Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Проблем с попове
Автор: ilcoin   
Дата:   11-06-12 10:03

gorbi [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Бях написал доста по-остър пост, но го изтрих. Така или иначе няма да им стигне до нервната жила.
 Re: Проблем с попове
Автор: Jim__Beam   
Дата:   11-06-12 10:06


.. който не уважава законите на църквата - няма работа вътре ...... па било то и като фотограф .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

 Re: Проблем с попове
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   11-06-12 10:11

gorbi [smilie24]
Между другото, такъв проблем има не само в храмовете. Проблемът е в това, че някой фотографи си въобразяват, че събитието което снимат е организирано само заради тях. А истината, разбира се, е друга - събитието, било то в църква или спортно или домашно или обществено - си има някаква своя си цел, а фотографът просто го отразява.
 Re: Проблем с попове
Автор: Todd   
Дата:   11-06-12 10:12

Велинградският поп си има картечница Максим за непослушни миряни !!!

Ама май ченгетат му я прибраха ... но пък той си има много .

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

 Re: Проблем с попове
Автор: Orlin   
Дата:   11-06-12 10:13

И аз съм атеист (ще прощаваш Дедопоп). Нещо повече - аз съм войнстващ атеист. Не обичам да ме хващат за балък, да ми обясняват неща, които аз съм ги проучил от различни страни, а те прочели само това, което пише в една книга и т.н.

Това не означава, че не трябва да зачиташ чуждите порядки и чувства. Храмовете не са само място за проповядване. Те са място, където хората се замислят, правят равносметка (кой както може - един защото големия началник е там, друг защото тишината и светлината го подтикват).
Когато си в храм трябва да спазваш правилата и да знаеш, че там си гост.

П.П. Преди години един приятел казваше, че в България има 95% вярващи и 5% мислещи. От вярващите половината вярват че има бог, другата половина вярват, че няма. При мислещите съотношението е същото.



Публикацията е редактирана (11-06-12 10:15)
 Re: Проблем с попове
Автор: emo99   
Дата:   11-06-12 10:14

dedopop - надявах се , че точно Вие ще се включите ,за да дадете яснота по въпроса . Разочарован съм само от позицията , която заехте . Вие поп ли сте или фотограф , защото в този форум сме фотографи ? Мислех , че сте по-различен от останалите алчни , мързеливи ,продажни,тъпи и т.н. попове , но явно съм се излъгал . Не ! Не искам да ми постели попа червено килимче , за да мина по него . Достатъчно беше да каже , че там не се влиза . Аз не съм поп , за да знам всички канони , а обикновен християнин , който се опитва да спазва божите заповеди ( за разлика от много попове ).В случая попа така ме избута , че щях да падна и да счупя или камерата или фотоапарата , като продължаваше да ругае . Егати и попа [smilie23] Добре, че си замълчах и не му отговорих по подобаващ начин , но той няма да остане ненаказан за тези си дела . КАЗВАШ (вече ще мина на ТИ , защото вече не заслужаваш да съм учтив с тебе) , че ако си бил в двора си щял да вкараш белия обектив на колегата някъде ?! Ти п.........к ли си или БОЖИ СЛУЖИТЕЛ ? Що за човек си ?! КАКЪВ КОЛЕГА СИ ,СЛЕД КАТО ГОВОРИШ ПОДОБНИ НЕЩА [smilie23] [smilie23] [smilie23] ВЪОБЩЕ НЕ ТРЯБВА ПОДОБНИ МИСЛИ ДА ТИ ИДВАТ В Г.....Я МОЗЪК , КАМО ЛИ ДА ГИ ИЗРЕЧЕШ НА ГЛАС ! МАЙ ОТДАВНА СИ ЗАБРАВИЛ ЗАЩО СИ СТАНАЛ ПОП [smilie23] [smilie23] [smilie23] Възпитанието ми пречи , за да те характеризирам с точните епитети



Публикацията е редактирана (11-06-12 10:38)
 Re: Проблем с попове
Автор: Orlin   
Дата:   11-06-12 10:19

emo99 .

Пий една вода за успокоение, седни пак на компютъра и изтрий това което си написал.
Защото иначе ще го изтрие друг и аз ще го подкрепя напълно. Пък и възпитанието ти (ако наистина има нещо такова) би трябвало да те подтикне към това.
 Re: Проблем с попове
Автор: Стефан   
Дата:   11-06-12 10:34

Ама и вие сте егати християните, да не знаете, че в олтара не се влиза, само свещенника и само кръщелника и то ако е от мъжки пол, за жените е забранено дори и когато ги кръщават...

Трябва ли ние атеистите да ви просвещаваме за собствената ви религия, уж вярващи [smilie18]

 Re: Проблем с попове
Автор: Krassy   
Дата:   11-06-12 10:34


Автор: emo99
Дата: 10-06-12 23:55

...
Няколко пъти попа направи забележка на хората да не минават зад него , защото мястото било свято ?!



Автор: emo99
Дата: 11-06-12 10:14

...
Достатъчно беше да каже , че там не се влиза .


Въпреки това! си мисля, че дори децата трябва да знаят, че в църква трябва да си тих, смирен и да уважаваш това заради другите, дори и да не си вярващ!

Разбери, фотографа е по-малко важен от последният гост в това събитие, защото той е ПОКАНЕН, а ти /и ние/ сме НАЕТИ.
Ние трябва най-малко да сме в полезрението на събитието и ако това се налага да бъде заснето нещо, то се съобразяваме, дори питаме. Поне аз питам.

На което и да е мероприятие, църква, ритуал, ресторант... изчаквам да се наредят най-важните хора, кръстници, родители... после заставам до тях и ги питам дали няма да им преча. И странно... но снимките стават, дори по добри, от колкото очаквам.
Може би защото тези, които ги снимам не виждат пред себе си фото и видео, а техните родители и служители по церемонията - заради които са там! Не заради фотото... и не се притесняват, и не стоят като за снимка... и са естествени.

Да, аз не съм сватбен/кръщелен фотограф, снимам две сватби на година...
 Re: Проблем с попове
Автор: emo99   
Дата:   11-06-12 10:35

Орлин - с кое не си съгласен и защо ? Прочете ли какво е написал dedopop ? Това нормално ли е да се говори от един божи служител ? Моля , да се аргументираш ! Благодаря !
 Re: Проблем с попове
Автор: emo99   
Дата:   11-06-12 10:52

Krassy - аз си стоях в един ъгъл и от там снимах с камерата и правех снимки . Много ми е интересно това - как имаш време да подредиш гостите , след това отиваш да ги питаш дали няма да им пречиш и чак тогава снимаш ?
 Re: Проблем с попове
Автор: gorbi   
Дата:   11-06-12 10:52

emo99 - ти май не схващаш проблема :)

За да го схванеш по-добре ще пробвам илюстративно...

Представи си, наема те заможен клиент, българин, будист примерно, който иска да си навие на масрафа и да се жени в манастира Шао Лин, защото е гледал много каратистки филми като малък и му е мечта.
Понеже си най-добрия сватбарски фотограф по тия земи - предлага ти да направиш снимки на събитието.
Отивате на мястото след много приключения из китайските планини, щракаш всички красоти с надеждата за рейтинг Б и настъпва момента в който монасите трябва да извършат някакъв сложен ритуал по венчавката.

Сега идва най-0важния момент - внимавай - в стремежа си да хванеш най-добрите кадри в живота си, се подпираш на стъкленица в стената, където са костите на основателя на манастира преди 3500 години монах Шао.
Не знаеш обаче, че за монасите това е знак за крайна агресия и в тяхната религия се наказва с бой по топките до смърт.

А кажи сега - монасите ли са виновни или ти че си дебил....

Ако успееш да отговориш на този въпрос, ще успееш да си отговориш и на въпроса - защо дядо поп е прав и нашия форумски дядо поп е прав, а ти не си. Ако обаче и така не можеш да си отговориш - търсиш си учителката от детската градина, търсиш си началната учителка, въобще - намираш всички които са те възпитавали първите 12 - 13 години и им казваш че не са прави, ама много, много не са прави.... [smilie3]
 Re: Проблем с попове
Автор: Krassy   
Дата:   11-06-12 10:54

Емо99, правя това, което мога в границите на културното.

Все пак хората са отишли на сватба/кръщене, не на фотосесия [smilie7]
 Re: Проблем с попове
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   11-06-12 10:58

Аз ще му дам на Емо по-реалистичен пример.
Макар и любител, аз снимам доста спорт. Говоря за официални събития. Искам да видя как ще се държи някой фотограф с подобно самолюбие на официален мач от българската А група ...
Където и да снимаш трябва да спазваш точно правилата на твоите домакини. Те си правят своите си неща, а ти си натрапника, все пак.
Та ако се държиш по подобен начин на официален футболен мач, това най-вероятно ще доведе до сериозно наказание за отбора домакин. Например лишаване от домакинство.
И в такъв случай, повярвай ми Емо, членовете на някой от агитките няма да си губят времето да спорят с теб и да те поучават, както го правят свещениците. Просто ще те проучат, ще те хванат някоя вечер и ще ти счупят главата. Сещам се за поне три агитки, за които бих се изненадал по-скоро ако не го напрявят ...
Оскверняването на светия олтар на православен храм е огромен проблем за този храм. Това, че на теб не ти пука за хората около теб какво иска да каже?
 Re: Проблем с попове
Автор: Krassy   
Дата:   11-06-12 11:03

Поп-а е човек като нас, който обаче за да работи тази работа вярвай, има много повече вяра, отколкото ние...
Не визирам изключенията, които ги има и при Божите служители, и при фотографите.
Не можем да сме настроени по презумция негативно към всички попове заради някои от тях.

И сега си представи, че този ПОП гледа ПО ДЕСЕТ ТАКИВА фотографа ВСЕКИ ден [smilie7]
Идва един момент, в който чашата прелива, дори и да не си направил нещо кой знае какво, в което се съмнявам, щом се е стигнало до избутване от олтара...

Ние, фотографите си имаме своя сватбена фотосесия, където казваме какво, как, къде и защо...

Извън нея трябва да сме като сенки... иначе не сме добри фотографи!
 Re: Проблем с попове
Автор: emo99   
Дата:   11-06-12 11:11

gorbi - снимал съм в доста църкви и манастири и никъде никой поп не е правил забележка . Мислиш ли , че ако знаех за подобни забрани щях да ги наруша ? ... Нали си чувал за " Прекаленият светец и Богу не е драг " Както и да е ! Съвет към колегите - питайте предварително къде е позволено да се ходи и да се снима( в църква или манастир) , за да не се опита някой поп да ви вкарва обективите някъде !
 Re: Проблем с попове
Автор: Analgina   
Дата:   11-06-12 11:21

За себе си мога да кажа, че питам. Попитай и ти, и ще видиш разликата. В Бачковският манастир, където доста зорко следят за фотоапарати знаеш ли какво се случи? Въпреки табелите, любезно и с усмивка попитах дали все пак не мога да снимам в двора. Въпреки големия апарат ми отговориха: Може няколко снимки. Само не прекалявайте. Съобразяването със служителите във храма, любезността и смирението могат само да ти отворят врати и да спестят такива неприятни случки и за двете страни.
 Re: Проблем с попове
Автор: emo99   
Дата:   11-06-12 11:27

Krassy - зная притчата за умрялото куче и водата . Също така зная за поп , който си има частен параклис и прави неща , който ...Няма смисъл от подробности, а и ще се отклоним от темата . Смятам темата за изчерпана , а колегите да бъдат внимателни , когато ще снимат в и около църква . Успех на всички !
 Re: Проблем с попове
Автор: tantris   
Дата:   11-06-12 11:30

Krassy [smilie24] [smilie24] [smilie24]
gorbi [smilie24] [smilie24] [smilie24]

emo99, зад вратичките ли отиде?[smilie10] [smilie10] [smilie10]
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.