Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 .
Автор: next_time   
Дата:   29-05-12 01:26

Нямам представа дали е пускана подобна тема.Според търсачката НЕ.Та затова отварям нова, ако е имало все пак стара такава извинявайте.
Преди няколко дена видях в конрад изложен кит за монтаж и реших да видя какво има в нета по този въпрос.Почти нищо, но ми влезе мухата и ... си купих (но не от конрад) за да видя какво е.Първите впечатления са много добри.Двигателя е монтиран на предната гума което се оказва неудобничко по баири и в мокряж като днешния.Определено съжалявам че не си взех със заден монтаж.750вата ми се виждаха малко, но се оказа че спокоино ме возят с 35км/ч. без да въртя педали при положение че съм 110кг..Предполагам че 1000вата ще е някаква страхотия.Батериите се оказаха голямо разочарование.Като последния циганин си избрах евтини с идеята че 20км возене без да въртя педалите е пре достатъчно.На практика си е така, но евтините батерии са доста тежки и вгорчават въртенето без асистенция от мотора.Евтините оловни батерии се зареждат по 5ч. което също е досада и не било добре да се дозареждат.Та това явно ще е първото което ще сменя с литиево-йонни (като се скапят настоящите :))))
Както вече казах съм доволен от покупката.Като отивам на работа стигам по-бързо от колкото с кола (Княжево-НДК).За разлика от неелектрифицирания байк с който също стигам по-бързо от колата не се изпотявам и не се налага да се къпя за втори път сутринта.На връщане предпочитам да въртя педалите и да се изпотявам, въпреки че може и да се возя като на скутер (въпрос на избор).Продавачите обявяват разод 20ст/100км., вижда ми се много малко, но за момента няма как да засека дали са прави, а и не ме вълнува толкова цената.
Ще се радвам ако хората с повече опит споделят мнения и препоръки за батерии, контролери и разни други аксесоари свързани с електрификацията.
Предполагам че още в първите постове ще има изказвания от рода че това са простотии и че няма нищо общо с колоезденето.Та ... това е просто още един начин за придвижване (и за спорт ако пожелаеш).

 Re: Електрически велосипед
Автор: 2nYo   
Дата:   29-05-12 01:34

Каква е цената на кит със задно задвижване, и хубави батерии ?
 Re: Електрически велосипед
Автор: next_time   
Дата:   29-05-12 01:40

Зависи колко вата и от къде се купува.Аз купих първото което ми попадна, но предполагам има и по-евтини.
Пуснах темата с надежда да има някой по-информиран от мен.
 Re: Електрически велосипед
Автор: 2nYo   
Дата:   29-05-12 01:43

Твойто колко е ? За да добия представа за средна цена ...
 Re: Електрически велосипед
Автор: next_time   
Дата:   29-05-12 01:53

Скот.бг за 499лв 750вата преден или 800вата заден по избор.Аз купих тестовия байк с предно, защото нямах търпение да чакам два дена за монтаж върху моя стария байк.Има и други оферти из нета, но в скот.бг предлагаха тест и ми бяха най-близо.За хубави батерии не съм гледал ... а трябваше.
 Re: Електрически велосипед
Автор: Славов   
Дата:   29-05-12 02:20

И колко км. може да премине на равно без въртене, или със съвсем малко помощ /при потегляне примерно/? Че и аз съм 100 кила...
 Re: Електрически велосипед
Автор: 2nYo   
Дата:   29-05-12 02:28

Баси дебелите сме в тая тема ( аз 4исто гол 96 кг ) !!! На нас не колела, а товарни платформи ни трябват !!! : )
 Re: Електрически велосипед
Автор: Славов   
Дата:   29-05-12 02:51

E, aз моите ги закръглям де, никога не съм бил 100, най-много до 98-99

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
 Re: Електрически велосипед
Автор: Orlin   
Дата:   29-05-12 03:13

Карал съм за малко електровелосипед - наистина е удобно за тези, които не искат или не могат да въртят педалите в града.
Като се пенсионирам сигурно ще мина на такъв :)

А за килограмите - преди няколко дена карах с велосипедист 140 кг. Ей, този човек нямаше стигане като напъне педалите! Карахме неголеми маршрути - 50-60 км асфалт - и въобще не му се опряха.
 Re: Електрически велосипед
Автор: next_time   
Дата:   29-05-12 06:19

Зависи от батериите колко ще се возиш без да въртиш.С моите евтинките слизам от Княжево до НДК - 10км без да пипна педал освен да отлепи от място, после на връщане ги ползвам за асистенция ако искам да движа по-бързо.Дават 20км без въртене на педали, но с моите 110кг мисля че ще са чисти 13-15.С литиево йонни дават до 50-70км без да въртиш, което при мен сигурно ще е 30.Споменаха ми нещо за контролерите че някой били по-добри и при спускане и спиране дозареждали батериите до 20-25%, но както казах вече темата я пуснах защото и аз се нуждая от информация и съвет, защото съм убеден че ще си купя ново по-добро, или поне ще се заиграя да подменя компонентите на това което взех.
 Re: Електрически велосипед
Автор: orlindraganov   
Дата:   29-05-12 06:52

Има ли и електрически маратонки, че ме мързи да качвам стълби?
 Re: Електрически велосипед
Автор: ntonev   
Дата:   29-05-12 07:02

Я - клуба на дебелите :) - и аз влизам със 115. Гоня 100-те ( от горе надолу) от бая време, ама нещо не ми се получава... [smilie7]

По темата - никога не съм се замислял за такава електрификация - само чиста конска сила - 1. Ама то според мен много зависи и на какво колело се слага - има едни танкове дето са си за дизелов агрегат направо... Тоя скот дето го карам в момента даже не ме изпотява сутрин като ходя до работа.
 Re: Електрически велосипед
Автор: Славов   
Дата:   29-05-12 07:17

A тези 499 лв. цялото колло или само двигателя с батериите и жиците?
 Re: Електрически велосипед
Автор: Vinsent   
Дата:   29-05-12 07:48

А такива уреди дали се продават с електрическо захранване за по-лесно ползване? [smilie8]

https://photo-forum.net/static/forum/2012-05/ltum2113.JPG

 Re: Електрически велосипед
Автор: shtukov   
Дата:   29-05-12 08:02

Това върши ли работа или е тежко?
http://www.akkuonline.de/Hawker/PowerSafe/Hawker-PowerSafe-SBS-60::11758.html

 Re: Електрически велосипед
Автор: pif   
Дата:   29-05-12 08:18

Оловен акумулатор е 30 ватчаса на килограм. Литий-полимерните са към 80. А литиево-йонните са 100-120. За 600 ватчаса 18 килограма са ужасно много. А и цената не е кой знае колко по голяма на литиево-йонните.
 Re: Електрически велосипед
Автор: next_time   
Дата:   29-05-12 08:30

Vinsent
[smilie18] [smilie18] [smilie18]
Точно тия не ги правят с електричество.Правят ги на бензин или дизел и висят в задръстванията, но за сметка на това са с АБС, тракшън контрол, ИСП и всякакви други екстри от които любимата ми е климатроника.

Май забравих да кажа в първия пост, че това е средство за придвижване (предимно) а ако не ползваш батерията и за спорт.Като ходя на работа виждам стотици хора накачурени в градски транспорт, маршрутки и в лични МПС.Към тях някой да има забележка.Или към хората ползващи скутери.С байка можеш да минаваш през паркове, да караш почти безопасно по велоалеи.
[smilie5]

Знаех си че е безмислено да се пускат подобни теми, ама караи да върви.Много пъти съм споменавал един надпис от мъжка тоалетна "Когато станем повече от вас ще видите кои са обратни".Та ... въпрос на време.[smile]

 Re: Електрически велосипед
Автор: emo99   
Дата:   29-05-12 08:34

Има специализирани форуми за велосипеди - електро и мото . Там доста подробно са описани различните модификации. И аз преди мислех за електро велосипед , но се отказах , защото батериите са още много скъпи.
 Re: Електрически велосипед
Автор: Vinsent   
Дата:   29-05-12 08:53

Orlin написа:

> ...Карахме неголеми
> маршрути - 50-60 км асфалт - и въобще
> не му се опряха.

50-60 км. [smilie10]

 Re: Електрически велосипед
Автор: asahi   
Дата:   29-05-12 09:30

Ако имах възможност за второ къпане хич нямаше да се замислям да въртя педалите.
 Re: Електрически велосипед
Автор: pif   
Дата:   29-05-12 09:30

Като бях ученик с един планински бегач минавах по 100-ина километра преди даскало - когато бях втора смяна. Събираха ми се 120-130 на ден. Един съученик пък тренираше колоездене и те редовно си правеха по 150км.
Евтини и хубави батерии има из разни сайтове за авио-корабо-авто и какво се сетиш моделизми. Уникални параметри. Проблема е само зареждането. Трябва специализирано зарядно. Цената е 30-50 доларови цента на ватчас. Точно се каня да поръчам 2 кофи такива батерии и да ги тествам.
Оловни акумулатори има и тук на добри цени. Нещо от сорта на 30 стотинки на ват/час с ДДС. 250 ватчаса 6.5 килограма. Ако някой иска - ще го свържа с вносителя.
 Re: Електрически велосипед
Автор: Orlin   
Дата:   29-05-12 10:34

Vinsent ,
60 километра е и много и малко - зависи от гледната точка.
За хора, които карат основно в парка с 5 км/час изглежда много, но ако не са болни, спокойно могат да направят 80 киломера за един ден без да се напрягат. Просто не знаят, че го могат.

От друга страна, за шосейкаджиите всичко под 100 км е в графата разгряване преди истинското каране.

----

Електровелосипедът е много добро решение за хора, които искат лесен и икономичен транспорт за движение в града. Доста познати казват "Бих карал велосипед за да отида на работа, но как да вляза потен в офиса". Този проблем не стои при електровелосипедите.
 Re: Електрически велосипед
Автор: muha-palamarka   
Дата:   29-05-12 12:21

60 км се минават за цял ден с байка като включват 4-5 едночасови почивки за биричка по мегданите на селата през които минава пътя. Резултатът- на края на деня сме толкова опианени от велосипедирането, че нямаме сили една биричка да изпием за финал. Та в тоя ред на мисли 60км са си много! [smilie18] [beer]
 Re: Електрически велосипед
Автор: Vinsent   
Дата:   29-05-12 12:26

Orlin написа:

>
> От друга страна, за шосейкаджиите
> всичко под 100 км е в графата
> разгряване преди истинското
> каране.
> ...

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

 Re: Електрически велосипед
Автор: tofo   
Дата:   29-05-12 12:31

50-тина ги правя докато жената и детето спят следобяд...

 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.