Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  18  19     всички  напред  последна
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:34

Хубаво е като влизаш в спорове, да боравиш с точни аргументи, а не да ме пращаш по музеи да гледам нещо, дето не го знаеш точно какво е.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: burnmaster   
Дата:   12-06-12 21:34

Категорично съм против , да имам нещо общо с маймуните.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:37

И аз нямам желание да споря с теб, guesswho. Ти нямаш аргументи, изразяваш някакви позиции от "гледната точка на вселената" и бъркаш много сериозно религия с креационизъм. Аз нямам желение да те убеждавам в нищо, имай си разбиранията, които имаш, само че когато ти липсва аргументация и бъркаш сериозно понятията, е добре да не налагаш своите разбирания.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:37

guesswho ами истината е, че когато говорим за този въпрос и стигаме до този момент - независимо дали ще го наречем сътворение или ще го наречем Големия взрив - нашия човешки разум ни кара да се питаме "А какво е имало преди това"? Този въпрос е много подвеждащ, защото в моментът в който е създаден светът, той е създаден с всичките си характеристики, разбира се. Времето е просто една от характеристиките на света. И физиката и християнството имат еднакво схващане по този въпрос - очевидно е, че не трябва да разсъждаваме от гледна точка на хронологично време. Така в християнството се счита, че Бог е извън времето и това е много разумно, тъй като като е просто една от характеристиките на този свят времето е създадено заедно с него. Тоест разсъждения от рода на "преди" и "след" са не на място в този случай. Преди това би било считано за фантастика във физиката, но след като преди десетилетия вече опитите да се обедини ОТО/СТО с квантовата механика доведоха до теорията на струните и физиците започнаха да говорят не само че времето е просто четвърто измерение, но започнаха да описват математически модели на света с повече от десет измерения, нещата стават по-сложни [smile] Опростяването на всичко това до елементаризъм не би било нито автентично християнство, нито "автентична" физика [smile] Сега става ясно защо всъщност древните като са казвали Философия и са имали предвид наука изобщо [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: burnmaster   
Дата:   12-06-12 21:38

guesswho иди кажи на тигъра че го е родила котка [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:39

Между другото, познаваме ли се лично с теб? Не че нещо, но предпочитам по собствено име да се обръщат към мен хора, с които се познавам лично, иначе предпочитам да ползваш никнейма ми.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 21:43

HSGeorgiev, пич, незнам какво си учил но ми скри шапката. Много кондензирано и смислено обясняваш. Да имаш съвет за някоя книга в стил "история на философията" или "история на религиите" където така да са систематизирани нещата? Нормално тези теми ги описват толкова мъгляво че се отказвам на втората страница.

П.С. следваща тема - има ли свободна воля :)

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:46

Ми ето, аз те питам, защо не наблюдаваме междинни форми в момента, защо еволюцията вече не протича, спряла ли е, какво? Ти ме пращаш в някакъв музей да гледам нещо, дето и ти не го знаеш какво е. Това аргумент ли е според теб? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:46

psychoiho, като си тръгнал с "история на ..." няма нищо лошо да започнеш с "Кратка история на времето" [smile] Хокинг е просто непостижим [smile] Ако бях религиозен фанатик, той щеше да ми е идола [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Wania   
Дата:   12-06-12 21:47

nomadsl, знаеш ли, че приличаш в лице на един голям фотограф Мишел Конт, но само в лице?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: ivjordan   
Дата:   12-06-12 21:47

Аз проспах развитието на темата, но понеже някой се хвана за сравнението ми между делфина и акулата и че били много различни - именно, това съм имал предвид, едното е бозайник, другото риба, т.е. развили са се по различен начин, но на външен вид изглеждат учудващо сходно, т.е. конвергентна еволюция. Най-удачната форма за дадена среда се постига по различни пътища.
И понеже дедо Ви Боже е имал безкрайно въобръжение, създал е риба и бозайник, които изглеждат сходно, но са коренно различни. И това само в третия ден, примерно, щото другите му дни са били доста натоварени с други работи...(може и да не е третия, не ми се проверява сега в библията, кога е създадена всичката жива гад).

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:50

Абстрахирай се от библията изцяло, тук не говорим за нея. Абстрахирай се и от дядо ти боже. И след това пробвай пак да обясниш за конвергенцията [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:52

Айде покажи ми сега научен факт, че СПИН е резултат от еволюция. Нека да почнем от едно нещо, защото ти е разпокъсана мисълта [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 21:54

HSGeorgiev, чел съм го хокинг, някои неща хубаво обяснява. Но ми е интересно да "мина" през философите.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:55

guesswho, какво е еволюция?
Ти спориш, че организмите се променят или спориш че организмите се усъвършенстват?
СПИН е много лош пример, най-малкото защото не можеш да докажеш, че не е резултат от човешка дейност.
Ако защитавах твоята гледна точка по-скоро бих посочил наличието на различни примати, отпадането на някой от тях (неандарталци и т.н.) и промените насочени към пригаждане у Homo sapiens [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   12-06-12 21:57

psychoiho, ами там не се сещам [smile] Но няма лошо да се четат и директно "Диалозите" на Платон и Свети Василий Велики [smile] Само че да, повечко време ще отнеме. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 21:57

CyberGene , ти хомо сапиенс за какво го считаш? за някаква задънена улица в еволюцията ли? Ти самия си член на вид който се изменя с всяко поколение.

иначе, нещо не мога да разбера каква ти е тезата? имаш ли теза или просто се чекнеш с първия който ти се върза?

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 21:58

guesswho, ти май не знаеш изобщо кое наричаш еволюция, бъркаш го с мутация... Чудя се защо ли продължавам да споря с теб [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Креационизъм или еволюционизъм?
Автор: Стефан   
Дата:   12-06-12 22:00

Ми нали точно мутациите са двигател на еволюцията [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4 ..  10 ..  18  19     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.