Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 
 FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 11:31

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/wnna0336.JPG
http://4.bp.blogspot.com/-N6TTjl3hhTc/Tv7eeCaqeKI/AAAAAAAAAyI/fRU9iA7QlDM/s1600/Pall+Mall+%25E2%2580




с нетърпение очкавам 1 юни и влизането на забраната за тютюнопушенето.
в последния един месец разбрах колко жалки могат да бъдат заклетите непушачи и това адски много ме забавлява.

разбира се, щом така искат, така да бъде! нямам нищо против забраната щом демократичния вот я изисква! харесва ми колко са единни и злостни противниците на една цигара след хубава храна. чиста завист виждам в цялата работа, наивна неприкрита завист в детски стил.

дали обаче непушачите ще възстанат срещу масово фалшивия алкохол който пият в смоукфрии заведенията? едва ли. жалко.

дали обаче непушачите ще възстанат срещу замразената храна която им претоплят в разни модерни заведения?

дали ще живеят по 120 години или трябва да хапват повече фалшиво кисело мляко? здравословно ли е карането на колело в градски условия? колко струва истинския чай и защо ми се присира от фибрите в еко храните?

незнам отговорите на тези въпроси, но поздравявам заклетите непушачи за това, че постигнаха лично щастие!

успех.

NB:

това е поздрав за пушачите (на тютюн, не на марихуана)

FSOL_Smoking Japanese Babe

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: krist   
Дата:   30-05-12 11:41

алкохол може да избереш да пиеш менте, или истински, може да избереш и да не пиеш. същото и с храните.. ама кат' ти седне некой смърдоляк на съседната маса, докат' обядваш и ти изпафка пет цигари една от друга, немаш избор, освен да станеш и да му треснеш една в тъпата кратуна.. ааа, да - имало отделения за пушачи и за непушачи...






.... с широко отворени портали между тях, та димът спокойно си се разхожда навсякъде в отделението за непушачи[smilie8]

П.П. по въпроса за агресивността - забелязвам точно обратната тенденция - в малкото случаи, в които пускам ТВ-то все отнякъде изскачат разни да ми обясняват колко щели да губят кръчмарите и носят вода от девет кладенеца, за да покажат как не трябвало да се забранява на смърделниците да тровят и останалите около тях..


Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: arakiss   
Дата:   30-05-12 11:42

boink ,
викам да намалиш малко нетърпението, за да е по-малко разочарованието след 1-ви [smile] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: iPonche   
Дата:   30-05-12 11:43

Сякаш абстиненция надушвам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 11:45

МУАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХААААААААААААААААААА [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Дори и изобщо да не влезе тая забрана в сила, само заради вкиснати постове като тоя си струва [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 11:45

Колегата boink май има нужда от курс по толерантност [cool] Защо ли пушачите масово страдат от липсата й?

И да, не ходя по заведения, не ям замразена храна; чаят, дето го пия, почва от 400-500 лв килото и да, смятам да живея вечно. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: Krassy   
Дата:   30-05-12 11:45

Без толкова злоба [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: iPonche   
Дата:   30-05-12 11:50

sirkhann и gang bang [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: chill   
Дата:   30-05-12 11:51

Ае, смърделниците, улево. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 11:59

ето ето [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

получава се! понеже темата леко позатихна покрай почивните дни и немога да си храня егото със забавления на тема забраната!, тука веднага накълваха рибоците [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Автор: CyberGene

за кой пост говориш?


Автор: krist

ми досега като ухаеше на цигари поне не се усещаше миризмата на вкиснато и на крака и на запръшка с лук. вече хептен няма да има аспирация. и си пускай тивито повече, може да си промениш мнението. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Автор: sirkhann

толерантност? аз най истински поздравявам непушачите за придобитото щастие, ти за толерантност ми говориш? [smilie11] [smilie18] пускай си "ху уонтс то лив форева" гол до кръста на терасата по три пъти на ден на макс и ще успееш да увеличиш съществуванието си с поне един еон. [smilie3] (за тази ценна информация хората чак до тибет ходят, а пък аз защото съм толерантен ти я давам фоо фрии мееен, фооо фокин фриии)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: HP   
Дата:   30-05-12 11:59

Понякога , макар и да знам, че човешката глупост е безкрайна, и аз се втрещявам на пост като първия в темата. Все не искам да повярвам, че човечеството не иска да поумнее и упорито, инато и всеотдайно държи на своята глупост. Защо хората не искат да проумеят, че не са сами на тази земя???? И че не забраните, а самите хора трябва да са регулатора на поведение на човечеството!!!
Драги ми Боинк, аз съм на 38 години, пуша от 17 годишен. Спрях да пуша преди 6 години, а преди 5 ми откриха ХОББ. Предполагам, че можеш да намериш в интернет какво представлява ХОББ. Та тъй като ми се налага доста често да поседявам из болници да ти кажа нещо:
АЗ съм пушил толкова години и навярно цигарите са причина за заболяването ми, но в болницата срещам хора, които никога не са пушили и са болни от това. И знаеш ли в 90 % от случаите какви са??? Бармани и сервитьори!!!! Идва ли ти на ум защо са болни и те???
Така, че аз вина не търся в никого, но ако с НЕПУШЕНЕТО успея да предпазя някой да не се разболее, значи нищо не е било напразно.
А ти си седнал да мрънкаш като някой лигльо, че ти нарушавали свободата и правата. Замислете се малко върху нещата от живота, докато не са ви сполетели неприятностите. Тогава и да се замисляш, полза няма!

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 12:08

Като си го каза, ти стана по-хубаво, нали? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: El_Fuego   
Дата:   30-05-12 12:09

HP написа:

> А ти си седнал да мрънкаш като
> някой лигльо, че ти нарушавали
> свободата и правата.

И по-силна дума от "лигльо" бих използвал, но нейсе...

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: iPonche   
Дата:   30-05-12 12:09

ХОББ

Аз пушех 10 години и ги спрях вече от година и половина [smilie5]



Публикацията е редактирана (30-05-12 12:10)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: Славов   
Дата:   30-05-12 12:10

Аз съм непушач от 6 години, но не ми пречат пушачите.
Заведенията, които са тотално задимени са много малко, и ги избягвам....

Темата се преекспонира.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 12:11

HP [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: Myth   
Дата:   30-05-12 12:11

HP не можеш да си сигурен, че заболяването ти е в следствие на пушенето, само около 15% от пушачите развиват тази болест. Иначе съм съгласен с теб.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 12:13

ХП, наистина съжалявам за заболяването ти и ти съчуствам чисто човешки. но, не си прав. прекалено положително хуманен си, а пък аз съм неутрално хуманен. и ако искам да помогна на някой с НЕправенето си на нещо което не него му вреди, очкавам от другата страна да има НЕправене на нещо което на мен ми вреди. да, болни бармани и севритьори, но пак доста ментаци наливат и знаят че го правят. печелят от това на мой гръб или пак съм криворазбран [smilie18]

на мен лично ми хареса как се събраха заклетите непушачи, направиха си лоби, прокараха си желанието за чист въздух в рестораните и на обществените места и са щастливи. ЗНАЧИ МОЖЕ!

гледайте мааааалко по мащабно на нещата. ЗНАЧИ МОЖЕ! може хората да са заедно в името на някква кауза.

хайде сега да се съберат хората и да спрат фалшивия гръцки алкохол който се влива в гърлата на жадните, хайде да спрем крадците на катализатори (дееба и платината му), да си сменяме egr филтъра. хайде, хайде хайде. МОЖЕ!

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 12:14

Малко стана "а вие защо биете негрите" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: canonio   
Дата:   30-05-12 12:14

Аз също съм непушач от две и нещо години и не ми пречат пушачите. Обаче свикнах да ми мирише на хубаво и нямам нищо против да стане навсякъде бездимно... В замяна, пушачите може да поискат от непушачите да не серат по масите в заведенията - готов съм на тази саможертва, въпреки че правата ми да дефекирам са нарушени.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: HP   
Дата:   30-05-12 12:17

Не го казвам да търся съчувствие и съжаление, просто ТРЯБВА да се знае, че има много по-лоши неща от това да не пушиш един, два часа.



Публикацията е редактирана (30-05-12 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: iPonche   
Дата:   30-05-12 12:18

Според мен по-брутални непушачи са бившите пушачи, ама какво разбирам аз [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 12:20

Викаш - мноо е яко след ганг-банг да палнеш един фас, а? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 12:20

Автор: HP
Дата: 30-05-12 12:17



има разбира се.




някой да ми припомни кога беше последния протест против сеченето на горите в българия?



Автор: sirkhann

уточни само мъжки или женски гангбанк.



Публикацията е редактирана (30-05-12 12:22)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: iPonche   
Дата:   30-05-12 12:21

sirkhann, чакам те да пушим заедно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 12:22

Myth написа:

> HP не можеш да си сигурен, че
> заболяването ти е в следствие на
> пушенето, само около 15% от пушачите
> развиват тази болест. Иначе съм
> съгласен с теб.

Май не можеш да четеш [smilie8] Човекът ти е написал, че голяма част от непушачите, които развиват тази болест, са пасивни пушачи - бармани, сервитьори и т.н..



Публикацията е редактирана (30-05-12 12:48)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: dobriman   
Дата:   30-05-12 12:25

Аз пък пуша от около 10 години и грам не ми пречат непушачите!
[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 12:26

iPonche - инак с най-голямо удоволствие, но съм непорочен. Т.е. нямам пороци [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 12:28

Автор: CyberGene

виждам че имаш потенциал. дай да обсъдим влиянието на тютюна върху перисталтиката и хроничния запек?

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: iPonche   
Дата:   30-05-12 12:29

Животът без пороци е скучен [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 12:31

Съдейки по изси*ането в първото мнение, предполагам, че влиянието върху перисталтиката е значително [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 12:32

Скучен, скучен, колко да е скучен? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 12:33

Автор: iPonche
Дата: 30-05-12 12:29

Животът без пороци е скучен [smilie5]



нека те перефразирам преди обядЪТ.


Животът без пРороци е скучен.



на гладно пророкувам само, че скоро ще забранят и кафето. (вредно е, няма две мнения [smilie18] )

(дай боже да забранят и миризливото шкембе с чесън по заведенията за бързо хранене)



Автор: CyberGene - ПРАВИЛЕН ОТГОВОР. да не си бивш пушач?



Публикацията е редактирана (30-05-12 12:34)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: fizo   
Дата:   30-05-12 12:33

Гледайте на тази забрана малко по напред от носа си. След като измрат 2-3 поколения пушачи, които няма да спрат заради тази забрана ще има друго поколение, което ще пуши по-малко от предишните точно защото никъде като не се пуши ще се намали достъпа до цигари и желанието на хората.

Всичко се мери в процент.
-Ако дори 3% от пушачите спрат цигарите заради забраната е плюс.
-Ако намалеят болните от рак пасивни пушачи е в плюс.
-Ако обслужващия не пушещ персонал в заведенията по цял ден работи на чист въздух и не се разболява ще е от плюс.
-Децата които не пушат, а редовно ходят по заведения заради родителите си не дишат цигарен дим е в плюс.
-Ако от тази забрана се намалят пушачите след 20 години с 10-15% това означава, че е постигнала целта.

Мога да продължа....

И това ти го казва пушач.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: krist   
Дата:   30-05-12 12:38

мислех да пиша нещо подобно на fizo, но ме домързя[smilie24]

иначе пороците ги карам през един - не пуша и не пия[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 12:38

Докато има хора, дето си мислят с някои части на тялото, всички, дето си ползват главата за тая цел, ще бъдат смятани за "пророци". [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 12:40

фииизо! правилна гледна точка! евала. само че, трябва да забранят и тъпите клиенти по заведенията които образуват стрес, тъпите родители които си водят децата където се пуши, и трябва да създадем и по добри условия за работа на хората в миньорския отрасъл, стъклопроизводството и химическата промишленост! и да имат право сервитьорите да сядат, защото иначе краката им стават на леш. както и ръката с която носят таблата с .....пет бири например (за две години работа в бирария, на китката се показва едно паразитно кокалче чието отстраняване не се плаща по здравна каса)?

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 12:45

boink - най-правилната гледна точка. Винаги другите са виновни за всичко.

Искаш ли да промениш нещо в семейството, започни от себе си - Конфуций [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 12:45

Аз само те троля, да не решиш, че водим разговор нещо [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: fizo   
Дата:   30-05-12 12:47

Да прав си дай да си пушим на всякъде като и без това всичко си е е*ало майката от всякъде... [smilie11]



Публикацията е редактирана (30-05-12 14:07)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: promis   
Дата:   30-05-12 12:47

Такива теми вече не са ми интересни. Пък от петък нататък, още по-малко. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 12:58

Автор: sirkhann

[smilie18]

разговори по форуми? няма такова животно. това тук е като пепелник. тръскаш и заминаваш по работа.

пък и незнам дали някой мега надъхан антитабачи маняк в този момент не пууушииии.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 13:03

Тръскаш и бегаш, а?

Много актуално. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 13:09

Темата се прекръщава на "БУКАКЕ" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 13:10

представи си го като общ пепелник пред ресторант, където се сращат разни пушачи (ако имаш въображение де, да развиеш ситуацията поо-мащабно) [smilie3] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: iPonche   
Дата:   30-05-12 13:10

Гоккун [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: bate_rosko   
Дата:   30-05-12 13:15

Мнение от непушач, на който не му пречат много пушачите[smilie18] Мисля че тази наредба е прекалено крайна. Трябва да има ограничение(забрана)за пушене в заведения за хранене(ресторанти, столове, закусвални...). На никой не му е приятно да хапва в някакъв димилник. Всеки казва аз паля цигара след храна и е много готино. А този човек от съседната маса, кога е започнал да се храни, усеща ли вкуса на храната или е по лесно винаги да гледаме от собствената си камбанария. По пътя на тази логика защо пушачите когато се хранят (да понякога се налага да го правят)не запалват цигарка, а винаги след храна? Нека не забравяме че не всички пушачи си купуват качествен тютюн(цигари), дори и не искам да си припомням аромата на едни много оборотни цигари на какво ухаят [smilie22] [smilie22] [smilie22] . Забрана трябва да има за пушене на обществени места, в сградите и прилежащите терени на всякакви държавни организации-не е приятно да гледаш наклякали лелки пред магазини, общини... пафкащи цигарки и хвърлящи фасовете където им падне. Кафенетата, баровете, особено пък тези които са на открито са друга работа.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 13:15

ганбаримасу!

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 13:29

[smilie9] чш, тва е запазена марка, ей

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: ejko   
Дата:   30-05-12 14:25

Пушач на непушач не вярва...[smile]

древна истина:))))

Аз не виждам защо трябва да се пуши в заведенията. И други вредни навици има, и други начини да си тровиш организма има и не един от нас ги практикува, но си ги практикува насаме или по двойки, тройки или както ни харесва. Щом нещо пречи на останалите не виждам причина да го правя пред тях...
Ако можеше обществото ни да се крепи на възпитание и добро поведение, забраната нямаше да съществува..., но няма как...

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 14:31

[smilie5] още пеесе и стават сто

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: djogata   
Дата:   30-05-12 14:33

Най-после ги забраниха тези цигари. Да видим от Петък нататък какъв ще е цирк [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 14:36

като ежко.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 14:38

И в другата тема писах. Съобразяването е едно, наркоманията друго. Те и да са толерантни и съобразителни хора по принцип, като им дойде абстиненцията, нещата заминават на кино, ей затова се наложи да има наредба.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 14:39

глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 14:39

...имам предвид тва за абстиненцията, не тва за наредбата.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 14:42

Е, ти не си толкова страстен пушач, маро, не си наясно с абстиененцията може би.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: deltaLink   
Дата:   30-05-12 14:44

Пушим си и Ви гле'ам сеира ;)

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/uyio3575.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: ejko   
Дата:   30-05-12 14:44

Па мара си попушва, не е като да не го прави... Не че съм и броил де, да не кажете, че съм фанатизиран непушач, но не ми изглежда въздържател...
А проблеми не сме имали..., явно си е до подход...!



Публикацията е редактирана (30-05-12 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 14:45

От предната тема си спомням, че мара пуши от време на време - може и да пуши, може и да не пуши, не е страстен пушач. А абстиненцията е при страстните - тези, дето пушат по над кутия на ден.



Публикацията е редактирана (30-05-12 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: 1vo   
Дата:   30-05-12 14:47

Непушач съм от 12 години и все оща ми е приятно когато някой пуши до мен.
Обаче съм твърдо за тотална забрана. Едно време, като ученици пропушвахме, щото искахме да приличаме на батковците.
Не вервам някое дете да иска да подражава на прогонена нещаста групичка, накокошинени в студа пушачи, докато другите се забавляват.

Показва се, че пушенето си е грозен порок, а не е куул. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 14:48

толкова, че да знам, че има навик, но не и чак такава пристрастеност. не от личен опит, а от наблюдения. и знам, че не искам да попадам в бар на пушачи, но е добре да има пушком. и ако има правилно прилагана наредба, няма да има никъф проблем. вкл. е нормално да има неква сушинка поне с печица печица пред заведението[smilie5] много от най-готините и свестни хора, дето познавам са си пушачи и не ща да ги заклеймявам и да се деля от тях, щото били такива. познавам също много вегетарианци, хомосексуалисти, мюсюлмани.
е, да, ако имам среща в затворено помещение с повече от 1-2ма пушачи верно става страшно, затва и си дозирам подобни срещи много внимателно. е, наредбата би могла да ми помогне[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 14:49

Не мисля, че пушкомите са забранени от новата наредба. Поне такова беше моето разбиране за наредбата.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 14:51

ами ако не са - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: ejko   
Дата:   30-05-12 15:01

Като стана дума за непушене и се сещам..., тинта, завалията сега какво ще прави като се върне[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 15:03

Обнародвано е с вчерашния брой на Държавен Вестник:

Чл. 56. (Изм. - ДВ, бр. 40 от 2012 г., в сила от 01.06.2012 г.) (1) Забранява се тютюнопушенето в закритите обществени места.
(2) Забранява се тютюнопушенето и в помещенията с обособени работни места, където се полага труд, както и в помещенията към тях със спомагателно и обслужващо предназначение.
(3) По изключение се допуска тютюнопушене в обособени самостоятелни помещения, разположени в сградите на летищата.
(4) В обособените самостоятелни помещения по ал. 3 не се разрешава присъствието на лица до 18-годишна възраст.
(5) Обособените самостоятелни помещения по ал. 3 се отделят с въздухонепроницаеми стени, плътно затварящи се врати, обозначават се ясно и в тях се изгражда вентилационна инсталация.
(6) Министерският съвет определя с наредба изискванията, на които трябва да отговарят обособените самостоятелни помещения по ал. 3.


Чл. 56а. (Нов - ДВ, бр. 42 от 2010 г., в сила от 02.06.2010 г., изм. - ДВ, бр. 40 от 2012 г., в сила от 01.06.2012 г.) Забранява се тютюнопушенето на следните открити обществени места:
1. прилежащите терени и тротоари на детските ясли, детските градини, училищата, ученическите общежития и местата, където се предоставят социални услуги за деца;
2. площадките за игра;
3. на които са организирани мероприятия за деца и ученици;
4. спортните обекти, летните кина и театри - по време на спортни и културни прояви.


http://lex.bg/laws/ldoc/2135489147

При това положение "пушкоми" не се позволяват, т.е. на закрито обществено място не могат да се обособяват места за пушене, освен на летища.

Това може би е наистина малко по-крайно, отколкото трябва, пушачите ще трябва да излизат навън и на студено. Но това е положението в крайна сметка. Бих казал, че съжалявам, но... нека не отваряме темата отново. Все пак с години имаше дискусии по тези неща. Мен лично ме устройва сегашната наредба, дори и да признавам, че е крайна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 15:47

хъм хъм хъм


много от най-готините и свестни хора, дето познавам са си пушачи,

в духа на крист трбява да кажеш:


много от най-готините и свестни хора, дето познавам са си смърдоляки

смърдоляк ед. число, смърдоляк-и множествено число



седнали си един с хабстиненция от пиини и един от никотин.... кой победил?

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 15:51

Аз познавам готини хора и пушачи, и непушачи, но тенденцията в последно време е първата група да намалява за сметка на втората [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 15:59

глей сега, аз не бих имала против пушачите да станат непушачи, но все пак не бих се опитвала да им налагам каквото и да е, ако те не ми налагат силно димна среда.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 16:01

[thankyou] страхотно е нали. накрая ще сочите с пръст останалите малцина пушачи и ще им викате наркоманиииииии, мръснииии, дрогиии или ще ги спасявате от "порока им" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


интересно, в страната на тюлените защо не забраняват яденото на джънк фуд на обществени места? от него доказано се получава затлъстяване което води до куп проблеми? ще каже някой нали, че не вреди на околните, ама дебелия джънк фууд тююен дава лош пример на детето ми като се тъпче с бикмакове и коли и картофки, и ако не го спра детето няма спиранка в макдоналдс и реве, че не ходиш да му купуваш тююенска храна. да го набия ли като обясненията непомагат при 5-6 годишните?

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 16:05

От началото на темата май не можеш да проумееш нещо основополагащо за всеки подобен спор. Наличието на всякакви други несправедливости по света не е аргумент в подкрепа на текущия спор. Не знам дали от цигарите не можеш да го осъзнаеш или от нещо друго [smilie18]

Все едно масов убиец да каже: е да, ама вижте как през втората сетовна война немците са избили 6 милиона евреи, пък вие тук за десетина човека ми правите проблем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 16:09

а, не е същото, щот на ненците са им наложени репарации и кви ли не други "благини". а макдоналдс и джънкфута са безнаказани. само данъци плащат, ама развращават яденето по цел свет [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   30-05-12 16:10

Боинк, не че се заяждам, но баща ми е с последен стадий на хобб, виждам до какво води... Не ми се иска никой повече (поне) около мен да се разболява от това... Аз и сега излизам от заведения, в които е много задимено, не очаквам някой да се съобразява с мен, сама се съобразявам със себе си. Но за децата е по-добре да виждат, че мама и тате не пушат, а не да им се молят да спрат цигарите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 16:14

Маро, абе репарации им наложили... решили да им извадят очите, пък им изписали веждите [smilie3] Темата се измества много, но точно заради тежките репарации след първата световна война се стига до втората, та затова и план Маршал, за да не се стига до трета [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 16:18

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/yaam7255.JPG
http://memecreator.net/futurama-fry/showimage.php/5845/we%27ll-see.-.-.-.jpg



Отговори на това съобщение
 БУКАКЕ
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 16:21

сееемсе и пет плюс дваесе и пет = стооо



Публикацията е редактирана (30-05-12 16:21)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: alba_luna   
Дата:   30-05-12 16:55


Обособените самостоятелни помещения по ал. 3. звучат направо като карантинни отделения.

Отговори на това съобщение
 ГОККУН
Автор: iPonche   
Дата:   30-05-12 16:55

[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boni   
Дата:   30-05-12 17:02

Не съм чел темата, но видях едно "заклет непушач"
Абсурдно определение[smilie18]
Това е все едно да кажеш на някого, че е заклет непиач или заклет несмъркач и т.н.
Пулни глупости момчета:)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: sunnyshot   
Дата:   30-05-12 17:03

Ееее, значи и вие вече се пресъединявате към глобалната цивилизованост [cool]

Иначе дълго се чудех защо хората се къпят, парфюмират и обличат в чисти дрехи, когато отиват в ресторант или кафене: нали за по-малко от половин час престой там ще са вмирисани дълбоко чак до гащите?

Някой от яките непушачи беше написал някъде, на някой англоезичен блог, цитирам по памет: "Да пушиш в част от помещение, в което не се пуши, е все едно да се изпикаеш в ъгъла на басейн, в който не се пикае."

Забелязах колко нахални са софийските пушачи, когато бъдат поканени в панелен (или друг) апартамент на непушачи. Настояват да осмърдят цялата компания до точка, в която всички започнат да реват от дим в очите. По тази причина не ходя на домашни партита в София. [smilie10]

Иначе пуша по някоя цигара от време на време за вкус с кафе или някой алкохол, но само когато въздухът е чист наоколо! Като на собствената си открита тераса, например [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 18:22

боунай,
според теб, е не е ли човек който нарича пушачите "смърдоляк" "заклет непушач"? колко трябва да изпадне, че да пропуши и да се самоопредели на "смърдоляк"? има ли начин това да стане изобщо?

непушачите които пушат ганджа пушачи ли са? [smilie3]


https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/zrjx7986.JPG
http://i0.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/287/710/b60.jpg

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: ejko   
Дата:   30-05-12 20:09

непушачите които пушат ганджа пушачи ли са?

непушачи са и ако не нарушават горната наредба всичко е ОК [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 20:20

начи аз през почти цялото време съм непушач. прекъсвам да бъда непушач за максимум пулвин час, ае в некои дни - до час - дневно. същото е и с яденето. на диета съм и въздържание, които прекъсвам от време на време, за да хапна....

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: alba_luna   
Дата:   30-05-12 20:50

Мареее........[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.