Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18  19     всички  напред  последна
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 02:03

И кво излезе, някои се забавляваме, а други се опитвате да се напиете, за да започнете да се забавлявате

То и без алкохол е доста смешно... алкохола само предотвратява опитита на мозъка да се съпротивлява и да си мисли за логика, наука и прочие, несъвместими с тази тема неща.

Пусто с тази диета... няма пиене за мене. Но обещавам да не ставам сериозен, независимо от това!

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 02:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 03:12

Всъщност тая ми реплика беше в хумористичната категория [smilie3] Щото нали се забавляваме и оливаме от смях, пием си ракийка и т.н., приключихме отдавна с науката, аз просто се бъзикам. Така както вие се бъзикате с вярващите за седемте дни, като е ясно и на вас, и на тях, че едва ли някой го вярва буквално това, така и аз си се бъзикам с по-пълничките в темата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   14-06-12 10:23

яко, значи само на специалистите е позволено да мислят сериозно по въпроса от къде сме се появили, всички други могат да мислят само несериозно а в темите да се лигавят...правилно ли разбирам

андрей да го изключим от картинката, не го знам по какво е специалист ама бързо задраска ползата от присъствието си с арогантното си поведение. ама така е като не го уважават равните нему, идва да се отваря на лаиците

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 10:33

Доколкото видях едни неспециалисти (даже някои от тях са само кръчмари и графични дизайнери, в смисъл минали са и са заминали покрай науката като бързия влак) се опитват да обясняват на други неспециалисти (примерно физици и програмисти), че не разбирали от наука. И то не с аргументи, а просто така: не разбирали от наука [smilie18] Доколкото разбирам първите очевидно мислят сериозно по въпроса, а вторите - не [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: мара   
Дата:   14-06-12 10:53

нАуката е човешко високомерие.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   14-06-12 10:54

и при теб надушвам някаква арогантност май. недей си мисли че от кръчмар или графичен дизайнер нямаш какво да научиш за смисъла на живота и всичко останало. :) винаги човек бърка когато групира хората на обща основа и се изказва пренебрежително.

хубавото е че ще ми се издразниш та има шанс да запомниш репликата горе. някой ден гарантирам ти ще се сетиш и ще има "аз ти казах". не си лош младеж, само малко трябва да ти улегне комуникацията и да помъдрееш.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 11:00

На зло куче - зъл прът. Дълго време по темата устоявах на просташкия тон и високомерие, опитвайки се да водя нормална диксусия. Накрая тя премина в някакво чисто високомерие от страна на хора, претендиращи, че са на страната на науката. При положение че всички в темата сме неспециалисти, някои от които доста далеч от каквато и да е наука, и въпреки това позволяващи си да нарушат добрия тон с подигравките си и комплексарското си високомерие, не виждам смисъл защо аз трябва да се въздържам от арогантност в последните си мнения.



Публикацията е редактирана (14-06-12 11:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   14-06-12 11:14

даде, ама не всички кучета са лоши, и не през цялото време, това ти казвам. даже от БАН-ските старчета има какво да се научи. ей крист повечето време говори неща които са ми абсурдни ама вчера извади едни графики и ме накара хубаво да се замисля за това-онова.

аз тебе съм те навиквал в някаква друга тема точно на този принцип, обаче тука нямам проблеми с теб, по скоро ти не можеш да ми простиш, ама ще ти мине :)

всеки си изпуска нервите и му свършва търпението, въпроса е да не се изпокарваме с половината свят на общо основание...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 11:20

Конкретно в тая тема съм доста разочарован от Никсън. Винаги досега в дискусии е бил аргументиран и сдържан. Имало е случаи, в които не съм съгласен с него, но поне си има своята позиция и не се държи високомерно. В тая тема не знам кво точно му стана, но не видях от него аргументация, а само дуене и високомерие, което накрая премина в доста елементарен тип подигравка. Не че има значение аз от кого съм разочарован, но да си кажа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 11:26

написа:

> ама вчера извади
> едни графики и ме накара хубаво да
> се замисля за това-онова.

Извади графики, само дето преди няколко години изводите на krist бяха разбити на пух и прах като се екстраполираха данните от графиките и се видя, че визуалната прилика на графиката преди и след въвеждането на ваксините не се подкряпя от анализ с матеметически средства.

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   14-06-12 11:27

какво имаш впредвид, имаш ли линк?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 14:02

Конкретно в тая тема съм доста разочарован от Никсън. ... В тая тема не знам кво точно му стана, но не видях от него аргументация, а само дуене и високомерие, което накрая премина в доста елементарен тип подигравка.

Да те помоля да се върнеш и да ми покажеш къде точно се случва това в онази част от темата, която още беше сериозна и конструктивна?
Че то аз се появих на 7-ма страница, доста след като се бяхте хванали за гърлата и имам 10-тина мнения общо, преди да почнем да се бъзикаме и темата да стане тотално несериозна към страница 11-12-та.
Абсолютно съм категоричен, че повечето от мненията ми са абсолютно в добър тон и изразяват мнение, зад което заставам и сега.

Това, от което всъщност си разочарован, е че го обърнахме на майтап в момент, в който ти още беше в апогея на мерака си да я дискутираш сериозно и доста СЛЕД като тази тема беше обърната на "доста елементарен тип подигравка" от krist - не от мен.
Абсурдно е да се обиждаш на някой, че не във всеки един момент е на твоята вълна в спора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 15:02

Как прецени коя част от темата е сериозна и конструктивна, при положение че вие еволюционистите от самото начало твърдите, че тезата на опонентите ви е несериозна и ненаучна? Един вид това ви дава право по всяко време да кажете, че темата вече е несериозна и можете да я обърнете на майтап и гавра с опонентите? Мда, аз имах желание да се проведе нормална и сериозна дискусия. Очевидно много добре си схванал, че "съм в апогея на мерака си да дискутирам сериозно", но вместо просто да се оттеглиш от дискусията (понеже я смяташ за несериозна), ти реши да започнеш да се гавриш, което аз лично го приемам като доста високомерно отношение към опонентите, особено когато те имат желание за сериозен разговор. Ако не ти се говори сериозно, просто си излез. Подигравката не ти прави чест. А това, че някой друг първи се бил подигравал с теб, не е изобщо оправдание ти да започнеш да се подиграваш с всички други. Малко стана в стил: ама другарко, той първи почна [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: nomadsl   
Дата:   14-06-12 15:07

20 грама е едно малко питие в европейската традиция. Горе - долу толкова е и разликата между живото и неживото поне при човека.

Някой ще обясни ли на несведущите за еволюцията на грамажа?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 15:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: мара   
Дата:   14-06-12 15:22

20 грама как и да го гледаш е неква нова традиция [smilie5]
старата по сички стандарти е кило и канче [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 15:22

ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-12 15:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 15:40

Как прецени коя част от темата е сериозна и конструктивна, при положение че вие еволюционистите от самото начало твърдите, че тезата на опонентите ви е несериозна и ненаучна?

Ще ми бъде интересно да ме цитираш в частта, а която аз "от самото начало твърдя", че тезата ти е "несериозна и ненаучна". Ама не "вие", ами аз лично, защото ти този упрек го отправяш към мен директно.

Първо, защото аз в началото на тази тема не съм участвал ИЗОБЩО, включих се след средата. Второ, защото аз лично "теза" не съм коментирал, правил съм го спрямо някои от доводите в нейна полза, което изобщо не е същото.

Пък това, че ти реши в мен да търсиш комплексният идеологически враг - хич не е мой проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: El_Fuego   
Дата:   14-06-12 15:42

Заглавието на темата все ми се приижда като "Фелационизъм или полюционизъм".
Ама то съдържанието й, всъщност, вече клони в тази посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 15:48

Към Номадсл - не знам доколко е вярно това което се твърди, но не е в никакъв случай мистично. Ако погледнем кожата на човек с каква площ е, и каква роля играе бихме могли да намерим дори отговора. Но дори да не е там където го търсим, то в мъртвата материя го има същият феномен - цялото не тежи колкото частите си - основен закон за масовия дефект. И там няма душа, а само сили и материя.

Относно тези 21 грама да се изкажат хората занимавщи се с медицина, аз не съм го срещал като сериозен научен факт. Факт е, че човек като се напикае олеква с толкова с колкото се е напикал, потим се, минираме и т.н. сравнено с теглото на човек, тези 21 грама дори ми се виждат малко и вероятно да са в девиацията на грешката. Човек не е парче метал а жив организъм и е факт, че след клиничната смърт някой клетки продължават да живеят известно време, а те от своя страна ядат енергията и т.н.
Един изстрел в случайна посока е изстиването на тялото. Т.е. тялото изстивайки излъчва енергия пропорционална на площта му, а енергията е ...загуба на тегло. Но както казах, възможно предположение, вероятно дори има други различни отговори.
Аз лично не намирам нищо мистично и не го свързвам с душата. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   14-06-12 15:52

Ще ми бъде интересно да ме цитираш в частта, а която аз "от самото начало твърдя", че тезата ти е "несериозна и ненаучна". Ама не "вие", ами аз лично, защото ти този упрек го отправяш към мен директно.

Третото ти мнение по темата е следното:

На който са му примитивни доводите в полза на неговата теория - явно обича да опростява и доводите на опонента си.

Това че някой е опростил доводите на опонента си по какъв начин те кара да мислиш, че има примитивни доводи? Това не е логика, това е обикновено високомерие. Ти може да си се включил по средата на спора, но само след две твои мнения се изравни с тона на останалите еволюционисти по темата: пренебрежителен и надменен. Тонът ти ставаше все по-циничен и подигравателен до края.

А аз имам право да си избирам с кого предимно да споря в тая тема и в случая това си ти. Може би просто така ми е интересно, може да не намирам за нужно да отговарям на останалите, може да си ми комплексният идеологически враг, има ли някакво значение?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 15:55

Още нещо за което се сещам.

Тези 21 грама не би трябвало да са сериозен научен факт защото първо числото 21 трябва да е придружено с още едно - за време. Колко време след установяване на клиничната смърт. Известно е, че тялото изсъхва, разлага се и т.н. От друга страна това време няма кой да го определи с абсолютна точност. Кога точно настъпва смъртта, а ако се съживи човек, както се случва в някои случай, ще натежи ли отново? Т.е. точността на изтеклото време не може да бъде определена, поради сложността на задачата. С други думи тези 21 грама вероятно не са плод на научен труд.

Дано бях разбран, но според мен тези 21 грама не биха могли а бъдат възприети сериозно от сериозните учени. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: n1x0n   
Дата:   14-06-12 16:07

Това че някой е опростил доводите на опонента си по какъв начин те кара да мислиш, че има примитивни доводи? Това не е логика, това е обикновено високомерие.

Добре де... честно ли е да ми завъртиш думите точно на 180 градуса и накрая да го гарнираш с обвинвние във високомерие и липса на логика?! [smilie5]

Ти може да си се включил по средата на спора, но само след две твои мнения се изравни с тона на останалите еволюционисти по темата: пренебрежителен и надменен.

Не, нищо такова няма... върнах се и ги изчетох. Мога да ти пратя скрийншот, да си ги препрочетеш след ден-два, като се поохладиш малко /образно казано/.

Малко по-иронично съм отговорил на мунчо, ама честно казано на въпроса "ама дайте пример за еволюция?!" зададен от човек, който се предполага че има поне средно образование - не знам как да отговоря другояче.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  10 ..  16  17  18  19     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.