Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Cristinel   
Дата:   11-06-12 23:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   11-06-12 23:15

Ти май ми викаш пикльо ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   11-06-12 23:29

май-май да. на другарката ще се оплакваш ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   11-06-12 23:31

За какви дефиниции се джавкате тука... До скоро ретина си беше биологично понятие от човешката анатомия, ябълките си изсмукаха от пръстите някакво измислено наименование "ретина дисплей" и сега го лепват на всяко нещо дето искат да продадат - а вие им се връзвайте и си измисляйте дефиниции за нещо дето го няма- не съществува...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   11-06-12 23:32

Автор: chill
Дата: 11-06-12 23:15

Ти май ми викаш пикльо ...


Автор: psychoiho
Дата: 11-06-12 23:29

май-май да. на другарката ще се оплакваш ли?
---

Като за начало ...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   11-06-12 23:41

много бързо ти свърши репертоара нещо?

тонев, дефиницията има научен компонент, има и маркетингов. Това обаче не прави ретина дисплеите по-малко впечатляващи.

Усещам как Сони и другите фирми които си позиционират лаптопите до мак-овете в "смесените" магазини в които има епъл отдели, бързо-бързо ще започнат да си местят ноутбуковете надалеч, че да не е толкова очевидна разликата.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   11-06-12 23:49

Е кое точно му е научното? ... И децата знаят, колкото повече, толкова повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: psychoiho   
Дата:   11-06-12 23:52

хехе :) научно-маркетинговото е да се тегли чертата :)

ако прекалиш с пикселите гори батерия без да има ефект - това е икономическия и инженерния проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chipsy   
Дата:   12-06-12 04:37

Кофти, че нищо не може да се ъпгрейдва на новия МВР. Нито РАМ, нито диск, нищо. Малко тъпо тъй. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: johnny_fx   
Дата:   12-06-12 08:19

Полезното от новите айпадове и макбуци е, че най-накрая нещо по-сериозно взе да се случва при дисплеите. Нека да се размърдат нещата, всички ще спечелим от това. Сега при ябълките, скоро и при другите.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: ntonev   
Дата:   12-06-12 08:31

Ами те нещата никога не са спирали да се развиват - без значение кой иновира промените. гледам монитори от 87 насам. За тия 25 години колко нови неща са се въвели - чичко гугъл може да ти каже в детайли. И бъди сигурен, че това не е последната иновация - има поне 2 нови в пайплайна...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: dikimee   
Дата:   12-06-12 09:03

Quantum Dot-a и да направят големи евтини OLED дисплеи.. поне аз за тия 2 си мисля. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 09:05

За пръв път имаме компютърен дисплей с толкова висока гъстота на пикселите и толкова висока резолюция едновременно, а вие си лайте и се надявайте скоро и другите марки да пуснат нещо подобно [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-06-12 09:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   12-06-12 09:12

аз пък точно за фотошоп този ретина дисплей го намирам за непрактичен ... ако ще трябва да увелича снимката на 800% за да докарам приличен физически размер за работа с таблет ... ми не мерси. Обаче за работа с excel чаршафи трябва да е уникално яко [cool]

прецизни цветове и голяма батерия е далеч по-голяма екстра от напомпана до неизползваемост резолюция и тънка батерия ... ама кога ли ще го разберат...

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Analgina   
Дата:   12-06-12 09:30

Сега ще се появят Епъл хейтърите да обяснят, че тези дисплеи ги прави Сумсук, или друга фирма, а Епъл само прибират кинтите. Е, що не са ги пуснали първо Сумсуците. Защото е по-лесно друг да ги наложи на пазара, а после ти да пускаш "убиеца" на това, или онова.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: CyberGene   
Дата:   12-06-12 09:40

Брат ми беше дългогодишен хейтър на Епъл. От известно време е на командировчица в САЩ и вчера ми пише как изненадващо, в момент на умопомрачение ли, от скука ли, щото там е по-евтино ли, не е ясно точно защо, решил да си купи iPad 3. Обаче се впечатлил доста. И вика: сега разбирам, че хейтенето по Епъл си е комплексарщина [smilie5]

П.П. Всъщност аз самият също бях отявлен хейтър на Епъл, даже в тоя форум мисля, че може да се проследи това [smilie18] Ясна ми е по принцип работата и знам как повечето хейтъри дори не са ползвали епълски продукт, а плюят - както плюех и аз [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-06-12 09:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Analgina   
Дата:   12-06-12 09:58

Аз пък не хейтвам. Пробвам и решавам. Купих си Пад2 и ми е добре. Няма да го сменям за Пад3 Сега съм решил да си взема Kindle, но ме застреляха с цена в България. Ако ми обяснят как от 139$ се получава 400 лв., ги признавам. Ще търся някой като брат ти, да ми донесе.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 10:30

Мда ... И аз си купих т.н. iPad 3, и аз с впечатлих доста ...

Първо от страхотния дисплей
Второ от страхотното малоумие на Епъл по отношение работата с папки и документи (нарочно неказвам файлове).

Слагам на флашка една снимка (jpeg), един филм (трейлър от тубата в MP4) , един текстов файл и един PDF, закачам флашката за айпада (с помощта надопълнително закупен епъллски "аксесоар") и какво мислите, че става.

Гейпада отказва въобще да се закачи , защото флашката консумирала много. Откачам флашката, слагам я на един Galaxy S II и, естествено, става каквото трябва да стане - закача се и мога да си гледам снмката, да си чета документите, да си гледам филма и да си прехвърля всичко това на телефона. Телефона нещо нямапроблем с консумацията.

Добре, викам, ще пробваме друго.

Слагам същите неща на SD карта и с помощтта на Епълски четец за SD карти я закачам на гейпада.

Какво мислите, че става?

Нищо. Абсолютно нищо. По никакъв начин не можеш да достигнеш до файловете.

Демек, ако някой ти даде флашка с файлове, трябва първо да я разтовариш на компютър и след това с iTunes да ги прехвърлиш на гейпада.

Айде от мен да мине ...

Правя снимка с пада. Да вземем да я пратим по Блутут на телефона на колега или на компютър? Да,ама не, освен ако телефона не е гейфон

Добре, да вземем за си я свалим на компютъра?
Да, ама не, Айтюнса въобще не я вижда.

Да я запишем на флашка? Опа, много консумирала флашката.

Да я запишем на SD карта? Не може, няма такава опция.

Айде, пратих я по пощата.


Теглиш PDF от мрежата. Можеш да го запишеш към iBooks или към Adobe Acrobat Reader. Добре, сма като го запишеш къмм едното, не можеш да го отвориш с другото.


Safari-то се крашва на някои сайтове, което си е притеснително от гледна точка на сигурност.

Грее дори при елементарно ползване на интернет (малко грее, де), не ща да си помисля ако например играеш.

Неможеш да го сложиш в някакъв sleep/suspend режим.

Абе, откъм софтуер изключително некадърно и осакатено устройство. Не, че ми пречи, аз мога да си свърша работата със всякаква операционна система,независимо дали Windoze, MacOS, Linux или разни дето не сте ги и чували и независимо от работата, ама дразни нарочното осакатяване на иначе хубавия хардуер.





Но пък дисплея кърти (нищо че му виждам пикселите от 25 cm) [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Vinsent   
Дата:   12-06-12 10:30

Официална информация от Ейпъл. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: chill   
Дата:   12-06-12 10:38

Analgina написа:

> Сега ще се появят Епъл хейтърите
> да обяснят, че тези дисплеи ги
> прави Сумсук, или друга фирма, а
> Епъл само прибират кинтите.

Всъщност би трябвало Apple да прибират дисплеите, а производителя да прибира кинтите, не мислиш ли?

Един вид,нормални отношение между клиент и производител.

Но, акоискаш,можеш да ни обясниш как в Appleland Apple прибира и дисплеите и пратите ... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: fff   
Дата:   12-06-12 10:39

Официалната информация си е на техния сайт от вчера насам.



Публикацията е редактирана (12-06-12 10:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Analgina   
Дата:   12-06-12 10:41

Chill, свалянето на снимки на комп с Уин е лесно. С "Camera and Scanners" се разпознава като Camera и после Copy/Paste. Поне при айТилифон работи. Иначе дразнят тези ограничения. И аз не знам, защо са им.

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: Krassy   
Дата:   12-06-12 10:41

Чил, някой да те бие по главата да се тормозиш с този айпад [smilie18]

ДианДимовизма все още заразява успешно...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: dikimee   
Дата:   12-06-12 10:49

Те затова един jailbreak и получаваш чудесен хардуер и правилно работещ софтуер към него [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Apple WWDC 2012
Автор: valen_tin   
Дата:   12-06-12 10:54

скоро ще трябва и компютрите им да се джейлбрейкват ...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.