Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Правен въпрос
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 15:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос
Автор: pachanga   
Дата:   12-06-12 15:55

ако го подпишеш значи си съгласен... винаги имаш избор. никой не ти е опрял пистолет в главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос
Автор: lillia   
Дата:   12-06-12 15:56

По тая логика моя работодател що не ми пусне и един граждански договор за същата работа и да ми плаща и там същата заплата. Аз приемам.[smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос
Автор: ejko   
Дата:   12-06-12 16:07

Е може и да ги осъдиш... Един познат навремето осъди HP България, защото му искаха да му снимат личната карта и било част от политиката по назначаване...

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос
Автор: mun4o   
Дата:   12-06-12 17:23

Автор: japanese
Дата: 12-06-12 15:34

а кога не е възможно?


В този случай.Трудовият договор за една и съща работа и с един и същ работодател изключва коректността на гражданския.
От нарушението има двама облагодетелствани: - ти (по-малко удържани данъци и осигуровки) и твоя работодател - по-малко осигурителни плащания за негова сметка. Т.е., докато не ви хванат - всички би трябвало да сте сте доволни:-)


Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос
Автор: ovcharcheto_kalitko   
Дата:   12-06-12 17:45

В Кодекса на труда, който принзавам си не съм чел подробно сслед последните промени бе записано, че за всяка трудова дейност извън основния трудов договор, дали граждански или втори трудов договор, работодателят може да иска това да става само с неговото изрично съгласие. Колкото до гражданския договор - едно време имаше дебати за това кой е граждански и кой прикрит трудов договор. Тогава се появи нещо като определение, което бе разпространено, че граждански договор се сключва за определена работа, но в него не могат да се включват клаузи за място на работа, работно време. Или: Ако някой ви каже ще работиш от 8 до 5 като барман на граждански договор - това е прикрит трудов договор. Но ако ти каже - направи ми менютата на бара за 1 месец - това е граждански. Колкото до правото на работодатела да разрешава или не допълнителната трудова дейност - това кореспондира с членовете, които определят работното време и почивките и според които междудневната почивка не трябва да е по-малка от 12 часа, а междуседмичната - по-малка от 24 часа. Както и с разни други наредби и нормативни документи. Целта е да може работодателя сам да се пази от евентуално заведени дела за трайни увреждания, професионални заболявания и други такива претенции, когато производството е рисково или с вредни условия на труд. Идеята: Например - работиш като металург. Трудова дейност, която е във вредни и опасни условия на труд. Води се първа категория труд и осигуровките, които работодателя плаща са много по-високи от тези за работещите при норрмални условия или трета категория. Сега цифрите не ги знам, но по-рано бяха 55 за първа и 45 за втора и 35 за трета. Освен това, за категориите над трета се предвижда и намален работен ден. Та по тази причина е позволено на работодателите да забраняват допълнителен труд извън основния трудов договор - осигуряване на нормативната почивка, която са задължени да ти дават по закон, с цел да си отпочинал и възстановен за следващия работен ден, да се намалят рисковете за твоето здраве и рисковете от трудова злополука вследствие на умора или поради внезапно възникване на здравословен проблем, който евентуално е причинен от допълнително положения труд, както и за превенциа на отсъствията за временна нетрудоспособност, евентуално причинена от злополуки при допълнителната трудова дейност. Или с две думи: "Ти работиш за нас. И ще работиш само за нас. Ако ти стане нещо по време на работа, то да е от работата ти при нас. А не след работа да караш такси, да катастрофираш, да счупиш крак или ръка и после ние да се чудим как да ти търсим заместник. Или пък да въртиш геврека до 3 през нощта и утре да паднеш върху струга и да ти откъсне пръст."

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос
Автор: guesswho   
Дата:   12-06-12 21:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос
Автор: dobriman   
Дата:   12-06-12 21:10

може
без никакъв проблем!

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос
Автор: asahi   
Дата:   12-06-12 21:34

Има доста професии, в които натоварването е регламентирано и не може да се превишава. Прост пример - щофьор на камион или автобус. Има и по-сложни.

Може да се работи на основен трудов договор и допълнителен трудов договор. Аз работя на 2 места законно 8+2 часа.

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос
Автор: dobriman   
Дата:   13-06-12 06:28

Асахи, човека едва ли е шофьор на автобус.
Най-вероятно става въпрос за офис - я програмист, я дизайнер, предпечат... нещо такова.
Работодателя иска да спести 10тина % от заплатата му (което аз подкрепям). Въпреки, че разликите вече не са толкова големи и не си заслужава чак толкова.
Лично аз съм практикувал тази система преди - не е незаконно и се пестят излишни пари.

Към автора: само си взимай всеки месец служебните бележки за внесените данъци, защото трябва да подаваш данъчна декларация!

Отговори на това съобщение
 Re: Правен въпрос
Автор: asahi   
Дата:   13-06-12 08:49

При програмиста е същото. 12 часа с по 15мин на час почивка и 12 часа почивка + седмична почивка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.