Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: asahi   
Дата:   30-05-12 23:05

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Ondine1   
Дата:   30-05-12 23:07

доносник?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: diandimov   
Дата:   30-05-12 23:07

Означава човек, който сътрудничи на министерство на вътрешните работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: asahi   
Дата:   30-05-12 23:08

Дедо Цено, я кажи?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Славов   
Дата:   30-05-12 23:10

Певица....

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: cameraman   
Дата:   30-05-12 23:11

Това е к-ва, която прави св-ки, за да продължава да се държи фриволно.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ценослав   
Дата:   30-05-12 23:17

Ми просто полицията няма възможностите на баба Ванга. Доносник ли е гражданина, който дава информация на полицията, кой ви е откраднал фотоапарата примерно??? Доносник ли е този който подаде информация на полицията за конкретен извършител на изнасилване или убийство. За това кой ви е обрал апартамента, или изтеглил от банковата ви сметка парите? Не бъркайте ДС с полицията! Ма даден сътрудник бил еди какъв си??? Ми според вас може ли сътрудник на полицията да бъде някой примерен гражданин, който не ходи по кръчми, от работа се прибира направо в къщи и не контактува по някакъв начин с лица от крим. контингент??? Бе тая работа не е като оная. [smilie7] [smilie7] [cool] [cool] [cool]

Иначе съм свикнал, почвайте ме.[smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: asahi   
Дата:   30-05-12 23:23

Искаш да кажеш "човек от контингента" или приближен там някакъв?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: TODD   
Дата:   30-05-12 23:25

Някога най обичах сътрудниците на КАТ [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

А истината е че всички полиции в света имат такива хора .И из Америка и Англия са бая само че им викат друго

[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: harvester_vn   
Дата:   30-05-12 23:39

Ахам... по филмите им викат "информатори" [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ценослав   
Дата:   30-05-12 23:42

Ми и тука на официален език им викат същото. Ма некои като са се хванали за тази думичка доносник![smilie25] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Grandpa   
Дата:   30-05-12 23:47

Цено го е казал добре за информаторите.

Ама не всички "сътрудници" бяха тайни доносници или от контингента. Имаше много (полу) "нормални" чичета и дядки, които открито се бутаха да вършат нещо там, да строяват народа...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: 2nYo   
Дата:   30-05-12 23:50

Камерата е мноо то4ен !!! :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: asahi   
Дата:   30-05-12 23:50

За сегашните иде реч.
Информаторството дава ли някаква индулгенция пред закона?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ценослав   
Дата:   31-05-12 00:06

Апсолютно никаква. Извърши ли престъпление в панделата.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: harvester_vn   
Дата:   31-05-12 00:09

То нямало място, бе....

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: cameraman   
Дата:   31-05-12 00:10

Пък днес две баби на пазара си говореха, че ако спазвали закона, фирмите им отдавна да били фалирали...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Стоев   
Дата:   31-05-12 00:17

Трябваше да им вземеш личните данни на бабите и да ги изтропаш в РПУ за проба, дали ще ти предложат някакъв трудов договор...[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: n1x0n   
Дата:   31-05-12 00:17

Пробвай с Google...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: J0R0   
Дата:   31-05-12 00:18

Сътрудник, информатор или както и да се нарича, по цял свят ги има.
Няма лошо да ги има, нормално е. Всяка полиция ги използва.
В България обаче не можем още да приемем това, защото българското МВР доскоро не беше нормална полиция, ами репресивен апарат на тоталитарния режим.
Много са дълбоки раните. 20 години не стигат за да заздравеят.
Аз имам съученици и приятели пострадали от репресиите, както и съученици и приятели прилагали репресиите.
Тия хора са още живи, спомените са още живи, няма как тук и сега да приемем, както по целия свят, че това е нормална практика.
Не може вчера да си издал приятелите си от квартала, че искат да преминат в Гърция, тях да са ги разстреляли като кучета на кльона, а днес да викаш - нормално е.
Нормално е някъде другаде по света.
Тук все още не е нормално.
Ще стане нормално като измрем всички родени през комунизма.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: asahi   
Дата:   31-05-12 00:20

Никсъне, в този случай не ме интересува мнението на Гугъл. Утре (то стана днес) ще си говорим за едни убит или самоубил се сътрудник на МВР, та ми е интересно какво мислят околните за тази категория човеци.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ценослав   
Дата:   31-05-12 00:23

J0R0

Те па тия дето са родени през демокрацията след нас ще цъфнат и вържат. [cool] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: n1x0n   
Дата:   31-05-12 00:30

Никсъне, в този случай не ме интересува мнението на Гугъл.

Пределно ми е ясно. Просто илюстрирам факта, че когато някой човек пуска тема във форума, това не е задължително защото не може да си послужи с Гугъл. Щеше ми се и ти най-накрая да го схванеш...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: J0R0   
Дата:   31-05-12 00:31

Цено, може да не цъфнат и да не вържат, но едно съм убеден - че хора с власт няма да убиват или да тикат по затворите без съд и присъда други хора, само заради това, че искат да отидат някъде по света, нито за това, че са прочели еди каква си книга или са изказали еди каква си мисъл.

Това е голяма крачка в правилната посока.
Може би най-голямата, която българите са направили през последния век.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Стоев   
Дата:   31-05-12 00:35

Жоро, Темата за КомунизЪма и предателството е разтеглива и омазана до немай къде...
В Друго Време е било Друго, вярвало се е в нещо си и са правени неща, дето в Друго Време и Другаде няма да се направят или може да изглеждат смешни/престъпни/жестоки/нечовешки и т.н.
Ако си живял по времето на гилотините у френско - щял си да ревеш от кеф, като режат някому главата на площада за нищо, или горят вещица, а сега и Патка не можеш да заколиш, ако доказано не застрашава живота ти, примерно, камо ли да набиеш/гръмнеш куче на улицата, защото иска да те ухапе...
Режима бил "тоталитарен"... [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: serjy   
Дата:   31-05-12 00:44

това е човек птестъпил закона, хаванат и принуден да доносничи всичко по негово осмотрение. колко е редна тази практика, не знам. ако бях държавник не бих разчитал на такива информатори.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: J0R0   
Дата:   31-05-12 00:45

Да де, друго време, с други ценности, ама това ви говоря, че и репресиращите и репресираните (някои от тях) са още живи.
Няма как да махнат с ръка и да забравят.
Ако някой застреля твоя Сашко като куче (за три дни отпуска) и после срещаш тоя човек всеки ден в магазина и на улицата, ще кажеш ли че е нормален човек и че такива са били времената?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Стоев   
Дата:   31-05-12 00:46

Едни го правят по съвест, други по задължение, трети за пари..
Какво означава "сътрудник на МВР"?
Ако съседа, който ни е неприятен си паркира автомобила в градинката пред блока и и го "наклепаме" в общината - доносници ли сме?


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Стоев   
Дата:   31-05-12 00:52

Ако си подписал договор/споразумение, че ще контролираш кой паркира в тревните площи в ж.к."хххххх" - избирателно ли ще подхождаш?


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Стоев   
Дата:   31-05-12 01:10

Относно стрелбата по хора на границите - по тогава действуващите закони трабваше да имаш "открит лист" /ако не бъркам наименованието/ за да влезнеш в пригранична зона, дето разходките бяха забранени, а зоните доста добре оградени, подобно на затворите, обозначени отвсякъде по начин, недопускащ случайно навлизане там, т.е. влизащият знае къде отива.
Използването на детето ми Сашко /на 5 години/ беше тъп пример - оградите бяха бодлива тел над 2 метра с надвес, дете доста щеше да се затрудни с ножиците...
Минаващите държавна граница през кльона са знаели, какво правят и възможните последствия.
Същото е и за данъчните нарушения в днешно време, когато паднаха границите - знае се че не трябва да се крият доходи....
Само че по трудно е да наклепаш някой, че е продал 2 връзки магданоз, а няма касов апарат, свързан с НАП.
Да не говорим че ми е задължение да звънна в КАТ, като те видя на 7 водки да подкарваш колата към къщи...


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Стоев   
Дата:   31-05-12 01:17

Жоро, ти като се почерпиш (малко) - сядаш ли зад волана? Ако сме пили по 3 бири на някоя сбирка и звънна на 112 да кажа, че Водача на автомобил хххххххх е пил алкохол - Доносник ли съм или Съвестен Гражданин? Ами ако се обадя не за теб, ами за онзи от съседната маса, дето с мъка си е допълзял до автомобила и не съм могъл да го спра?


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: diandimov   
Дата:   31-05-12 05:46

Тук пък има билборди които казват ако видиш нещо нередно да казваш.

Аз самия съм рапортувал един пиян дето удари кола и избяга, и един черен дето пиеше бира на бензиностанцията, и очевидно беше шофьора на колата.

Идеята е че това прави всички други по- сейф, и евентуално живота - по- хубав.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Marillion   
Дата:   31-05-12 06:12

Сътрудник на МВР означава лице с много криминални регистрации и извършило много престъпления, което се ползва да върши услуги на полицията.

Най-общо - да занесе едни пари от тук до там, да остави 1-2 пликчета в този апартамент или в този автомобил, да мине и да остави 300 лв. на масата, докато си седиш в кафето, да чуе кой, кога, какво и на кого ще се продава нещо и в какво количество.

Ей-такива нещица.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Vinsent   
Дата:   31-05-12 06:41

Сигурно е много полезно МВР да има информатори, както на всякъде другаде по света, но да си информатор е въпрос и на морални ценности. Ако си възпитан, че не е хубаво да говориш на човека зад гърба, че по-добре да му го кажеш в очите? Тогава изпълнението на гражданските ти права да наклепаш някого, дори за предотвратяване на нещо лошо, става невъзможно за теб.

Прав е Жоро, много близко е времето, когато доносниците на политическата полиция (6-то управл. на МВР) унищожаваха съдби и то най-често незаслужено, за казана дума например.

Сред комунистите имаше такива, които приемаха да бъдат сътрудници на районните комитети - пак доносници.

Познавам такива, които убиха хора с доносите си. Стар служител, наклепаха го че си е извадил на ксерокса църковно календарче. Уволниха го безжалостно месеци преди да му е дошло времето за пенсиониране. След 6 месеца умиря от рак... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Vinsent   
Дата:   31-05-12 06:42

Сигурно е много полезно МВР да има информатори, както на всякъде другаде по света, но да си информатор е въпрос и на морални ценности. Ако си възпитан, че не е хубаво да говориш на човека зад гърба, че по-добре да му го кажеш в очите? Тогава изпълнението на гражданските ти права да наклепаш някого, дори за предотвратяване на нещо лошо, става невъзможно за теб.

Прав е Жоро, много близко е времето, когато доносниците на политическата полиция (6-то управл. на МВР) унищожаваха съдби и то най-често незаслужено, за казана дума например.

Сред комунистите имаше такива, които приемаха да бъдат сътрудници на районните комитети - пак доносници.

Познавам такива, които убиха хора с доносите си. Стар служител, наклепаха го че си е извадил на ксерокса църковно календарче. Уволниха го безжалостно месеци преди да му е дошло времето за пенсиониране. След 6 месеца умиря от рак... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Vinsent   
Дата:   31-05-12 06:43

Не знам защо излезе два пъти?!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: georgi969   
Дата:   31-05-12 06:59

Някой комунист има пръст в тази работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: tvk75   
Дата:   31-05-12 07:21

сътрудник на МВР 99% означава ''слушалка'' и ''доносник''

От какво друго може да има нужда МВР,и без това държавата е пълна с ченгета

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ivanov.10   
Дата:   31-05-12 07:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: dobriman   
Дата:   31-05-12 07:31

А как се казва полицай, който сътрудничи на гражданите?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ejko   
Дата:   31-05-12 07:35

Диане:
"if you see something say something"
[smile]

А тези 56 обесени разузнавачи никога не съм ги чувал..., ти това от къде го знаеш?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: slivenski   
Дата:   31-05-12 07:52

Доносник ли е гражданина, който дава информация на полицията, кой ви е откраднал фотоапарата примерно??? Доносник ли е този който подаде информация на полицията за конкретен извършител на изнасилване или убийство. За това кой ви е обрал апартамента, или изтеглил от банковата ви сметка парите?

На такъв човек не му ли казват просто свидетел? [smilie8]

И има разлика, според мен, между сътрудник, информатор и доносник...
Сътрудник предполага човек да не е на пълен щат в полицията, но да получава заплащане за извършване на някаква работа - примерно навремето имах един познат, който се водеше сътрудник, защото имаше куче, което полицията ползваше при охрана на мачове.
Информатор обикновено е някой от крими контингента или дава информация за него на полицията. Това може и да не е доброволно, както сме гледали и по филмите.
Доносник мисля, че няма какво да коментираме какво е... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: tvk75   
Дата:   31-05-12 08:17

сътрудник е малко по-сложно понятие отколкото изглежда на пръв поглед [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: iPonche   
Дата:   31-05-12 08:23

Често са от контингента. Заловени за дадено престъпление под страх от арест снасят информация. За тази информация не получават нищо. Скоро имаше интервю в предаването на Карбовски (преди две седмици) с един такъв информатор, който за 2-3 години информиране на МВР в Габрово го бяха почерпили бутилка уиски. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Тед   
Дата:   31-05-12 08:49

Това са информаторите - които АйПонч ви е описала. Има щатни и не щатни. Щатните обикалят като кучета - обикновено са по двойки --- само в София са около 150 коли на ден. Лепят се зад някакви съмнителни според профила лица - араби, руснаци, и прочие и на случаен или контролиран принцип ги следят до дупка. Не се набиват на очи, карат изгнили щайги.

Нещатните са тия дето ги притискат и пеят инфото. Има и задържани, които дават информация - оперативна както им казват в МВР.


От тая група има една специална - това са служителите под прикритие и тия дето извършват доверителни или контролирани сделки.

Ако мислите за доносници или прочие...драги мои. Ако не знаете - денонощно се сбира инфо и се следят пощи, телефони и др. подобни.
В МВР има масиви от информация - бъдете сигурни - всеки един от вас е описан и изписан с кътните му зъби. Тази информация си я ползва МВР. Съдът няма достъп. Прокуратурата - и тя...само в определени ситуации им дават някаква конкретна информация.

Например в Област Х, 2-а пъти в месеца има лице, което пътува за Москва и проверява инфото за руснаци, чеченци и др., които са събрали "службите". Други пътвуат за другаде и така....[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 09:00

Сътрудник не означава само информатор, мен могат да ме викат примерно да сътруднича на МВР като преводач. Ма какво се е загрижил брат Асахи по нощите да отвлича вниманието и да насочи удара в друга посока? Много загриженост за управляващите, много нещо. Асахи, кога ще пуснеш тема "Какво правим с правителство, което крие факти и обстоятелства от обществеността, бави и затлачва разследвания и очевидно държи чадър над определени хора и служби"?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: asahi   
Дата:   31-05-12 09:13

Явно тази тема интересува повече теб, както и темата "Какво каза Бойко Борисов тези дни". Пусни си тема, разсъждавай си.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 09:16

Що бе, Асахи, ти нали разсъждаваш в моите теми, що пък аз да не поразсъждавам в твоята?


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: asahi   
Дата:   31-05-12 09:18

Разсъждавай, но не ме питай "кога ще пуснеш тема...".

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава
Автор: Тед   
Дата:   31-05-12 09:21

В допълнение, да ви кажа инфото от тези масиви е "безценна информация" за което и да е разузнаване. Защото може да контролира хора, вербува и изпълнява вскякви поставени задачи. Много по-лесно.

В този смисъл Facebook е най-големия световен публичен масив на подобна информация. Знаят ви познатите, приятелите, любовниците, интригите, работата... В момента, на който сте интересен за някого за информация или по какъвто и да е начин - хоп мрежата и сте готови. Знаят ви личния живот, слабите места, социалния статус, местоработата и др.
Значимите за чуждите правителства лица, бизнес и обекти се разследват и подслушват дори от космоса, колкото и смешно да ви звучи.
С една шепа информация, ако решат могат да ви разбият, живота, бизнеса и самия вас - ако сте им интересен.

Това, което направи Facebook не може да направи нито едно разузнаване само в света. Не че зад Google and Facebook няма разузнаване...[smile] или си мислите, че некъв паяк ще има подобен род информация...

Някой да си мисли, че деморкацията ви е направила по-свободни и с/у вас няма доноси [smile] ? Драги мои - нищо не се е променило, само се е преструктурирало и покрило. Не живейте в унес и захлас.



Публикацията е редактирана (31-05-12 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 09:22

Асахи: Ще те питам каквото си искам, ти не си длъжен да отговарящ, разбира се. [smilie6]


[smilie7]



Публикацията е редактирана (31-05-12 09:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 09:27

Тед: Ей ся ше те разбият, че прокарваш конспиративни теории, и че не вярваш в демокрацията хамерикански тип, и накрая всъщност червен ще те изкарат, да знаеш. [smilie18]



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ejko   
Дата:   31-05-12 09:36

Ми не знам дали са по-свободни, но хората се усещат по-свободни. Пък то не трябва много инфо за човек, за да му разбият живота, тези дето могат да го следят от космоса...
Файсбук е по желание, както и подписването на дългосрочен работен договор е по желание, макар че може да е заробващо[smilie18]
Деморацията не знам дали ни е направила по свободни, дайте да я "построим" и ще видим... Че за сега ние е както беше социализма- "недоносче", както казваше навремето Бай ти Тошо...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 09:40

ejko:


Ми не знам дали са по-свободни, но хората СЕ УСЕЩАТ по-свободни.

Тъй, тъй, неслучайно има една много права приказка:

Най-добрият роб е този, който си мисли че е свободен!


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ejko   
Дата:   31-05-12 09:43

Ами прави сте, но честно казано най-заробващото нещо, което ми се е случвало до сега, може би е, че станах баща, но не бих си заменил това робство за нищо на света...
Както се пееше в онази песничка:
"Freedom's just another word for nothing else to lose...",
а и това не е за всеки!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 09:49

Понеже все пак темата е за МВР и хората, които работят в и с МВР - при Цвъки това министерство стана пълна клоака. В далаверата с фалшивите винетки главни действащи лица са били двама полицаи от РУП - Бургас. Медиите пак услужливо гледат да не вдигат много шум. [smilie23] [smilie23]



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ejko   
Дата:   31-05-12 09:55

Аз не ги знам фалшивите винетки, примерно... Ама то преди "Цвъки" по едно време не беше ли Бойко, при него добре ли беше министерството, или бъркам?!?!?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Todd   
Дата:   31-05-12 10:04

мене ме има описан в МВР-то от 72 някъде и няколко пъти по-късно така че съм сигурен че имат масив от данни .

Даже един следовател някога ( вече не е жив ) ми каза така междо другото че имат там при тях интифа какво правя , с какво се занимавам и други такива неща .

Сигурно некой сътрудник ме е наклепал ама аз не им се сърдя .А и не ми пречат .

Сигурно някога и през социализма са ме клепали та все ни бутаха в шеста глуха ама майната им - ние живеехме 100 пъти по-добре от тях [cool] [cool] [cool]

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: n1x0n   
Дата:   31-05-12 10:35

Това, което направи Facebook не може да направи нито едно разузнаване само в света.

А, не може... някой вдигне ли ти мерника, за смешни пари и за нула време ще знае за теб такива неща, че информацията от Фейсбук нищо няма да е в сравнение. При това изобщо не е нужно да е ченге, прокурор и т.н. съхранението на конфиденциална информация в България е под всякаква критика. Чиновници продават данните ни за застрахователи, търговци и каква ли не още сган...

Фейсбука е лице на една чисто търговска машина, т.е. ако не си педофил който дебне там и не го ползваш за откровено противозаконни действия - най-много да се опитат да ти продадат нещо, което не ти трябва.
Имейл провайдърите, интернет провайдърите, фирми като Мтел, Глобул и т.н. са много по-лоши от фейсбук.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 10:53

ejko:

Аз не ги знам фалшивите винетки, примерно... Ама то преди "Цвъки" по едно време не беше ли Бойко, при него добре ли беше министерството, или бъркам?!?!?


Било е грънци, все същата хуйня. Точно по времето на главното секретарстване на ББ в МВР е бумът на поръчковите убийства в България. Седнал оня ден Цвъки да разправя, че 20 години политическите сили били покровителствали организираната престъпност. Не че не е верно, ама все едно те с Бойко на били на Марс по това време. [smilie2] [smilie23]



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: kkkolelo   
Дата:   31-05-12 10:54

ivodam, ма старото знае ... мисли кат пусне темата малко превантивно ще изпусне малко парата, ората ша са изприказват ... [smilie18] [smilie5]

Айде да вържа малко нещата (може би за какво иде реч [smilie3] ) [smilie7]


Ексклузивно от крими-репортера

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 11:01

kkkolelo:

ivodam, ма старото знае ... мисли кат пусне темата малко превантивно ще изпусне малко парата, ората ша са изприказват...


Ми тези неща се учат как се правят, и определено се усеща добрата подготовка. Хоп темичка, в единайсе нула пет. [smile] [smilie24]

Ма и ние пък не пасем трева, и така, важно е оборот да има. [smilie3]



[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ценослав   
Дата:   31-05-12 11:08

[smilie7] [smilie7] [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 11:09

ценослав: [beer]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава
Автор: Тед   
Дата:   31-05-12 11:16

"Автор: ejko
Дата: 31-05-12 09:36

Ми не знам дали са по-свободни, но хората се усещат по-свободни. Пък то не трябва много инфо за човек, за да му разбият живота, тези дето могат да го следят от космоса"

Ами алюзия е, че си по-свободен. Преди си бил роб на политиката, сега си роб на парата... И накрая винаги си роб, само че демокрацията ти дава друг род контролирана свобода.

Има ли разлика м/у това Обама или с Китайския врховен водач да ти стоят зад гърба. Единия размахва $$$, другия ценностната си с-ма. И единия и другия гледат да ти го вкарат на дълбоко. За единия политиката е на 1-о място, за американеца няма значение, щото политиката и $$$ са едно и също нещо.


"Автор: ivodam
Дата: 31-05-12 09:27

Тед: Ей ся ше те разбият, че прокарваш конспиративни теории, и че не вярваш в демокрацията хамерикански тип, и накрая всъщност червен ще те изкарат, да знаеш"

теорията е едно...практиката друго[smile] Хеле най-големия конспиратор [smile] как готино звучи... еми трупам грехове [smilie25]

Иводам с неговия бизнес за около седмица е даун - и бизнеса му и самия той. Ако искат да го унищожат или притиснат, в случай че той не им е отговорил на ухажването да извърши нещо си.

За другите патрони понякога им трябва и сателит. Щото не могат да ползват нашите уши. А на тях им е нужно да знаят с какви играчи играят.

Ако вземете например Абрамович - има 5-ма около него и всичките от Мусад. не говорим за тия дето го охраняват и местят от едно място на друго. Големите играчи и перачи ...се гледат под лупа. Вкл. и правителства, за да могат да ги $$$.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 11:23

ТЕД: Хех, той бизнесът не е мой, слава Богу, в тая държава да си бизнесмен си е живо наказание. По едно време се опитаха нещо да кроят шапка на собствениците, некой нещо беше излъгал някого по горните етажи, после разбраха че тая работа не е точно като оная, особено като се намеси холандският посланик, ама у нас всичко е толко комично и водевилно, че нема накъде повече.

По принцип би било добре, ако наистина всичко в света се контролира, и има един или няколко центъра, където се мисли на глобално ниво и се знае какво става. Напоследък обаче все повече се опасявам, че има дребни боричкания, обаче няма световна конспирация, което си е доста страшничко, ако се замислиш - защото това означава хаос... [smilie8]

Иначе филмите за Борн, особено третият, много ме кефят, хехе.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава
Автор: Тед   
Дата:   31-05-12 12:26

Вижте, не карам никого да не вярва в демокрацията, или комунизма тип Китай. Харесвайте, вярвайте, възхищавайте се на когото намерите за добре - бил то Кадафи, Осама, Садам, Бойко, Саркози, Меркл, Барак, Фидел и който ли още се сетите.


Обаче ако говорим за демокрацията тя не е ДУМА. Тя се крепи на основни начала като - свободата на словото, свободни и честни избори, Конституция, върховенство на закона, равни права и свободи, зачитане на личното пространство, свобода на придвижване, неприкосновеност на коресп., и др и др.

Забравих да пиша - свободни ли са медиите - НЕ СА. Контролирани не от партия, а от $$$ ..но пак контрол. Става война - медийте пишат розово бъдеще, музика...деморация... а кръвта и мизерията...няма как да шокират демократичните нации...

Какво направиха Американците от деморкацията - вкараха Осама, влязоха за петрол и пари да "всяват" демокрацията си там, където никога не може да вирее такова животно. Имат тайни зандани по света, измъчват уж терористи, всъщност никой не знае кви са, откъде са... трепят невинни деца и жертви по др. държави и говорят за ГРЕШКИ....ама ако стане грешката по америк. детска градина ... Не можеш да съдиш амер. войник в др. държава.

измениха на Конституцията си - Обществен враг от филма е навсякъде - по тел.сателит, интернет - навсякъде слухтят. В интерес на сигурността. Тия пари дето ги дават за сигурност и въоръжаване - ако бяха развили размирните региони ... десет пъти по-голям ефект. Ама не - те отиват и ги дразнят с ботуша. Чрез страха от Осама се генерира производството на оръжие и плашиш хората, че всеки момент си ... във въздуха... Я ми кажете можеш ли ром да накараш да се къпе 2-а пъти в седмицата ...еми същото --- как ще ги промениш... те отиват да ги контролират - пари, престъпност, дрога и прочие. Това ли е лицето на демокрацията? Или както някои пишат - новото лице на фашизма.


избори - дали барак обама или Килърката -няма значение кой им е президента. просто защото заводите и $$$ определят две различни лица за едно и също. После едиия е в екипа на другия. Политиката една и съща...

Ако лицето на Демокрацията за вас са възможността да спечелите $$$ тука бъркате. Това, че за амер. - политиката и $$$ са едно и също нещо е тяхна работа, ама не е демокрация. С тая дума влизат и окупират др. държави.Само че преди влизаха Фашистите в др. държави, а сега влизат като Демократи с/у терористи....смях...на идеологии и манипулиране на думичките.

Истинската свобода е вътре у вас и това как се чувствате. Ако вътре си роб....никой не може да ви освободи. Робите са слаби на страховете - всеки страх от нещо ги прави с още по-големи вериги. Никой не може да ви освободи, ако вътре по душа сте роби.

Демокрацията няма да ви освободи - парите също...Аз съм виждал хора без пари тотално свободни, за разлика от хора с капаци и големи портфейли.
Дали съм червен или зелен ..никъв не съм, но съм бил свободен и по време на тоталитаризма. Само ми е било смешно да изследвам хората и живота като цяло.

Живеем в изкл. интересни и динамични времена. Нещата се променят на сек. забравяме кво сме, ама като дойде нещастието разбираме, че всичко е пълен кенеф, за което се борим в ежедневието - пари, власт, пост или др..



Публикацията е редактирана (31-05-12 12:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ejko   
Дата:   31-05-12 12:31

"Напоследък обаче все повече се опасявам, че има дребни боричкания, обаче няма световна конспирация, което си е доста страшничко, ако се замислиш - защото това означава хаос..."

Това същото се опитах да го кажа в една тема от конспиративните преди години...
Та все още го мисля...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Todd   
Дата:   31-05-12 12:41

А някой знае ли защо не обявяват парични награди за предадени лица ????

Някога в село е имало двама партизани и като са ги обявили за 50 000 лева за 1 час селяните са ги ликвидирали
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Не ти трябват доносници - и с мангизи става .

[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: kkkolelo   
Дата:   31-05-12 12:56

Мдаа, и с мангизи ... и за мангизи [smilie3]


Един колега разправя, че дядо му заможен и не лош човек ... 3 дни се крил в кладенеца на 9.9. от търсещите го бедняги, на които е дал заеми, ... да му видят сметката ... [smilie18] [smilie5]

И най голем зор (той е имал и кръчма в селото)имал с 3-тата вълна руснаци - първите изпили всикото вино и ракия, вторите газта ... за третите - ядец [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: explorer   
Дата:   31-05-12 14:26

serjy написа:

това е човек престъпил закона, хаванат и принуден да доносничи всичко

Точно така е. Оставете тия приказки, дето "по цял свят ги имало", как трябвало някой Мойсей да ни води из пустинята докато измрем всички, дето сме виждали "социализЪма" и пр. лакърдии.

В българската реалност всички престъпници са "сътрудници на МВР" и уж те работят за МВР, ама дали на практика не се получава, че МВР работи за тях? Аз например лично познавам човек, който има ефективна 10-годишна присъда (потвърдено от медиите) за много сериозно престъпление, който си кара скъпия джип и си ходи всяка вечер по заведенията. Сигурен съм, че е точно такъв "сътрудник".


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ivodam   
Дата:   31-05-12 14:30

explorer: Ми така е. То уж беше зорът да ги хващат и осъждат, ма в България се оказва, че да си осъден нищо не значи. Митьо Очите си изкара присъдата по заведенията, лично съм го виждал Кондьо, по времето, когато уж трябваше да е зад решетките, да пее в ресторанта на Лечков, на първия хотел, за братя Галеви пък изобщо да не отваряме приказка, че там работата е дебела...

[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: ценослав   
Дата:   31-05-12 15:13

Бе още малко и ще си признаете всичко. [smilie7] [smilie7] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Myth   
Дата:   31-05-12 15:29

Автор: Тед [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: krist   
Дата:   31-05-12 15:47

"но едно съм убеден - че хора с власт няма да убиват или да тикат по затворите без съд и присъда други хора, само заради това, че искат да отидат някъде по света"

дано, дано, ама човечеството много бавно се учи от грешките си[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: Todd   
Дата:   31-05-12 16:09

"но едно съм убеден - че хора с власт няма да убиват или да тикат по затворите без съд и присъда други хора, само заради това, че искат да отидат някъде по света"

Но ако се объркаш някъде в техният бизнес не е много сигурно дали ще те мислят дълго .

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: mr_kras   
Дата:   31-05-12 18:46

Свободата на придвижване е изгодна за бизнеса. Работната ръка бързо се премества, там където има нужда. В момента, когато това стане неизгодно, се спуска бариерата. Само дето вече не затварят, а купуват самолетен билет и осигуряват ескорт.
А някой да си спомня един Хувър, дето знаел всичко за много хора - политици, бизнесмени, хора на изкуството и т.н. Доказано не е ползвал Google и Facebook.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво означава "сътрудник на МВР"?
Автор: tvk75   
Дата:   31-05-12 19:17

мда,както казва Цено,всичко шси признаете,,,,,

и няма да трябват толкова сътрудници тука [smilie5]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.