Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-04-12 00:06

Не карам италиански коли.
Карам Хонда.
Не зная много за Хондата, само че върви и не се троши, да чукна на дърво.
Преди това съм карал Волво.
Преди Волвото, Москвич, Москвич, Запорожец.
т.е. сигурно имам някакъв разряд покрай руските коли.

Не обичам и испаски коли.
Френските също отбягвам.
Виж немските без Опела са добри.

В службата съм карал всякакви коли, вкл и италиански ... най-гадните от всички. Работех в лизингова компания където имахме право по служба да връткаме всички коли с които разполагаме.

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: ejko   
Дата:   13-04-12 00:07

Има няколко неща, за които цяла Европа може да завижда на тея цигани италианците- природа, автомобили и емиграционна политика...

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: ejko   
Дата:   13-04-12 00:10

Е то испанските са като VW-та, поне тези, които ти си карал... Вече май не са...

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-04-12 00:11

Нека всеки си харесва каквато иска кола.
То си е негов избор и орисия понякога.
Просто изказвам мнение в една свободна и демократична тема.
Нали така!

Италианците са мърлячи по отношение на техниката.
Виж модата е друго нещо.

Имат патенти и едни от най-обременениет с техновъведения коли, Ланчия, пак са техни.
Абе не ми ги хвали.

Гледам Горби се снимал с японка на аватара.
Сигурно са му я заели само за снимката[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: ivjordan   
Дата:   13-04-12 00:11

^Браво за Хондата, фен съм. Когато и ако спра да карам италианки, вероятно ще си взема Хонда.
Но недей да се изказваш неподготвен за италианските автомобили и автомобилостроене. Доста надеждни са, въпреки битуващите градски легенди, като комфорт са почти недостижими, а за дизайна се изписа много.
Не на последно място, поддръжката е поносима като цени за разлика от японките и някои германски неща.

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: agop4o   
Дата:   13-04-12 00:12

абе ай стига ги възвалявате тия италиански американски немски френски коли.ако не бяха руските коли как щяхте да разберете че тия коли са хубави[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: ejko   
Дата:   13-04-12 00:15

ivjordan, то зависи от японката (субаруто верно са скъпи), но нормална японска кола не е по-скъпа за поддръжка от голф. Аз съм с Корола и не е скъпо... Само представителя дето работи с яко надценка, но все пак нали има интернет и частите, често са и по-евтини от на немските...

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-04-12 00:16

Мечтата ми е Баварец, ако трябва да бъда честен.
Вярно, че е скъпа кола, пък и поддръжката ...
... ама си струва.

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-04-12 00:18

И само да изтъкна, че много от италианските патенти са вече доста остарели и заменени или усъвършенствани с нови технологии на други фирми.

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: chipsy   
Дата:   13-04-12 00:18

ivjordan написа:

>
> Но недей да се изказваш
> неподготвен за италианските
> автомобили и автомобилостроене.
> Доста надеждни са, въпреки
> битуващите градски легенди, като
> комфорт са почти недостижими, а за
> дизайна се изписа много.


По комфорт никой не може да бие американските, въпреки че не ми харесват повечето. Все пак американеца живее в колата, особено в по-големите градове със задръствания. Качи се в един Buick Lacrosse или Cadillac CTS/Escalade и говори после за комфорт [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slyn4ogled   
Дата:   13-04-12 00:20

Джеръми Кларксън, колкото и да не харесва Алфа, е казвал неколкократно :
"не можеш да наричаш себе си истински автомобилен ентусиаст, ако не си притежавал поне една Алфа" ... мисля, че това изчерпва въпроса.

И да добавя друг цитат, без да споменавам чий е :
"You can always tell when an Alfa is coming by the corner..."



Публикацията е редактирана (13-04-12 00:23)

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   13-04-12 00:25


.. Той и Азис е казал неколкократно :
- Не можеш да наричаш себе си истински мъж , ако поне веднъж не си усетил тръпката с друг мъж !!


... но , това не изчерпва въпроса ..... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: chill   
Дата:   13-04-12 00:25

Кат са толкова хубави, що ги сменяте, бе? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-04-12 00:26

Нека не забравяме, че Джеръми Кларксън е журналист, а на тях не винаги и за всичко може да се вярва ...
На него работатта му понякога е свързана със скрита реклама, а в случай май не е и скрита.

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   13-04-12 00:30


.. Стояне , това за БМВ-то ми хареса .... [smilie3] [smilie3]


Няма да сбъркаш .... [smilie7] [smilie7]


.. https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/vejy1747.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/fkqg1719.JPG

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/558545_244211295677142_146608302104109_455016_1274928



Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: chill   
Дата:   13-04-12 00:42

TVR Sagaris, 'nuff said.


https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/ktbf2990.jpg
http://www.seriouswheels.com/pics-2004/2004-TVR-Sagaris-SA-Car-Show-1024x768.jpg



Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: ivjordan   
Дата:   13-04-12 00:42

Не съм запознат с американските, просто ги няма у нас.
Но, при европейските и японските, които се търкалят из България, италианките бият всички.
Дори в малки автомобили, като Фиат Пунто, вътре е просторно, контролите са на правилните места, удобството е на първо място. Това го няма при еквивалентните Корса, Поло, Клио и т.н. За големите модели да не говорим - Алфа 166, Ланча Либра са с класи над еквивалентните си модели, а бият и доста от по-високия клас (говоря за удобство).
Като поддръжка, не знам точно, но познавам хора с японки, които предпочитат да поръчват части от щатите, вместо да ги купуват тук. При Ауди нещата са кошмарни. За БМВ и Мерцедес изобщо не споменаваме.
Аз лично в момента съм с Мареа и за 60К км., откато съм я купил, съм сменил носачи - около 150 кинта, накладки - около 60 и съединител - 160. Това, на първо място, са консумативи и заедно с труда са ми се вързали около 600 кнта, което прави по около десет кинта на хиляда километра, което ми се струва приемливо.
Същевременно, колата е огромна. И да искам да се правя на гъзар и да си туря лакътя на вратата, не мога, защото идва далече. Има всякакви глезотии, включително щека за мерене на нивото на течността за чистачките. Не че ми трябва, въпросът е, че го има. А в коя немска кола има такива неща?
Естествено, не твърдя, че моята кола е най-хубавата. Това все пак е нисък клас автомобил, но предлага много за малко пари. Така е с повечето италиански коли - евтини, комфортни, надеждни и не на последно място, красиви.
Иначе, ако ще сипем несвързани доводи, WRC най-често е печелено от италиански автомобил, а най-много победи има Ланча. Това, естествено, не ни грее за нашите градски таралясници.

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: stoyan_5   
Дата:   13-04-12 00:49

ivjordan,
Най-важното е ти да си харесваш колата!
Щом те кефи, нищо повече не ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: ivjordan   
Дата:   13-04-12 00:57

^Абсолютно си прав. А и това е вярно за всички ползватели на нисък до среден клас автомобили. Просто е тъпо да се оплюва нещо, защото в кварталния сервиз били казали, че не струва.

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   13-04-12 01:10


.. Не съм запознат с американските, просто ги няма у нас.

... Няма ги за който няма желание ... [smilie3] [smilie3]

Верно , нямам пръчка за водата в казанчето , но пък и за какво ли ми е , след като никога няма да се сетя да погледна преди да ми е свършила течността .... [smilie8] [smilie8]
.. Но пък , като остане половин кило , на таблото ми изписва - NO WASH .... демек , нема смисъл да разбера че ми е свършила водата и да отворя капака .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

.. За частите .... най-големи ядове съм брал кога бех субараджия и имах три броя в един и същи момент .... такъв к/р не съм ял дори с джиповете ..... [smilie9] [smilie9]


.. С БМВ-тата ....... пак е к/рец с частите .... или ментаци , или скъпотия до шия .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


.. Сега , с американката , направо се родих на консумативи ..... друго не съм купувал , нямало е нужда /да чукна на дърво/ ...

... Тук цените са - мамата си джаса .... затова, всичко се поръчва от Щатите , от RockAuto .... след 4-5 дена е в София ...
... на 1/5 - 1/10 от цената тук ..... да го духат търговците .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]

.. само с гумите е проблем ....... 400 кинта ми е парчето ..... тежки са за внос ..... [smilie2]

.... [beer] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: chipsy   
Дата:   13-04-12 01:14

Rockauto са страшни, цени и качесто [cool] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivjordan   
Дата:   13-04-12 01:23

И понеже темата беше за красиви Алфи, но се поразводни - ето нещо:http://pictures.topspeed.com/IMG/jpg/200701/alpha-romeo-brera-by-2w.jpg



Публикацията е редактирана (13-04-12 01:24)

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   13-04-12 01:29


.. А , относно комфорта в купето ......

Чипси го е казал по-нагоре .... [cool] [cool] [cool]

... Кожи-можи .... кеф ти да си вдигнеш тук-там , да си напомпаш дето ти е празно ..... подгряване , тинтири-минтири ... памет ...
.. абе , правиш си седалката по тебе ..... да ти е удобно да караш както ти е кеф ...... не като у Голфа , все едно се храниш у столовата в казармата .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. верно , не мога да си туря лакътя през прозореца ...... щото карам почти легнал .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]



.. Относно автоматиците ..... и аз ги мразех преди , щото се бях качвал само на разни куци коне дето вият като тролей и не могат да тръгнат .......
.. Не било така .... имали мощност - автоматика е перфектен ... [cool] [cool]

.. не случайно, джипове над 400 коня няма с ръчни скорости .... просто кутията не може да поеме мощността и се троши .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: diandimov   
Дата:   13-04-12 01:41

Това TVR изглежда добре щото явно е ретро.

Иначе беемвето над него е тъпо - прилича на маратонка.
Даже имах едни маратонки с точно същите шарки и елементи.

Отговори на това съобщение
 Re: "Наште" пак изригнаха с красота !!
Автор: Jim__Beam   
Дата:   13-04-12 02:57


.. Димчо , и това ли е като старите ти маратонки ..... [smilie8] [smilie8]


... https://photo-forum.net/static/forum/2017-02/nwyk6854.JPG
https://photo-forum.net/static/forum/2012-04/otha1635.JPG

http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/580788_10150740058949443_780184442_9190496_877210463_



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.