Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Много изкълчен крак... Иии други истории :)
Автор: Щурче   
Дата:   04-06-12 01:27

Мда.

Паднах лошо много (то поне да беше интересно - пребих се от стол на колеца, чистейки горния рафт на секция, хлъзнах се, бюро) - страшно изкълчен крак, но слава богу нищо счупено.

Десен крак - от палеца, болката се разпростира по целия крак. На лекар бях, "опаковаха ми крака", но се подува наистина много, посивява от превръзката.
Ползвах лед, бинт, шиниране не помага. Ясно е - помага почивка, "отворен" крака, но не мога да си го позволя. Утре пътувам. Дадоха ми патерица, защото изобщо не мога да стъпвам - издува се като син патладжан и е нетърпимо (не се лигавя). Лошото е, влаченето на куфари, смените с влака и т.н.

Някой с идея полезна за облекчаване? Уж, знам, каквото ми трябва, но все пак съвет от опит не е излишен. Като цяло - нищо счупено - ток и жица сме, ама доста път, с доста багаж се очертава. Нямам изписани пейнкилърс, освен обичайните (но в момента, в който стъпя, спира да ги има)

Мерси :)
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: ivanov.10   
Дата:   04-06-12 02:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: amplified   
Дата:   04-06-12 02:31

Влаковете и на летището не осигуряват ли помощ при трудно придвижване?
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: tonyf   
Дата:   04-06-12 02:55

Щурче! Каквото и да правиш, накрая пак ще ти мине. [smilie5]

Иначе може да пробваш добрата стара шотландска рецепта с двете съставки Многолед и Многоуиски, за външна и вътрешна употреба. [smile]


А фотографираха ли те при бай Рьонтген?
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: kote   
Дата:   04-06-12 03:10

има два варианта
да имаш микро пукнатина който не винаги се вижда на рентген и другия е да не са ти го наместили правилно
при всички положения не трябва да го натоварваш
не се прави на героиня и без това никоя авиокомпания няма да те пусне на борда ако забележат състоянието ти
не прекалявай с леда и си легни да спиш
съня е най-силното обезболяващо
ако на сутринта продължава да те боли беж при доктора за гипс
по правило след ден започва да спада оттока
викни приятели да ти помагат за багажа и изпращането разбрах че посрещането не е проблем
успех
вкарай два коняка поне не вреди
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: n1x0n   
Дата:   04-06-12 03:17

От изкълчен глезен болката по целият крак да се разнася - не е нормално.
При всяко положение - RICE: Rest, Ice, Compression, Elevation
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: sunnyshot   
Дата:   04-06-12 05:18

Щурче, на позитивната страна - ще ти мине и ще го забравиш! Само не го пресилвай за да няма усложнения.

Пътувай само ако ти осигуряват wheel chair. Всичките самолетни компании предлагат тази услуга безплатно. И ти носят багажа по летищата. А после - taxi. Е надявам се, че имаш и посрещачи, които могат да помогнат с носенето [smilie5]

От къде до къде пътуваш?

 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: PeterPAN   
Дата:   04-06-12 07:05

послушай това с обездвижването, аз преди две години имах същия казус и не се кротнах, след това на ден по 2-3 пъти го контузвах същия крак, болката е невероятна, като се раздвижи минава, трябваха ми около 2 години да се оправи на пълно, за нещо което минава за 1 седмица при спазване на предписанията...
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: scarecrow   
Дата:   04-06-12 07:12

Ако беше ръка да си правиш гаргара ама с краката шега не бива.
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: pif   
Дата:   04-06-12 08:11

В коя посока го изкълчи? Кое сухожилие разтегна?
Дори да има скъсано сухожилие не е толкова страшно. Проблема е да няма скъсан лигамент. И кетопрофена помага (фастум гел и производни) но аз бих ти препоръчал Алгезал Сурактив. Обезболява много по добре и сваля отока бързо.
Консултирай се с ортопеда как можеш да натоварваш крака но по принцип при добро стягане на мускулите на стъпалото трябва да можеш да ходиш бавно без болка.
Шините не са много ефективни в твоя случай, освен ако няма скъсан лигамент или стчупване. Ако е само разтегнато сухожилие - стягай с еластичен бинт и мажи с алгезала.
Не пречи да се консултираш и с друг ортопед.
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: Тед   
Дата:   04-06-12 08:36

Неприятен инцидент. Сигурен съм, че повече няма да чистиш, качвайки се на стол със колелца. Добре е да имаш една стълбичка, която постоянно да ти седи в килера или на терасата. Винаги е полезна вещ.

Ако ти е изкълчен глезена - от опит да ти кажа - с надуването и посиняването и болката - лично го изживях преди Великдена. Скочих за една висока топка във въздуха и при приземяването десния глезен буквално "изхруска". Първата болка беше остра и болезнена.

Понеже се наложи да водя приятел в болница в чужбина преди години - по същия начин на волейбол му се получи контузията, та ето какво направиха лекарите. Дадоха хапче - обезболяващо, мехлем и му удариха една инжекция /каква - сигурно да може да спи спокойно - той не можеше да стъпва/. На другия ден го водиха на рентген да видят дали има счупена костица. На снимката всичко беше наред и лекаря освен бинт, мазило - му каза да внимава и в кревата:)

Ако много те боли - и по целия крак и си без снимка - добре е да ти направят една - да няма усложнения. Ако няма - 1-2 дена с килограми лед - напрво бухаш крака в кофата. Мажеш с Фастум Гел, Волтарен и производните - облекчават значително болката и оттока. За хапчета - ако е непоносима болката. Изцяло грешна постановка е загреваещ компрес, особено първите дни да се прави.
ИИИ...имаш два варианта 1/ 15 дена на легло с вдигнат крак и не мърадаш 2/ два месеца пазене - от сълби, столове и прочие с много пазене и мазане.
И двата варианта са предписани от лекар. Който ще избереш...твоя воля. Аз не можех 15 дена да лежа.
Вчера играх футбол 90 минути /от два месеца за пръв път/, но при стрелба от по-далеко стягах глезена и с едно наум, като след няколко удара се отказах, щото усетих, че не е готов още за това.

Успех и ще мине...

И в твоя случай стъпвай само на пета, то и недей да стъпваш. Куфари, стълби --- само с помощник....да не напрвиш по-голяма беля. Иначе е нормално да посинее и да се надуе като патладжан. Там има много връзки.



Публикацията е редактирана (04-06-12 08:39)
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: mr_kras   
Дата:   04-06-12 08:39

Имах подобен случай преди години. Традиционната медицина не ми помогна. След една година нагревки и др. процедури, един приятел ми препоръча чакръкчия (правач). И до днес го споменавам с добро. Оказа се, че съм имал изместване на костици в глезена. Ако не се намести никакви хапчета и процедури не помагат, а само временно успокояват билката. Ходенето на чакръкчия, обаче също крие рискове. В смисъл да не попаднеш на самозванец.
Успех в лечението.
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: ценослав   
Дата:   04-06-12 08:52

Щурчо!!! Ма и ти на стол с колелца си се качила??? Къде гедаш?
[smilie6] [smilie6] [beer] [beer]
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: Тед   
Дата:   04-06-12 09:08

Да ти кажа честно - или пътувай с кола, или въобще не пътувай. Все пак здравето ти е по-ценно от едно пътуване. Ако направиш беля по гарите ... сигурно няма да си го простиш както със стола.

Иска почивка и обездвижване. Всяко допълнително натоварване ще те боли и надува. Стъпваш ли, носиш ли нещо, натоварваш ли го - той се надува още повече - особено в 1-ите няколко дена.

Иска почивка и крака нагоре. Така че или отлагаш пътуването или с кола. С тоя крак си за никъде - ако мен ме питаш...
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: J0R0   
Дата:   04-06-12 09:41

Наместване на изкълчени стави става с плавни, въртеливи движения и без натоварване.
Плуването е най-добре в такива случаи. Или леки упражнения във въздуха.
В никой случай резки движения, натоварване и тръскане.
Не слушай съветите за обездвижване, по-лошо става, ако не е наместено като хората и се обездвижи.
Гледай какво правят животните в такива случаи и се учи.
Казвам го от личен опит, 5 пъти съм измятал коленни стави, веднъж тазобедренна и съм чупил костици в китката. Мисля че знам повече за луксациите от някои новоизлюпени травматолози :)
(Последният път Асахи ми намести коляното, бива го за чакръкчия)
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: tonitka   
Дата:   04-06-12 09:52

Щурче, ако е класическо изкълчване трябва да ти го наместят, иначе няма да стане. Аз съм си изкълчвала глезена два пъти, ужасно гадно е и наистина много боли. Втория път се случи в Рила! Добре че имаше жена която разбира от такива неща, та ми го намести. На другия ден с прясно изкълчения крак качих Мусала, та чак до хижа Грънчар, но не си е работа! Препоръчвам ти наистина да си седиш на Д-то. Аз щото се правих на много корава сега си ме боли при всяко влошаване на времето. За оттока и посиняването ти препоръчвам да направиш следното: намачкай меката част на 2-3 филии хляб, да стане като тесто и го напои с оцет. Наложи го на мястото и превържи с бинт но не стегнато. Сменяй през 2-3 часа. Дърпа оттока и облекчава. . Изпитано е! Пожелавам ти по-бързо възстановяване и да внимаваш повечко![smile]
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: feliz   
Дата:   04-06-12 10:04

брей, този Асахи много печен - помогнал на Винс да спре цигарите, наместил крака на Жоро. Браво![smilie24] [cool]

 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: ilcoin   
Дата:   04-06-12 10:50

От собствен горчив опит с подобна контузия, но на коляното: "НАМЕРИ ДОБЪР ЛЕКАР-ТРАВМАТОЛОГ !!!!!!!!!!"

След 1 недобър доктор и един "народен лечител" резултата беше посещение при кадърен спортен лекар, 2 седмици гипс, 1 месец рехабилитации и над 6 месеца мазане с илачи. Болката отделно.

Слава Богу, сега съм добре, но изводът остава [smilie24]

ЕДИТ: посиняването е от кръвоизлив. Лекува се с пункция в болнични условия, не с мокър хляб, домат и незнам кво си. И аз след съветите на чакръкчията една седмица държах начукан лук на компрес и карах колело. Накрая ме заболя зверски, което ме накара да отида на свестен специалист. Като ме видя доктора, щеше да ме бие. Замалко отървах коленната операция. Та така, бял хляб или типов да слага ?



Публикацията е редактирана (04-06-12 10:53)
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: feliz   
Дата:   04-06-12 10:58

Щурчето щом не влиза тук, сигурно е хукнала вече.[smilie8]
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: ilcoin   
Дата:   04-06-12 10:59

Дано [smilie24]
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: asahi   
Дата:   04-06-12 11:10

Май е късно бай ортопед Асахи да се намесва. Пациентът е отлетял.
За сведение на посрещачите: Ще е добре от летището директно да посети Пирогов - там са спецове и ще я опаткат набързо. После почивка, кракът повдигнат, може и другия :), компресчета, след време леко раздвижване. Мога да понапиша и догадки, но при наличието на истински лекари няма смисъл.
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: arakiss   
Дата:   04-06-12 11:16

щурче,
чакаме новини!
изпопритеснихме се тук [smitten]
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: kkkolelo   
Дата:   04-06-12 11:21

Наложи мястото със нарязан лук - сваля отока и силно намаля болката ... Помагало ми е [smilie7]
 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: krist   
Дата:   04-06-12 12:20

обади се на Амигото[smilie3]

 Re: Много изкълчен крак - питанка
Автор: Щурче   
Дата:   04-06-12 12:28

Много мерси на всички, ей сега ще пиша. Просто спя много зле и на пресекулки, та се помъчих повечко - престоя на летището ми е цяла нощ, с влак тръгвам вечерта. [beer]
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.