Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  18  19     всички  напред  последна
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 00:50

психоихо, мисля че опитваш леко да избягаш от въпроса ми[smilie3] нека го подкрепя с още един: успял ли е някой да накара прост сбор от физико-химични процеси да творят посочените от мен, че и посочените от теб шедьоври? имам пред вид да създаде нещо наистина уникално, което не го е имало преди това в главата на човека-дизайнер, за разлика от изкуствения интелект, щот' знам, че ся веднага ще се хване някой за него?


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivodam   
Дата:   13-06-12 00:52

Хохоо, Андрейчо пак май го е хванала критическата, че се е развилнял по нощите като каруцар и се изпокара със сума ти народ. Андрейчо, ще те разберем и изтърпим, не се притеснявай, светило наше.

Все пак позволи няколко другарски забележки:

Понеже спомена Вагнер: същият този Вагнер е имал син Зигфрид, който си е бил една от най-известните педеруги на своето време. Което не му е попречило да има 4 деца. Трудно мога да се сетя за нещо по-жалко от това, да се доказваш, че си мъж чрез децата си. И ще ми приказваш за комплекси [smilie18]


Прочее, ако наистина имаше поне някакво истинско образование и култура, щеше да знаеш че Дупница е дала доста ценни хора на страната ни, ма де да падаше тая култура от небето...

А между другото, продавам не само салами и скариди, ми и куп други неща, и съм готов да се обзаложа, че си част от стадото, което храня, по един или друг начин. Виж, на твоите ваксини не разчитай аз да стана клиент, схвана ли разликата? [smilie18]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (13-06-12 08:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:52

изобщо не бягам, ами ти отговарям много директно. прочети пак.

освен това никой от разумните хора в тази тема не твърди че "прост сбор от физико-химични процеси" създава шедьоври или има възвишени мисли. та, накъде биеш?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 00:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 00:59

аз ви писах няколко страници по-напред за темата за свободната воля :) ще го докарате до там до утре, но аз отивам да регенерирам

п.п. обзалагам се че крист няма да поеме аргумента за сложната клетка...въпрос на когнитивен дисонанс за съжаление



Публикацията е редактирана (13-06-12 01:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 01:00

guesswho написа:


> Най-важния следствен въпрос, който
> би могъл да се постави е дали ако
> пресъздадем цялата мозъчна
> структура в софтуерна програма, тя
> ще има душа и дали тази душа ще е
> ксерокопие на донора си. И дали
> един компютър, докаран дотам, че
> може да отговаря на въпроси, да
> комуникира с хора, да "разбира"
> свободно език и да "мисли",
> всъщност е одушевен?

[smile] Той psychoiho доста отдавна се опита да насочи разговора в посока на отговора май [smile] Спомена някъде по-горе за темата за свободната воля [smile]
Компютърът, който ще програмираш (т.е. научиш [smile] ) дори да разсъждава ще има ли свободна воля?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 01:01

Еееееее с psychoiho за втори път тази вечер сме писали едновременно [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 01:03

е, ти наистина ли питаш накъде бия?:

щом "никой от разумните хора в тази тема не твърди че "прост сбор от физико-химични процеси" създава шедьоври или има възвишени мисли", а едновременно с това според еволюционистите, които изобилстват в темата, човек е именно "прост сбор от физико-химични процеси", то са възможни следните изводи (един или повече от тях):

1. еволюционистите не са сред разумните хора в тая тема
2. има нещо, много важно, което еволюционистите не могат да обяснят и то клати цялата им система
3. еволюционистите вярват, че има душа и/или дух, което пък е в противоречие с основните им теории..

май може и други изводи да се направят, ама се поуморих, че стана късно, простете[smilie8]

П.П. в началото на страницата поставих още един въпрос, и един към guesswho на предишната[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 01:06

ето ти доказателство че няма нищо случайно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 01:09

мдаа, какво ви казах за крист и когнитивния дисонанс...

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 01:09

И като си помисля, че сме 2012 ... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 01:10

к'во значи "не се вдетинявай"? дежурен начин да отговориш когато си хванат натясно?[smilie3]

иначе съм съгласен, че най-важният въпрос наистина е тоя за свободната воля, сори но не четох цялата тема.

п.п. на въпроса за клетката - той може да бъде обърнат и от другата страна - CyberGene вече го погледна от там - нещо толкова сложно се е пръкнало от само себе си, па ако ще не 4,5, ами и 100 милиарда години да е съществувало? вие наистина ли го вярвате? моля, ако е възможно, поне опитайте да отговорите и на другите ми два въпроса! поне пред себе си[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 01:12

guesswho свободна воля означава друго - ти вземаш решенията и те не са изцяло предопределени. Свободната воля не се покрива с понятието свобода. Аз не говоря дали изкуствения интелект ще бъде свободен. Говоря дали след като го програмираш той ще може да взема решения, които не са следствие от твоята програма [smile] Защото според християнството Бог е дал на човека точно това, това е свободната воля [smile] Това, разбира се не включва избор на случаен принцип, и то по поне две причини - първо защото това всъщност не е свободна воля защото не воля и второ защото все пак е в зависимост от твоя алгоритъм.
Човекът наистина се влияе в избора си и в поведението си от реалността и от предишния си опит, но може да взема решения, които водят до нови неща - такива които са били напълно непознати за хората до този момент. Друг е въпросът дали тези неща, сами по себе си, са съществували концептуално [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 01:18

Ами точно това казвам и аз [smile] Мисленето не е свободна воля.
То е от нещо обусловено. Ако хората обаче се влияеха в поведението си само от предишния си опит и нравствената система на заобикалящото ги общество те нямаше да създават нищо ново - нямаше да създават нови форми на общество нито нови нравствени системи.
Точно това имам предвид, че твоя изкуствен интелект може да имитира човешкото мислене дори, но това не означава,че полученото нещо ще има свободна воля [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   13-06-12 01:18

аз каталясах, та душата ми нещо взе да излиза от релси. май ми пада кръвната захар, та, имам 2 неща да кажа за последно:
1)ако има господ, той е садист. може би добронамерен (съмнявам се), но садист и кофти пич. Или просто не ни забелязва.

2) малко поезия ;)
"jesus built my car
it's a love affair
mainly jesus and my hot rod

yeah, fuck it!"

3) благодарности на всички които се държаха добре и направиха разговора много интересен за мен. Благодарности и на другите, ама по-малки.



Публикацията е редактирана (13-06-12 01:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: krist   
Дата:   13-06-12 01:22

а, ти мислиш ли, че двама, израсли в една и съща среда, например в ислямска държава, в един и същ град, в една и съща махала мислят абсолютно еднакво? ами мислиш ли същото за други двама, израсли в християнска държава? аз бтв. доброволно изпадам в как беше "когнитивен резонанс" и простете, напускам темата за заслужена почивка. не ме чакайте и утре, т.е. вече днес, имайки пред вид, че предполагам как ще продължи спорът[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-06-12 01:23

и аз също напускам май [smile] Лека нощ на всички [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   13-06-12 01:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  9  10  11 ..  18  19     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.