Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: mujimasa   
Дата:   14-06-12 12:14

100...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: mitku   
Дата:   14-06-12 13:04

Han_Solo написа:

> ... не си съвсем
> прав за репликите, я виж тук:
>
> http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4347&idPhone2=3275
>
> хващал съм тоя Т-мобайл ...

Това НЕ е реплика на иФон. Това си е някакъв друг телефон и си е съвсем в реда на нещата да се държи нормално. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-06-12 16:01

mitku написа:
>
> Това НЕ е реплика на иФон. Това си е
> някакъв друг телефон и си е съвсем
> в реда на нещата да се държи
> нормално. [smilie3]
------------------------------

вЕрвай ми - на размер и форма е едно към едно, всякакви калъфчета за айфон стават и за другия, разликата е само че Т-мобайла има стандартните за Андроид телефон бутони. А то има хора които си променят и екраните, иконите и менютата да им изглеждат точно като на айфон [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   14-06-12 16:09

Лошото на ябълката сутрин е, че... много разяжда после [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 16:24

"Добре е... обичам бързодействието, ама моето Тинкпадче /Х61 и е вече на годинки/ го прави точно същото."

Хан Соло, с какъв ОС ти е Х61-то, щото и аз имам такова едно и хич, ама хич и не ми е минавало през акъла да го меря а МБП-то, много далеч са едно от друго и годинки ги деля де, поне 3. Изработката на ТинкПада ми харсва, ама е съвсем друга концепцията и Мак-а е доста по добре пипнат и измислен като сглобка. Айде екраните са правени в различни времена и не би трянвало да ги сравнявам, но .... Не съм им мерил стартирането, но понякога ХП-то ми така му забива броузера, че ми идва да го тресна в земята, при това говоря за Модзила.

И както някой по-горе спомена, разликите, онези в парите ги правят именно малките неща, аз споменах за зарядното, ама те не са една или две, много са. Ей на, дори жакчето за аудиото е комбинирано в едно - оптично с аналогово, една единствена дупчица за цялото аудио, вход и изход заедно [smilie10] Проверката на батерията, може да стане при затворен екран, т.е. не е нужно да събуждаш компютъра за да провериш трябва ли му зареждане или не. Не е кой знае какво, но ...както казах пипнат до детаилите.

ЗА тъчпада няма да говорим там направиха революция, друго не ми се пипа, този на Тинкпада изглежфда като от миналия век. Много по интуитивно се работи с маковския, много по-лесно и т.н. Айде осветена клавиатура имат и други машини, но да речем микрофона как е пипнат, говорителите, макар да твърдя, че на МБП-то саундкартата не е по-добра от тази на доста други машини, то звукът излизащ от него няма равен, поне не съм видял друга марка с толкова хубав звук. При това пак казвам, комбинацията от всичките тези дреболии в едно прави МАК-а не само че нескъп, дори евтин. И това го казвам като собственик на няколко машини (за мен марките са две Леново и Епъл).
Разглобявал съм супер дупер натокън ЕйчПи, такова недоразумение в инженерната мисъл не бях виждал. Дефект даваше едно фолио, поставено вътре за екранизация, което даваше на късо с някой от електронните компоненти в компютъра. Трябваше да го късаме тук таме. Моделът не се сещам, но за любопитните мога да го попитам приятелчето което ми го носи. Друг който разглобявах е да му оправим жака за зареждане, беше се изчекнал и влязъл на вътре, като видя как са го направили се запитах сериозно за тази хайтек фирма какво става с тях?
Отварял съм Фуджицо Сименс, Сонита, Асус-и Ейсъри. Няма нито един, който да стъпи на МБП-то, това е положението.

Сега вероятно новите имитации от Ейсър и Асус да се мерят по изработка, но както казах имитации и крадци на идеи по принцип не харесвам.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   14-06-12 17:09

valen_tin написа:

>... Едно хладилно
> камионче например може да е
> по-скъпо от едно порше, и поршето
> да те кефи повече на вид, ама ако
> работата ти е да разнасяш
> сладоледи взимаш хладилното
> камионче ...

Оказа се, че ако ти е необходима MAC OS, нищо друго не върши достатътчно работа - трябва да купиш MAC.

Сори, скъпо е, в началото опитах, както съм описал по-рано, но не става.
А след като купиш МАК-а установяваш някакви положителни качества, които в друга тема се опитах да споделя.

Обаче по принципа: моето гардже е най-хубаво, някои скочиха, засегнаха се, приеха го много лично.

Всъщност няма нищо лично, просто една техническа констатация. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: deltalink   
Дата:   14-06-12 17:13

Новото МВР с запоена рам.
Секна бизнеса с рам ъпгрейда на локалните апп сторове ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: amplified   
Дата:   14-06-12 17:14

Аз съм добър с поялника, няма се пуашиш [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 17:14

Всичко му е запоено.

И няма етернет порт.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: deltalink   
Дата:   14-06-12 17:16

Има http://store.apple.com/us/product/MD463ZM/A

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: vinse   
Дата:   14-06-12 17:26

само 30 долара, по-евтино е от калъфчето на ipad-а за 50... абе на това като му купиш всевъзможните преходници, които са на цената на самият лаптоп и току виж може да свършиш нещо с тая машина [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Krassy   
Дата:   14-06-12 17:30

Брех, не знаех, че е излязъл нов модел ...

Ами да им е честито на мак феновете... тези, които нямат или искат ъпгрейд ще се облажат с една великолепна машина.
Просто няма друг такъв нотбук...
Ибаси колко е тънък и е само 2 кила... честито!

Аз моя ще си го търкалям още 2-3 години, ако не и повече [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 17:32

написа:

> Има http://store.apple.com/us/product/MD463ZM/A

Много добре знам, че има преходник, не се прави на умен.

Има два Thunderbolt.
Има три USB.
Има един HDMI
Има един Mini DisplayPort

Ethernet няма.
Firewire няма.
еSATA няма.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Krassy   
Дата:   14-06-12 17:37

що си губите времето да спорите за неща, които няма да си купите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Han_Solo   
Дата:   14-06-12 17:38

bgprinter написа:
>
> Хан Соло, с какъв ОС ти е Х61-то, щото
> и аз имам такова едно и хич, ама хич
> и не ми е минавало през акъла да го
> меря
------------------------------------


Уин-а е 7 ултимейт 64 битова версия, а машинката е IBM/Lenovo Thinkpad X61 Tablet PC, Intel Core 2 Duo 1,6GHz 4Gb Ram

А и аз не го меря, просто си го ползвам, ама откакто сложих седмицата времето за палене и гасене ми направи впечатление че е доста малко, а сега понеже стана дума в темата го погледнах за колко се събужда...
Действително от изключен до заредена ОС и закачен безжичен нет е по-бавен от мак-а - моя зарежда за 30-50 секунди, това е с въвеждане на парола... но пък и не го изключвам толкова често[smilie3] средно веднъж месечно, иначе го вкарвам го в sleep режим, само ако няма да го ползвам ден-два тогава чак го изключвам...
Тъчпада на Мак действително е много добър, особено в сравнение с тая червена пъпчица на IBM, че и мултитъча е един път, ама аз си ползвам тъчскрийн, понякога за обработка на снимки е много удобно [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: deltalink   
Дата:   14-06-12 18:22

>> Много добре знам, че има преходник, не се прави на умен.

Е хайде сега, не с лошо.
Иде реч за това, че колко по-млако модули вътре - толкова по-лек.
Всъщност новото МВР си е един голям AIR.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   14-06-12 18:37

deltalink написа:

> >> Много добре знам, че има
> преходник, не се прави на умен.
>
> Е хайде сега, не с лошо.

Извинявай. [beer]

> Иде реч за това, че колко по-млако
> модули вътре - толкова по-лек.
> Всъщност новото МВР си е един
> голям AIR.

Всъщност иде реч:

1) да те цоцат до дупка
2) целевият пазар не са корпоративните клиенти, a клиентите на Starbucks

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: bgprinter   
Дата:   14-06-12 18:41

Хан Соло, мерси за инфото, ще го преинсталирам тези дни, по едно време умувах дали да не му слагам МАкОс, ама тая пъпка не знам дали има драйвери за нея, та засега ще му сложа 7-цата.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: 21   
Дата:   14-06-12 20:47

Тея с репликите на айфон ми напомнят за Пловдив.[smilie5]
Там пълно с разни гаражни магазини с дрехи и обувки Dsquared, ментаци... и гледаш всичкото кифли и гларуси се докарали [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: mitku   
Дата:   15-06-12 10:20

chill написа:

> Всичко му е запоено.
>
> И няма етернет порт.

Не съвсем всички му е запоено. Вярно, че е кофти, че паметта вече и при Про (както при Еър) е вградена а не е на слот, но това просто означава, че трябва добре да прецениш кой модел да купиш още в началото, че после е въпрос на смяна на дъното (и доста кинти), ако искаш ъпгрейд на памет. НО харддискът (доколкото може да се нарече хардиск) си е на отделен модул и не е проблем да бъде подменен само той ако е нужно. То и на Еър си е така, т.е. не е проблем. Та реално за харддиска всичко си е нормално и решението си е много добро (макар и модулът да не е стандартен), но наистина е малко кофти относно това, че не може да се ъпгрейдва паметта и според мен това е единственото донакъде неприятно нещо, но това е положението - трябва да се мисли при евентуална покупка. [smilie3]

А аз примерно ползвам МакБуук Еър и нямам грижи, че няма етернет порт (вграден)... или че няма вградено ДВД устройство, а само външно. И без това го ползвам само на уайърлес, а в редките случаи, когато трябва да се ползва етернет, не е проблем да се ползва с преходник... ама за какво да товари (размер и тегло) през цялото време, щом ще се ползва "от дъжд на вятър". Според мен това е много удачно решение. [smilie24]

С две думи - само това, че паметта не може да се ъпгрейдва е неприятно, но явно това е "начинът на Епъл" и не е първото подобно решение, с което да прокарват подобна политика. И реално единственият истински проблем на новия Про е, че "гроздето е кисело". [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   15-06-12 10:40

абе ...за 11 инче Air мога да се съглася, че са запоени нещата с цел инженерен дизайн, ама на 15 инчов комп да са запоени ... звучи като тотална ебавка с потребителите.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   15-06-12 11:05

mitku написа:
> И реално
> единственият истински проблем на
> новия Про е, че "гроздето е кисело".
> [smilie5]

Че що пък, той не е особено скъп 2,200 USD, да излезе къде 4000лв в БГ, ми на мен сегашния ми лаптоп струваше 3300лв, а е с доста по ниски характеристики ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   15-06-12 11:49

Гроздето е кисело, когато неможеш да си го позволиш. 2200 евро не са непосилна сума, но да ги платя за нещо дето след няколко месеца ще е тясно за новия сдк или който и да е друг софт много глупаво. Още повече това претендира да е про машина.
Не говорим за дом. употреба

И все пак има редица фактори заради които ще си плюя в лицето и ще го купя, но ме е яд, че ябълките ме изнудват така долно. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: deltalink   
Дата:   15-06-12 12:04

novmak са ги изкарали вече на тезгяха:
256ГБ - 4600лв.
512ГБ ССД - 5850лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   15-06-12 12:09

The new MacBook Pro with Retina Display is stunning. 0.71″ thick, super-fast processor, and 95 watt hours of battery life. It crams 5.1 million pixels—that’s one pixel for every resident of Singapore—into a 15.4″ screen.

But even though it packs lots of gee-whiz bells and whistles, we were thoroughly disappointed when we ventured inside. This is, to date, the least repairable laptop we’ve taken apart. Apple has packed all the things we hate into one beautiful little package.

Teardown here.

Teardown highlights (if you can call them that):

Just like in the iPhone 4/4S (and the MacBook Air), proprietary Pentalobe screws prevent folks from accessing the machine’s internals. That means you need a special screwdriver just to remove the bottom cover.
As in the MacBook Air, the RAM is soldered to the logic board. Max out at 16GB now, or forever hold your peace—you can’t upgrade.
The proprietary SSD isn’t upgradeable either (yet), as it is similar but not identical to the one in the Air. It is a separate daughtercard, and we’re hopeful we can offer an upgrade in the near future.
The lithium-polymer battery is glued rather than screwed into the case, which increases the chances that it’ll break during disassembly. The battery also covers the trackpad cable, which tremendously increases the chance that a user will shear the cable in the battery removal process.
The display assembly is completely fused, and there’s no glass protecting it. If anything ever fails inside the display, you will need to replace the entire (extremely expensive) assembly.

Repair Score: 1 / 10

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.