Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: давайте да мислим....
Автор: Славов   
Дата:   30-05-12 17:08

Мисленето не е на вски работа...... малцина сме избраните.....

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-05-12 17:24

feliz
[smilie18] [smilie24] и аз си го помислих, ама ганьовизма не е нито социализъм, нито демокрация така че тия системи могат и да проработят ако вземем да ги пробваме реално[smilie18]

А понеже намесихте свръхестественото, окултното и гласовете които ми говорят, но не си казват имената, имам предложение да използваме експертите за тия случаи, особено е те тава вещо лице

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/yvli3510.JPG
http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/p480x480/403531_373995329324926_163992890325172_10128



Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: ivodam   
Дата:   30-05-12 17:38

asahi:

Уверено можем да заявим, че Труман е познал. Карибската криза и последните Севернокорейски опити показват правотата му.


Какво по-точно е познал Труман? Че ще има страни, които няма да са съгласни с господството на Америка и ще търсят начини да си осигурят независимост? Имало е надпревара кой пръв ще направи бомбата, и ще я пусне, и не знам от висотата на какъв морал и ценности считаш, че ако това е направила страната, в която до не толкова отдавна е имало законно робство, а по времето на пускането на бомбата е нямало всеобщо избирателно право и е имало расова сегрегация, то това е било добре и правилно. Разбирам, че работата в хамериканска корпорация те кара да се чувстваш раболепен и благодарен на задокеанските бащици, ама чак пък толкова преклонение нема нужда, айде.


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: asahi   
Дата:   30-05-12 19:37

Сега пак си копирай мисълта на Труман, пък после търси доказателства за независимост. Също така се опитай да разделяш идеите от приносителите им - така ще стигнеш до есенцията, а не до клюката. И не вади думи от контекста - само бабите се връзват на такива трикове.

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Stefanos   
Дата:   05-06-12 02:11

Когато САЩ са пускали бомбата вече били в състояние на война след японското нападение над Пърл Харбър.
Ставаше въпрос, че когато правиш добро-на принципа на разклоненото дърво: предавайки доброто на другите клони, докосвайки се един до друг, така доброто рано или късно се връща при теб..
В един учебник по християнска етика прочетох мъдра мисъл: ако хората опазваха Божиите заповеди, човечеството нямаше да има същите проблеми, които има сега- нямаше да има затвори, кражби, убийства и светът щяхме да си го направим по- добър. Именно с такива добри цели са часовете по вероучение в училище.
А част от Божиите заповеди са: Не кради, не лъжесвидетелствай против ближния си, не убивай, не пожелавай жената на ближния си...


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Стоев   
Дата:   05-06-12 02:20

Вече имаме нови организации по училищата, на място на старите чавдарчета и пионерчета - скаути[smilie7]
Наред с децата има и по-големи, запасали зелено-жълти връзки на шиите, нещо като дружинна ръководителка, знаме и т.н. аксесоари..
Едната от каките я стягаше силикона или сутиена, ще плясна снимки като ги сваля от жиесема, само да не ме упрекнат за педофилия или нарушаване правата на децата/моделите/.... събитието е от последната събота преди обед....[smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Стоев   
Дата:   05-06-12 02:39

Без претенции за оригиналност или качество - скаутска група "Стрела", доблестен наследник на чавдарска организация "Митко Палаузов" и други....
https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/kvso6880.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-Puxm2JTbs2U/T81FH7rUg3I/AAAAAAAAFCY/aLDc6W4hsbg/s1472/DSC_0013.jp


https://photo-forum.net/static/forum/2012-06/bsox3231.JPG
https://lh5.googleusercontent.com/-LgIy5rKtHQs/T81GQH70KbI/AAAAAAAAFCg/IHp7Qn0GuuI/s1246/DSC_0009.jp



Де викаха "Преобул се Илия, пак в тия..."[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: мара   
Дата:   05-06-12 13:12

сичко българско и родно любя тача и милея, аз, младият скаут [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: kaiser.soze   
Дата:   05-06-12 15:44

Интересна тема..но защо демокрация се класифицира като обществен строй? и защо много хора отъждествяват демокрацията с капитализъм?

Визможен ли е социалдемократичен строй? Изобщо има ли такова животно?

ей такива въпроси ми се мотат в галавата докато се готви брюкселското зеуе [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: мара   
Дата:   05-06-12 16:52

щото секи се отъждествява с капиталист, затва. или поне тва лелее...
..ква хубава дума, а?

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: slivenski   
Дата:   05-06-12 16:55

Автор: kaiser.soze
Дата: 05-06-12 15:44

Интересна тема..но защо демокрация се класифицира като обществен строй? и защо много хора отъждествяват демокрацията с капитализъм?

----------

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: slivenski   
Дата:   05-06-12 16:56

политическият и социално-икономическият строй не са едно и също, нищо, че имат допирни точки и се влияят единн от друг. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: drdelian   
Дата:   05-06-12 17:49

Самата дума "строй" не ви ли дразни ?
Асоциира се с управление,надзор и контрол.
Смисълът е "подчинение",което се осъществява чрез "репресии".
Подчинение на личността за да е част от "обществото", или подчинение на обществото на определената "личност".
Репресии чрез "санкции", или наказателни мерки от страна на държавните органи
чрез "притеснение", "принуда", "натиск", "наказание" и т.н.
Нещо ми се губи човешкото в цялата работа [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: мара   
Дата:   05-06-12 20:22

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
напротив, напротив...тъкмо там е човешкото ;)

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: stefan63   
Дата:   05-06-12 20:28

Спазването на закона е ключов елемент.
Как да постигнем това е извън моите мисловни възможности.
Много ни тежи наследството от комунизма - агенти, куфарни капиталисти и тем подобни. Дали , когато измрем хората- живели в стария строй ,
ще са останали българи, способни да наложат законност? Не знам.

За отхвърлянето на калпави закони има законови рамки и сега - но пак неспазването на законността е основна пречка.

Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: Stefanos   
Дата:   05-06-12 21:13

Народа започна да придобива политическа култура след толкова години на прехода, да се отърсва от обхваналата го инерция и да оценява управляващите по делата, а не само по обещанията дадени преди изборите- не маловажно е в какъв дух са изработени законите от тези управляващи и личният пример, който дават; да осъзнава кои са всъщност непреходните, изконни ценности.
Едва ли е нужно да изчезнат родените през комунизма (аз съм роден 1978г. и не знам от коя вълна да се определя :), тъй като гражданите са потенциала на нацията с техните знания и компетенции, както и българите, които в момента са в чужбина. За морала, който е нужно да се предаде на младото поколение просто трябва да се върнем към добрите практики и ценности преди 1944 г.
Конкретните ми предложения са тези, които предлага и БПЦ:

http://mitropolia-varna.org//index.php?option=com_content&task=view&id=903&Itemid=27

http://mitropolia-varna.org//index.php?option=com_content&task=view&id=771&Itemid=27


Отговори на това съобщение
 Re: давайте да мислим....
Автор: ivanov.10   
Дата:   05-06-12 21:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.