Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: дидибаев   
Дата:   02-06-12 21:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: kaiser.soze   
Дата:   02-06-12 21:19

кръгъл идиот на английски било Complete Idiot

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: дидибаев   
Дата:   02-06-12 21:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: hebros   
Дата:   02-06-12 22:09

Дидибаев, примерите ти са пример за пълен кич и мазане с фотошоп.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: дидибаев   
Дата:   02-06-12 23:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: мара   
Дата:   02-06-12 23:25

хубуу де, що всеки реве кат му кажат, че нещата му са кич?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: hebros   
Дата:   02-06-12 23:31

Нямам какво да покажа, но това не ми пречи да видя, че показваш кич и безскусица, а усмивката с която приемаш казаното е малко крива.
Това, че бухаш кичозни изложби нищо не значи. Човек ако има реална преценка за нещата ще се спре сам, за да не се излага.
П.П не познавам никакъв Любомирчо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: дидибаев   
Дата:   02-06-12 23:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: bogdanov   
Дата:   02-06-12 23:39

Хех, в основата на всяко отхвърляне се крие не-познание. Във фотографията, снимката излязла от фотоапарата се казва "суров материал". Следва обработка. При добро желание и финансови възможности, фотографа разполага със студио за обработка на кадъра. Тониране, композиция и един билюк подобни опции. Долу-горе, колкото повече навлизаме във фотографията като изкуство, толкова повече изисквания имаме към кадрите, които излизат от нас. При лентовите фотоапарати не може да се избегне обработката в студийна атмосфера. В цифровата фотогафия, изискванията към кадъра не са по-различни, но се постигат с различни средства. За момента обработката с фотошоп излиза доста по-финансово допустима, пък и произлизат добри резултати. Ако някой комшия ви е правил носа по-голям или ви е оцветил портрета в зелено и това не ви се е понравило, не бързайте да отхвърляте онова, което е неизменна част от съвременната фотография!

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: mujimasa   
Дата:   03-06-12 00:00

Този потребител е деактивиран и всички негови коментари са изтрити,поради прекомерна употрба на фотошоп.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: prozium   
Дата:   03-06-12 00:02

Апаратите ни колкото и да са добри, понякога трудно успяват да отразят действителността - било то в предаването на цветовете, голямата динамика или пък усещането, което фотографът е имал при заснемане на снимката. Та не виждам какво лошо има след това, всичко това да се донагласи на фотошоп или някаква друга програма за обработка? Да не говорим, че много хора виждат света по определен начин, например такъв, какъвто би могъл а бъде и програмите за обработка на снимки дават възможност това да се визуализира :) Често фотошоп става заместител и на липсата на добрата светлина, което въпреки че е грешно, все пак е по-добре от нищо .

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: pif   
Дата:   03-06-12 00:33

Ти направи лоша композиция, лошо кадриране, лошо осветяване, лош подбор на ъгъл от който да снимаш пък после най големия гуру да си пак не можеш да направиш добър кадър от това. Да, ще направиш нещо шарено, интересно, но то ще е рисунка. То няма да е твоя поглед как ти си видял нещо. То ще е как ти си го представяш. Разликата е, че едното съществува а другото не. И двете са изкуство. Просто е различно изкуство. Затова има игрални филми и анимационни филми. Никой не отрича използването на ретуш в игралните филми както и използването на живи актьори като модели за движение или рисуване в анимационните. Но в никакъв случай не можеш да смесиш двата стила и да кажеш, че този филм е еди си какъв защото тук таме имало рисунка на фотошоп.

И както преди много години ми се роди една мъдра мисъл в главата (колкото и рядко да се случва) - На човек му трябват 1-2 години да се научи да вижда през обектива. После му трябва цял живот да се научи да вижда през очите си.
Но когато ти липсва и първото и второто и заложиш само на третото (фотошопа) тогава вече не е фотография а изкуство което е рисуване върху снимка и изобразяване на фантазията на автора а не съществуващо нещо.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: chill   
Дата:   03-06-12 00:59

Много теоретизирате. В крайна сметка, от значение е само дали ще достигнеш до зрителя. На никой зрител не му пука как си си правил снимката, дали си се обръснал, избърсал задника, какво си ял и дали си ползвал сенник, градиентни филтри, статив и фотошоп.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: kaiser.soze   
Дата:   03-06-12 01:22

prozium написа:

"или пък усещането, което фотографът е имал при заснемане на снимката"

"Да не говорим, че много хора виждат света по определен начин"


[smilie24]

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: дидибаев   
Дата:   03-06-12 12:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: saxon   
Дата:   03-06-12 12:13

Диди, Диди, Диди...
какво признаваш ти, като си най-добрия пример за човек, който постоянно се изказва грубо под снимките на другите. Ето ти последните коментари от профила:

ужасна глупост

пълна скръб

ха, ха, ха смехурия - пише се "смехория"

разни нещастни "цицаджии" и сватбарчета

super grozno

Като за епилептичен припадък, бива:)

Голяма простотия:(((((((((((((((((((

Случайно попаднах на тази работа и се надявам уважаемият автор да не ми се разсърди (много), но това е ужасна простотия:(. (от техническа гледна точка е ок)

Тук кефи отговорът на Автора:
))) вярно....сучайностите са онази тънка нишка, която превръща истината в лъжа, мъжете в жени и стринките в чичовци ;))))

ugly and disgusting


Диди, не знам какъв си доктор, стринка ли си или чичо, но си абсолютен комплексар и простак, обиждаш всеки автори и снимка, която не разбираш. Това ли ти е градивната критика стринке?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: мара   
Дата:   03-06-12 12:35

всеки има право на лош вкус [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: chill   
Дата:   03-06-12 12:43

С изключение на един-два, коментарите са на място. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: saxon   
Дата:   03-06-12 12:49

Като се има предвид, че първите ги е писал на Хеброс, заради мнението му, а останалите не са критични и конструктивни, а са злобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: chill   
Дата:   03-06-12 12:58

Ми неконструктивните коментари са си съвсем на място. [smilie21]

Както "!!!!!" или "+++++" не казват защо харесват, така и "пълен боклук" не казва защо не харесва.


Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: мара   
Дата:   03-06-12 13:06

ка па не ви домързя да проверявате [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: pif   
Дата:   03-06-12 13:13

Ама то и чалгата е интелигентното развитие на нацията. Тя е масовото явление в музиката следователно това е верният път. Защо да я изключваме като стил музика или да я ограничаваме като такъв. Какво против евтините синтезатори тип "Хитър Петър" имате като те си звучът много добре и с тях се прави превъзходна музика. (чалга).
Какви сте такива тесногръди и задръстени да не оценявате истинската музика. Нима не разбирате, че това е бъдещето на музиката и няма никакво значение как е нарпавена а какво послание носи. Тя не е кич, не е простотия. Това е смисъла на живота на много хора. Те така виждат нещата.

Кой не е съгласен с мен ?

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: saxon   
Дата:   03-06-12 13:13

На мен не ми харесват, но аз и признавам правото на собствено изразяване и по никакъв начин не мога да ги отрека! В този форум е пълно с психопатологични изображения които аз не харесвам, но признавам правото на авторите им да се изразяват както намерят за добре. Ти и други малки момченца оспорвате правото на изразяване. Ти неможеш да се изразяваш визуално, но оспорваш правото на израз на другите. Аз не.

Значи той може да пише боклук, глупост, простотия и за него това е признаване на правото на авторите да се изразяват. Когато обаче някой напише за неговите снимки, че са кич и безвкусица, това вече е оспорване на неговото право за изразяване.
Знаменито прозрение![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: chill   
Дата:   03-06-12 13:23

Pif написа:

> това е бъдещето на
> музиката и няма никакво значение
> как е нарпавена а какво послание
> носи. Тя не е кич, не е простотия.
> Това е смисъла на живота на много
> хора. Те така виждат нещата.
>
> Кой не е съгласен с мен ?

Аз не съм съгласен. Няма значение как е направена, а какво послание носи. Точно посланието я определя като кич и простотия, а не "синтезаторите Хитър Петър "?

Ако ти определеш художествената стойност на едно произведение съобразно техниката, с която е създадено и възпроизведено, загубата си е за теб. [smilie21]



Публикацията е редактирана (03-06-12 13:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Фото... или Фотошоп форум!?!
Автор: мара   
Дата:   03-06-12 13:39

чил...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.