Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: dikimee   
Дата:   12-06-12 21:18

Абе един Apple продукт трябва да се ползва известно време, за да се оценят дребните неща, които вдигат satisfaction rating-а на тези продукти до невиждани висоти. Плюс че човек трябва да се впечатлява от такива неща - ако гледа на уреда като на обикновен уред, i-нещата изобщо не струват, има много по-евтини и надеждни решения, които вършат същата работа.

Пример ще дам с екстензивното ползване на iPhone, който се води от "евтините" продукти на компанията - чак след време се забелязва колко качествена и силна е всъщност вградената колонка, въпреки че няма нужда, а и никой не го очаква от мобилен телефон. Колко точно цветопредаване има екрана. Как има някакво специално покритие върху стъклото на камерата, та почти не лови мазнотия от пръстите (което не мога да кажа за камерата на нито един друг телефон). Как няма луфт между екрана и рамката, та не се набива прах вътре.
Или пък Мак-а, с конектора за зареждането, или пък факта, че не засмуква въздух отдолу и така може да се ползва върху легло или диван, или пък уникалния тракпад, чиито жестове са много добре направени (знам че и други компании имат жестове, ама са доста по-некадърни).

Иначе телефони и лаптоми да свършат същите неща по-добре или за по-малко пари - бол. Вниманието към детайла е разликата и обикновено това е което задържа Макаджиите, когато дойде време за ъпгрейд. Ама трябва човек да му пука за тия неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 21:50

Cristinel написа:

> написа:
>
>
> > Лаптопи?
> > Apple имат MacBook Air и MacBook Pro - две
> > DELL имат Inspiron R, Inspiron, XPS и Alienware -
> > четири
> > Sony имат серии F, E, T, C, S, Y - шест
> >
> > Таблети?
> > Apple имат един модел (версии от
> > предишни години не се броят)
> > Samsung има девет модела (поне).
> >
> > Телефони?
> > Apple имат един модел
> > На другите производители дори не
> > ми се брои ...
> >
>
>
> Споко, Ферари, Бугати,
> Бентли-ментли готвят няколко нови
> модели под 20 000$, за да има за всеки
> от всички прослойки ....[smilie21]

Би ли обяснил защо иронията ти и примерът ти са уместни?

Може би продуктите на Епъл струват 10 пъти повече от средния им аналог, произвеждат се в хилядократно по-малък тираж от средния им аналог и са няколко пъти по-производителни от средния им аналог?

Или просто имаме поредния случай, в който да запитаме "Кога стана циганин, кога ти почерня гъза"?

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Cristinel   
Дата:   12-06-12 23:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Sheriff   
Дата:   13-06-12 15:17

От пдф-файла за мойто ХП (ДВ8) - как да стигнеш до вентилатора и радиаторите:

Before removing the fan, follow these steps:
1. Shut down the computer. If you are unsure whether the computer is off or in Hibernation, turn the computer on,
and then shut it down through the operating system.
2. Disconnect all external devices connected to the computer.
3. Disconnect the power from the computer by first unplugging the power cord from the AC outlet, and then
unplugging the AC adapter from the computer.
4. Remove the battery (see “Battery” on page 4-7).
5. Remove the following components:
a. Optical drive (see “Optical drive” on page 4-8)
b. Mass storage device (see “Mass storage device” on page 4-10)
c. TV tuner module (see “TV tuner module” on page 4-13)
d. Memory module (see “Memory module” on page 4-16)
e. WLAN module (see “WLAN module” on page 4-17)
f. Switch cover (see “Switch cover” on page 4-21)
g. Keyboard cover (see “Keyboard cover” on page 4-23)
h. Keyboard (see “Keyboard” on page 4-27)
i. Speaker assembly (see “Speaker assembly” on page 4-33)
j. Display assembly (see “Display assembly” on page 4-34)
k. Top cover (see “Top cover” on page 4-41)
l. System board (see “System board” on page 4-48)

Не е най-лошото, че имам да разглобя описаното в 41 страници инструкция, броих и болтовете, ама ги забравих колко са, че не са и от 1 вид, ами са 3 или 4 модела... или, че имам да изключа един бюлюк тънинки лентови кабела... Та най-лошото е, че ползват на много места клипси, а с тях си таковало мамата!

P.S. Който не вярва мога да му пратя файла!

P.P.S. Съдейки по компетентните изказвания на повечето хейтъри стигнах до заключението, че всеки от тях е разглобявал МВР поне до ниво охлаждане, така че няма нужда да обяснявам там как става аналогичната процедура.


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vuzhy   
Дата:   13-06-12 15:19

Аз пък съм ебахти и късметлията, не си разглобявам лаптопите, давам ги в някъв сервиз ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 15:31

Ми аз нито ги разглобявам, нито на сервиз ги давам, те си работят ... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Sheriff   
Дата:   13-06-12 15:38

Работата с повечето от нашенските сервизи е "Кът съ знам къв съм инженер как да отида на лекар?!", та там стъпвам само ако има чарк за подмяна или не мога сам да набарам проблема... Сигурно има и читави сервизи... Амин!

Чил, работи си, но взе често да вдига обороти в последно време, ама ще го чакам съвсем да се сговни май.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   13-06-12 15:41

Днес направих читаво засичане с хронометър в ръка. Ейпъл компа изключва за 2-5 секунди и включва за 15-17 секунди. Ако някой може да се похвали, че виндовс базираната машина го може това, да казва.

Все пак, това бързодействие доста кефи. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   13-06-12 15:42

На мен досега лаптоп не ми се е раазвалял - нито PC-лаптопите, нито сега макбука ми. Може да са били докосвани от нейви [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   13-06-12 16:21

Дайте да пийнем бира над неразвалящите ви се лаптопи и ще ги оправим набързо [smilie18] [smilie18] [beer] [beer]
Честно казано от MBP не знам дали има по-лесен за разглабяне лаптоп!

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 21:08

Vinsent написа:

> Днес направих читаво засичане с
> хронометър в ръка. Ейпъл компа
> изключва за 2-5 секунди и включва за
> 15-17 секунди. Ако някой може да се
> похвали, че виндовс базираната
> машина го може това, да казва.

Това за Sleep/Suspend или Shutdown?

> Все пак, това бързодействие доста
> кефи. [smilie24]

Ами ако основната ти дейност е да си включваш и изключваш лаптопа, честито - сега ще отхвърляш повече работа за единица време. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   13-06-12 21:46

Where are all the high-resolution desktop displays?


"In order to understand why desktop resolutions are stuck at the low end of the spectrum, we need to first acknowledge that higher PPI displays do exist. Newegg stocks multiple 27-inch displays with a 2560×1440 resolution in the $850-$1600 range. At 108 PPI, that’s high enough to qualify as a Retina display at a nominal 32-inch (80cm) viewing distance. There are medical displays that offer much higher pixel densities; NEC sells 20/21-inch screens with 2048×2560 resolutions — but they’ll set you back five figures."

[smilie7] [smilie7] [smilie7]



https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/gbmn1721.JPG
http://www.extremetech.com/wp-content/uploads/2012/06/ibm-t221-monitor.jpg

IBM T221 - 3840×2400, 22 inch, 204 PPI!



Публикацията е редактирана (13-06-12 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   14-06-12 06:37

chill написа:

>
>
> Това за Sleep/Suspend или Shutdown?
>
>
> Ами ако основната ти дейност е да
> си включваш и изключваш лаптопа,
> честито - сега ще отхвърляш повече
> работа за единица време. [smilie18]

При Shutdown.

Сигурно някой би твърдял, че не му е досадно да чака компа да стартира, дори ако прави това само 2-3 пъти дневно?! [smilie6]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   14-06-12 06:38

chill, защо толкоз мразиш ябълките? [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: mitku   
Дата:   14-06-12 08:01

dikimee написа:

> Абе един Apple продукт трябва да се
> ползва известно време, за да се
> оценят дребните неща, които вдигат
> satisfaction rating-а на тези продукти до
> невиждани висоти. Плюс че човек
> трябва да се впечатлява от такива
> неща - ако гледа на уреда като на
> обикновен уред, i-нещата изобщо не
> струват, има много по-евтини и
> надеждни решения, които вършат
> същата работа...

[smilie24]

Все пак новият МакБуук Про не е за всеки, наистина. И аз му се кефя, но какво да се прави - няма да си взема заради цената, пък и не ми е нужен ЧАК такъв лаптоп. Но си има хора за всичко и за някой, който ще изкарва пари с него, си заслужава въпреки цената... а той и по принцип си заслужава парите, но просто самите пари са си доста. Всеки си е прав за себе си. Иначе, че има "чалгизация" и "изхвърляне" от много хора, които си вземат някакъв i-шит (и дори реплики, които практически са пълни боклуци, които не стават и за подложка за нивелиране на хладилника), на всеки е ясно.

Аз например съм метнал око на един Еър, от новите, че сегашния вече е на доста "километри", а и едва си го делим с жената. Един нов 2012 модел MacBook Air 13" MD232LL/А 8GB RAM, 256GB SSD ще ми се отрази достатъчно добре като възможности и повече не ми е нужно. Е... "леко" кофти е, че и той ще струва около 3500 лв. по нашенско (а в Щатите е USD $1599, което е към 2600 лв. да речем), но това е положението. Все пак е "само" колкото два иФон-а и ще трябва да го "спестя от банички" някак... както е лафът - кеф, цена няма. [smile]

Просто не всичко е в "желязото" (хардуера). Въпросът не е само да се натрупа "топ"-хардуер и книжни характеристики. Софтуерът и "малките неща" са това, което променя усещането, т.е. тоз т.нар. satisfaction rating при работа и съответно, за което хората дават пари за МакБуук-ове (и изобщо i-джаджи). Същото е и с телефоните. Има вече доста телефони, които на хартия имат повече "жИлезУ" (по-бързи процесори, по-големи екрани и т.н. и т.н.) за по-малко пари, но хората пак си купуват иФон-и заради софтуера, начинът на работа и изобщо цялостното усещане с устройствата на Епъл. Но всеки има право на избор и ако не са му важни тези "малки неща", спокойно може да събира 2+2 и да получава 4... но това не пречи да има хора, за които 1+1+(satisfaction rating)=8. [smilie7]



Публикацията е редактирана (14-06-12 08:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   14-06-12 08:42

Абе това за макбука, че ще си го купи, който ще изкарва пари с него ми идва малко в повече ... те са по-скоро като някакви поршета ... ако искаш да гъзарееш си купуваш, ако искаш да вършиш работа си купуваш там каквото ти е нужно - баничарка, камионче, микробусче, тир ... не че не може да се върши работа с него - може ... то и с порше можеш да разнасяш писма.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   14-06-12 09:26

chill написа:
>
>
>
> Това за Sleep/Suspend или Shutdown?
>
>
>

Измерих времената

при Sleep/Suspend

Те са: < 1 сек/ около 2 сек.


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 09:33

написа:

> chill написа:
>
> >
> >
> > Това за Sleep/Suspend или Shutdown?
> >
> >
> > Ами ако основната ти дейност е да
> > си включваш и изключваш лаптопа,
> > честито - сега ще отхвърляш
> повече
> > работа за единица време. [smilie18]
>
> При Shutdown.

Сигурен ли си? Да не стане пак както когато Стив Джобс бил измислил шрифтовете ...

>
> Сигурно някой би твърдял, че не му
> е досадно да чака компа да
> стартира, дори ако прави това само
> 2-3 пъти дневно?! [smilie6]

Аааа, сега разбирам ...

На МацОс се радват потребителите, които са измислили най-неефективния начин да работят с компютрите си - като например да правят shutdown 2-3 пъти дневно или да рестартират преди обработката на всяка снимка (както стана ясно от 1-2 други теми).

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 09:35

написа:

> chill, защо толкоз мразиш
> ябълките? [smitten]

Глупости дрънкаш, ям 1-2 всеки ден .. [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   14-06-12 10:35

An Apple a day keeps the doctor away [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-06-12 10:41

Vinsent написа:

> Измерих времената
>
> при Sleep/Suspend
>
> Те са: < 1 сек/ около 2 сек.
>

--------------------------

Добре е... обичам бързодействието, ама моето Тинкпадче /Х61 и е вече на годинки/ го прави точно същото.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   14-06-12 10:44

Мерете му времената на тоя мак, просто защото няма какво друго да му мерите [smilie21] аз ще върша работа на РС-то вие си рестартирайте [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: mitku   
Дата:   14-06-12 10:58

valen_tin написа:

> Абе това за макбука, че ще си го
> купи, който ще изкарва пари с него
> ми идва малко в повече ... те са
> по-скоро като някакви поршета ...

Има го и този момент. Но все пак - зависи от работата. [smilie3]
Но те затова са кръстени "Pro", защото по принцип са за работа... макар и "по-така" работа. За нормално разцъкване на повече народ са Air моделите. Пак са Поршета, но все пак - по-малки и по-евтини Поршенца... но пак доста по-скъпи от баничарка, естествено. [smilie5]
Някои искат по-"пилнати" неща и са склонни да дадат повече пари за Порше, а други и с баничарки са доволни. То например Фолксваген Туарег е около 90К лв., Ауди Q7 е да кажем 120К лв., а Порше Кайен е да речем 140К Euro. И това са доста близки коли и то реално от една фирма/шапка. Но явно си има хора и за Кайен, пък нищо, че Q7 е "същото", но 2-3 пъти по-тънко или, че има и Дачия за 15К лв. Но за всеки влак си има пътници. [smile]
Най-странни са ми обаче тези дето си вземат неща като реплика иФон. Е няма таквоз дърво и бракма безподобна като тези реплики - долнопробна скърцаща пластмаса, нищо не работи като хората, дисплея трябва да се ритне с крак за да реагира, нищо не може да се пипа или смени по софтуера (ако може изобщо да се нарече тъй) в него и т.н. и т.н... ама от самолет леко наподобява иФон. То и за детска играчка не става, но има хора, които дори пари дават за него. Реално ВСЕКИ нормален телфон е ПО-ХУБАВ - дори Нокия с фенерче за 5лв. е с класи по-добра. Но това е положението - чалгизацията не прощава явно. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   14-06-12 11:07

абе мисълта ми беше, че за работа се взима това което ти трябва за работа (а за доста малко професии и доста малко хора е нужно именно такова чудо като новото про) и най-изгодното, с което можеш да си свършиш работата. Едно хладилно камионче например може да е по-скъпо от едно порше, и поршето да те кефи повече на вид, ама ако работата ти е да разнасяш сладоледи взимаш хладилното камионче ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-06-12 11:31

mitku написа:
...................

> Най-странни са ми обаче тези дето
> си вземат неща като реплика иФон. Е
> няма таквоз дърво и бракма
> безподобна като тези реплики -
> долнопробна скърцаща пластмаса,
> нищо не работи като хората,
> дисплея трябва да се ритне с крак
> за да реагира, нищо не може да се
> пипа или смени по софтуера ....... [smilie10]
--------------------------

Странни са вярно, че и аз им се чудя, но да ти кажа не си съвсем прав за репликите, я виж тук:

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4347&idPhone2=3275

хващал съм тоя Т-мобайл - един познат е купил такова на дъщеря си /майка и има Айфон4 [smilie3] / и да ти кажа не е лоша машина, естествено никакво сравнение не може да има...
Та специално за тази реплика бъркаш тотално - не скърца, екрана реагира много добре, всичко си работи като хората, а по софтуера всичко меже да се сменя, включително и да се преинсталира с къстъм ром... друг е въпроса че аз не бих си го взел [smilie3]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.