Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Клубен живот
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: diandimov   
Дата:   28-05-12 10:16

Джиме, кво стана, продаде ли мастилото/тонера?

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: deja.vu   
Дата:   28-05-12 10:26

Димов , срещам ти постовете от време на време и на моменти се питам в коиа Америка живэеш.
Повечете от нещата които казваш за живота в американско са напuлно опровержими.
Вземи излез от двора и се огледаи по широки свиат.Поеми си вйздух.Моjе да запоchнеsh да виздаsh и т други uгли.
Само за сравнение цените от последниat ти пост при мен са ТРОИНИ и повече.Например Диниа брои си 6 кинта ,врuзка (1na!) лyк ili магданоз/ 1.50 ,домати 2.50 и в този дух.Не забалуждаваи хората човече.

с извинение за грешките.ползвам вuшна кирилизациа



Публикацията е редактирана (28-05-12 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: Jim__Beam   
Дата:   28-05-12 10:34


.. пък в нащо село , в хоремага , мастиката е 60 стинки - 100 грама .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. за лев и десет получаваш 200 облак .... [cool] [cool] [cool]

... за 5 кинта направо си на Татуин ..... [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: diandimov   
Дата:   28-05-12 10:39

Не заблуждавам никой, това са цените в магазина до нас. Лас Вегас.

Две дини за 4 кинта, и всичко както съм написал.

Какво да направя че при теб е по- скъпо?

[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: ejko   
Дата:   28-05-12 10:55

deja.vu и на мен ми се вижда евтино това дето Димов казва, но знам че Вегас уж било по-евтино... На дали лъже, може да е набарал някакъв индиански магазин до тях и шиткат без такси[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: diandimov   
Дата:   28-05-12 11:35

Не е индиански бе, съвсем нов супермаркет, даже дъ бедт ъф Вегас за втора година. С щандове за органик неща, кулинарни щандове, бар, риби...

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: tantris   
Дата:   28-05-12 11:53

Органик? Другото синтетика ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: NShte   
Дата:   28-05-12 11:59

Другото е инорганик.

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: tantris   
Дата:   28-05-12 12:05

Аха, нещо като dead и undead[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: ценослав   
Дата:   28-05-12 14:22

Чул съм, че от хАмериканските домати ставало най качественното мастило. [smilie21] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: tantris   
Дата:   28-05-12 15:04

Бе те доматите са си ориджинал от Америка, така, че нищо чудно да са най-хубавите.

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: feliz   
Дата:   28-05-12 15:40

и за тухли четворки да говорите, някои хора пак ще се похвалят къде и какво са яли...и за колко пари.[smilie18]

Джиме, "Вегас"-а ми хареса като обръщение.[smilie5] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: sunnyshot   
Дата:   28-05-12 16:11

Гледай сега, тук разговорът се е обърнал към цени, не става дума за хвалби. Цените от $200 за двама на Djogata за обикновен ресторант изглеждат доста пресилени.

За сравнение, сметка от оня ден за 3-ма в германски ресторант Der Biergarten в Атланта. Храна поръчка: печен свински крак с кисело зеле (SCHWEINSHAXE), печена пастърва (GEGRILLTE FORELLE MIT SENFSAUCE) и за третия -WURSTPLATTEN с картофена салата и кисело зеле. Пиене: SPATEN LAGER (3x0.5L) и допълнително винаги получаваш вода, тя е безплатна [smilie3]

Сметката без бакшиша : $68.48

А иначе, в ресторант, ако искаш, може само бутилка вино за $800 да си поръчаш, може и повече... зависи от теб [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-05-12 18:46

Aз па утре ше пробвам доматИТО на браткста баска сепаратистка организация. Да видиме по убави ли са от хамериканските или от учиндолските. Ше им кажа да ми донесат и една баска салата шото там надали има шопска.

Абе некой ходил ли е по вилаета около Билбао наскоро? да даде малце интифа каква е хавата.

ПП: Това испанците имат най-юсър ънфрендли сайтове даге..[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: MarinY   
Дата:   28-05-12 19:07

Колеги Американци!
Освен Съни, която доста пътува, за останалите: - цените в различните щати и градове могат да се различават до 3-4 пъти.
Много ресторанти до 14 часа предлагат брънч. това са богати "закуски" (сандвичи) и няма "готвено". [smile]

А за мастилниците - благодаря. Цените са добри, ама принтерите ми са други. [smilie3]

П.П. А защо всички отделяте бакшиша?!
Това е като да казваш цените в български ресторант без ДДС! Неотменимо и си част от цената. В същност важи за всичко което се купува не от интернет.
[beer]

П.П.П. За обидното "сандвич" в ресторант:
Пържена филия - телешки стек върху нея, яйце на око върху стека, зелена салата (с авокадо и още 5-6 неща, печен картоф или пюре. Общо около кило и половиха "сандвич" [smilie10]



Публикацията е редактирана (28-05-12 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: CyberGene   
Дата:   28-05-12 19:23

Значи да ви кажем от сега, най-хубавото домати е 'талянското, всичко друго е фира. Хеле хамериканското е като маджун [smilie18] Сметай там щом некои доматита изрично ги водят за органични, другото ква неорганична химия е, няма въглеводород, а само сяра, живак, олово, арсен, антимон, бисмут и т.н. [smilie18]



Публикацията е редактирана (28-05-12 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: sunnyshot   
Дата:   28-05-12 19:25

MarinY, отделям бакшиша, защото в крайна сметка не е задължителен и не е фиксиран. Можеш да дадеш 10%, 15%, 20%...или 100%...колкото искаш [smile]

CyberGene, и херлуум имаме...не само маджун [smile]



Публикацията е редактирана (28-05-12 19:27)

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: MiTaka   
Дата:   28-05-12 21:26

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonHelp3.gifтърси българско доматИ...


Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: CyberGene   
Дата:   28-05-12 21:43

Начи доматяата в България в последно време не стават за нищо... Не е чак като в Америка, ама пак е зле положението [smilie23] Селски домашни домати е истината [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: feliz   
Дата:   28-05-12 21:46

Цени? Еее, Съни, не очаквах от теб, да навлезеш в тия битовизми.[smilie5] [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: shtukov   
Дата:   28-05-12 21:48

Българските домати, които се продават в магазините и градските пазари са доста различни от тези в селските дворове предназначени за собствена консумация. И въпреки това са много далеч от добрите американски.

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: mladenov   
Дата:   28-05-12 21:50

Хайде и аз да кажа нещо по въпроса за цените и доматите. В началото на Март си бях в България за две седмици и доста попътувах. Една вечер спах в много готино хотелче в Бачково. Бях единствения гост за тази вечер и собственика ми предложи ако искам да сляза да вечерям в тяхната механа или ако искам да ми даде имената на някои други механи наоколо. Аз избрах да хапна в хотела. Когато попитах какво мога да поръчам от менюто човека ми каза :" Каквото искаш, жената е в кухнята ще ти го направи".
Поръчах си една овчарска салата( оказа се огромна) , поръчах пататник( никога не бях опитвал преди) , две газирани води и една голяма ракия ( почерпих собственика). Сметката ми беше 11,90 лева! За мен си беше без пари. Обаче сега да кажа нещо на привържениците на " по- убаво от българското нема". Ами салатата я ядох в България ама доматите не бяха български! Вкусът им беше същия като на масовата част от доматите в САЩ! Какво става тогава с термина " български домати"? Кои домати са български, тези които се продават в България, или тези които се отглеждат там? Защото поне доколкото аз знам, България не е място където целогодишно се отглеждат домати?[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: asahi   
Дата:   28-05-12 21:52

Доматите в магазина най-често са съкс. Едни розови турски бяха горе-долу добре - с вкус на недозрял домат, ама от истинските. До узрял няма да го докарат - то е ясно. Сезонът още не е подходящ.

Хубавият домат може да се купи от пазара или, както е в моят случай, да се отгледа в градината. Не на остъклената тераса, Иво, макар че някои си гледат ъам гроздове чери доматчета, че и на работата носят за дегустация.

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: IvoZafirov   
Дата:   28-05-12 21:53

Аз съм привърженик на хубавото [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: .. За хубавите домати в Американските щати .....
Автор: CyberGene   
Дата:   28-05-12 21:54

Еми ползвали са от тия вносните, това казвам и аз. Дори в някакви типично български местенца по планините вече хората не ползват домашна продукция, а купуват от тия пластмасовите боклуци. Аз иситнски домат съм ял само от доматите, дето гледат нашите на вилата, всичко друго е полимер, те дори семената са вече от американските ГМО-та и всичко е полимераза и неорганична химия [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Форум "Клубен Живот" е спрян за публикуване.