Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Apple WWDC 2012
Автор: dikimee   
Дата:   11-06-12 21:10

Интересно... [smilie7]
Engadget

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   11-06-12 21:13

Следя го в Туитър, за момента най-якото нещо е новият макбук про 15, който е тънък като еър и е с ретина дисплей [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   11-06-12 21:19

... И ще е безбожно скъп, само щото е тънък... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chipsy   
Дата:   11-06-12 21:20

И с 2880х1800 дисплей [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   11-06-12 21:21

Колко жалко, че няма да си го купиш, тонев [smilie2]



Публикацията е редактирана (11-06-12 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   11-06-12 21:22

С тая резолюция се е утепало за Фотошоп [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: dikimee   
Дата:   11-06-12 21:23

Че даже и за Diablo 3 [smilie5]

Само да проверя колко бъбрека ми останаха и отивам към магазина [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   11-06-12 21:24

Аз нямам проблем да го купя, но не искам да ставам за смях... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   11-06-12 21:25

ахахахаха, първо ретина дисплейй беше 326ppi, след това го предефинираха на 264 ppi , а сега се оказа, че и 220 ppi са достатъчни.

Епълски мурафети за зомбита. [smilie18]

Но все пак като резолюция няма конкурент (засега и за година напред), така че [smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (11-06-12 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chipsy   
Дата:   11-06-12 21:25

Другото, което забелязах и заради което разкарах моя МВР 15, е добавянето на HDMI и 2xThunderbolt, което прави ползването на 2 или 3 външни монитора супер лесно. На предишната генерация можеше да се върже само един. Това, което ме притеснява е, че може да са направили паметта запоена на дъното като при Еър и да трябва да цакаш стотици долара екстра за 16Гб РАМ.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   11-06-12 21:28

Не си спомням Епъл да са обявявали някакви числа за ppi [smilie3] Всъщност Епъл днес обявяват лаптопа. Това какво се е говорило по разни сайтове...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   11-06-12 21:37

Про модел е все пак, трябва да са оставили опция за упгрейд на паметта поне, но няма да се учудя да са го направили запояването...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Tonevjr   
Дата:   11-06-12 21:41

Някъде по live ticker-ти и аз прочетох 220 ppi ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: diandimov   
Дата:   11-06-12 21:51

Следващия модел ще е със 120 ppi и пак ще е ретина.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   11-06-12 21:53

Със 160 ppi ще е следващия модел Retina Cinema Display [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: evelinster   
Дата:   11-06-12 21:56

чил, къде ти е винс, липсва в темата [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   11-06-12 21:57

много як модел... и е бял [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: DigitriX   
Дата:   11-06-12 21:58

Hate, hate, hate...


P.S. Final Cut Pro, Photoshop, Aperture и AutoCAD ще са преработени за новата разделителна. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Cristinel   
Дата:   11-06-12 22:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   11-06-12 22:41

Измежду това да дадеш 2 бона за мобилна машина и същите пари за стационарна аз поне без да се замисля бих ги дал за стационарната - в пъти по-сигурното решение. Както казах - всички мобилни компоти са боклуци, макбуците от горе на всичко са и скъпи боклуци [smilie21]


p.s

https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/mqhn7246.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/ybcl8810.JPG

http://www.dailyhaha.com/_pics/gay-test.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/ytue6638.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/rjnz2871.JPG

http://25.media.tumblr.com/tumblr_kxtyc1yiKE1qzxanfo1_500.jpg


[smilie21]



Публикацията е редактирана (11-06-12 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   11-06-12 22:50

знам че ще ви затрудни концепцията, но дали един дисплей е ретина зависи от размера на пиксела в дъгови секунди. т.е. е функция на DPI и на разстоянието от което се гледа дисплея.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   11-06-12 23:03

Абсолютно. Аз имам лаптоп с ретина дисплей от две години. Добре, че са ми дълги ръцете. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   11-06-12 23:06

имаш нанайки. големи сте капацитети да плюете, много инфантилно и ганьовско.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   11-06-12 23:11

Е па имам , според твоята пикльовска дефиниция. [smilie21]

Щот го гледам отдалеч. [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-06-12 23:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   11-06-12 23:13

дефиницията не е моя. пикльото май си ти

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Cristinel   
Дата:   11-06-12 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   11-06-12 23:15

Ти май ми викаш пикльо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   11-06-12 23:29

май-май да. на другарката ще се оплакваш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   11-06-12 23:31

За какви дефиниции се джавкате тука... До скоро ретина си беше биологично понятие от човешката анатомия, ябълките си изсмукаха от пръстите някакво измислено наименование "ретина дисплей" и сега го лепват на всяко нещо дето искат да продадат - а вие им се връзвайте и си измисляйте дефиниции за нещо дето го няма- не съществува...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   11-06-12 23:32

Автор: chill
Дата: 11-06-12 23:15

Ти май ми викаш пикльо ...


Автор: psychoiho
Дата: 11-06-12 23:29

май-май да. на другарката ще се оплакваш ли?
---

Като за начало ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   11-06-12 23:41

много бързо ти свърши репертоара нещо?

тонев, дефиницията има научен компонент, има и маркетингов. Това обаче не прави ретина дисплеите по-малко впечатляващи.

Усещам как Сони и другите фирми които си позиционират лаптопите до мак-овете в "смесените" магазини в които има епъл отдели, бързо-бързо ще започнат да си местят ноутбуковете надалеч, че да не е толкова очевидна разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   11-06-12 23:49

Е кое точно му е научното? ... И децата знаят, колкото повече, толкова повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   11-06-12 23:52

хехе :) научно-маркетинговото е да се тегли чертата :)

ако прекалиш с пикселите гори батерия без да има ефект - това е икономическия и инженерния проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chipsy   
Дата:   12-06-12 04:37

Кофти, че нищо не може да се ъпгрейдва на новия МВР. Нито РАМ, нито диск, нищо. Малко тъпо тъй. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: johnny_fx   
Дата:   12-06-12 08:19

Полезното от новите айпадове и макбуци е, че най-накрая нещо по-сериозно взе да се случва при дисплеите. Нека да се размърдат нещата, всички ще спечелим от това. Сега при ябълките, скоро и при другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   12-06-12 08:31

Ами те нещата никога не са спирали да се развиват - без значение кой иновира промените. гледам монитори от 87 насам. За тия 25 години колко нови неща са се въвели - чичко гугъл може да ти каже в детайли. И бъди сигурен, че това не е последната иновация - има поне 2 нови в пайплайна...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: dikimee   
Дата:   12-06-12 09:03

Quantum Dot-a и да направят големи евтини OLED дисплеи.. поне аз за тия 2 си мисля. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 09:05

За пръв път имаме компютърен дисплей с толкова висока гъстота на пикселите и толкова висока резолюция едновременно, а вие си лайте и се надявайте скоро и другите марки да пуснат нещо подобно [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-06-12 09:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   12-06-12 09:12

аз пък точно за фотошоп този ретина дисплей го намирам за непрактичен ... ако ще трябва да увелича снимката на 800% за да докарам приличен физически размер за работа с таблет ... ми не мерси. Обаче за работа с excel чаршафи трябва да е уникално яко [cool]

прецизни цветове и голяма батерия е далеч по-голяма екстра от напомпана до неизползваемост резолюция и тънка батерия ... ама кога ли ще го разберат...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Analgina   
Дата:   12-06-12 09:30

Сега ще се появят Епъл хейтърите да обяснят, че тези дисплеи ги прави Сумсук, или друга фирма, а Епъл само прибират кинтите. Е, що не са ги пуснали първо Сумсуците. Защото е по-лесно друг да ги наложи на пазара, а после ти да пускаш "убиеца" на това, или онова.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 09:40

Брат ми беше дългогодишен хейтър на Епъл. От известно време е на командировчица в САЩ и вчера ми пише как изненадващо, в момент на умопомрачение ли, от скука ли, щото там е по-евтино ли, не е ясно точно защо, решил да си купи iPad 3. Обаче се впечатлил доста. И вика: сега разбирам, че хейтенето по Епъл си е комплексарщина [smilie5]

П.П. Всъщност аз самият също бях отявлен хейтър на Епъл, даже в тоя форум мисля, че може да се проследи това [smilie18] Ясна ми е по принцип работата и знам как повечето хейтъри дори не са ползвали епълски продукт, а плюят - както плюех и аз [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-06-12 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Analgina   
Дата:   12-06-12 09:58

Аз пък не хейтвам. Пробвам и решавам. Купих си Пад2 и ми е добре. Няма да го сменям за Пад3 Сега съм решил да си взема Kindle, но ме застреляха с цена в България. Ако ми обяснят как от 139$ се получава 400 лв., ги признавам. Ще търся някой като брат ти, да ми донесе.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 10:30

Мда ... И аз си купих т.н. iPad 3, и аз с впечатлих доста ...

Първо от страхотния дисплей
Второ от страхотното малоумие на Епъл по отношение работата с папки и документи (нарочно неказвам файлове).

Слагам на флашка една снимка (jpeg), един филм (трейлър от тубата в MP4) , един текстов файл и един PDF, закачам флашката за айпада (с помощта надопълнително закупен епъллски "аксесоар") и какво мислите, че става.

Гейпада отказва въобще да се закачи , защото флашката консумирала много. Откачам флашката, слагам я на един Galaxy S II и, естествено, става каквото трябва да стане - закача се и мога да си гледам снмката, да си чета документите, да си гледам филма и да си прехвърля всичко това на телефона. Телефона нещо нямапроблем с консумацията.

Добре, викам, ще пробваме друго.

Слагам същите неща на SD карта и с помощтта на Епълски четец за SD карти я закачам на гейпада.

Какво мислите, че става?

Нищо. Абсолютно нищо. По никакъв начин не можеш да достигнеш до файловете.

Демек, ако някой ти даде флашка с файлове, трябва първо да я разтовариш на компютър и след това с iTunes да ги прехвърлиш на гейпада.

Айде от мен да мине ...

Правя снимка с пада. Да вземем да я пратим по Блутут на телефона на колега или на компютър? Да,ама не, освен ако телефона не е гейфон

Добре, да вземем за си я свалим на компютъра?
Да, ама не, Айтюнса въобще не я вижда.

Да я запишем на флашка? Опа, много консумирала флашката.

Да я запишем на SD карта? Не може, няма такава опция.

Айде, пратих я по пощата.


Теглиш PDF от мрежата. Можеш да го запишеш към iBooks или към Adobe Acrobat Reader. Добре, сма като го запишеш къмм едното, не можеш да го отвориш с другото.


Safari-то се крашва на някои сайтове, което си е притеснително от гледна точка на сигурност.

Грее дори при елементарно ползване на интернет (малко грее, де), не ща да си помисля ако например играеш.

Неможеш да го сложиш в някакъв sleep/suspend режим.

Абе, откъм софтуер изключително некадърно и осакатено устройство. Не, че ми пречи, аз мога да си свърша работата със всякаква операционна система,независимо дали Windoze, MacOS, Linux или разни дето не сте ги и чували и независимо от работата, ама дразни нарочното осакатяване на иначе хубавия хардуер.





Но пък дисплея кърти (нищо че му виждам пикселите от 25 cm) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 10:30

Официална информация от Ейпъл. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 10:38

Analgina написа:

> Сега ще се появят Епъл хейтърите
> да обяснят, че тези дисплеи ги
> прави Сумсук, или друга фирма, а
> Епъл само прибират кинтите.

Всъщност би трябвало Apple да прибират дисплеите, а производителя да прибира кинтите, не мислиш ли?

Един вид,нормални отношение между клиент и производител.

Но, акоискаш,можеш да ни обясниш как в Appleland Apple прибира и дисплеите и пратите ... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: fff   
Дата:   12-06-12 10:39

Официалната информация си е на техния сайт от вчера насам.



Публикацията е редактирана (12-06-12 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Analgina   
Дата:   12-06-12 10:41

Chill, свалянето на снимки на комп с Уин е лесно. С "Camera and Scanners" се разпознава като Camera и после Copy/Paste. Поне при айТилифон работи. Иначе дразнят тези ограничения. И аз не знам, защо са им.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Krassy   
Дата:   12-06-12 10:41

Чил, някой да те бие по главата да се тормозиш с този айпад [smilie18]

ДианДимовизма все още заразява успешно...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: dikimee   
Дата:   12-06-12 10:49

Те затова един jailbreak и получаваш чудесен хардуер и правилно работещ софтуер към него [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   12-06-12 10:54

скоро ще трябва и компютрите им да се джейлбрейкват ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: deltalink   
Дата:   12-06-12 10:57

>>Да я запишем на флашка? Опа, много консумирала флашката.

Хаха
Само флопи не си опитал да му закачиш ;)
Всъщност споделянето вече би трябвало да става само през облаците.
Нъл' тъй?

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   12-06-12 11:09

CyberGene
това, че ти си говориш автоматично, не значи, че и така наречените от теб хейтъри го правят. Аз на макбуците съм им вадил карантиите още по времето когато морският е бил фен на сони (които между другото също са големи боклуци) и мога да ти кажа, че отвътре са като всеки един редови лаптоп - нищо специално, чупят се като всяка една друга машина, конструкцията им е по-калпава отколкото на някои други лаптопи (dell), някои модели са с объркан дизайн в следствие на което по самият корпус се получават счупвания и други подобни - абе made in china си личи отвсякъде. Маковската OS си има предимства и недостатъци спрямо Win 7, но хайде по отношение на софтуера да кажеме, че мнението ми не може да е изчерпателно защото не си падам особено по софтуера, само ще вметна, че съм виждал как забива, как фотошопа се влачи на мак машини също както и при Win базираните понякога.
С други думи - машина като всяка една друга, но макфеновете не престават да изтъкват колко невероятни продукти имат и траят като мишки, като се появи някои проблем и при тях. Ретина дисплей ? Каква полза от това, че самсунг или LG са направили хубав дисплей като половин година след като ти изтече гаранцията, заради недомислено охлаждане проектирано от епъл дъното се скапе и за "ново" дъно ти искат 800 и отгоре долара и съм написал НОВО в кавички, защото ако си достатъчно тъп, за да си го купи ще получиш такова, което е ремонтирано N-на-брой-пъти, но въпреки това ти го продават за ново - това е сервизната политика на всяка една компания, която произвежда лаптопи - от пакърд белл през епъл та чак до dell - всички са един дол дренки, нищо в лаптопите не е специално, просто някои са с различен цвят [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 11:47

deltalink написа:

> >>Да я запишем на флашка? Опа, много
> консумирала флашката.
>
> Хаха
> Само флопи не си опитал да му
> закачиш ;)

Флопи и външен диск. Щото знам какво ще стане (нищо) та въобще не пробвам. [smilie18]

> Всъщност споделянето вече би
> трябвало да става само през
> облаците.
> Нъл' тъй?

Не.

Гледай сега, не трябва аз да нагаждам начина си на работа (workflow) към софтуера, софтуерът трябва да е достатъчно универсален, за да може да се напасне към всякакъв начин на работа (или поне към голямо множество смислени начини на работа).

Това просто е част от дефиницията за "добре написан и проектиран софтуер". [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 12:45

chill написа:

> Мда ... И аз си купих т.н. iPad 3, и аз с
> впечатлих доста ...
>
> Първо от страхотния дисплей
> Второ от страхотното малоумие на
> Епъл по отношение работата с папки
> и документи (нарочно неказвам
> файлове).
>...

chill, благодаря за инфото! За мен е доста ценно. Добре направен анализ на ейпълските дивотии. [thankyou]

Мисля си обаче, че отказа от универсалност е тяхна стратегия, не че я харесвам, но...
Това става възможно заради цантрализирания Ейпъл пазар.
Много вероятно всичко да е маркетинг. Поставяш на везните +/- и решаваш. [smilie2]

В компютрите им можеш да стигнеш до скритите файлове и директории чрез системни команди, като "defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles YES". В другите "i" продукти не знам как става това.

Все пак, който се е напатил на виндовските номера, може да оцени хубавите страни на Ейпъл. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 13:18

Стратегията на Епъл е да предоставяя продукти, които работят по един точно определен начин. Разбира се, че когато си потребител от типа, дето обича да си бъзика нещата, техният подход няма да ти допадне. Всяко нещо си има плюсове и минуси. Епъл ти предоставя една завършена екосистема, която работи по техния си начин - имаш си апстор за приложения, айтюнс стор да си купуваш/наемаш музика, филми и книги, имаш си клауд. Всичко работи добре и интуитивно, когато го ползваш по техния начин. Качване на файлове, дето ти си свалил отнякъде и т.н. не е лесно, даже понякога е невъзможно. Но не може да угодиш на всички. Очевидно те имат голяма клиентела обаче, съдейки по използваемостта на продуктите им. За мен това е успешна стратегия. Аз лично понякога се кефя да си кустомизирам софтуера и да следва мои си правила и "уъркфлоу", друг път не ми се занимава и предпочитам нещо, което е направено да работи по един начин и всичко му е интуитивно и затова Епъл-продуктите ми харесват - просто ги ползвам, без много-много да влагам излишна енергия [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 13:45

Сега пробвах Ейпъл компа. Изкючва за около 5 секунди, а включва за около 17 (може би, защото бяп оставил отворени разни програми). Ще пробвам пак, по-точно.
Не може да не се изкефиш на това. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   12-06-12 14:09

като се откажеш и от стария навик да го шътдаунваш съвсем ще се изкефиш как вифи-то е закачило преди още да си го отворил до края

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: bgprinter   
Дата:   12-06-12 14:20

"CyberGene
това, че ти си говориш автоматично, не значи, че и така наречените от теб хейтъри го правят. Аз на макбуците съм им вадил карантиите още по времето когато морският е бил фен на сони (които между другото също са големи боклуци) и мога да ти кажа, че отвътре са като всеки един редови лаптоп - нищо специално, чупят се като всяка една друга машина, конструкцията им е по-калпава отколкото на някои други лаптопи (dell), някои модели са с объркан дизайн в следствие на което по самият корпус се получават счупвания и други подобни - абе made in china си личи отвсякъде. Маковската OS си има предимства и недостатъци спрямо Win 7, но хайде по отношение на софтуера да кажеме, че мнението ми не може да е изчерпателно защото не си падам особено по софтуера, само ще вметна, че съм виждал как забива, как фотошопа се влачи на мак машини също както и при Win базираните понякога.
С други думи - машина като всяка една друга, но макфеновете не престават да изтъкват колко невероятни продукти имат и траят като мишки, като се появи някои проблем и при тях. Ретина дисплей ? Каква полза от това, че самсунг или LG са направили хубав дисплей като половин година след като ти изтече гаранцията, заради недомислено охлаждане проектирано от епъл дъното се скапе и за "ново" дъно ти искат 800 и отгоре долара и съм написал НОВО в кавички, защото ако си достатъчно тъп, за да си го купи ще получиш такова, което е ремонтирано N-на-брой-пъти, но въпреки това ти го продават за ново - това е сервизната политика на всяка една компания, която произвежда лаптопи - от пакърд белл през епъл та чак до dell - всички са един дол дренки, нищо в лаптопите не е специално, просто някои са с различен цвят
"


Това което си наговорил е наполовина вярно с много грешни изводи. НЕ е вярно, че всички лаптопи са еднакви. Има две марки които с оригиналните си решения се отличават от друтите. ТинкПад и Ябълката. Останалите се опитват да печелят клиенти като набутат макс чаркалък в корпус ,най-вероятно пластмасов. Отварял съм десетки Лаптопи с цел поправка. Два се открояват както казах.

Един прост пример - хвани захранването на Ябълката и го сравни с това на произволен. Е? Как да се сучпи примерно буксата, нещо което се наблюдава при много други, ето ти едно решение което говори за качество, не е само дизайнерско такова.
Отвори един ТинкПад и виж как умно е направена клавиатурата - отново мислено срещу небрежни юзъри, това отново се нарича качество.

Това с напукани корпуси, особено от алуминий няма как да го повярвам, точно защото моето макче го разнасям катк прани гащи насам натам, хващам го с една ръла в краищата не както трябва понякога, т.е. създавам напрежения и не му се случва нищо. Естествено че има потребители които успяват да потрошат всичко, то аз познавам доста такива, по света са милиони, ВСИЧКО СЕ ЧУПИ и никой не е твърдял, че Маковете са вечни, но нека не си говорим глупости тук.

Да, частите им са едни и същи от едни и същи производители, точно както на Кайен-а и на Ауди примерно, но едно струва толкова и има защо, другото струва друго и пак има защо.

Как пробутвали дъна няма как да го повярвам на това, първо поправката на едно дъно струва повече от чисто ново, заради човешкия труд, повреден СД-РОм на Плекстор с 5 годишна гаранция не искаха да ми го вземат в сервиза, директно ми го замениха с нов, повредата му беше елементарна, но казаха че няма смисъл да я търсят и после да го поправят, цената на цялото упражнение надхвърля това на нов. Това е със съвременната електроника. СМД-частите вътре не са правени да ги пипа човешка ръка.

И, стига с това балканско мнение, защо стрували повече от останалите. Струват дори САМО защото се ОТКРОЯВАТ от останалите. Направи продукт, който се откроява от масата и ти гарантирам успеха на Стийв Джобс.

По-горе посочих една малка разлика - примерно буксата за зареждане, има и други, ако седна да ги изброявам, ще изкарам ябълката евтина даже.

Факт е, че останалите фирми ги ИМИТИРАТ говори достатъчно. Иначе всичко що е комопютър се прави в Китай, разработките в силиконовата долина.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 14:55

bgprinter написа:

> Факт е, че останалите фирми ги
> ИМИТИРАТ говори достатъчно. Иначе
> всичко що е комопютър се прави в
> Китай, разработките в
> силиконовата долина.

Съжалявам, но не се забелязва обективна безпристрастност в мнението ти.

Останалите фирми може да "имитират", но само в една продуктова линия, с цел да заемат определен дял от пазара, а именно ... как да го кажа ... дела на потребителите, които възприемат технологичните продукти като модни аксесоари. Онези, които не си свалят етикетите от обувките, за да се вижда, че не са на старо и колко са скъпи и като седнат да обядват си вадят телефоните, пардон, айфоните 4s на масата. [smilie18]

Същевременно въпросните "имитатори" имат много други продуктови линни, насочени към различна целева група потребители.

Лаптопи?
Apple имат MacBook Air и MacBook Pro - две
DELL имат Inspiron R, Inspiron, XPS и Alienware - четири
Sony имат серии F, E, T, C, S, Y - шест

Таблети?
Apple имат един модел (версии от предишни години не се броят)
Samsung има девет модела (поне).

Телефони?
Apple имат един модел
На другите производители дори не ми се брои ...


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   12-06-12 15:02

ИИ много ви е яд [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 15:15

Chill, обобщаваш, но на много локално ниво - айфоните на масата за показаност, епълските лаптопи като модни аксесоари, нам си кво си... всичко това са български явления предимно, а ние сме нищожен процент от потребителите на Епъл. Нормалните хора по света ползват епълските продукти както всеки друг продукт, без никакви претенции.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 15:21

Ами аз гледам хората по света да висят по нощите на опашки като се пуска нов епълски продукт ... де да знам, може всичките да имат някаква спешна работа, че им трябва въпросния продукт за да я свършат ...

Гледам и поток от всякакви видове вицове, карикатури и т.н. с обект Епълски потребители, въпросния поток произлизащ не от България.

Така че, стереотипа за Епълски потребител не идва от България.

tl;dr Не си прав. [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ejko   
Дата:   12-06-12 15:27

На мен ми харесват Епъл.., добра фирма са, но не е нужно един компютърен продукт да е техен, за да е добър, както и не е задължително да е добър, щом е техен... Затворена система са, имат си минуси..., за щатите и Англия може да са номер 1, но останалия свят вижда алтернативи, а на дали са по-големи балъци...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 15:33

Искаш да ми кажеш, че на опашка са висяли всичките няколко стотин милиона потребители на айпад ли? [smilie18] Не ставай... [smilie5]

Просто тия стават нарицателно за епъл-фенове, защото само те се забелязват [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   12-06-12 15:41

bgprinter

Съгласен съм за буксата за захранване на епъл (също така и тази при някои модели на леново) - наистина голям зор е да ги счупиш, за разлика от други машини.
Относно примера с клавиатурата който си дал, за мен всички клавиатури (в това число и на макбука) са ми едни и същи - неудобни.
Напуканите корпуса са едно на ръка (ако не ми вярваш може да потърсиш в нета macbook hinge problems), те се срещат горе-долу при всяка една марка, не съм го виждал само при alienware, но и за нещастие тези машинки не са ми попадали много често та сигурно и при тях го има (делл приемат гаранционно този проблем, докато епъл не го признават гаранционно и ремонта струва няколко стотин долара), другия проблем с шасито който съм виждал с очите си при епъл е прогорял корпус на лаптоп заради кофти охлаждане, е дупка нямаше, но бялата пластмаса беше станала черна [smilie5] btw явно това е било масов дефект и епъл го приемаха като гаранционен. И други проблеми съм виждал (даже и по-масови) ама да не продължавам.
По отношение на аудито и Кайен-а - за Кайен-а плащаш повече защото е порше, същото е и с мак-а, за него плащаш повече защото е мак а не е примерно асус. Тия мокри сънища, които ги сънуват някои, че едва ли не всеки един компонент вложен в машина на епъл се произвежда отделно а не е на общ конвейр са мноооого далече от истината и важат само за уникалните компоненти за съответният модел лаптоп примерно дъното и дисплея - всичко останало, което не трябва да е с определена форма СЕ произвежда нна един конвейр във фирмата производител на съответната част.
Относно ремонтираните дъна, които се продават за нови - ти ако искаш вярвай на думите ми, твоя воля е да си заблуден. ВСИЧКИ производители на лаптопи продават части втора употреба, ти защо мислиш, че гаранцията на поръчаните части през сервизан канал е 3-6 месеца а не 24, просто защото живота им е значително по-кратък отколкото този на заводски инсталираните части [smilie3] Всеки производител на лаптопи си има сервизи, които се занимават с ремонт на повредените части, които идват сменени от гаранционни машини, после пак се връщат, но този път като "нови". Когато на теб дъното в макбука ти се счупи (в рамките на 12 месеца, колкото е гаранцията) 90% е сигурно, че ще получиш ремонтирано дъно като заместител. Когато си поръчаш извън гаранционно дъно и си платиш за него вероятността да получиш ремонтирано дъно нараства на 99.99%
Относно примера с плекстора, който си дал - явно не си на ясно как работят сервизите и сега ще ти обясня с риск да се получи доста голям пост.
Ще взема пример отново с лаптоп (но той важи и за твоя плекстор). Всички части в лаптопа (с малки изключения) са с 24 месечна гаранция (12 месеца при машини на епъл). Счупва ти се оптичното устройство (което да кажеме, че е LG) на лаптопа и ти носиш лаптопа в оторизираният сервиз на ЕПЪЛ в България, оторизираният сервиз установява проблема и поръчва "ново" оптично устройство (както казах шанса да получиш употребявано е доста голям), което да бъде монтирано в твоята машина а счупеното оптично устройство се връща на производителя на лаптопа БЕЗ да бъде правен какъвто и да е опит да се ремонтира. Когато оптичното устройство пристигне при производителя той си поглежда в базата данни. Следва едно от двете неща
1 гаранцията на това оптично устройство, която има производителя на ЛАПТОПА от производителя на оптичното устройство (в случая LG) все още не е изтекла, тогава LG изпраща ново устройство на производителя на ЛАПТОПА и си прибира повреденото
2 гаранцията на оптичното устройство дадена от производителя на това устройство (в случая LG) на производителя на ЛАПТОПА вече е изтекла. Тогава производителя на ЛАПТОПА разрешава оптичното устройство да бъде ремонтирано (ако това е възможно) и ако ремонта е успешен устройството отново се връща в обръщение и се продава за ново. Ако устройството е невъзможно да бъде ремонтирано, то остава за донор на части при евентуални бъдещи ремонти на такива оптични устройства
Така се работи във всяка марка лаптопи и ремонта на дъно, дисплей, ODD НЕ излиза по-скъпо въпреки вложеният човешки труд, защото на производителя на лаптопа е много по-евтино да плати на сервизният техник 50 долара и той да подмени изгоряла видео карта отколкото да платиш 200 за ново дъно на фирмата в която се правят дъната за изцяло ново дъно.
Та в поста си каза, че си отварял десетки машини за ремонт, аз съм отварял стотици, но още първите като ги ръчках ми стана ясно, че да имаш лаптоп не си е работа защото много от частите вътре са refurbished, теб явно не те бива като сервизен техник, защото дори и средно-статистическият такъв, какъвто съм аз, с един поглед (два най-много [smilie18]) може да установи кога дадена част е ремонтирана и ако дори и малко те биваше щеше да знаеш, за огромното количество refurbished компоненти, които се слагат в лаптопите
и т.н и т.н



Публикацията е редактирана (12-06-12 15:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Analgina   
Дата:   12-06-12 16:51

Аз се чудя как на Епъл гаранцията е 1 година, след като по закон у нас гаранцията е 2 години. Какво правят магазините в този случай, тъй като при тях са рекламациите?

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: jivkojj   
Дата:   12-06-12 17:02

Духат супата или по-скоро клиентите духат супата. Гаранцията на ябълките е 1 год., а търговците са длъжни да ти дадат 2. Просто си слагат процент върху цената да избиват ремонтите.
В Германия "гаранция" и "гаранция" са 2 отделни неща и са регулирани различно в закона. Първата (Garantie) се отнаса до производителя и е пожелателна, а другата (Gewährleistung) - до търговеца и за ЕС е мин. 2 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Analgina   
Дата:   12-06-12 17:18

Да де. Те и при нас са така поставени нещата, но нямаме две отделни думи.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   12-06-12 18:07

По отношение на гаранциите може да прочетете това

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=922544

Въпрос на личен избор и увереност е това колко гаранция ще даде един производител на свой продукт, всичко над 12 месеца е в рамките на закона. Примерно черните хардове на WD идват с 5 годишна гаранция от производителя и без значение какво пише на гаранционната карта издадена от българският търговец, WD ще подменят харда ако той се счупи примерно на четвъртата година, друг е въпроса, че българските търговци се опитват да хитреят ако някои закупил се черен WD дойде с искане за подмяна на харда на четвъртата година, казват - минали са 4 години, гаранцията е само 2 трябва да си заплатите част от подмяната и така прибират парите на клиента а в същото време получават от WD напълно безплатно нов хард. Сийгейт от своя страна дава на своите хардове 1 година. Същото е и с лаптопите, просто когато един производител е уверен в продукта си дава по-дълга гаранция за да може да конкурентен спрямо другите производители на лаптопи



Публикацията е редактирана (12-06-12 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   12-06-12 18:50

Кучетата лаят... керванът си върви [beer]
За всеки продукт си има потребители.
Аз като не харесвам ни една камера на Canon пропагандирам ли го във всяка тема? [smitten] [smitten] Ми няма как да им харесам изгъзиците за баснословни цени, ама... [smilie18] [smilie18]
Единственото кофти при така 'капсуловани' продукти е за крайния клиент, като излезе от гаранция или направи нещо на продукта, което не се покрива гаранцията. Тогаз като сменяш половин лаптоп заради едно неработещо копче на клавиатурата си е мамата си джаса.
Аз моя така хубаво го полях с бира и като ми цитираха 390лв за цял горен корпус и веднага си го прибрах. Едно копче точно не работеше, срещу 70 левчета от Англия си намерих клавиатура дори без българските букви и съм доволен. Имам си и цяла резервна с копчета, ако се изтърка и така...

И да, гаранционно на втория месец ми сменяха харда, ама нямаше тън-мън, оставих го и на следващия ден имах перфектен компютър. Ама не виждам това да е вина на Апъл, ами на seagate. [beer]



Публикацията е редактирана (12-06-12 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   12-06-12 19:32

Има случаи в които повредата на харда е заради дизайна на машината или не добрата и поддръжка. Попадал съм на лаптопи, които заради калпавият си дизайн държат високи температури а високата температура е единият от начините да умориш харда.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   12-06-12 20:39

Има няколко човека тука, дето приемат всяка критика към апъл като лична обида - не знам какво точно ги кара да се държат така, но явно има причина! Споко, ние само критикуваме поведението на една фирма с много добри продукти ( май никой не се съмнява в това), но с кофти поведение към потребителите си ПРИНУЖДАВАЙКИ ги да се придържат към нейната стратегия.
Та така, аз поне нямам нищо лично към мак потребителите ( всъщност съм един от тях с доста от продуктите им), моля ви - не скачайте като ощипани булки всеки път като критикувам това или онова на апъл!

Чил много добре е описал някои от наглостите на ябълките - абсолютно подкрепям това да се промени, за да станат ябълките още по-добри продукти. Но не - вие искате да му извадите очите, за да е сляп като вас - ами кютайте си там, това е между нас и апъл, не е към вас!

Айде нзадраве, че се отнесох и няма да ме прочетет - туй го знам.
[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 20:45

ntonev написа:

>...
> Чил много добре е описал някои от
> наглостите на ябълките - абсолютно
> подкрепям това да се промени, за да
> станат ябълките още по-добри
> продукти...

Това пожелание е абсурдно, те просто няма да се променят!
Колкото и да ни се иска! [smilie2]
А, ако се променят ще добият характера на шир-потреба, като виндовските изделия.


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Cristinel   
Дата:   12-06-12 21:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   12-06-12 21:10

То ясно, че няма. тия големи кинти не се изпущат така, но на мен това не ми пречи да искам! [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: dikimee   
Дата:   12-06-12 21:18

Абе един Apple продукт трябва да се ползва известно време, за да се оценят дребните неща, които вдигат satisfaction rating-а на тези продукти до невиждани висоти. Плюс че човек трябва да се впечатлява от такива неща - ако гледа на уреда като на обикновен уред, i-нещата изобщо не струват, има много по-евтини и надеждни решения, които вършат същата работа.

Пример ще дам с екстензивното ползване на iPhone, който се води от "евтините" продукти на компанията - чак след време се забелязва колко качествена и силна е всъщност вградената колонка, въпреки че няма нужда, а и никой не го очаква от мобилен телефон. Колко точно цветопредаване има екрана. Как има някакво специално покритие върху стъклото на камерата, та почти не лови мазнотия от пръстите (което не мога да кажа за камерата на нито един друг телефон). Как няма луфт между екрана и рамката, та не се набива прах вътре.
Или пък Мак-а, с конектора за зареждането, или пък факта, че не засмуква въздух отдолу и така може да се ползва върху легло или диван, или пък уникалния тракпад, чиито жестове са много добре направени (знам че и други компании имат жестове, ама са доста по-некадърни).

Иначе телефони и лаптоми да свършат същите неща по-добре или за по-малко пари - бол. Вниманието към детайла е разликата и обикновено това е което задържа Макаджиите, когато дойде време за ъпгрейд. Ама трябва човек да му пука за тия неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 21:50

Cristinel написа:

> написа:
>
>
> > Лаптопи?
> > Apple имат MacBook Air и MacBook Pro - две
> > DELL имат Inspiron R, Inspiron, XPS и Alienware -
> > четири
> > Sony имат серии F, E, T, C, S, Y - шест
> >
> > Таблети?
> > Apple имат един модел (версии от
> > предишни години не се броят)
> > Samsung има девет модела (поне).
> >
> > Телефони?
> > Apple имат един модел
> > На другите производители дори не
> > ми се брои ...
> >
>
>
> Споко, Ферари, Бугати,
> Бентли-ментли готвят няколко нови
> модели под 20 000$, за да има за всеки
> от всички прослойки ....[smilie21]

Би ли обяснил защо иронията ти и примерът ти са уместни?

Може би продуктите на Епъл струват 10 пъти повече от средния им аналог, произвеждат се в хилядократно по-малък тираж от средния им аналог и са няколко пъти по-производителни от средния им аналог?

Или просто имаме поредния случай, в който да запитаме "Кога стана циганин, кога ти почерня гъза"?

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Cristinel   
Дата:   12-06-12 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Sheriff   
Дата:   13-06-12 15:17

От пдф-файла за мойто ХП (ДВ8) - как да стигнеш до вентилатора и радиаторите:

Before removing the fan, follow these steps:
1. Shut down the computer. If you are unsure whether the computer is off or in Hibernation, turn the computer on,
and then shut it down through the operating system.
2. Disconnect all external devices connected to the computer.
3. Disconnect the power from the computer by first unplugging the power cord from the AC outlet, and then
unplugging the AC adapter from the computer.
4. Remove the battery (see “Battery” on page 4-7).
5. Remove the following components:
a. Optical drive (see “Optical drive” on page 4-8)
b. Mass storage device (see “Mass storage device” on page 4-10)
c. TV tuner module (see “TV tuner module” on page 4-13)
d. Memory module (see “Memory module” on page 4-16)
e. WLAN module (see “WLAN module” on page 4-17)
f. Switch cover (see “Switch cover” on page 4-21)
g. Keyboard cover (see “Keyboard cover” on page 4-23)
h. Keyboard (see “Keyboard” on page 4-27)
i. Speaker assembly (see “Speaker assembly” on page 4-33)
j. Display assembly (see “Display assembly” on page 4-34)
k. Top cover (see “Top cover” on page 4-41)
l. System board (see “System board” on page 4-48)

Не е най-лошото, че имам да разглобя описаното в 41 страници инструкция, броих и болтовете, ама ги забравих колко са, че не са и от 1 вид, ами са 3 или 4 модела... или, че имам да изключа един бюлюк тънинки лентови кабела... Та най-лошото е, че ползват на много места клипси, а с тях си таковало мамата!

P.S. Който не вярва мога да му пратя файла!

P.P.S. Съдейки по компетентните изказвания на повечето хейтъри стигнах до заключението, че всеки от тях е разглобявал МВР поне до ниво охлаждане, така че няма нужда да обяснявам там как става аналогичната процедура.


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vuzhy   
Дата:   13-06-12 15:19

Аз пък съм ебахти и късметлията, не си разглобявам лаптопите, давам ги в някъв сервиз ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 15:31

Ми аз нито ги разглобявам, нито на сервиз ги давам, те си работят ... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Sheriff   
Дата:   13-06-12 15:38

Работата с повечето от нашенските сервизи е "Кът съ знам къв съм инженер как да отида на лекар?!", та там стъпвам само ако има чарк за подмяна или не мога сам да набарам проблема... Сигурно има и читави сервизи... Амин!

Чил, работи си, но взе често да вдига обороти в последно време, ама ще го чакам съвсем да се сговни май.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-12 15:41

Днес направих читаво засичане с хронометър в ръка. Ейпъл компа изключва за 2-5 секунди и включва за 15-17 секунди. Ако някой може да се похвали, че виндовс базираната машина го може това, да казва.

Все пак, това бързодействие доста кефи. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 15:42

На мен досега лаптоп не ми се е раазвалял - нито PC-лаптопите, нито сега макбука ми. Може да са били докосвани от нейви [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   13-06-12 16:21

Дайте да пийнем бира над неразвалящите ви се лаптопи и ще ги оправим набързо [smilie18] [smilie18] [beer] [beer]
Честно казано от MBP не знам дали има по-лесен за разглабяне лаптоп!

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 21:08

Vinsent написа:

> Днес направих читаво засичане с
> хронометър в ръка. Ейпъл компа
> изключва за 2-5 секунди и включва за
> 15-17 секунди. Ако някой може да се
> похвали, че виндовс базираната
> машина го може това, да казва.

Това за Sleep/Suspend или Shutdown?

> Все пак, това бързодействие доста
> кефи. [smilie24]

Ами ако основната ти дейност е да си включваш и изключваш лаптопа, честито - сега ще отхвърляш повече работа за единица време. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 21:46

Where are all the high-resolution desktop displays?


"In order to understand why desktop resolutions are stuck at the low end of the spectrum, we need to first acknowledge that higher PPI displays do exist. Newegg stocks multiple 27-inch displays with a 2560×1440 resolution in the $850-$1600 range. At 108 PPI, that’s high enough to qualify as a Retina display at a nominal 32-inch (80cm) viewing distance. There are medical displays that offer much higher pixel densities; NEC sells 20/21-inch screens with 2048×2560 resolutions — but they’ll set you back five figures."

[smilie7] [smilie7] [smilie7]



https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/gbmn1721.JPG
http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2012/06/ibm-t221-monitor.jpg

IBM T221 - 3840×2400, 22 inch, 204 PPI!



Публикацията е редактирана (13-06-12 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   14-06-12 06:37

chill написа:

>
>
> Това за Sleep/Suspend или Shutdown?
>
>
> Ами ако основната ти дейност е да
> си включваш и изключваш лаптопа,
> честито - сега ще отхвърляш повече
> работа за единица време. [smilie18]

При Shutdown.

Сигурно някой би твърдял, че не му е досадно да чака компа да стартира, дори ако прави това само 2-3 пъти дневно?! [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   14-06-12 06:38

chill, защо толкоз мразиш ябълките? [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: mitku   
Дата:   14-06-12 08:01

dikimee написа:

> Абе един Apple продукт трябва да се
> ползва известно време, за да се
> оценят дребните неща, които вдигат
> satisfaction rating-а на тези продукти до
> невиждани висоти. Плюс че човек
> трябва да се впечатлява от такива
> неща - ако гледа на уреда като на
> обикновен уред, i-нещата изобщо не
> струват, има много по-евтини и
> надеждни решения, които вършат
> същата работа...

[smilie24]

Все пак новият МакБуук Про не е за всеки, наистина. И аз му се кефя, но какво да се прави - няма да си взема заради цената, пък и не ми е нужен ЧАК такъв лаптоп. Но си има хора за всичко и за някой, който ще изкарва пари с него, си заслужава въпреки цената... а той и по принцип си заслужава парите, но просто самите пари са си доста. Всеки си е прав за себе си. Иначе, че има "чалгизация" и "изхвърляне" от много хора, които си вземат някакъв i-шит (и дори реплики, които практически са пълни боклуци, които не стават и за подложка за нивелиране на хладилника), на всеки е ясно.

Аз например съм метнал око на един Еър, от новите, че сегашния вече е на доста "километри", а и едва си го делим с жената. Един нов 2012 модел MacBook Air 13" MD232LL/А 8GB RAM, 256GB SSD ще ми се отрази достатъчно добре като възможности и повече не ми е нужно. Е... "леко" кофти е, че и той ще струва около 3500 лв. по нашенско (а в Щатите е USD $1599, което е към 2600 лв. да речем), но това е положението. Все пак е "само" колкото два иФон-а и ще трябва да го "спестя от банички" някак... както е лафът - кеф, цена няма. [smile]

Просто не всичко е в "желязото" (хардуера). Въпросът не е само да се натрупа "топ"-хардуер и книжни характеристики. Софтуерът и "малките неща" са това, което променя усещането, т.е. тоз т.нар. satisfaction rating при работа и съответно, за което хората дават пари за МакБуук-ове (и изобщо i-джаджи). Същото е и с телефоните. Има вече доста телефони, които на хартия имат повече "жИлезУ" (по-бързи процесори, по-големи екрани и т.н. и т.н.) за по-малко пари, но хората пак си купуват иФон-и заради софтуера, начинът на работа и изобщо цялостното усещане с устройствата на Епъл. Но всеки има право на избор и ако не са му важни тези "малки неща", спокойно може да събира 2+2 и да получава 4... но това не пречи да има хора, за които 1+1+(satisfaction rating)=8. [smilie7]



Публикацията е редактирана (14-06-12 08:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   14-06-12 08:42

Абе това за макбука, че ще си го купи, който ще изкарва пари с него ми идва малко в повече ... те са по-скоро като някакви поршета ... ако искаш да гъзарееш си купуваш, ако искаш да вършиш работа си купуваш там каквото ти е нужно - баничарка, камионче, микробусче, тир ... не че не може да се върши работа с него - може ... то и с порше можеш да разнасяш писма.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   14-06-12 09:26

chill написа:
>
>
>
> Това за Sleep/Suspend или Shutdown?
>
>
>

Измерих времената

при Sleep/Suspend

Те са: < 1 сек/ около 2 сек.


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 09:33

написа:

> chill написа:
>
> >
> >
> > Това за Sleep/Suspend или Shutdown?
> >
> >
> > Ами ако основната ти дейност е да
> > си включваш и изключваш лаптопа,
> > честито - сега ще отхвърляш
> повече
> > работа за единица време. [smilie18]
>
> При Shutdown.

Сигурен ли си? Да не стане пак както когато Стив Джобс бил измислил шрифтовете ...

>
> Сигурно някой би твърдял, че не му
> е досадно да чака компа да
> стартира, дори ако прави това само
> 2-3 пъти дневно?! [smilie6]

Аааа, сега разбирам ...

На МацОс се радват потребителите, които са измислили най-неефективния начин да работят с компютрите си - като например да правят shutdown 2-3 пъти дневно или да рестартират преди обработката на всяка снимка (както стана ясно от 1-2 други теми).

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 09:35

написа:

> chill, защо толкоз мразиш
> ябълките? [smitten]

Глупости дрънкаш, ям 1-2 всеки ден .. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   14-06-12 10:35

An Apple a day keeps the doctor away [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-06-12 10:41

Vinsent написа:

> Измерих времената
>
> при Sleep/Suspend
>
> Те са: < 1 сек/ около 2 сек.
>

--------------------------

Добре е... обичам бързодействието, ама моето Тинкпадче /Х61 и е вече на годинки/ го прави точно същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   14-06-12 10:44

Мерете му времената на тоя мак, просто защото няма какво друго да му мерите [smilie21] аз ще върша работа на РС-то вие си рестартирайте [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: mitku   
Дата:   14-06-12 10:58

valen_tin написа:

> Абе това за макбука, че ще си го
> купи, който ще изкарва пари с него
> ми идва малко в повече ... те са
> по-скоро като някакви поршета ...

Има го и този момент. Но все пак - зависи от работата. [smilie3]
Но те затова са кръстени "Pro", защото по принцип са за работа... макар и "по-така" работа. За нормално разцъкване на повече народ са Air моделите. Пак са Поршета, но все пак - по-малки и по-евтини Поршенца... но пак доста по-скъпи от баничарка, естествено. [smilie5]
Някои искат по-"пилнати" неща и са склонни да дадат повече пари за Порше, а други и с баничарки са доволни. То например Фолксваген Туарег е около 90К лв., Ауди Q7 е да кажем 120К лв., а Порше Кайен е да речем 140К Euro. И това са доста близки коли и то реално от една фирма/шапка. Но явно си има хора и за Кайен, пък нищо, че Q7 е "същото", но 2-3 пъти по-тънко или, че има и Дачия за 15К лв. Но за всеки влак си има пътници. [smile]
Най-странни са ми обаче тези дето си вземат неща като реплика иФон. Е няма таквоз дърво и бракма безподобна като тези реплики - долнопробна скърцаща пластмаса, нищо не работи като хората, дисплея трябва да се ритне с крак за да реагира, нищо не може да се пипа или смени по софтуера (ако може изобщо да се нарече тъй) в него и т.н. и т.н... ама от самолет леко наподобява иФон. То и за детска играчка не става, но има хора, които дори пари дават за него. Реално ВСЕКИ нормален телфон е ПО-ХУБАВ - дори Нокия с фенерче за 5лв. е с класи по-добра. Но това е положението - чалгизацията не прощава явно. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   14-06-12 11:07

абе мисълта ми беше, че за работа се взима това което ти трябва за работа (а за доста малко професии и доста малко хора е нужно именно такова чудо като новото про) и най-изгодното, с което можеш да си свършиш работата. Едно хладилно камионче например може да е по-скъпо от едно порше, и поршето да те кефи повече на вид, ама ако работата ти е да разнасяш сладоледи взимаш хладилното камионче ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-06-12 11:31

mitku написа:
...................

> Най-странни са ми обаче тези дето
> си вземат неща като реплика иФон. Е
> няма таквоз дърво и бракма
> безподобна като тези реплики -
> долнопробна скърцаща пластмаса,
> нищо не работи като хората,
> дисплея трябва да се ритне с крак
> за да реагира, нищо не може да се
> пипа или смени по софтуера ....... [smilie10]
--------------------------

Странни са вярно, че и аз им се чудя, но да ти кажа не си съвсем прав за репликите, я виж тук:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4347&idPhone2=3275

хващал съм тоя Т-мобайл - един познат е купил такова на дъщеря си /майка и има Айфон4 [smilie3] / и да ти кажа не е лоша машина, естествено никакво сравнение не може да има...
Та специално за тази реплика бъркаш тотално - не скърца, екрана реагира много добре, всичко си работи като хората, а по софтуера всичко меже да се сменя, включително и да се преинсталира с къстъм ром... друг е въпроса че аз не бих си го взел [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: mujimasa   
Дата:   14-06-12 12:14

100...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: mitku   
Дата:   14-06-12 13:04

Han_Solo написа:

> ... не си съвсем
> прав за репликите, я виж тук:
>
> http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4347&idPhone2=3275
>
> хващал съм тоя Т-мобайл ...

Това НЕ е реплика на иФон. Това си е някакъв друг телефон и си е съвсем в реда на нещата да се държи нормално. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-06-12 16:01

mitku написа:
>
> Това НЕ е реплика на иФон. Това си е
> някакъв друг телефон и си е съвсем
> в реда на нещата да се държи
> нормално. [smilie3]
------------------------------

вЕрвай ми - на размер и форма е едно към едно, всякакви калъфчета за айфон стават и за другия, разликата е само че Т-мобайла има стандартните за Андроид телефон бутони. А то има хора които си променят и екраните, иконите и менютата да им изглеждат точно като на айфон [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   14-06-12 16:09

Лошото на ябълката сутрин е, че... много разяжда после [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 16:24

"Добре е... обичам бързодействието, ама моето Тинкпадче /Х61 и е вече на годинки/ го прави точно същото."

Хан Соло, с какъв ОС ти е Х61-то, щото и аз имам такова едно и хич, ама хич и не ми е минавало през акъла да го меря а МБП-то, много далеч са едно от друго и годинки ги деля де, поне 3. Изработката на ТинкПада ми харсва, ама е съвсем друга концепцията и Мак-а е доста по добре пипнат и измислен като сглобка. Айде екраните са правени в различни времена и не би трянвало да ги сравнявам, но .... Не съм им мерил стартирането, но понякога ХП-то ми така му забива броузера, че ми идва да го тресна в земята, при това говоря за Модзила.

И както някой по-горе спомена, разликите, онези в парите ги правят именно малките неща, аз споменах за зарядното, ама те не са една или две, много са. Ей на, дори жакчето за аудиото е комбинирано в едно - оптично с аналогово, една единствена дупчица за цялото аудио, вход и изход заедно [smilie10] Проверката на батерията, може да стане при затворен екран, т.е. не е нужно да събуждаш компютъра за да провериш трябва ли му зареждане или не. Не е кой знае какво, но ...както казах пипнат до детаилите.

ЗА тъчпада няма да говорим там направиха революция, друго не ми се пипа, този на Тинкпада изглежфда като от миналия век. Много по интуитивно се работи с маковския, много по-лесно и т.н. Айде осветена клавиатура имат и други машини, но да речем микрофона как е пипнат, говорителите, макар да твърдя, че на МБП-то саундкартата не е по-добра от тази на доста други машини, то звукът излизащ от него няма равен, поне не съм видял друга марка с толкова хубав звук. При това пак казвам, комбинацията от всичките тези дреболии в едно прави МАК-а не само че нескъп, дори евтин. И това го казвам като собственик на няколко машини (за мен марките са две Леново и Епъл).
Разглобявал съм супер дупер натокън ЕйчПи, такова недоразумение в инженерната мисъл не бях виждал. Дефект даваше едно фолио, поставено вътре за екранизация, което даваше на късо с някой от електронните компоненти в компютъра. Трябваше да го късаме тук таме. Моделът не се сещам, но за любопитните мога да го попитам приятелчето което ми го носи. Друг който разглобявах е да му оправим жака за зареждане, беше се изчекнал и влязъл на вътре, като видя как са го направили се запитах сериозно за тази хайтек фирма какво става с тях?
Отварял съм Фуджицо Сименс, Сонита, Асус-и Ейсъри. Няма нито един, който да стъпи на МБП-то, това е положението.

Сега вероятно новите имитации от Ейсър и Асус да се мерят по изработка, но както казах имитации и крадци на идеи по принцип не харесвам.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   14-06-12 17:09

valen_tin написа:

>... Едно хладилно
> камионче например може да е
> по-скъпо от едно порше, и поршето
> да те кефи повече на вид, ама ако
> работата ти е да разнасяш
> сладоледи взимаш хладилното
> камионче ...

Оказа се, че ако ти е необходима MAC OS, нищо друго не върши достатътчно работа - трябва да купиш MAC.

Сори, скъпо е, в началото опитах, както съм описал по-рано, но не става.
А след като купиш МАК-а установяваш някакви положителни качества, които в друга тема се опитах да споделя.

Обаче по принципа: моето гардже е най-хубаво, някои скочиха, засегнаха се, приеха го много лично.

Всъщност няма нищо лично, просто една техническа констатация. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: deltalink   
Дата:   14-06-12 17:13

Новото МВР с запоена рам.
Секна бизнеса с рам ъпгрейда на локалните апп сторове ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   14-06-12 17:14

Аз съм добър с поялника, няма се пуашиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 17:14

Всичко му е запоено.

И няма етернет порт.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: deltalink   
Дата:   14-06-12 17:16

Има http://store.apple.com/us/product/MD463ZM/A

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   14-06-12 17:26

само 30 долара, по-евтино е от калъфчето на ipad-а за 50... абе на това като му купиш всевъзможните преходници, които са на цената на самият лаптоп и току виж може да свършиш нещо с тая машина [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Krassy   
Дата:   14-06-12 17:30

Брех, не знаех, че е излязъл нов модел ...

Ами да им е честито на мак феновете... тези, които нямат или искат ъпгрейд ще се облажат с една великолепна машина.
Просто няма друг такъв нотбук...
Ибаси колко е тънък и е само 2 кила... честито!

Аз моя ще си го търкалям още 2-3 години, ако не и повече [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 17:32

написа:

> Има http://store.apple.com/us/product/MD463ZM/A

Много добре знам, че има преходник, не се прави на умен.

Има два Thunderbolt.
Има три USB.
Има един HDMI
Има един Mini DisplayPort

Ethernet няма.
Firewire няма.
еSATA няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Krassy   
Дата:   14-06-12 17:37

що си губите времето да спорите за неща, които няма да си купите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-06-12 17:38

bgprinter написа:
>
> Хан Соло, с какъв ОС ти е Х61-то, щото
> и аз имам такова едно и хич, ама хич
> и не ми е минавало през акъла да го
> меря
------------------------------------


Уин-а е 7 ултимейт 64 битова версия, а машинката е IBM/Lenovo Thinkpad X61 Tablet PC, Intel Core 2 Duo 1,6GHz 4Gb Ram

А и аз не го меря, просто си го ползвам, ама откакто сложих седмицата времето за палене и гасене ми направи впечатление че е доста малко, а сега понеже стана дума в темата го погледнах за колко се събужда...
Действително от изключен до заредена ОС и закачен безжичен нет е по-бавен от мак-а - моя зарежда за 30-50 секунди, това е с въвеждане на парола... но пък и не го изключвам толкова често[smilie3] средно веднъж месечно, иначе го вкарвам го в sleep режим, само ако няма да го ползвам ден-два тогава чак го изключвам...
Тъчпада на Мак действително е много добър, особено в сравнение с тая червена пъпчица на IBM, че и мултитъча е един път, ама аз си ползвам тъчскрийн, понякога за обработка на снимки е много удобно [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: deltalink   
Дата:   14-06-12 18:22

>> Много добре знам, че има преходник, не се прави на умен.

Е хайде сега, не с лошо.
Иде реч за това, че колко по-млако модули вътре - толкова по-лек.
Всъщност новото МВР си е един голям AIR.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 18:37

deltalink написа:

> >> Много добре знам, че има
> преходник, не се прави на умен.
>
> Е хайде сега, не с лошо.

Извинявай. [beer]

> Иде реч за това, че колко по-млако
> модули вътре - толкова по-лек.
> Всъщност новото МВР си е един
> голям AIR.

Всъщност иде реч:

1) да те цоцат до дупка
2) целевият пазар не са корпоративните клиенти, a клиентите на Starbucks

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 18:41

Хан Соло, мерси за инфото, ще го преинсталирам тези дни, по едно време умувах дали да не му слагам МАкОс, ама тая пъпка не знам дали има драйвери за нея, та засега ще му сложа 7-цата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: 21   
Дата:   14-06-12 20:47

Тея с репликите на айфон ми напомнят за Пловдив.[smilie5]
Там пълно с разни гаражни магазини с дрехи и обувки Dsquared, ментаци... и гледаш всичкото кифли и гларуси се докарали [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: mitku   
Дата:   15-06-12 10:20

chill написа:

> Всичко му е запоено.
>
> И няма етернет порт.

Не съвсем всички му е запоено. Вярно, че е кофти, че паметта вече и при Про (както при Еър) е вградена а не е на слот, но това просто означава, че трябва добре да прецениш кой модел да купиш още в началото, че после е въпрос на смяна на дъното (и доста кинти), ако искаш ъпгрейд на памет. НО харддискът (доколкото може да се нарече хардиск) си е на отделен модул и не е проблем да бъде подменен само той ако е нужно. То и на Еър си е така, т.е. не е проблем. Та реално за харддиска всичко си е нормално и решението си е много добро (макар и модулът да не е стандартен), но наистина е малко кофти относно това, че не може да се ъпгрейдва паметта и според мен това е единственото донакъде неприятно нещо, но това е положението - трябва да се мисли при евентуална покупка. [smilie3]

А аз примерно ползвам МакБуук Еър и нямам грижи, че няма етернет порт (вграден)... или че няма вградено ДВД устройство, а само външно. И без това го ползвам само на уайърлес, а в редките случаи, когато трябва да се ползва етернет, не е проблем да се ползва с преходник... ама за какво да товари (размер и тегло) през цялото време, щом ще се ползва "от дъжд на вятър". Според мен това е много удачно решение. [smilie24]

С две думи - само това, че паметта не може да се ъпгрейдва е неприятно, но явно това е "начинът на Епъл" и не е първото подобно решение, с което да прокарват подобна политика. И реално единственият истински проблем на новия Про е, че "гроздето е кисело". [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   15-06-12 10:40

абе ...за 11 инче Air мога да се съглася, че са запоени нещата с цел инженерен дизайн, ама на 15 инчов комп да са запоени ... звучи като тотална ебавка с потребителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   15-06-12 11:05

mitku написа:
> И реално
> единственият истински проблем на
> новия Про е, че "гроздето е кисело".
> [smilie5]

Че що пък, той не е особено скъп 2,200 USD, да излезе къде 4000лв в БГ, ми на мен сегашния ми лаптоп струваше 3300лв, а е с доста по ниски характеристики ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   15-06-12 11:49

Гроздето е кисело, когато неможеш да си го позволиш. 2200 евро не са непосилна сума, но да ги платя за нещо дето след няколко месеца ще е тясно за новия сдк или който и да е друг софт много глупаво. Още повече това претендира да е про машина.
Не говорим за дом. употреба

И все пак има редица фактори заради които ще си плюя в лицето и ще го купя, но ме е яд, че ябълките ме изнудват така долно. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: deltalink   
Дата:   15-06-12 12:04

novmak са ги изкарали вече на тезгяха:
256ГБ - 4600лв.
512ГБ ССД - 5850лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   15-06-12 12:09

The new MacBook Pro with Retina Display is stunning. 0.71″ thick, super-fast processor, and 95 watt hours of battery life. It crams 5.1 million pixels—that’s one pixel for every resident of Singapore—into a 15.4″ screen.

But even though it packs lots of gee-whiz bells and whistles, we were thoroughly disappointed when we ventured inside. This is, to date, the least repairable laptop we’ve taken apart. Apple has packed all the things we hate into one beautiful little package.

Teardown here.

Teardown highlights (if you can call them that):

Just like in the iPhone 4/4S (and the MacBook Air), proprietary Pentalobe screws prevent folks from accessing the machine’s internals. That means you need a special screwdriver just to remove the bottom cover.
As in the MacBook Air, the RAM is soldered to the logic board. Max out at 16GB now, or forever hold your peace—you can’t upgrade.
The proprietary SSD isn’t upgradeable either (yet), as it is similar but not identical to the one in the Air. It is a separate daughtercard, and we’re hopeful we can offer an upgrade in the near future.
The lithium-polymer battery is glued rather than screwed into the case, which increases the chances that it’ll break during disassembly. The battery also covers the trackpad cable, which tremendously increases the chance that a user will shear the cable in the battery removal process.
The display assembly is completely fused, and there’s no glass protecting it. If anything ever fails inside the display, you will need to replace the entire (extremely expensive) assembly.

Repair Score: 1 / 10

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   15-06-12 12:11

яко, а ... 2200$ = 4600 лева [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Krassy   
Дата:   15-06-12 12:24

Има някои хора, които ГУБЯТ толкова лично време и емоционална енергия, за да разучават и представят всички негативни неща на вещи, КОИТО НИКОГА НЯМА ДА СИ КУПЯТ...

Господ наказва по много начини, както обичам да казвам... не е нужно да умреш, за да си получиш своята доза от Ада [smilie7]

П.П.
Отивам да обядвам на Одаята до нас, пожелайте ми приятен апетит [beer]



Публикацията е редактирана (15-06-12 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   15-06-12 12:26

Има ли някъде review на монитора? Нещо гамут, цветопредаване?

Да не стане като с айпада ... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   15-06-12 12:46

на тая машина наистина трябва да й махнат PRO името... [smilie11]

това си е "Краси" лаптоп - да си го вадиш на масата в Старбъгс и до там... [smilie7]

ако не трябваше да го купувам, нямаше и да го гледам ... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   15-06-12 12:51

Krassy написа:

> Има някои хора, които ГУБЯТ
> толкова лично време и емоционална
> енергия, за да разучават и
> представят всички негативни неща
> на вещи, КОИТО НИКОГА НЯМА ДА СИ
> КУПЯТ...
>
> Господ наказва по много начини,
> както обичам да казвам... не е нужно
> да умреш, за да си получиш своята
> доза от Ада [smilie7]
>
> П.П.
> Отивам да обядвам на Одаята до нас,
> пожелайте ми приятен апетит [beer]
>

Приятен апетит!

Да не си забравиш айфона. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   15-06-12 13:24

Днеска колко бързо ви зареждат макбуците, гледам не се хвалите много [smilie21]


Автор: chill
Дата: 15-06-12 12:09

Teardown here.
...
Teardown highlights (if you can call them that):
...
Repair Score: 1 / 10


значи ако някой сладуран ми докара такова дръвче, само за "добър ден" ще му взема 50 лева... 100 ако не съм на кеф [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   15-06-12 15:17

Направо ги направи 150, та другия път да гледат кво купуват. Че и аз в тоя кюп...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   15-06-12 16:43

а не трябва да плашим толкова клиантелата [smilie25]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.