Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: FUMARE
Автор: sirkhann   
Дата:   30-05-12 14:31

[smilie5] още пеесе и стават сто

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: djogata   
Дата:   30-05-12 14:33

Най-после ги забраниха тези цигари. Да видим от Петък нататък какъв ще е цирк [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 14:36

като ежко.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 14:38

И в другата тема писах. Съобразяването е едно, наркоманията друго. Те и да са толерантни и съобразителни хора по принцип, като им дойде абстиненцията, нещата заминават на кино, ей затова се наложи да има наредба.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 14:39

глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 14:39

...имам предвид тва за абстиненцията, не тва за наредбата.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 14:42

Е, ти не си толкова страстен пушач, маро, не си наясно с абстиененцията може би.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: deltaLink   
Дата:   30-05-12 14:44

Пушим си и Ви гле'ам сеира ;)

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/uyio3575.JPG

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: ejko   
Дата:   30-05-12 14:44

Па мара си попушва, не е като да не го прави... Не че съм и броил де, да не кажете, че съм фанатизиран непушач, но не ми изглежда въздържател...
А проблеми не сме имали..., явно си е до подход...!



Публикацията е редактирана (30-05-12 14:45)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 14:45

От предната тема си спомням, че мара пуши от време на време - може и да пуши, може и да не пуши, не е страстен пушач. А абстиненцията е при страстните - тези, дето пушат по над кутия на ден.



Публикацията е редактирана (30-05-12 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: 1vo   
Дата:   30-05-12 14:47

Непушач съм от 12 години и все оща ми е приятно когато някой пуши до мен.
Обаче съм твърдо за тотална забрана. Едно време, като ученици пропушвахме, щото искахме да приличаме на батковците.
Не вервам някое дете да иска да подражава на прогонена нещаста групичка, накокошинени в студа пушачи, докато другите се забавляват.

Показва се, че пушенето си е грозен порок, а не е куул. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 14:48

толкова, че да знам, че има навик, но не и чак такава пристрастеност. не от личен опит, а от наблюдения. и знам, че не искам да попадам в бар на пушачи, но е добре да има пушком. и ако има правилно прилагана наредба, няма да има никъф проблем. вкл. е нормално да има неква сушинка поне с печица печица пред заведението[smilie5] много от най-готините и свестни хора, дето познавам са си пушачи и не ща да ги заклеймявам и да се деля от тях, щото били такива. познавам също много вегетарианци, хомосексуалисти, мюсюлмани.
е, да, ако имам среща в затворено помещение с повече от 1-2ма пушачи верно става страшно, затва и си дозирам подобни срещи много внимателно. е, наредбата би могла да ми помогне[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 14:49

Не мисля, че пушкомите са забранени от новата наредба. Поне такова беше моето разбиране за наредбата.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 14:51

ами ако не са - [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: ejko   
Дата:   30-05-12 15:01

Като стана дума за непушене и се сещам..., тинта, завалията сега какво ще прави като се върне[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 15:03

Обнародвано е с вчерашния брой на Държавен Вестник:

Чл. 56. (Изм. - ДВ, бр. 40 от 2012 г., в сила от 01.06.2012 г.) (1) Забранява се тютюнопушенето в закритите обществени места.
(2) Забранява се тютюнопушенето и в помещенията с обособени работни места, където се полага труд, както и в помещенията към тях със спомагателно и обслужващо предназначение.
(3) По изключение се допуска тютюнопушене в обособени самостоятелни помещения, разположени в сградите на летищата.
(4) В обособените самостоятелни помещения по ал. 3 не се разрешава присъствието на лица до 18-годишна възраст.
(5) Обособените самостоятелни помещения по ал. 3 се отделят с въздухонепроницаеми стени, плътно затварящи се врати, обозначават се ясно и в тях се изгражда вентилационна инсталация.
(6) Министерският съвет определя с наредба изискванията, на които трябва да отговарят обособените самостоятелни помещения по ал. 3.


Чл. 56а. (Нов - ДВ, бр. 42 от 2010 г., в сила от 02.06.2010 г., изм. - ДВ, бр. 40 от 2012 г., в сила от 01.06.2012 г.) Забранява се тютюнопушенето на следните открити обществени места:
1. прилежащите терени и тротоари на детските ясли, детските градини, училищата, ученическите общежития и местата, където се предоставят социални услуги за деца;
2. площадките за игра;
3. на които са организирани мероприятия за деца и ученици;
4. спортните обекти, летните кина и театри - по време на спортни и културни прояви.


http://lex.bg/laws/ldoc/2135489147

При това положение "пушкоми" не се позволяват, т.е. на закрито обществено място не могат да се обособяват места за пушене, освен на летища.

Това може би е наистина малко по-крайно, отколкото трябва, пушачите ще трябва да излизат навън и на студено. Но това е положението в крайна сметка. Бих казал, че съжалявам, но... нека не отваряме темата отново. Все пак с години имаше дискусии по тези неща. Мен лично ме устройва сегашната наредба, дори и да признавам, че е крайна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 15:47

хъм хъм хъм


много от най-готините и свестни хора, дето познавам са си пушачи,

в духа на крист трбява да кажеш:


много от най-готините и свестни хора, дето познавам са си смърдоляки

смърдоляк ед. число, смърдоляк-и множествено число



седнали си един с хабстиненция от пиини и един от никотин.... кой победил?

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 15:51

Аз познавам готини хора и пушачи, и непушачи, но тенденцията в последно време е първата група да намалява за сметка на втората [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 15:59

глей сега, аз не бих имала против пушачите да станат непушачи, но все пак не бих се опитвала да им налагам каквото и да е, ако те не ми налагат силно димна среда.

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 16:01

[thankyou] страхотно е нали. накрая ще сочите с пръст останалите малцина пушачи и ще им викате наркоманиииииии, мръснииии, дрогиии или ще ги спасявате от "порока им" [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


интересно, в страната на тюлените защо не забраняват яденото на джънк фуд на обществени места? от него доказано се получава затлъстяване което води до куп проблеми? ще каже някой нали, че не вреди на околните, ама дебелия джънк фууд тююен дава лош пример на детето ми като се тъпче с бикмакове и коли и картофки, и ако не го спра детето няма спиранка в макдоналдс и реве, че не ходиш да му купуваш тююенска храна. да го набия ли като обясненията непомагат при 5-6 годишните?

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 16:05

От началото на темата май не можеш да проумееш нещо основополагащо за всеки подобен спор. Наличието на всякакви други несправедливости по света не е аргумент в подкрепа на текущия спор. Не знам дали от цигарите не можеш да го осъзнаеш или от нещо друго [smilie18]

Все едно масов убиец да каже: е да, ама вижте как през втората сетовна война немците са избили 6 милиона евреи, пък вие тук за десетина човека ми правите проблем [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: мара   
Дата:   30-05-12 16:09

а, не е същото, щот на ненците са им наложени репарации и кви ли не други "благини". а макдоналдс и джънкфута са безнаказани. само данъци плащат, ама развращават яденето по цел свет [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   30-05-12 16:10

Боинк, не че се заяждам, но баща ми е с последен стадий на хобб, виждам до какво води... Не ми се иска никой повече (поне) около мен да се разболява от това... Аз и сега излизам от заведения, в които е много задимено, не очаквам някой да се съобразява с мен, сама се съобразявам със себе си. Но за децата е по-добре да виждат, че мама и тате не пушат, а не да им се молят да спрат цигарите [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: CyberGene   
Дата:   30-05-12 16:14

Маро, абе репарации им наложили... решили да им извадят очите, пък им изписали веждите [smilie3] Темата се измества много, но точно заради тежките репарации след първата световна война се стига до втората, та затова и план Маршал, за да не се стига до трета [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: FUMARE
Автор: boink   
Дата:   30-05-12 16:18

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/yaam7255.JPG
http://memecreator.net/futurama-fry/showimage.php/5845/we%27ll-see.-.-.-.jpg



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.