 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 16:31

CyberGene[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 16:39

Съвсем зацикли, човек. Типичното поведение на хванат в ъгъла натясно опонент в диспут е като му кажеш, че си противоречи и той да отговори със същото. С кое си противореча, айде, дай да видим [smilie18]

Ето аз ти показах къде си противоречиш, но пак ще ти го покажа. Това е твое изказване:

Затова ще те поправя - предполагам, както цялата наука, че възникването на живота е без цел и без смисъл на тая планета

Науката никога не е предполагала нищо относно смисъла. Това е обект на философията. С това се разбра, че ти бъркаш философия и наука.

От там нататък вече както и да го въртиш и сучеш, нищо не излиза. Ето, че почна и нещо да се гордееш с някакви научни титли ли, не знам и аз кво [smilie18] Падна до нивото на Андрей, чието поведение ти сам определи като педерастко. Вади си изводите [smilie3]



Публикацията е редактирана (13-06-12 16:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 16:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 16:43

Снощи ядох пиле с къри. Некое друго въпросче? [smilie18] Тотално се обърка, но това се случва, няма проблем [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 16:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 16:46

Извинявай, че се наложи най-накрая да признаеш, че всъщност доказах, че не разбираш разликата между наука и религия, дори на цената на това да се повторя [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: mun4o   
Дата:   13-06-12 16:52

За съжаление, в материала на Еськов (претенциозно учебно помагало за ученици от средния курс) трудно се откриват някакви постижения на съвременната наука, освен ако не броим някои теории от ХIX век за такива. Изненадан съм обаче от това, че руския автор като еволюционист, които иска да изглежда модерно, докосва темата за липсващото време. Защото това е една от най-болните теми за всички еволюционисти - липсващото време. За техните фанстасмагории - как първичния бульон и първата жива клетка се превърнаха в човек, те се нуждаеха от много милиарди години. Краткото време означава невъзможност да се случи теоретичната им еволюция.Наистина, съвременната наука през ХХ век доказа по-друг начин липсващото за еволюционистите време. Като намери неоспорими доказателства, че животът на Земята е бил циклично унищожаван поне 5-6 пъти и всичко е започвало от начало чрез творческо съзидание от неизвестен дизайнер.Доказателства за това съществуват по целия свят. Да се запознаем поне с тези, които се намират в България
виж скромната ми статия "Северозапдна България срещу Чарлз Робърт Дарвин"

Струва ми се, че главният въпрос на темата - Креационизъм или еволюционизъм? - изсква първо отговор на въпроса - що е човек? Дали е еволюирала амеба или е сложно същество, което съдържа в себе си освен елементи от таблицата на Менделеев много по-важните и независими от материята субстанции - разум и безсмъртно съзнание?


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 16:55

Използвам похвата на противоречието, за да докажа на guesswho, че това е предмет на философията, а не на науката, тъй като той твърди, че науката била направила предположение за липсата на смисъл.

Аз не знам какви похвати ползваш и в какво сте се оплели с guesswho, просто обясних защо думите ти, които съм цитирал не е точно. Друг е въпроса, че много концепции минават към философията, защото не са издържали общуването с науката, а не защото са изначално философски. [smilie3]

Като цяло, вие започнахте първо да се нервите, второ да стигате да някакви фундаментални разминавания в интерпретацията на понятийната база на опонента ви. Така смислен спор не се получва - всеки си дъвче неговото до безкрай.

И още една препоръка, не казвайте през 2 изречения "доказах това, доказах онова", когато става въпрос за поредното ви лично мение, което не се явява доказателство по никакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 16:59

Никсън, бих искал да разглеждаш мненията ми в контекста на дискусията, която се води, а не да четеш "като дявола евангелието" и да ми вадиш единични изрази. Върни се на предната страница (13) и прочети първото ми мнение. След това прочети следващото ми мнение, от което е цитатът, който извади. Дължиш ми го, защото иначе просто ще приема, че искаш да се заяждаш на ниво отделни думи и изрази.

По въпроса с това кои концепции са минали от наука към философия, ще те попитам конкретно за въпроса със "смисъла". Според теб дали тоя въпрос първо са си го задавали учените или философите? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: burnmaster   
Дата:   13-06-12 17:26

mun4o много приятно четиво[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 17:40

Бе оставете ги да си живеят в средновековието. Нека се мислят за ~духовни~ ... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 17:45

Кои тва?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 17:48

Никсън, бих искал да разглеждаш мненията ми в контекста на дискусията, която се води, а не да четеш "като дявола евангелието" и да ми вадиш единични изрази.

Като основно действащо лице вероятно не осъзнаваш, но тази дискусия поне от 10 страници насам няма някакъв смислен контекст или и да има, той е крайно различен за всеки от спорещите.

Всеки си повтаря някакви неща, свързани с неговата си трактовка на понятията, които вие самите не пожелахте да си изясните в началото. Затова ме простете, ако трудно хващам кой, кога и кого иронизира, провокира, задява, опровергава и т.н.

По въпроса с това кои концепции са минали от наука към философия, ще те попитам конкретно за въпроса със "смисъла". Според теб дали тоя въпрос първо са си го задавали учените или философите?

Какво значи "смисъла" бе хора?! Смисъла на кое? На живота ли, на креацията ли, на човекът като вид ли, на химическите реакции ли, на Вселената като такава ли? Смисъла в ролята на неслучайност ли, в ролята на "големият план" ли, в ролята на предназначение, дестинация, цел...

И как точно "първенството" в разсъжденията по темата със "смисъла" доказват твоята или обратната теза? В древността е имало толкова неща, върху които е мислено чисто философски, докато науката не се е развила достатъчно за да има инструментариума, че да докаже или отхвърли някои виждания.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 17:50

Ми ти, оня - астролога, другия дето детето му се телепортира ...

~333~



Публикацията е редактирана (13-06-12 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: mun4o   
Дата:   13-06-12 17:57

Учителят пак е слязъл от Бузлуджа за провизии.[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 18:03

Какво значи "смисъла" бе хора?! Смисъла на кое? На живота ли, на креацията ли, на човекът като вид ли, на химическите реакции ли, на Вселената като такава ли? Смисъла в ролята на неслучайност ли, в ролята на "големият план" ли, в ролята на предназначение, дестинация, цел...

Да. Всяко от тези.

И как точно "първенството" в разсъжденията по темата със "смисъла" доказват твоята или обратната теза?

Не всяко нещо, което съм написал тук, е било с цел да бъде доказателство в подкрепа на някаква теза. Написах го като реплика на това твое изказване:

много концепции минават към философията, защото не са издържали общуването с науката, а не защото са изначално философски. [smilie3]

Тъй като темата в последните няколко страници се измести основно към тази за "въпроса за смисъла", то твоето изказване предполагам иска да покаже, че въпросите за смисъла не са издържали общуването с науката и тогава са минали към философията. Е, това не е така, защото въпросите за смисъла са си ги задавали философите още откакто се помним, доста преди науката да представлява нещо стройно, както сега. Ако не си имал предвид въпроса за смисъла, то тогава какво значение има това, че някои концепции минавали от наука към философия, ние тук говорим конкретно за дадена концепция, а не така генерално.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 18:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 18:06

Ми ти, оня - астролога, другия дето детето му се телепортира ...

Аз кво? Мисля се за ~духовен~ ли? А ти за телепат ли се мислиш, че знаеш аз за какво се мисля?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 18:10

Имам въпрос към теб - толкова ли се имаш за нищожество, че имаш нужда да знаеш, че някой е имал нужда и смисъл да те създава с някаква цел?

Нещо не ти схващам логиката. Точно обратното е. Имам себе си и всички хора на земята за прекалено сложни, за да съществуват просто така без смисъл и да са се пръкнали ей така от случайността, от нищото, без никаква предварителна идея и СМИСЪЛ.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 18:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 18:14

mun4o, много интересно четиво! ама к'во да се прави - дребните душици в науката трудно се изправят срещу системата и стадния инстинкт.. иначе при следваща възможност ще отскоча натам като ходя към Видин, хем наскоро видях и интересни снимки от региона


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 18:14

човека те пита защо се притесняваш да предположиш че няма умисъл или велик план свързан с твоето съществуване. Като изключим родителите ти.

аз бтв не съм бил планиран, та съм клиничен случай на случайност :)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: mun4o   
Дата:   13-06-12 18:18

Лелее, имам чувството, че духовната същност на Максим Горки общува с нас чрез нашия съфорумник, изпитващ гордост от случайния си генезис.


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 18:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 18:23

Въпросът за смисъла е философски. Ако смисълът беше дефинируема величина, то науката вече щеше да има теории за "смисъла".

Аз няма да обяснявам какво за мен е смисъл, не съм толков добър в думите, за да го обясня добре. Това, което усещам вътрешно в мен, и в което съм убеден, е, че възникването на живота на земята не може да е резултат на изцяло случайни явления. Фактът, че това не може да е случайно, ето това е за мен проявление на "смисъл".



Публикацията е редактирана (13-06-12 18:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 18:25

guesswho, мислех, че върнахме дискусията към такава, в която си говорим спокойно и без излишни категоризации. Обвиняваш ме, че не съм чел ли? Ако ще водим диспут, искам да е нормален, а не с някакви косвени изказвания от сорта на това, че опонентите ти не четат, тъпи са и прочее.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 18:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 18:27

това което усещам вътрешно в мен зависи от степента на консумация на различни субстанции като кафе, боб, леща, и други подобни. Затова съм се научил да ги различавам от мислите.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 18:28

Прости ми, българският не ми е най-силна страна. Обясни ми съвсем точно какво означава на български изразът "не може да няма", за да мога да ти отговоря конкретно на твоя въпрос.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 18:29

Психо, мисля, че ме беше игнорирал?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: mun4o   
Дата:   13-06-12 18:30

Днес явно е ден за връзка с отвъдното. Досега беше с Горки, сега се включи и Ленин.


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 18:31

"Но знанието има много голям недостатък - убива вярата и религията"

да, те за това като са питали Юнг вярва ли, че има Бог, той им рекъл, че не вярва, а знае, че го има. За който се чуди, кой ли е тоя - той е един дето, като му отвориш някои книги като ЕОН например, и се чувстваш един малък в сравнение с демонстрираната информираност там, тъй като почти всяко изрчение е препратка нанякъде..

абе никой дори от по-сериозните спорещи като n1xon и ivodam не отговори - като казвате "Аз съм" какво имате пред вид - сбор от случайно възникнали физико-химични процеси, носени от куп тор, и съответно имате ли нещо против да се отнасят към вас именно като към такива, или имате пред вид нещо друго? защо се засягате, ако ви обидят по-сериозно, при положение, че сте просто една случайност?


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 18:34

ти май повече си се впечатлил от Юнг, отколкото да си го разбрал. Споко, и дъщеря ми така "чете" книгите в момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 18:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 18:47

грешка...



Публикацията е редактирана (13-06-12 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 18:48

"ти май повече си се впечатлил от Юнг, отколкото да си го разбрал."

паранормалните явления в темата продължават - ся и телепатия се демонстрира[smilie18]

guesswho, да разбираме ли, че се считаш за купчина тор и нек'ви случайни био-химични процеси в нея? моля отговорът да е с "да" или "не"!


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: El_Fuego   
Дата:   13-06-12 18:50

Още ли не сте почнали да си говорите за эб@не?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 18:53

krist написа:

> "ти май повече си се впечатлил от
> Юнг, отколкото да си го разбрал."
>
> паранормалните явления в темата
> продължават - ся и телепатия се
> демонстрира[smilie18]
>
> guesswho, да разбираме ли, че се считаш
> за купчина тор и нек'ви случайни
> био-химични процеси в нея? моля
> отговорът да е с "да" или "не"!
>

Мое мен да ме питаш дали считам теб за купчина тор и нек'ви случайни процеси ... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: stzz   
Дата:   13-06-12 19:00

Хвърлям по едно око на темата от време на време и ми става едноооо.......веселоооо.
[cool]

И не щеш ли, хоп, чета новина -чиста случайност!
И вече не ми е весело, а малко досадно и дразнещо-защото се питам, защо аджеба автора на темата не участва в нея!?!
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 19:02

"Мое мен да ме питаш дали считам теб за купчина тор и нек'ви случайни процеси ..."

имайки пред вид, че визията на човек за другите отразява визията му за самия себе си, кАжи?[smilie18]

тук "човек" е използвано само образно все пак, да не се възгордееш нещо[smilie18]



Публикацията е редактирана (13-06-12 19:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 19:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 19:05

отива да търси най-големия възможен фейспалм[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 19:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 19:18

пас[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   13-06-12 23:56

абе никой дори от по-сериозните спорещи като n1xon и ivodam не отговори - като казвате "Аз съм" какво имате пред вид - сбор от случайно възникнали физико-химични процеси, носени от куп тор, и съответно имате ли нещо против да се отнасят към вас именно като към такива, или имате пред вид нещо друго?

За да се придържам към твоят инфантилен стил:
Ти си резултат от аматьорски усилия в кръжок по моделиране с глина, аз съм резултат от няколко милиарда години развитие и усъвършенстване.
На този фон - се отнасяй както искаш, аз на произход не се засягам, имайки предвид безспорното превъзходство на крайният резултат в мое лице.

защо се засягате, ако ви обидят по-сериозно, при положение, че сте просто една случайност?

Щото нещо скалъпено от кал за един следобед трябва да си мери приказките, когато общува с една уважаваща себе си случайност. [smilie18]

p.s.
И като споменахме шестият ден и калта - не знам някой да е свършил свестна работа в събота следобед...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   14-06-12 00:15

krist: Възприемането на Иводам насериозно, дори когато се тръшка, демонстрирайки обида и засегнатост, в този форум, е сериозна слабост, която трябва да се преодолява със системна и целенасочена работа, щото изкушението за такова възприемане е гоуемо... [smilie3]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 00:27

Никсъне, как пък реши, че през тия милиарди години всичко сАмо се е развивало и усъвършенствало, а не обратното? [smilie18]

Вероятността да се получи в океана клетка с ДНК е също толкова "огромна", колкото и вреоятността да се получат директно някакви свръхсъщества. Та откъде знаете, че не са се появили такива, ама с времето да са регресирали до сегашните полуидиоти?

Ето, ти, никсъне, съвсем категорично определи в темата за изтъпяването на децата, че днешните деца били по-тъпи отколкото ти, когато си бил дете. А уж си привърженик на еволюцията. Че то си е жива деволюция това [smilie18]



Публикацията е редактирана (14-06-12 00:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 00:29

> аз на произход не се
> засягам, имайки предвид
> безспорното превъзходство на
> крайният резултат в мое лице.

> нещо скалъпено от кал за един следобед трябва
> да си мери приказките, когато общува с една
> уважаваща себе си случайност.
.

Ахахахаха, touché ! [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (14-06-12 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 00:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 00:36

Вероятността да се получи в океана клетка с ДНК е също толкова "огромна", колкото и вреоятността да се получат директно някакви свръхсъщества. Та откъде знаете, че не са се появили такива, ама с времето да са регресирали до сегашните полуидиоти?

Щях да спомена неща като наука и прочие, ама се присетих, че в тази тема вече няма смисъл. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   14-06-12 00:37

Хора, занимавате се с глупости и почвате да минавате на лична основа. Айде, германците обърнаха лалетата, време е да спиме.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 00:38

Аз може би съм тъп (деволюирал от вас умниците, или все още в процес на еволюция от шимпанзетата, без да искам да ги обиждам), ама не разбрах по какъв начин да се обявиш за "безспорно превъзходен" спрямо някого се явява шах с пешката? Някъде по-назад в темата не се ли обявяваше като педерастко поведение?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: tantris   
Дата:   14-06-12 00:39

https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/tvsg4902.JPG






Креационизъм или еволюционизъм?

И двете дедо попе, и двете.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 00:42

CyberGene написа:

> Аз може би съм тъп (деволюирал от
> вас умниците, или все още в процес
> на еволюция от шимпанзетата, без
> да искам да ги обиждам), ама не
> разбрах по какъв начин да се
> обявиш за "безспорно превъзходен"
> спрямо някого се явява шах с
> пешката?

Не е шах с пешката ...































... с топа е. [smilie18] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 00:47

ама не разбрах по какъв начин да се обявиш за "безспорно превъзходен" спрямо някого се явява шах с пешката?

Ситуацията "шах с пешката" най-често описва шахматна партия, която се е превърнала в чисто забавление за едната от страните - което напълно съответства на състоянието на тази тема, поне от моята гледна точка... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 00:51

Да, тук съм съгласен. Шахът с пешката го даде ти, а когато ти я взеха с царя, ти попита "ама царят може ли да ми вземе пешката???", което е доста забавно и от моята гледна точка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 00:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 01:00

Няма нищо по-хубаво от това на всички да им е забавно. Хармония между кал и тор, един вид... единение на хумуса и подпочвеният слой!

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:05

Да де, ама защо при теб се получи тая дисхармония в едната тема да даваш примери за еволюция, а в другата - за деволюция...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Sheriff   
Дата:   14-06-12 01:07

То това е от цикличността на процеса, не е линеен просто. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:09

Сега последно, тоя процес случаен ли е или цикличен?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: kaiser.soze   
Дата:   14-06-12 01:09

Когато бях малък имаше една градска легенда, че ако сложиш косъм от опашката на кон във вода, след незнамколкосидни щял да стане змия! [smilie5] Та се чудя, ако това беше истина, процесът креационизъм ли щеше да е или еволюционизъм.


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 01:13

оня е изваян за 6 дни от кал

Ами, 6 дена... един следобед и то в събота, най-вероятно СЛЕД гадинките пълзящи и летящи. Смятай, хубаво че не ме е правил той - щях да съм му много обиден... егати отношението.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:17

Абе сега като се замисля, науката наистина доста напредна във ваше лице с последните няколко поста и току-виж очаквам да дадете отговор на това как се е появила клетка с ДНК в морето [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 01:28

Няма толкова ракия, че да ме накара да взема тази тема насериозно след последните 4 страници... това не пречи да опитам с водка! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 01:35

оплели наляво-надясно и Хоп! ДНК.

Е?! А смисъла?! Къде отиваш ти без смисъла, без замисъла, без ГОЛЕМИЯТ ПЛАН?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 01:35

С водка в бирени чаши ... [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:37

Аз не разбрах само защо някой трябва да взема темата насериозно, тя още от самото начало е несериозна с липсата на истински специалисти по темата и по някоя от гледната точка. Както се разбра, никой от вас еволюционистите не е учен, освен guesswho, ама той се крие като партизанин и не казва какъв точно е в БАН. Е, аз имам предположение, че може би се занимава с фолклористика, но все пак той да си каже [smilie3] Само Андрей има тапия и квалификации да говори за биология, ама той пък влезе и ни напсува дружно. Аз не съм теолог, най-малкото защото съм атеист [smilie18] Но пък нямам и тапия за антиеволюционист, какъвто се чувствам, така че и аз не се броя.

И кво излезе, някои се забавляваме, а други се опитвате да се напиете, за да започнете да се забавлявате [smilie18] Доста сте скучни.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:42

Трудно ми е да си представя, че може да не си учен от БАН, честно казано [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 01:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 01:48

Ти нали беше учен и даже имаше нам си колко тапии и да не показваш, че да не ми прилошее? В момента съм легнал стабилно на леглото и няма опасност, така че дай, разкрий ги тези тапии, развълнуван съм [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 02:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 02:01

Значи извинявам се, ако някой от пишещите по темата се припознае в определенията, ама се чудя едно нещо. В една друга тема преди време се разбра, че примерно аз ям каквото си поискам и колкото си поискам и си оставам слаб. Някои други хора не ядат почти нищо, едва ли не, а си остават дебели. Нещо еволюционно ли ще да има в тая работа, как седят точно нещата? [smilie3] Разбира се, логично е да се предположи, че развитите с милиарди години организми са имали време и да пнатрупат това-онова по тях си. Ние глинените, дето сме на няколко часа нескопосана работа в час по трудово нямаме такива развити и съвършени способности очевидно. Пък може и друго обяснение да има, знам ли... [smilie8]



Публикацията е редактирана (14-06-12 02:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 02:03

И кво излезе, някои се забавляваме, а други се опитвате да се напиете, за да започнете да се забавлявате

То и без алкохол е доста смешно... алкохола само предотвратява опитита на мозъка да се съпротивлява и да си мисли за логика, наука и прочие, несъвместими с тази тема неща.

Пусто с тази диета... няма пиене за мене. Но обещавам да не ставам сериозен, независимо от това!

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 02:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 03:12

Всъщност тая ми реплика беше в хумористичната категория [smilie3] Щото нали се забавляваме и оливаме от смях, пием си ракийка и т.н., приключихме отдавна с науката, аз просто се бъзикам. Така както вие се бъзикате с вярващите за седемте дни, като е ясно и на вас, и на тях, че едва ли някой го вярва буквално това, така и аз си се бъзикам с по-пълничките в темата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   14-06-12 10:23

яко, значи само на специалистите е позволено да мислят сериозно по въпроса от къде сме се появили, всички други могат да мислят само несериозно а в темите да се лигавят...правилно ли разбирам

андрей да го изключим от картинката, не го знам по какво е специалист ама бързо задраска ползата от присъствието си с арогантното си поведение. ама така е като не го уважават равните нему, идва да се отваря на лаиците

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 10:33

Доколкото видях едни неспециалисти (даже някои от тях са само кръчмари и графични дизайнери, в смисъл минали са и са заминали покрай науката като бързия влак) се опитват да обясняват на други неспециалисти (примерно физици и програмисти), че не разбирали от наука. И то не с аргументи, а просто така: не разбирали от наука [smilie18] Доколкото разбирам първите очевидно мислят сериозно по въпроса, а вторите - не [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: мара   
Дата:   14-06-12 10:53

нАуката е човешко високомерие.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   14-06-12 10:54

и при теб надушвам някаква арогантност май. недей си мисли че от кръчмар или графичен дизайнер нямаш какво да научиш за смисъла на живота и всичко останало. :) винаги човек бърка когато групира хората на обща основа и се изказва пренебрежително.

хубавото е че ще ми се издразниш та има шанс да запомниш репликата горе. някой ден гарантирам ти ще се сетиш и ще има "аз ти казах". не си лош младеж, само малко трябва да ти улегне комуникацията и да помъдрееш.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 11:00

На зло куче - зъл прът. Дълго време по темата устоявах на просташкия тон и високомерие, опитвайки се да водя нормална диксусия. Накрая тя премина в някакво чисто високомерие от страна на хора, претендиращи, че са на страната на науката. При положение че всички в темата сме неспециалисти, някои от които доста далеч от каквато и да е наука, и въпреки това позволяващи си да нарушат добрия тон с подигравките си и комплексарското си високомерие, не виждам смисъл защо аз трябва да се въздържам от арогантност в последните си мнения.



Публикацията е редактирана (14-06-12 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   14-06-12 11:14

даде, ама не всички кучета са лоши, и не през цялото време, това ти казвам. даже от БАН-ските старчета има какво да се научи. ей крист повечето време говори неща които са ми абсурдни ама вчера извади едни графики и ме накара хубаво да се замисля за това-онова.

аз тебе съм те навиквал в някаква друга тема точно на този принцип, обаче тука нямам проблеми с теб, по скоро ти не можеш да ми простиш, ама ще ти мине :)

всеки си изпуска нервите и му свършва търпението, въпроса е да не се изпокарваме с половината свят на общо основание...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 11:20

Конкретно в тая тема съм доста разочарован от Никсън. Винаги досега в дискусии е бил аргументиран и сдържан. Имало е случаи, в които не съм съгласен с него, но поне си има своята позиция и не се държи високомерно. В тая тема не знам кво точно му стана, но не видях от него аргументация, а само дуене и високомерие, което накрая премина в доста елементарен тип подигравка. Не че има значение аз от кого съм разочарован, но да си кажа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 11:26

написа:

> ама вчера извади
> едни графики и ме накара хубаво да
> се замисля за това-онова.

Извади графики, само дето преди няколко години изводите на krist бяха разбити на пух и прах като се екстраполираха данните от графиките и се видя, че визуалната прилика на графиката преди и след въвеждането на ваксините не се подкряпя от анализ с матеметически средства.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   14-06-12 11:27

какво имаш впредвид, имаш ли линк?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 14:02

Конкретно в тая тема съм доста разочарован от Никсън. ... В тая тема не знам кво точно му стана, но не видях от него аргументация, а само дуене и високомерие, което накрая премина в доста елементарен тип подигравка.

Да те помоля да се върнеш и да ми покажеш къде точно се случва това в онази част от темата, която още беше сериозна и конструктивна?
Че то аз се появих на 7-ма страница, доста след като се бяхте хванали за гърлата и имам 10-тина мнения общо, преди да почнем да се бъзикаме и темата да стане тотално несериозна към страница 11-12-та.
Абсолютно съм категоричен, че повечето от мненията ми са абсолютно в добър тон и изразяват мнение, зад което заставам и сега.

Това, от което всъщност си разочарован, е че го обърнахме на майтап в момент, в който ти още беше в апогея на мерака си да я дискутираш сериозно и доста СЛЕД като тази тема беше обърната на "доста елементарен тип подигравка" от krist - не от мен.
Абсурдно е да се обиждаш на някой, че не във всеки един момент е на твоята вълна в спора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 15:02

Как прецени коя част от темата е сериозна и конструктивна, при положение че вие еволюционистите от самото начало твърдите, че тезата на опонентите ви е несериозна и ненаучна? Един вид това ви дава право по всяко време да кажете, че темата вече е несериозна и можете да я обърнете на майтап и гавра с опонентите? Мда, аз имах желание да се проведе нормална и сериозна дискусия. Очевидно много добре си схванал, че "съм в апогея на мерака си да дискутирам сериозно", но вместо просто да се оттеглиш от дискусията (понеже я смяташ за несериозна), ти реши да започнеш да се гавриш, което аз лично го приемам като доста високомерно отношение към опонентите, особено когато те имат желание за сериозен разговор. Ако не ти се говори сериозно, просто си излез. Подигравката не ти прави чест. А това, че някой друг първи се бил подигравал с теб, не е изобщо оправдание ти да започнеш да се подиграваш с всички други. Малко стана в стил: ама другарко, той първи почна [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nomadsl   
Дата:   14-06-12 15:07

20 грама е едно малко питие в европейската традиция. Горе - долу толкова е и разликата между живото и неживото поне при човека.

Някой ще обясни ли на несведущите за еволюцията на грамажа?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: мара   
Дата:   14-06-12 15:22

20 грама как и да го гледаш е неква нова традиция [smilie5]
старата по сички стандарти е кило и канче [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 15:22

ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 15:40

Как прецени коя част от темата е сериозна и конструктивна, при положение че вие еволюционистите от самото начало твърдите, че тезата на опонентите ви е несериозна и ненаучна?

Ще ми бъде интересно да ме цитираш в частта, а която аз "от самото начало твърдя", че тезата ти е "несериозна и ненаучна". Ама не "вие", ами аз лично, защото ти този упрек го отправяш към мен директно.

Първо, защото аз в началото на тази тема не съм участвал ИЗОБЩО, включих се след средата. Второ, защото аз лично "теза" не съм коментирал, правил съм го спрямо някои от доводите в нейна полза, което изобщо не е същото.

Пък това, че ти реши в мен да търсиш комплексният идеологически враг - хич не е мой проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: El_Fuego   
Дата:   14-06-12 15:42

Заглавието на темата все ми се приижда като "Фелационизъм или полюционизъм".
Ама то съдържанието й, всъщност, вече клони в тази посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 15:48

Към Номадсл - не знам доколко е вярно това което се твърди, но не е в никакъв случай мистично. Ако погледнем кожата на човек с каква площ е, и каква роля играе бихме могли да намерим дори отговора. Но дори да не е там където го търсим, то в мъртвата материя го има същият феномен - цялото не тежи колкото частите си - основен закон за масовия дефект. И там няма душа, а само сили и материя.

Относно тези 21 грама да се изкажат хората занимавщи се с медицина, аз не съм го срещал като сериозен научен факт. Факт е, че човек като се напикае олеква с толкова с колкото се е напикал, потим се, минираме и т.н. сравнено с теглото на човек, тези 21 грама дори ми се виждат малко и вероятно да са в девиацията на грешката. Човек не е парче метал а жив организъм и е факт, че след клиничната смърт някой клетки продължават да живеят известно време, а те от своя страна ядат енергията и т.н.
Един изстрел в случайна посока е изстиването на тялото. Т.е. тялото изстивайки излъчва енергия пропорционална на площта му, а енергията е ...загуба на тегло. Но както казах, възможно предположение, вероятно дори има други различни отговори.
Аз лично не намирам нищо мистично и не го свързвам с душата. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 15:52

Ще ми бъде интересно да ме цитираш в частта, а която аз "от самото начало твърдя", че тезата ти е "несериозна и ненаучна". Ама не "вие", ами аз лично, защото ти този упрек го отправяш към мен директно.

Третото ти мнение по темата е следното:

На който са му примитивни доводите в полза на неговата теория - явно обича да опростява и доводите на опонента си.

Това че някой е опростил доводите на опонента си по какъв начин те кара да мислиш, че има примитивни доводи? Това не е логика, това е обикновено високомерие. Ти може да си се включил по средата на спора, но само след две твои мнения се изравни с тона на останалите еволюционисти по темата: пренебрежителен и надменен. Тонът ти ставаше все по-циничен и подигравателен до края.

А аз имам право да си избирам с кого предимно да споря в тая тема и в случая това си ти. Може би просто така ми е интересно, може да не намирам за нужно да отговарям на останалите, може да си ми комплексният идеологически враг, има ли някакво значение?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 15:55

Още нещо за което се сещам.

Тези 21 грама не би трябвало да са сериозен научен факт защото първо числото 21 трябва да е придружено с още едно - за време. Колко време след установяване на клиничната смърт. Известно е, че тялото изсъхва, разлага се и т.н. От друга страна това време няма кой да го определи с абсолютна точност. Кога точно настъпва смъртта, а ако се съживи човек, както се случва в някои случай, ще натежи ли отново? Т.е. точността на изтеклото време не може да бъде определена, поради сложността на задачата. С други думи тези 21 грама вероятно не са плод на научен труд.

Дано бях разбран, но според мен тези 21 грама не биха могли а бъдат възприети сериозно от сериозните учени. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 16:07

Това че някой е опростил доводите на опонента си по какъв начин те кара да мислиш, че има примитивни доводи? Това не е логика, това е обикновено високомерие.

Добре де... честно ли е да ми завъртиш думите точно на 180 градуса и накрая да го гарнираш с обвинвние във високомерие и липса на логика?! [smilie5]

Ти може да си се включил по средата на спора, но само след две твои мнения се изравни с тона на останалите еволюционисти по темата: пренебрежителен и надменен.

Не, нищо такова няма... върнах се и ги изчетох. Мога да ти пратя скрийншот, да си ги препрочетеш след ден-два, като се поохладиш малко /образно казано/.

Малко по-иронично съм отговорил на мунчо, ама честно казано на въпроса "ама дайте пример за еволюция?!" зададен от човек, който се предполага че има поне средно образование - не знам как да отговоря другояче.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 16:25

"Малко по-иронично съм отговорил на мунчо, ама честно казано на въпроса "ама дайте пример за еволюция?!" зададен от човек, който се предполага че има поне средно образование - не знам как да отговоря другояче."

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 16:45

Па може да няма човека ... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Luxor   
Дата:   14-06-12 16:48


има и сътворение, има и еволюция...

толкова ли е трудно да се разбере това нещо?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: мара   
Дата:   14-06-12 16:49

да изясним: тва е една картина, която се дооправя.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: mun4o   
Дата:   14-06-12 17:18

Извинете, къде е иронията, че не разбрах, нали съм само със средно ? В тъпнята за еволюцията на финландците или в другата милиционерска теза - за стадиите на развитие на ембрионите.[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 17:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   14-06-12 17:37

Като Фуего [smilie24]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: stzz   
Дата:   14-06-12 17:38

Уфффф, още ли я мачкате тая тема!
[smilie18]

И аз си мисля разни неща,въпреки че тази вариация на дума " Креационизъм " не бях я чувал.

Интересно ми е, възможно ли е да се изчисли вероятността еволюционните процеси, разглеждани като съвкупност от случайни събития да се изчисли за какъв период от време биха могли да протекат - чисто математически.

[smilie11]

Имам и други ???, обачееее.[beer] [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 17:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 18:12

" В тъпнята за еволюцията на финландците или в другата милиционерска теза - за стадиите на развитие на ембрионите"

Ясно, то не прави разлика между финландци и норвежци, ние се мъчим да му даваме примери за еволюцията [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 18:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 18:24

Има едно предаване по БРФ (байрише рундфунк) в което професор Харалд Леш зачеква точно този въпрос, за съжаление не си спомняма от коя точно година и месец е, иначе щях да го изровя. Жалко че по нашата телевизия не отkривам подобни неща, трябва да гледаме дискавъри и подобни. Вчера открих при немците другп подобно предаване и даже научин нещо ново - закон на Benford [smilie10] [smilie10] , който няма общо с тази тема де.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 18:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Luxor   
Дата:   14-06-12 21:43


guesswho,

създай една изпълнена със съдържание мисъл, която да помогне на Мара да разбере, как нейната картина е еволюирала самостоятелно в космическия вакум без чужда намеса.

тамън малко да се упражниш мозъка - то само с гледане на научо-популярни филми в ютюб не става тая работа...

ето, в началото Vinsent е споделил една дълбока мисъл, която човек може да подъвче известно време :)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 21:48

Luxor, картината живо същество ли е?

Не си ли схванал досега, че в темата се обсъжда произхода на живота?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 21:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Luxor   
Дата:   14-06-12 22:02


така е, без да си разбрал условието на задачата, не можеш да я решиш...

а чакате наготово...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 22:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Luxor   
Дата:   14-06-12 22:30


аз нямам въпрос към теб; и това не си разбрал...

следиш ли изобщо какво се пише тук?

виж, chill е по-наясно, с него веднъж водихме интересен диалог, той може, като начало, да ти обясни за произхода на материята (надявам се)

ако някой тук започва да се нервира, нека каже, нямам желание да развалям нечие настроение

все пак сме във фазата "настройване на логическото мислене"

без лични чувства

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 22:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: lillia   
Дата:   14-06-12 22:59

Нали Фройд беше казал, че – Ако човек почне да се интересува от смисъла на живота или неговата ценност, това означава, че той е болен.
Какво ли си е мислел за интереса към произхода на материята, живота или въобще за произхода[smilie8] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 23:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: lillia   
Дата:   14-06-12 23:21

по скоро с члена[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 23:25

Luxor написа:

> той
> може, като начало, да ти обясни за
> произхода на материята (надявам
> се)

Забравил съм ... [smilie11] К'ви ли съм ги говорил? Завалях ли? [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Luxor   
Дата:   14-06-12 23:43


ами давай сега на трезво [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 23:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: serjy   
Дата:   15-06-12 08:15

като го чета Luxor, помислих, че съм се клонирал [smilie5]
чудех се как да се вклюва в тая немаловажна тема, но не намирах момента. трудно е. Luxor [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: мара   
Дата:   15-06-12 11:22

[smilie5]
чудя се номада какво точно е очаквал от темата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.