Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: deltalink   
Дата:   12-06-12 10:57

>>Да я запишем на флашка? Опа, много консумирала флашката.

Хаха
Само флопи не си опитал да му закачиш ;)
Всъщност споделянето вече би трябвало да става само през облаците.
Нъл' тъй?

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   12-06-12 11:09

CyberGene
това, че ти си говориш автоматично, не значи, че и така наречените от теб хейтъри го правят. Аз на макбуците съм им вадил карантиите още по времето когато морският е бил фен на сони (които между другото също са големи боклуци) и мога да ти кажа, че отвътре са като всеки един редови лаптоп - нищо специално, чупят се като всяка една друга машина, конструкцията им е по-калпава отколкото на някои други лаптопи (dell), някои модели са с объркан дизайн в следствие на което по самият корпус се получават счупвания и други подобни - абе made in china си личи отвсякъде. Маковската OS си има предимства и недостатъци спрямо Win 7, но хайде по отношение на софтуера да кажеме, че мнението ми не може да е изчерпателно защото не си падам особено по софтуера, само ще вметна, че съм виждал как забива, как фотошопа се влачи на мак машини също както и при Win базираните понякога.
С други думи - машина като всяка една друга, но макфеновете не престават да изтъкват колко невероятни продукти имат и траят като мишки, като се появи някои проблем и при тях. Ретина дисплей ? Каква полза от това, че самсунг или LG са направили хубав дисплей като половин година след като ти изтече гаранцията, заради недомислено охлаждане проектирано от епъл дъното се скапе и за "ново" дъно ти искат 800 и отгоре долара и съм написал НОВО в кавички, защото ако си достатъчно тъп, за да си го купи ще получиш такова, което е ремонтирано N-на-брой-пъти, но въпреки това ти го продават за ново - това е сервизната политика на всяка една компания, която произвежда лаптопи - от пакърд белл през епъл та чак до dell - всички са един дол дренки, нищо в лаптопите не е специално, просто някои са с различен цвят [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 11:47

deltalink написа:

> >>Да я запишем на флашка? Опа, много
> консумирала флашката.
>
> Хаха
> Само флопи не си опитал да му
> закачиш ;)

Флопи и външен диск. Щото знам какво ще стане (нищо) та въобще не пробвам. [smilie18]

> Всъщност споделянето вече би
> трябвало да става само през
> облаците.
> Нъл' тъй?

Не.

Гледай сега, не трябва аз да нагаждам начина си на работа (workflow) към софтуера, софтуерът трябва да е достатъчно универсален, за да може да се напасне към всякакъв начин на работа (или поне към голямо множество смислени начини на работа).

Това просто е част от дефиницията за "добре написан и проектиран софтуер". [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 12:45

chill написа:

> Мда ... И аз си купих т.н. iPad 3, и аз с
> впечатлих доста ...
>
> Първо от страхотния дисплей
> Второ от страхотното малоумие на
> Епъл по отношение работата с папки
> и документи (нарочно неказвам
> файлове).
>...

chill, благодаря за инфото! За мен е доста ценно. Добре направен анализ на ейпълските дивотии. [thankyou]

Мисля си обаче, че отказа от универсалност е тяхна стратегия, не че я харесвам, но...
Това става възможно заради цантрализирания Ейпъл пазар.
Много вероятно всичко да е маркетинг. Поставяш на везните +/- и решаваш. [smilie2]

В компютрите им можеш да стигнеш до скритите файлове и директории чрез системни команди, като "defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles YES". В другите "i" продукти не знам как става това.

Все пак, който се е напатил на виндовските номера, може да оцени хубавите страни на Ейпъл. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 13:18

Стратегията на Епъл е да предоставяя продукти, които работят по един точно определен начин. Разбира се, че когато си потребител от типа, дето обича да си бъзика нещата, техният подход няма да ти допадне. Всяко нещо си има плюсове и минуси. Епъл ти предоставя една завършена екосистема, която работи по техния си начин - имаш си апстор за приложения, айтюнс стор да си купуваш/наемаш музика, филми и книги, имаш си клауд. Всичко работи добре и интуитивно, когато го ползваш по техния начин. Качване на файлове, дето ти си свалил отнякъде и т.н. не е лесно, даже понякога е невъзможно. Но не може да угодиш на всички. Очевидно те имат голяма клиентела обаче, съдейки по използваемостта на продуктите им. За мен това е успешна стратегия. Аз лично понякога се кефя да си кустомизирам софтуера и да следва мои си правила и "уъркфлоу", друг път не ми се занимава и предпочитам нещо, което е направено да работи по един начин и всичко му е интуитивно и затова Епъл-продуктите ми харесват - просто ги ползвам, без много-много да влагам излишна енергия [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 13:45

Сега пробвах Ейпъл компа. Изкючва за около 5 секунди, а включва за около 17 (може би, защото бяп оставил отворени разни програми). Ще пробвам пак, по-точно.
Не може да не се изкефиш на това. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 14:09

като се откажеш и от стария навик да го шътдаунваш съвсем ще се изкефиш как вифи-то е закачило преди още да си го отворил до края

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: bgprinter   
Дата:   12-06-12 14:20

"CyberGene
това, че ти си говориш автоматично, не значи, че и така наречените от теб хейтъри го правят. Аз на макбуците съм им вадил карантиите още по времето когато морският е бил фен на сони (които между другото също са големи боклуци) и мога да ти кажа, че отвътре са като всеки един редови лаптоп - нищо специално, чупят се като всяка една друга машина, конструкцията им е по-калпава отколкото на някои други лаптопи (dell), някои модели са с объркан дизайн в следствие на което по самият корпус се получават счупвания и други подобни - абе made in china си личи отвсякъде. Маковската OS си има предимства и недостатъци спрямо Win 7, но хайде по отношение на софтуера да кажеме, че мнението ми не може да е изчерпателно защото не си падам особено по софтуера, само ще вметна, че съм виждал как забива, как фотошопа се влачи на мак машини също както и при Win базираните понякога.
С други думи - машина като всяка една друга, но макфеновете не престават да изтъкват колко невероятни продукти имат и траят като мишки, като се появи някои проблем и при тях. Ретина дисплей ? Каква полза от това, че самсунг или LG са направили хубав дисплей като половин година след като ти изтече гаранцията, заради недомислено охлаждане проектирано от епъл дъното се скапе и за "ново" дъно ти искат 800 и отгоре долара и съм написал НОВО в кавички, защото ако си достатъчно тъп, за да си го купи ще получиш такова, което е ремонтирано N-на-брой-пъти, но въпреки това ти го продават за ново - това е сервизната политика на всяка една компания, която произвежда лаптопи - от пакърд белл през епъл та чак до dell - всички са един дол дренки, нищо в лаптопите не е специално, просто някои са с различен цвят
"


Това което си наговорил е наполовина вярно с много грешни изводи. НЕ е вярно, че всички лаптопи са еднакви. Има две марки които с оригиналните си решения се отличават от друтите. ТинкПад и Ябълката. Останалите се опитват да печелят клиенти като набутат макс чаркалък в корпус ,най-вероятно пластмасов. Отварял съм десетки Лаптопи с цел поправка. Два се открояват както казах.

Един прост пример - хвани захранването на Ябълката и го сравни с това на произволен. Е? Как да се сучпи примерно буксата, нещо което се наблюдава при много други, ето ти едно решение което говори за качество, не е само дизайнерско такова.
Отвори един ТинкПад и виж как умно е направена клавиатурата - отново мислено срещу небрежни юзъри, това отново се нарича качество.

Това с напукани корпуси, особено от алуминий няма как да го повярвам, точно защото моето макче го разнасям катк прани гащи насам натам, хващам го с една ръла в краищата не както трябва понякога, т.е. създавам напрежения и не му се случва нищо. Естествено че има потребители които успяват да потрошат всичко, то аз познавам доста такива, по света са милиони, ВСИЧКО СЕ ЧУПИ и никой не е твърдял, че Маковете са вечни, но нека не си говорим глупости тук.

Да, частите им са едни и същи от едни и същи производители, точно както на Кайен-а и на Ауди примерно, но едно струва толкова и има защо, другото струва друго и пак има защо.

Как пробутвали дъна няма как да го повярвам на това, първо поправката на едно дъно струва повече от чисто ново, заради човешкия труд, повреден СД-РОм на Плекстор с 5 годишна гаранция не искаха да ми го вземат в сервиза, директно ми го замениха с нов, повредата му беше елементарна, но казаха че няма смисъл да я търсят и после да го поправят, цената на цялото упражнение надхвърля това на нов. Това е със съвременната електроника. СМД-частите вътре не са правени да ги пипа човешка ръка.

И, стига с това балканско мнение, защо стрували повече от останалите. Струват дори САМО защото се ОТКРОЯВАТ от останалите. Направи продукт, който се откроява от масата и ти гарантирам успеха на Стийв Джобс.

По-горе посочих една малка разлика - примерно буксата за зареждане, има и други, ако седна да ги изброявам, ще изкарам ябълката евтина даже.

Факт е, че останалите фирми ги ИМИТИРАТ говори достатъчно. Иначе всичко що е комопютър се прави в Китай, разработките в силиконовата долина.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 14:55

bgprinter написа:

> Факт е, че останалите фирми ги
> ИМИТИРАТ говори достатъчно. Иначе
> всичко що е комопютър се прави в
> Китай, разработките в
> силиконовата долина.

Съжалявам, но не се забелязва обективна безпристрастност в мнението ти.

Останалите фирми може да "имитират", но само в една продуктова линия, с цел да заемат определен дял от пазара, а именно ... как да го кажа ... дела на потребителите, които възприемат технологичните продукти като модни аксесоари. Онези, които не си свалят етикетите от обувките, за да се вижда, че не са на старо и колко са скъпи и като седнат да обядват си вадят телефоните, пардон, айфоните 4s на масата. [smilie18]

Същевременно въпросните "имитатори" имат много други продуктови линни, насочени към различна целева група потребители.

Лаптопи?
Apple имат MacBook Air и MacBook Pro - две
DELL имат Inspiron R, Inspiron, XPS и Alienware - четири
Sony имат серии F, E, T, C, S, Y - шест

Таблети?
Apple имат един модел (версии от предишни години не се броят)
Samsung има девет модела (поне).

Телефони?
Apple имат един модел
На другите производители дори не ми се брои ...


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   12-06-12 15:02

ИИ много ви е яд [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 15:15

Chill, обобщаваш, но на много локално ниво - айфоните на масата за показаност, епълските лаптопи като модни аксесоари, нам си кво си... всичко това са български явления предимно, а ние сме нищожен процент от потребителите на Епъл. Нормалните хора по света ползват епълските продукти както всеки друг продукт, без никакви претенции.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 15:21

Ами аз гледам хората по света да висят по нощите на опашки като се пуска нов епълски продукт ... де да знам, може всичките да имат някаква спешна работа, че им трябва въпросния продукт за да я свършат ...

Гледам и поток от всякакви видове вицове, карикатури и т.н. с обект Епълски потребители, въпросния поток произлизащ не от България.

Така че, стереотипа за Епълски потребител не идва от България.

tl;dr Не си прав. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ejko   
Дата:   12-06-12 15:27

На мен ми харесват Епъл.., добра фирма са, но не е нужно един компютърен продукт да е техен, за да е добър, както и не е задължително да е добър, щом е техен... Затворена система са, имат си минуси..., за щатите и Англия може да са номер 1, но останалия свят вижда алтернативи, а на дали са по-големи балъци...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 15:33

Искаш да ми кажеш, че на опашка са висяли всичките няколко стотин милиона потребители на айпад ли? [smilie18] Не ставай... [smilie5]

Просто тия стават нарицателно за епъл-фенове, защото само те се забелязват [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   12-06-12 15:41

bgprinter

Съгласен съм за буксата за захранване на епъл (също така и тази при някои модели на леново) - наистина голям зор е да ги счупиш, за разлика от други машини.
Относно примера с клавиатурата който си дал, за мен всички клавиатури (в това число и на макбука) са ми едни и същи - неудобни.
Напуканите корпуса са едно на ръка (ако не ми вярваш може да потърсиш в нета macbook hinge problems), те се срещат горе-долу при всяка една марка, не съм го виждал само при alienware, но и за нещастие тези машинки не са ми попадали много често та сигурно и при тях го има (делл приемат гаранционно този проблем, докато епъл не го признават гаранционно и ремонта струва няколко стотин долара), другия проблем с шасито който съм виждал с очите си при епъл е прогорял корпус на лаптоп заради кофти охлаждане, е дупка нямаше, но бялата пластмаса беше станала черна [smilie5] btw явно това е било масов дефект и епъл го приемаха като гаранционен. И други проблеми съм виждал (даже и по-масови) ама да не продължавам.
По отношение на аудито и Кайен-а - за Кайен-а плащаш повече защото е порше, същото е и с мак-а, за него плащаш повече защото е мак а не е примерно асус. Тия мокри сънища, които ги сънуват някои, че едва ли не всеки един компонент вложен в машина на епъл се произвежда отделно а не е на общ конвейр са мноооого далече от истината и важат само за уникалните компоненти за съответният модел лаптоп примерно дъното и дисплея - всичко останало, което не трябва да е с определена форма СЕ произвежда нна един конвейр във фирмата производител на съответната част.
Относно ремонтираните дъна, които се продават за нови - ти ако искаш вярвай на думите ми, твоя воля е да си заблуден. ВСИЧКИ производители на лаптопи продават части втора употреба, ти защо мислиш, че гаранцията на поръчаните части през сервизан канал е 3-6 месеца а не 24, просто защото живота им е значително по-кратък отколкото този на заводски инсталираните части [smilie3] Всеки производител на лаптопи си има сервизи, които се занимават с ремонт на повредените части, които идват сменени от гаранционни машини, после пак се връщат, но този път като "нови". Когато на теб дъното в макбука ти се счупи (в рамките на 12 месеца, колкото е гаранцията) 90% е сигурно, че ще получиш ремонтирано дъно като заместител. Когато си поръчаш извън гаранционно дъно и си платиш за него вероятността да получиш ремонтирано дъно нараства на 99.99%
Относно примера с плекстора, който си дал - явно не си на ясно как работят сервизите и сега ще ти обясня с риск да се получи доста голям пост.
Ще взема пример отново с лаптоп (но той важи и за твоя плекстор). Всички части в лаптопа (с малки изключения) са с 24 месечна гаранция (12 месеца при машини на епъл). Счупва ти се оптичното устройство (което да кажеме, че е LG) на лаптопа и ти носиш лаптопа в оторизираният сервиз на ЕПЪЛ в България, оторизираният сервиз установява проблема и поръчва "ново" оптично устройство (както казах шанса да получиш употребявано е доста голям), което да бъде монтирано в твоята машина а счупеното оптично устройство се връща на производителя на лаптопа БЕЗ да бъде правен какъвто и да е опит да се ремонтира. Когато оптичното устройство пристигне при производителя той си поглежда в базата данни. Следва едно от двете неща
1 гаранцията на това оптично устройство, която има производителя на ЛАПТОПА от производителя на оптичното устройство (в случая LG) все още не е изтекла, тогава LG изпраща ново устройство на производителя на ЛАПТОПА и си прибира повреденото
2 гаранцията на оптичното устройство дадена от производителя на това устройство (в случая LG) на производителя на ЛАПТОПА вече е изтекла. Тогава производителя на ЛАПТОПА разрешава оптичното устройство да бъде ремонтирано (ако това е възможно) и ако ремонта е успешен устройството отново се връща в обръщение и се продава за ново. Ако устройството е невъзможно да бъде ремонтирано, то остава за донор на части при евентуални бъдещи ремонти на такива оптични устройства
Така се работи във всяка марка лаптопи и ремонта на дъно, дисплей, ODD НЕ излиза по-скъпо въпреки вложеният човешки труд, защото на производителя на лаптопа е много по-евтино да плати на сервизният техник 50 долара и той да подмени изгоряла видео карта отколкото да платиш 200 за ново дъно на фирмата в която се правят дъната за изцяло ново дъно.
Та в поста си каза, че си отварял десетки машини за ремонт, аз съм отварял стотици, но още първите като ги ръчках ми стана ясно, че да имаш лаптоп не си е работа защото много от частите вътре са refurbished, теб явно не те бива като сервизен техник, защото дори и средно-статистическият такъв, какъвто съм аз, с един поглед (два най-много [smilie18]) може да установи кога дадена част е ремонтирана и ако дори и малко те биваше щеше да знаеш, за огромното количество refurbished компоненти, които се слагат в лаптопите
и т.н и т.н



Публикацията е редактирана (12-06-12 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Analgina   
Дата:   12-06-12 16:51

Аз се чудя как на Епъл гаранцията е 1 година, след като по закон у нас гаранцията е 2 години. Какво правят магазините в този случай, тъй като при тях са рекламациите?

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: jivkojj   
Дата:   12-06-12 17:02

Духат супата или по-скоро клиентите духат супата. Гаранцията на ябълките е 1 год., а търговците са длъжни да ти дадат 2. Просто си слагат процент върху цената да избиват ремонтите.
В Германия "гаранция" и "гаранция" са 2 отделни неща и са регулирани различно в закона. Първата (Garantie) се отнаса до производителя и е пожелателна, а другата (Gewährleistung) - до търговеца и за ЕС е мин. 2 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Analgina   
Дата:   12-06-12 17:18

Да де. Те и при нас са така поставени нещата, но нямаме две отделни думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   12-06-12 18:07

По отношение на гаранциите може да прочетете това

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=922544

Въпрос на личен избор и увереност е това колко гаранция ще даде един производител на свой продукт, всичко над 12 месеца е в рамките на закона. Примерно черните хардове на WD идват с 5 годишна гаранция от производителя и без значение какво пише на гаранционната карта издадена от българският търговец, WD ще подменят харда ако той се счупи примерно на четвъртата година, друг е въпроса, че българските търговци се опитват да хитреят ако някои закупил се черен WD дойде с искане за подмяна на харда на четвъртата година, казват - минали са 4 години, гаранцията е само 2 трябва да си заплатите част от подмяната и така прибират парите на клиента а в същото време получават от WD напълно безплатно нов хард. Сийгейт от своя страна дава на своите хардове 1 година. Същото е и с лаптопите, просто когато един производител е уверен в продукта си дава по-дълга гаранция за да може да конкурентен спрямо другите производители на лаптопи



Публикацията е редактирана (12-06-12 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   12-06-12 18:50

Кучетата лаят... керванът си върви [beer]
За всеки продукт си има потребители.
Аз като не харесвам ни една камера на Canon пропагандирам ли го във всяка тема? [smitten] [smitten] Ми няма как да им харесам изгъзиците за баснословни цени, ама... [smilie18] [smilie18]
Единственото кофти при така 'капсуловани' продукти е за крайния клиент, като излезе от гаранция или направи нещо на продукта, което не се покрива гаранцията. Тогаз като сменяш половин лаптоп заради едно неработещо копче на клавиатурата си е мамата си джаса.
Аз моя така хубаво го полях с бира и като ми цитираха 390лв за цял горен корпус и веднага си го прибрах. Едно копче точно не работеше, срещу 70 левчета от Англия си намерих клавиатура дори без българските букви и съм доволен. Имам си и цяла резервна с копчета, ако се изтърка и така...

И да, гаранционно на втория месец ми сменяха харда, ама нямаше тън-мън, оставих го и на следващия ден имах перфектен компютър. Ама не виждам това да е вина на Апъл, ами на seagate. [beer]



Публикацията е редактирана (12-06-12 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   12-06-12 19:32

Има случаи в които повредата на харда е заради дизайна на машината или не добрата и поддръжка. Попадал съм на лаптопи, които заради калпавият си дизайн държат високи температури а високата температура е единият от начините да умориш харда.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   12-06-12 20:39

Има няколко човека тука, дето приемат всяка критика към апъл като лична обида - не знам какво точно ги кара да се държат така, но явно има причина! Споко, ние само критикуваме поведението на една фирма с много добри продукти ( май никой не се съмнява в това), но с кофти поведение към потребителите си ПРИНУЖДАВАЙКИ ги да се придържат към нейната стратегия.
Та така, аз поне нямам нищо лично към мак потребителите ( всъщност съм един от тях с доста от продуктите им), моля ви - не скачайте като ощипани булки всеки път като критикувам това или онова на апъл!

Чил много добре е описал някои от наглостите на ябълките - абсолютно подкрепям това да се промени, за да станат ябълките още по-добри продукти. Но не - вие искате да му извадите очите, за да е сляп като вас - ами кютайте си там, това е между нас и апъл, не е към вас!

Айде нзадраве, че се отнесох и няма да ме прочетет - туй го знам.
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 20:45

ntonev написа:

>...
> Чил много добре е описал някои от
> наглостите на ябълките - абсолютно
> подкрепям това да се промени, за да
> станат ябълките още по-добри
> продукти...

Това пожелание е абсурдно, те просто няма да се променят!
Колкото и да ни се иска! [smilie2]
А, ако се променят ще добият характера на шир-потреба, като виндовските изделия.


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Cristinel   
Дата:   12-06-12 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   12-06-12 21:10

То ясно, че няма. тия големи кинти не се изпущат така, но на мен това не ми пречи да искам! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.